Racjonalista - Strona głównaDo treści
W Rzeszowie znów bronią pedofilów!!!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
07-05-2010 08:34Beata (Nowak) (459 punktów)W Rzeszowie znów bronią pedofilów!!!
Ocena 11 na 11
Na Podkarpaciu absurd goni absurd. Otóż mamy stowarzyszenie, jakby nie było - chrześcijańskie, które domaga się od prokuratury, aby ta nie informowała opinii publicznej o podejrzeniach padających na księży pedofilów. Według stowarzyszenia należy poczekać na werdykt sądu i nie nagłaśniać spraw molestowania dzieci przez księży, bo przedstawia się ich jako złoczyńców! O przepraszam, ale kim oni niby są jeśli nie złoczyńcami, jeśli molestują dzieci???
Jestem zbulwersowana postawą przedstawicieli stowarzyszenia, są zaślepieni wiarą w niewinność księży. Może w ogóle nie należy ujawniać takich spraw, bo przecież nie ma nic złego w "dotykaniu" dzieciątek. W końcu przykład płynie z góry - prawo watykańskie zezwala na seks z nieletnimi...
Zachęcam do przeczytania: www.nowiny(*)ID=/20100506/RZESZOW/781543182
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Matix (5786 punktów)
>O przepraszam, ale kim oni niby są jeśli nie złoczyńcami, jeśli molestują dzieci?

Pedofilami.
devares (605 punktów)
"Prokuratorzy i media robią z księży pedofilów", a religia robi ludziom papkę z mózgu. Nihil novi.
Niemniej, irytują mnie coraz częstsze przykłady ' chędożenia intelektu'.

"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji."
mentalrapist.blogspot.com/
Matix (5786 punktów)
Na szczęście jak widać po komentarzach Polacy przeglądający internet trzymają się przy zdrowych zmysłach. Może jednak nie jest tak tragicznie! Let's fight!
Medieval (3004 punktów)
Postępowania w sprawach o molestowanie seksualne utajnia się wyłącznie ze względu na dobro ofiar przestępstwa, a nigdy z powodu ochrony dobrego imienia podejrzanych.
Czasami bywa tak, że w efekcie ubocznym ujawnienia danych podejrzanego, wskazane zostają również ofiary przestępstwa. A to dla nich dotkliwa sankcja. W małej, lokalnej społeczności ofiary takich przestępstw są napiętnowane. Nie wszystkich stać na to żeby się wyprowadzić.
Czytam różne fora internetowe i tam coś jakby w świadomości ludzi się przełamało. Zaledwie jeden na dwudziestu broni dewiantów w sutannach.
Menel De Lux (3111 punktów)

Wspaniala inicjatywa!

Powstala nareszcie organizacja oficjalnie wspierajaca pedofilie koscielna.
Stowarzyszenie owe powinno otworzyc strone internetowa, na ktorej dzielni obroncy uswieconej pedofilii z calego kraju, mogliby ich popierac.
Takie akcje, skutecznie otworza oczy wszystkim "niedowiarkom", majacym do tej pory watpliwosci czym jest KrK, i jaka role spelnia w spoleczenstwie.
Swiety kosciol razem ze swoimi "pozytecznymi idiotami", ksztaltuje zdegenerowane spolecznosci, charakteryzujace sie zanikiem podstawowych instynktow, jak chocby przetrwania (brak troski o wlasne, gwalcone potomstwo, potwierdza moje slowa).
Kosciol ze swoim chorym podejsciem do seksualnosci czlowieka jest wrecz idealnym srodowiskiem, swoista pozywka na ktorej kwitna najgorsze wynaturzenia i patologie.
I to sa wlasnie te oslawione "wartosci chrzescijanskie".


08-05-2010 03:30 
 Ocena 1 na 1
Madman (7811 punktów)

W Japonii mówią na to ブッカケ
maniek1 (3407 punktów)

>Zachęcam do przeczytania:
>www.nowiny(*)ID=/20100506/RZESZOW/781543182
Ja z kolei zachęcam zainteresowanych pedofilią wśród kleru do odwiedzenia strony
www.ruchofiarksiezy.org/ a w szczególności "materiał filmowy" - "Lis na żywo"
Pozdrawiam
07-05-2010 22:24 
 Ocena 3 na 3
Medieval (3004 punktów)
>Ja z kolei zachęcam zainteresowanych pedofilią wśród kleru do odwiedzenia strony
>www.ruchofiarksiezy.org/ a w szczególności "materiał filmowy" - "Lis na żywo"

Obejrzałem program "Lis na żywo".

