Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ideologia PO -czy mamy już się bać

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
19-04-2010 11:52(Alicja)Duda (25557 punktów)Ideologia PO -czy mamy już się bać
Ocena 15 na 15
Oto fragment wywiadu J. Gowina jednego z głównych ideologów PO.
"Polacy odpłacą tym, którzy naruszyli żałobę"

- Ale kilka dni wcześniej w Krakowie stawały przeciwko siebie grupy zwolenników i przeciwników pochówku. Nie było wtedy ani godnie ani poważnie - przypomina Grzegorz Kozak. - Przeciwko decyzji o pochowaniu pary prezydenckiej protestowała garstka osób. Zdaję sobie sprawę, że ta decyzja była dyskusyjna. W takim samym stopniu, w jakim dyskusyjna byłaby decyzja odwrotna. Ale jest czas na żałobę i czas na dyskusję. Ci którzy protestowali w okresie żałoby - moim zdaniem - sprzeniewierzali się czemuś bardzo fundamentalnemu. Polacy odpłacą tym, którzy naruszali czas żałoby - powiedział Gowin.

- Teraz, po pogrzebie, nie ma sensu szukać dziury w całym. Musimy pomyśleć, jak z tego zalążka mitu wynieść coś dobrego - dodał.


Polacy odpłacą (nie)Polakom! Polak to tylko katolik a niekatolik to kto?
Zalążek mitu? Komu potrzebny jest jakiś mit?
Co Gowin chce ukryć za mitem?
Jak posłuchałam Gowina w wywiadach muszę przyznać że zaczynam się bać.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

szperacz (2861 punktów)
>Polacy odpłacą (nie)Polakom! Polak to tylko katolik a niekatolik to kto?
>Zalążek mitu?

Zalążek Nowej Inkwizycji.
Luszek (348 punktów)
>Jak posłuchałam Gowina w wywiadach muszę przyznać że zaczynam się bać.
>
Ja też odnoszę wrażenie że Gowin trafił do niewłaściwej bajki.
19-04-2010 15:37 
 Ocena 2 na 2
barcicki (242 punktów)

>Ja też odnoszę wrażenie że Gowin trafił do niewłaściwej bajki.
>
Ależ on jest w swojej bajce. Wystarczy zerknąć jak bracia z POPiS-u łapka w łapkę głosują w PE.
Kowaluk (207 punktów)
Sądzę że Gowin to normalny truteń karierowicz.
19-04-2010 12:34
 Ocena 10 na 10
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
>"Polacy odpłacą tym, którzy naruszyli żałobę"
Wśród społeczeństwa są katolicy i "zawodowi katolicy".
Tym terminem określam polityków i dziennikarzy, którzy ze swojego katolicyzmu uczynili bez alternatywną ideologię, na której opierają całość swoich działań. Czyli żyją ze swojego katolicyzmu.
Nie tylko ich poglądy i dążenia, aby narzucić całemu społeczeństwu ich jedynie słuszną wizję świata sa zagrożeniem. Równie groźną jest ich nienawiść (a przecież podobno są wyznawcami Boga miłości) do wszystkich nie podporządkowujących się kościelnym dogmatom i pozwalających sobie na samodzielne myślenie.
Nie byłoby to tak bardzo groźne, gdyby były różne głosy mediów, ale w Polsce, poza niszowym tytułami, wszyscy twierdzą prawie to samo. Kościół, kler i kapitalizm, to samo dobro, niewierzący i lewica, to - co najmniej - podejrzane indywidua. Prof. Środa to diabeł wcielony itp. itd.
Też się boję się, że poseł Gowin i jego przyjaciele, w miarę swoich możliwości, zrobią wszystko , aby w imię miłości i pojednania odpłacić inaczej myślącym.
devares aka. mentalrapist. (605 punktów)
Sukinsyn. Za przeproszeniem.
Kto wie, może zgodnie z przewidywaniami Ojca Lesiotra, wróci kontrreformacja?
Ach, aż rzewnie się zrobi niektórym na sercu:
Ordalia, tj. sądy boże:
- próba zimnej wody (oskarżonego ze związanymi rękoma i nogami wrzucano do wody, przyjmując, że jeżeli będzie tonął, to jest niewinny, gdyż woda będąca żywiołem czystym nie przyjmie przestępcy),
(cała reszta ma podobne, ekhm, uzasadnienia...)
- losowanie,
- próba poświęconego kęsa, próba chleba i sera,
- próba komunii,
- próba gorącej wody,
- próba rozpalonego żelaza,
- próba marów,

a także:
- próba krzyża i
- pojedynek!

