Racjonalista - Strona głównaDo treści
Odcięci od nieba

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
17-04-2010 14:24diogenes (42753 punktów)Odcięci od nieba
Ocena 12 na 12
Od kilku dni z wulkanu Eyjafjallajokull na Islandii wydobywają się przepiękne widoki. Warto zerknąć:

wyborcza.p(*)upcja_wulkanu_na_Islandii.html

Wulkan odciął Europę od nieba. I to w jakim stylu!

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

devares aka. mentalrapist. (605 punktów)
W owszem, przepiękne!

"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji."
mentalrapist.blogspot.com/
szperacz (2861 punktów)
>Od kilku dni z wulkanu Eyjafjallajokull na Islandii wydobywają się przepiękne widoki.

Potęga natury.
Tych procesów nie jest w stanie zatrzymać żaden bóg.
Matix (5786 punktów)
Ba. Nawet człowiek jest w stanie przynajmniej je przewidzieć.
17-04-2010 19:32 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>Potęga natury.

I wyobraźnia.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
ollikm (2038 punktów)
(zablokowany)
To "globalne ocieplenie" mamy na parę lat z głowy.
17-04-2010 20:20 
 Ocena 2 na 2
nomilk (1013 punktów)
To "globalne ocieplenie" mamy na parę lat z głowy.

Ale nie Wawel

three of a perfect pair
sztejkat (4743 punktów)
>(...)
>Wulkan odciął Europę od nieba. I to w jakim stylu!

Nie tyle odciął od nieba, co wykazał, że być może jednak warto konstruować cywilne silniki lotnicze bardziej odporne na warunki środowiskowe. Zapewne bowiem można skonstruować i wyprodukować silnik zdolny do bezpiecznej i niezawodnej pracy w tych warunkach (vide - turbo-wentylatorowy A10 z lat 60-tych). Było to jednak nie opłacalne. Czytaj: zysk byłby mniejszy.

Pozdrawiam,


Tomasz Sztejka
lontri (16088 punktów)

Na razie odcięci od nieba. Oby tylko nie odcięci od Słońca.
Złe wiadomości są jak zwykle dawkowane stopniowo. Jeżeli aktywność wulkanu utrzyma się może grozić nam wyjątkowo chłodne lato. Oby tylko zboża w tym roku się wykłosiły...

BENE DOCET QUI BENE DISTINGUIT
17-04-2010 22:04 
 Ocena 1 na 1
rexus (2343 punktów)
Ja nie chcę mysleć, co bedzie jeśli erupcja zacznie się nasilać i potrwa rok, albo dłużej, historia ziemi zna takie przypadki. Zima nuklearna to tragiczny w skutkach proces.
17-04-2010 22:19 
 Ocena 1 na 1
lontri (16088 punktów)

Podstawa do dmuchania bańki spekulacyjnej na cenach żywności z pewnością się znajdzie. Na razie Niemcy i Brytyjczycy martwią się, że nie mogą latać. Miejmy nadzieję, że nie będą się musieli martwić o to, co włożyć do garnka.
Warto obserwować rynki.

Swoją drogą - szykuje się kolejny cios dla niemrawej europejskiej gospodarki.
O erupcji Eyjafjallajokull w szerszej perspektywie ekonomicznej można przeczytać np. w najświeższym wydaniu Los Angeles Times:
www.latime(*)hts18-2010apr18,0,126627.story


BENE DOCET QUI BENE DISTINGUIT
17-04-2010 22:33 
 Ocena 3 na 3
Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów)
A może to początek kłopotów na feralny rok 2012?
Nie dałoby się tego jakoś posprzątać np. orbitalnym odkurzaczem marki Elektrolux?
17-04-2010 23:14 
 Ocena 3 na 3
rudyment (3233 punktów)
>Na razie odcięci od nieba. Oby tylko nie odcięci od Słońca.
>Złe wiadomości są jak zwykle dawkowane stopniowo. Jeżeli aktywność wulkanu utrzyma się może grozić nam wyjątkowo chłodne lato. Oby tylko zboża w tym roku się wykłosiły...

Syćko, panoczku, bez te eroplany.
Sto lat temu nikt by nawet niczego nie zauważył, boż erupcyjka w końcu malutka.

Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów
lontri (16088 punktów)

A pytałeś już jakiegoś astrologa albo biskupa? Według mnie to jakiś znak. Znękana Ziemia próbuje nam coś bardzo ważnego powiedzieć.

BENE DOCET QUI BENE DISTINGUIT
18-04-2010 11:55 
 Ocena 1 na 1
rudyment (3233 punktów)
>A pytałeś już jakiegoś astrologa albo biskupa? Według mnie to jakiś znak. Znękana Ziemia próbuje nam coś bardzo ważnego powiedzieć.

Może to i ważne: "nie bzykajcie, muchy uprzykrzone, bo aerozolem psiuknę!"

Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów
Lacrimosa (37 punktów)
No cóż. Ten wybuch wulkanu, według mnie, z Bogiem nic wspólnego nie ma. A przynajmniej nie z miłosiernym.
19-04-2010 21:14 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>"nie bzykajcie, muchy uprzykrzone, bo aerozolem psiuknę!"

Czy nie zapomniałeś się?

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
rudyment (3233 punktów)
>>"nie bzykajcie, muchy uprzykrzone, bo aerozolem psiuknę!"
>Czy nie zapomniałeś się?

To nie ja, to Ziemia.


Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów
diogenes (42753 punktów)
Oto kolejny link do wulkanu:

fakty.inte(*)anu/zdjecie/duze,1247431,1,268

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365