Jestem pod wrażeniem postawy księdza katolickiego zaproszonego do programu. Przyjął postawę której był oczekiwał - uczciwego człowieka.

Moim zdaniem sednem sprawy, o której trzeba mówić, jest postawa Kościoła instytucjonalnego wobec przestępstw popełnianych przez kapłanów. Spotykamy się tu z patologicznie pojmowaną lojalnością korporacyjną. Sądzę, że w seminariach szkoli się przyszłych księży na wiernych i bezwzględnie lojalnych funkcjonariuszy Kościoła, a nie Boga gdyż to zbyt abstrakcyjne pojęcie. A realna jest korporacja, ręka która daje im chleb, ochronę i sens egzystencji. Wiem, że seminarzyści poddawani są próbom lojalności wobec hierarchii, co przypomina niestety praktyki mafijne.

Warto protestować przeciwko argumentom sprowadzającym się do stwierdzenia, że księża to też tylko ludzie, a ci przecież popełniają błędy. Nie o to chodzi! To wyprowadzanie tematu na manowce. Chodzi nie o przyznanie, że czyny pedofila są złem, bo to oczywiste, ale o postawę Kościoła wobec pedofila oraz wobec ofiar.

Są obecnie dowody, że Watykan systemowo zaleca "załatwiane" takich spraw w łonie Kościoła dla "dobra Kościoła". Jest to postawa wbrew elementarnymi zasadom państwa prawa, które oczekuje, że obywatel który podejrzewa lub wie o popełnieniu przestępstwa, po prostu je zgłasza na policję czy do prokuratury. Do księży czy biskupów nie dociera prawda, że są również obywatelami świeckiego państwa, w którym obowiązuje kodeks karny. Stawiają się poza nim bo mają na to przyzwolenie zwierzchników. Paradoksalnie, adwokaci księży oskarżonych o pedofilię powołują się często na przedawnienie tych przestępstw, a więc gdy to jest wygodne odwołują się do instytucji świeckiego prawa. I to jest wydaje mi się sedno obecnych wydarzeń i dyskusji.

Interesująca jest też postawa Jana Pawła II wobec zgłaszanych mu nadużyć czy przestępstw. Obawiam się, że przeniósł on z komunistycznej Polski przekonanie, że Kościoła i księży trzeba bronić za wszelką cenę, wobec niezliczonych ataków i prowokacji jego potężnych wrogów, w tym wywiadów krajów komunistycznych. Zakonserwował więc na całe lata tego raka w organizmie Kościoła, zostawiając śmierdzący pasztet Benedyktowi.

Napisałem o tym znów choć wielu z Was wydaje się to już banałem. Trudno, myślę że tak trzeba.
Menel De Lux (3111 punktów)
"Napisałem o tym znów choć wielu z Was wydaje się to już banałem. Trudno, myślę że tak trzeba".

Nie zwracaj uwagi na opinie ktore moga byc nieprzychylne.
Mowisz prawde, a twoj glos jest bardzo potrzebny.
Matix (5786 punktów)
Jest taki jeden film, "Korporacja", krytykujący korporacje. Był on bardzo krytykowany na forum.
Cehe (103 punktów)
Chcą by prokuratura nie informowała o podejrzeniach, nie skazanych.

Jeżeli ten ksiądz jest niewinny, zarzuty bezpodstawne, to mimo tego podejrzenie że ksiądz jest pedofilem + media i człowiek jest skreślony. I dajmy na to 9/10 księży jest winna, to ten 10 będzie miał przesrane, już taka się robi powoli mała nagonka na księży.

Co innego, że zarzuty nie biorą się z niczego, ale jest szansa, że oskarżany jest niewinny.

Jak się pomyliłem gdzieś poprawcie.
07-05-2010 14:40 
 Ocena 5 na 5
Menel De Lux (3111 punktów)
KrK przyciaga, generuje, oraz systemowo chroni i ukrywa pedofili.
Kazdy ksiadz na wlasne zyczenie tkwi w tej przestepczej organizacji, stanowiac czesc jej struktur.
Jezeli nie chce uchodzic za pedofila, to moze w kazdej chwili zdjac sutanne co rozwiaze jego problemy.
Nie widze zadnego dobrego powodu, aby uzalac sie nad nieslusznie oskarzanym funkcjonariuszem tego pasozytu jakim jest KrK.
07-05-2010 15:10 
 Ocena 6 na 6
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Jeżeli ten ksiądz jest niewinny, zarzuty bezpodstawne, to mimo tego podejrzenie że ksiądz jest pedofilem + media i człowiek jest skreślony.