Zaiste, niczego nie należy wystrzegać i bać się tak, jak pomyślunku drugiego człowieka.

"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji."
mentalrapist.blogspot.com/
diogenes (42753 punktów)
>Oto fragment wywiadu J. Gowina jednego z głównych ideologów PO.

To raczej przerośnięty ministrant episkopatu.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
19-04-2010 14:19 
 Ocena 2 na 2
(Alicja)Duda (25557 punktów)
>>Oto fragment wywiadu J. Gowina jednego z głównych ideologów PO.
>To raczej przerośnięty ministrant episkopatu.
Co nie zmienia sytuacji, że przerośnięty ministrant episkopatu jest jednym z głównych ideologów PO.
19-04-2010 14:46 
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)
>Co nie zmienia sytuacji, że przerośnięty ministrant episkopatu jest jednym z głównych ideologów PO.

Zmienia sytuację na tyle, że tzw. ideologia PO okazuje się pewnym wariantem świętej doktryny, a jej osią jest Ojcze nasz.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
lotrek (14275 punktów)
>kilka dni wcześniej w Krakowie stawały przeciwko siebie grupy zwolenników i przeciwników pochówku. Nie było wtedy ani godnie ani poważnie - przypomina Grzegorz Kozak.
A kto to jest ten cały Kozak, jakiś dziennikarz, który nie pytany ocenia nasz Protest, i nie raczy dodać.... że to jego zdaniem. Też mi autorytet moralny...

>Ci którzy protestowali w okresie żałoby - moim zdaniem - sprzeniewierzali
>się czemuś bardzo fundamentalnemu. Polacy odpłacą tym, którzy naruszali czas żałoby - powiedział Gowin.
To o mnie.....chyba mnie straszy ten katolicki sługus Dziwisza. Jednak, w przeciwieństwie do dziennikarzyny, potrafił dodać...że to jest jego zdanie. I tym się różnią, że Gowin (jak każdy) ma prawo do swoich ocen) a Kozak ocenia bóg wie w czyim imieniu. I bóg wie...kto mu dał takie prawo.
/ sorki, że piszę "bóg"...dla mnie bóg, to znaczy nikt/

>Jak posłuchałam Gowina w wywiadach muszę przyznać że zaczynam się bać.
Jeśli się czegoś boję, to jeszcze większego wpływu Kościoła na Państwo i jego obywateli. Szkodliwego wpływu....i jak zwykle kosztownego.


Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
19-04-2010 20:51 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>Jeśli się czegoś boję, to jeszcze większego wpływu Kościoła na Państwo i jego obywateli. Szkodliwego wpływu....i jak zwykle kosztownego.

   Ja już niewielu rzeczy się boję, ale za to coraz więcej mnie śmieszy - jedną z takich humoresek jest czyjaś bojaźń o cudze interesy.

   Z przeszłości wiem, że taka bojaźń jest zwykle najkosztowniejsza dla "obywateli".

>Religia jest opium ludu (K. Marks)
   A wiesz skąd się wzięła religia? Właśnie z bojaźni o cudze interesy, identycznie jak komuna, lotreku.
zazull (87 punktów)
>Ci którzy protestowali w okresie żałoby - moim zdaniem - sprzeniewierzali
>się czemuś bardzo fundamentalnemu.
Oszołomstwu ?? Zakłamaniu ?? Może wbrew przekazywanym nam przez media opiniom Polacy składali zbiorowy pokłon Wszystkim Ofiarom tragedii ?? Może łączyli się w bólu z Rodzinami i Przyjaciółmi nieszczęsnych Ofiar ??

