Racjonalista - Strona głównaDo treści
Cuda vs Marzenia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
06-05-2010 17:39Ocykan (3528 punktów)Cuda vs Marzenia
Ocena 4 na 4
Nie tak dawno pewien polityk mówił nam, że trzeba wierzyć w cuda. Dzisiaj inny polityk oświadczył, że Polacy mają prawo do marzeń. Ja osobiście bym wolał, żeby politycy odwoływali się do czegoś bardziej konkretnego. Jeśli już jednak mam wybierać "między dżumą a cholerą", to wolę stawiać na marzenia. Cudów nie ma, a co do marzeń... Może jednak za 5 lat prezydent Kaczyński będzie mógł powiedzieć: Nasze najśmielsze marzenia zostały spełnione, teraz przyszła kolej na nieśmiałe.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

diogenes (42753 punktów)
>Może jednak za 5 lat prezydent Kaczyński będzie mógł powiedzieć: Nasze najśmielsze marzenia zostały spełnione, teraz przyszła kolej na nieśmiałe.

Mam nadzieję, że nie masz na myśli Lecha Kaczyńskiego.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
rysiek (4593 punktów)
Marzenia istnieją, problem w tym czyje to marzenia, jakie one są, i jak ten ktoś będzie chciał je zrealizować.
Na pewno nie jest moim marzeniem kilka lat dwuwładzy i paraliżu rządzenia krajem (w opcji prezydent J.K. rząd PO).
06-05-2010 18:28 
 Ocena 2 na 2
Ocykan (3528 punktów)
>nie jest moim marzeniem kilka lat dwuwładzy i paraliżu rządzenia krajem

Dlaczego zakładasz, że za ewentualny konflikt odpowiedzialna będzie tylko jedna strona i to właśnie JK? Nie wiesz, że do konfliktu potrzebne są (co najmniej) dwie strony. Do współpracy zresztą też.
rysiek (4593 punktów)
>Dlaczego zakładasz, że za ewentualny konflikt odpowiedzialna będzie tylko jedna strona i to właśnie JK?
W którym miejscu tak zakładam?
06-05-2010 18:59 
 Ocena 2 na 2
Ocykan (3528 punktów)
>>Dlaczego zakładasz, że za ewentualny konflikt odpowiedzialna będzie tylko jedna strona i to właśnie JK?
>W którym miejscu tak zakładam?

Explicite - nigdzie. Natomiast wydaje mi się, że implicite - i owszem. Piszesz przecież, że ewentualny wybór JK na prezydenta spowoduje "paraliż rządzenia krajem", ergo (w domyśle) to JK będzie za ten paraliż odpowiedzialny. Ale być może źle Cię zrozumiałem. Jeżeli Twoim zdaniem za ten ewentualny paraliż będą odpowiedzialni solidarnie JK i DT - pełna zgoda.

Skąd zresztą wiesz, że JK będzie wetował tylko dobre ustawy? I czemu dałeś sobie wmówić, że kilka (nawet dobrych) ustaw, zawetowanych przez prezydenta, spowoduje paraliż władzy?

Zresztą, jeżeli nawet prezydent jest "hamulcowym", to jest on szkodliwy tylko wtedy, gdy "pojazd" pędzi we właściwym kierunku i z odpowiednią prędkością. A skąd wiesz, że tak będzie? Masz gwarancję, że "kierowca" nigdy nie podejmie złej decyzji?
06-05-2010 19:18 
 Ocena 1 na 1
rysiek (4593 punktów)
>Explicite - nigdzie. Natomiast wydaje mi się, że implicite - i owszem.
Trudno mi bronić czegoś, czego nie powiedziałem. Co do przewidywania przyszłości - staram się unikać, ale w wypadku opcji: J.K. prezydentem - PO rząd, paraliż państwowej władzy wykonawczej mamy murowany, obojętnie jak rozłoży się odpowiedzialność. De facto może być nie "trój podział władzy państwowej" ale "czwór podział".

>Masz gwarancję, że "kierowca" nigdy nie podejmie złej decyzji?
Nie mam, ale czy "dwóch kierowców w pojeździe" to opcja bezpieczniejsza?
06-05-2010 19:38 
 Ocena 1 na 1
Ocykan (3528 punktów)
>>Masz gwarancję, że "kierowca" nigdy nie podejmie złej decyzji?
>Nie mam, ale czy "dwóch kierowców w pojeździe" to opcja bezpieczniejsza?

Jakich "dwóch kierowców"? Widać, że nie czytałeś Konstytucji RP. Ona daje prezydentowi wyłącznie dostęp do "hamulca" i w jakiejś mierze do "gazu", ale tylko jeżeli Sejm go dopuści (inicjatywa ustawodawcza), nigdy zaś do "kierownicy".
rysiek (4593 punktów)
Niestety, twórcy naszej konstytucji jak to często w Polsce, postanowili wyważyć otwarte drzwi i wymyślili coś pośredniego między systemem prezydenckim a premierowskim. Właśnie ta wada ustawodawcza powoduje w pewnych układach politycznych paraliż rządzenia.
06-05-2010 18:38 
 Ocena 1 na 1
Arłukowicz (3162 punktów)
>>nie jest moim marzeniem kilka lat dwuwładzy i paraliżu rządzenia krajem
>Dlaczego zakładasz, że za ewentualny konflikt odpowiedzialna będzie tylko jedna strona i to właśnie JK? Nie wiesz, że do konfliktu potrzebne są (co najmniej) dwie strony. Do współpracy zresztą też.

Ależ, do wywołania konfliktu wystarczy w zupełności jedna osoba
Ocykan (3528 punktów)
>Ależ, do wywołania konfliktu wystarczy w zupełności jedna osoba

Tak jak i do zainicjowania współpracy. Potem jednak niezbędna jest co najmniej jeszcze jedna.
Kurczewski (2471 punktów)
Cytat:
Może jednak za 5 lat prezydent Kaczyński będzie mógł
>powiedzieć: Nasze najśmielsze marzenia zostały spełnione, teraz przyszła kolej na nieśmiałe.


Wolałbym żeby tego nie mógł powiedzieć kolejny PREZYDENT Kaczyński (nie mam nic przeciwko takiemu dictum głosu z zaświatów). Może i są gorsi kandydaci ale nie sądzę żeby było ich wielu

erka.ovh.org/
hototogitsu.blogspot.com/
Sławek Dutkiewicz (1713 punktów)
>Jeśli już jednak mam wybierać "między dżumą a cholerą"...
Jest jeszcze... tyfus!
I parę innych... jednostek chorobowych!
Do wyboru w... pierwszej turze!
Plaga to jeszcze, czy już... pandemia?

>to wolę stawiać na marzenia.
Każdemu wolno... pomarzyć!
Ja stawiam na... Tolka Banana!

>Cudów nie ma, a co do marzeń...
Niektóre marzenia należą do sfery... cudów!
I bardzo dobrze! Po jaką cholerę nam na tronie kolejny... cudak!

>Może jednak za 5 lat prezydent Kaczyński będzie mógł powiedzieć:
>Nasze najśmielsze marzenia zostały spełnione, teraz przyszła kolej na nieśmiałe.
To znaczy co? Będziemy piąty rok w stanie wojny z... Rosją i Niemcami?
A te nieśmiałe? Przywrócenie... kary śmierci?
Poluzuj waść... nakrycie głowy!
Zbyt mocno uciska... moherowy berecik!

Nie moja wina, że moja mina niektórym przypomina teorię Darwina

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365