Jasne - ale ten mechanizm dotyczy każdego, bez względu na zawód (przypomnę przypadek zaszczutego przez media Andrzeja Samsona).

>I dajmy na to 9/10 księży jest winna, to ten 10 będzie miał przesrane, już taka się robi powoli mała nagonka na księży.

Nagonka jest jak najsłuszniejsza, przynajmniej z dwóch powodów:

1. w odróżnieniu od pedofilów prywatnych, księża przez całe dziesięciolecia (pomijam już historię wcześniejszą) korzystali z instytucjonalnego wsparcia i ochrony swojej korporacji,
2. uprawiają zawód zaufania publicznego (zaufania wymuszonego przez tresurę, jakiej poddają człowieka od niemowlęcia), z którego to tytułu domagają się jakowychś szczególnych uprawnień do decydowania o życiu seksualnym ludzi.

Sami na siebie - jako ciało zbiorowe - ten bicz ukręcili.

>ale jest szansa, że oskarżany jest niewinny.

W takim wypadku należy mu się publiczne oczyszczenie z zarzutów i stosowne odszkodowanie.
07-05-2010 21:36 
 Ocena-2 na 2
Cehe (103 punktów)
>W takim wypadku należy mu się publiczne oczyszczenie z zarzutów i stosowne odszkodowanie.
>

Pedofilia jest uznawana za najgorszą zbrodnię, więc nie wiem czy ludzie od tak wrócą do normalnych stosunków z "podejrzanym". Bardziej spodziewam się szykan, wyzwisk, nie wyłania dzieci na religie, nie chodzenia do kościoła itp.

Zbyt duże ryzyko zniszczenia kogoś, pochopnym osądzaniem.
08-05-2010 08:57 
 Ocena 1 na 1
Menel De Lux (3111 punktów)
>Bardziej spodziewam się szykan, wyzwisk, nie wyłania dzieci na religie, nie chodzenia do kościoła itp.

A co jest zlego w nie posylaniu dzieci na indoktrynacje katolicka, mylnie nazywana religia, msza itp???
08-05-2010 09:01 
 Ocena 1 na 1
Menel De Lux (3111 punktów)
>nie wiem czy ludzie od tak wrócą do normalnych stosunków z "podejrzanym"

Jezeli tym "podejrzanym" jest ksiadz, to "stosunki" z nim nigdy nie byly "normalne".
Oj, cos mi sie zdaje ze post na ktory odpowiadam wyklul sie na jakiejs plebanii.
07-05-2010 15:24 
 Ocena 5 na 5
placownik (17853 punktów)

>Jak się pomyliłem gdzieś poprawcie.

Stowarzyszenie zbulwersowały niedawne artykuły w prasie o księdzu spod Ropczyc, podejrzanym o molestowanie nieletnich. Jego przedstawiciele uważają, że prokuratorzy nie powinni ujawniać tej i podobnych spraw mediom.

   Stowarzyszenie zespołowo rżnie głupa udając że nie wie o tym, że "ksiądz spod Ropczyc" przyznał się do części stawianych zarzutów, a także, że został aresztowany.
   www.youtube.com/watch?v=yrNjsx5snoI
   Wypada się tylko zdziwić, że prokurator uzasadniając potrzebę aresztowania podejrzanego, nie uznał za stosowne podać oczywistej w tym wypadku przyczyny, czyli obawy matactwa.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Menel De Lux (3111 punktów)

"Stowarzyszenie zespołowo rżnie głupa"

Niezle brzmi. Tylko jakos tak za bardzo na liberalna nute.

Prawidlowo powinno byc:

"stowarzyszenie wprowadza nowe standardy, zgodnie z jedyna poprawna, ogolnie akceptowana sluszna linia przewodnia".
diogenes (42753 punktów)
> Cytat:
O winie można mówić dopiero wtedy, gdy orzeknie ją sąd


Klechy chciałyby, aby był to sąd ostateczny.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)
A może broni swój swego? Jaki interes ma ten pan w ukrywaniu zboczeńców? Czy pan Kotula ma dzieci? Czy nocują na plebanii?
Ja też jestem z Rzeszowa i niestety wcale mnie nie dziwi, że ten takie haniebne stowarzyszenie powstaje właśnie w moim rodzinnym mieście.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365