>Polacy odpłacą tym, którzy naruszali czas żałoby - powiedział
>Gowin.
W kwestii formalnej...przelewem czy gotówką ??

A tak prawie całkiem poważnie Nie wiem czy macie podobne odczucia, ale dla mnie zbliża się znowu chwila wyboru "mniejszego zła". Jakiś czas temu Naród został nazwany zbiorowo "stadem baranów", tylko dlatego że nie mając innego wyjścia podkreślił swoim wyborem polityczny marazm...potem zmuszony sytuacją wybrał mniejsze zło...Sytuacja powtarza się w wyborach parlamentarnych i lokalnych. Ciągle lawirujemy"politycznie" nie mając rozsądnej alternatywy. Poza politycznymi "ekspertami", którzy nawet myśleć nie muszą...bo oni wiedzą, reszta błądzi jak we mgle chcąc jedynie wyrządzić sobie jak najmniejszą krzywdę.
Teraz nas czeka dodatkowy dreszczyk emocji związany z szacunkiem dla zmarłych i żywych...
Jak wspaniałym jesteśmy Narodem skoro przetrwaliśmy w tym amoku już tyle lat...

Niech moc będzie z Nami
19-04-2010 15:04 
 Ocena 7 na 7
Kurczewski (2471 punktów)
>A tak prawie całkiem poważnie Nie wiem czy macie podobne odczucia, ale dla mnie zbliża się znowu chwila wyboru "mniejszego zła". Jakiś czas temu Naród został nazwany zbiorowo "stadem baranów", tylko dlatego że nie mając innego wyjścia podkreślił swoim wyborem polityczny marazm...potem zmuszony sytuacją wybrał mniejsze zło...Sytuacja powtarza się w wyborach parlamentarnych i lokalnych. Ciągle lawirujemy"politycznie" nie mając rozsądnej alternatywy. Poza politycznymi "ekspertami", którzy nawet myśleć nie muszą...bo oni wiedzą, reszta błądzi jak we mgle chcąc jedynie wyrządzić sobie jak najmniejszą krzywdę.

Były dwie kadencje lewizny (bo lewicą tego nie nazwę)- teraz wahadełko odbiło w drugą i będzie koloratka z kropidłem tak długo, aż się ludziom przeje (albo zacznie ulewać). Optymizmem napawa fakt że poparcie dla ostatnich pochówkowych akcji episkopatu jest znikome a politycy oczadziali fanfarami po prostu jeszcze nie wyczuli że to już, że po żałobie, sprawa zamknięta i nikt oprócz nałogowych wyznawców dłużej płakał nie będzie. Jak wyczują- będzie odbój w drugą.

erka.ovh.org/
Brzostowski (7067 punktów)
>Oto fragment wywiadu J. Gowina jednego z głównych ideologów PO.
>"Polacy odpłacą tym, którzy naruszyli żałobę"
>Jak posłuchałam Gowina w wywiadach muszę przyznać że zaczynam się bać.
>

Ach! A ja pisałem, prosiłem, 3 dni spokoju! A Wy nic! Teraz Gowin Was załatwi. Usiecze kropidłem, albo lepiej na pal, na pal! A i tortury intelektualne zapewnione.

Sami zgotowaliście sobie swój los.
19-04-2010 15:01 
 Ocena 8 na 8
(Alicja)Duda (25557 punktów)
Protest nie ma nic do rzeczy. PO udaje partię liberalną. Mając takiego oszołoma w swoich władzach udowadnia, że liberalizm rozumie bardzo specyficznie.
19-04-2010 16:29 
 Ocena 1 na 1
Brzostowski (7067 punktów)
>Protest nie ma nic do rzeczy. PO udaje partię liberalną. Mając takiego oszołoma w swoich władzach udowadnia, że liberalizm rozumie bardzo specyficznie.
>
Liberałowie nie zawsze wygrywają wybory, ale wygrywają je najczęściej ci, którzy mogą uprawiać szeroki elektorat. Gowina widać w TV gdy czas zawalczyć o elektorat prawicowy, Palikot nadaje się na lewicowy, a środkiem ... Wisła płynie.
19-04-2010 21:53 
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)
>Protest nie ma nic do rzeczy. PO udaje partię liberalną. Mając takiego oszołoma w swoich władzach udowadnia, że liberalizm rozumie bardzo specyficznie.
Wydaje mi się, że w 2005 "eksperyment liberalny" był jednym z kluczowych haseł Pis'iaków i Tusk bronił się przed tym "oskarżeniem" jak tylko mógł by odizolować PO od głoszonego przez kaczki "syndromu liberalnego". Zresztą chyba już wcześniej Rokita, Waltz i Komorowski określali PO jako partię "mieszczańską" i "konserwatywną".
lotrek (14275 punktów)

>Sami zgotowaliście sobie swój los.
Idź ty lepiej leczyć się na nogi...bo na głowę za późno.


Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
19-04-2010 16:24 
 Ocena 1 na 1
Brzostowski (7067 punktów)
>>Sami zgotowaliście sobie swój los.
>Idź ty lepiej leczyć się na nogi...bo na głowę za późno.

Nie dam rady ... nogi mnie bolą.
rexus (2343 punktów)



Może o Belgów chodziło.
19-04-2010 15:18 
 Ocena 1 na 1
apud (4399 punktów)
>Może o Belgów chodziło.

znam Flamandczyków.
Dla nich Polska jest tak samo egzotyczna jak (o wiele gorsza) kontynuacja Dział Navarony.
PS
Na swiecie więcej wiedza o Eagle Has Landed niz o Polsce.
lontri (16088 punktów)

Platformie Obywatelskiej liberalną "gębę" przyprawiły przede wszystkim media. Jądro ideologiczne Platformy, skupione przede wszystkim wokół premiera Tuska nie ma nic wspólnego z liberalizmem. Nacjonalistyczna symbolika i retoryka często są przez PO wykorzystywane.
Stąd jak sądzę celebrowanie ze strony PO symboliki katastrofy smoleńskiej i swoista niemoc medialna otoczenia premiera w czasie żałoby narodowej. Mogłoby się wydawać, że Platformie Obywatelskiej zabrakło w tej sytuacji własnego głosu. Jest zupełnie odwrotnie - głos jej liderów jest głosem bardzo podobnym do głosu PiS, dlatego był tak trudno słyszalny, a w zasadzie po prostu nieodróżnialny.
Trzeba sobie przypomnieć, że w Sejmie PO tworzy koalicję nie z liberalną lewicą, ale z tradycyjną partią chłopską. Poważnym kandydatem na koalicjanta był swego czasu PiS...
Wniosek nasuwa się sam. Brakuje nam w Polsce silnej lewicy, i naprawdę czas już chyba to zmienić.


BENE DOCET QUI BENE DISTINGUIT
19-04-2010 15:57 
 Ocena 3 na 3
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
Ja na Oleksego i Millera nie pójdę głosować.
Pozdrawiam

Zastanów się, czy swoim powyższym postem nie uraziłeś moich uczuć religijnych. Jestem ateistą- czczę Święty Spokój.
19-04-2010 16:00 
 Ocena 2 na 2
lontri (16088 punktów)

Więc może potrzeba nam nowej lewicy: "zielonej", intelektualnej, liberalnej?

BENE DOCET QUI BENE DISTINGUIT
19-04-2010 16:32 
 Ocena 2 na 4
Brzostowski (7067 punktów)
>Więc może potrzeba nam nowej lewicy: "zielonej", intelektualnej, liberalnej?
>
BENE DOCET QUI BENE DISTINGUIT

>
Nie uważasz, że "zielony" i "intelektualny" się gryzą?
19-04-2010 16:40 
 Ocena 1 na 1
lontri (16088 punktów)

Śmiej się z człowieka zdesperowanego, umęczonego...
Znikąd ratunku?

BENE DOCET QUI BENE DISTINGUIT
Brzostowski (7067 punktów)
>Śmiej się z człowieka zdesperowanego, umęczonego...
>Znikąd ratunku?
>
BENE DOCET QUI BENE DISTINGUIT

>

Zieloni to m.in. skrajny liberalizm w połączeniu z ordoliberalizmem , pacyfizm, anarchizm, nie dziękuję.
19-04-2010 16:54 
 Ocena 1 na 1
kogut59 (3090 punktów)

>Nie uważasz, że "zielony" i "intelektualny" się gryzą?
Na pewno nie ! w Niemczech w latach 80-tych byli zieloni wyśmiewani.Chrześcijańskie i liberalne partie są obecnie bardziej zielone jak zieloni przed 25 laty. Zieloni maja 10-14% głosów i są trzecia silą polityczna.Gospodarka niemiecka już od dawna odkryła ile można na zielono zielonych zarobić. Uważam ze tylko brązowy=nacjonalistyczny i czarny=kościół gryzie się z intelektem Ze tego w Polsce nie zauważono ?
19-04-2010 17:21 
 Ocena 3 na 3
lontri (16088 punktów)

Jak pomyślę, jak na najbliższych wyborach prezydenckich znowu się "dziadki" będą dzielić władzą, to...

BENE DOCET QUI BENE DISTINGUIT
zazull (87 punktów)
>Jak pomyślę, jak na najbliższych wyborach prezydenckich znowu się "dziadki" będą dzielić władzą, to...

Ci się scyzoryk w kieszeni otwiera...
21-04-2010 11:27 
 Ocena 1 na 1
setarkos (10757 punktów)
>Więc może potrzeba nam nowej lewicy: "zielonej", intelektualnej, liberalnej?

Może jednak abstrahować od anachronizmu lewica-prawica.. Jeśli ma powstać nowa partia ekologiczno-racjonalno-wolnościowa, to jej zwolennicy mogą się chyba wywodzić z różnych 'klas społecznych'.

Potrzebne byłoby określenie racjonalnej 'zieloności', bo np. takie 'kwiatki' z deklaracji "Zieloni RP":
".. Uznając za najwyższą wartość życie człowieka i wszystkich istot, (..) opieramy swój program na poszanowaniu jedności człowieka z otaczającą go przyrodą i drugim człowiekiem."
- nie wydają się zgodne z rozumem.

Partia Racjonalnej Gospodarki i Swobód Obywatelskich powinna, jak sądzę, odróżniać wolność w relacjach międzyludzkich od konieczności konsekwencji w kształtowaniu środowiska przyrodniczego. Sam liberalizm, rozumiany jako 'wyścig za dobrami i odrzucanie jak najdalej śmieci', wydaje się niewystarczający - tak intelektualnie nie satysfakcjonuje, jak i wolności nie przysparza.

Ponawiam pytanie: "Jakie elementy ekologii zawarłaby w swym programie Partia Racjonalistów?"
Pabloss (4221 punktów)
Chwalimy się, że mamy w Polsce demokrację, ale jak tak dalej pójdzie to wrócą jeszcze czasy stosów i palenie niewiernych. Nie jest to moje odosobnione przeczucie. Islam korzysta z metod brutalnych i nie dość, że trzyma swoich wiernych za przysłowiową "mordę" to jeszcze przyciąga nowych. Kościół katolicki jako taki jest słaby w starciu z islamem, więc zaczął stawać się radykalny. Gowin, Jurek i cała ta reszta to typowi "cywilni" żołnierze kościoła. Jest ich w Europie masa i dzięki koneksjom, działaniu np: w opus dei itp. są u władzy i mogą kreować rzeczywistość przychylną kościołowi.

Mamy przykład z żałoby - cała władza świecka spędziła więcej czasu w kościołach aniżeli w budynkach rządowych. Jest to sygnał pokazujący jasno, kto w tym kraju rozdaje karty.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365