Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wniosek o nałożenie bana

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
20-05-2010 23:43J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
Wniosek o nałożenie bana
Ocena 2 na 6
Korzystając z możliwości § 25a Regulaminu wnioskuję o nałożenie bana na użytkownika pavvel.
Moim zdaniem pavvel jest trollem:
-zaśmieca wątki wypowiedziami nie związanymi z tytułem wątku
-jego głównym zajęciem na forum jest jątrzenie i szukanie dziury w całym
-zaśmieca forum sprawami, które można wyjaśniać poprzez PW lub e-mail
-jego wypowiedzi wskazują na wrogie nastawienie do portalu, forum i wielu użytkowników forum co działa destrukcyjnie na naszą społeczność
-linkuje do swoich (słabo związanych z tytułem wątku) wypowiedzi na innym forum

Dla ułatwienia podjęcia decyzji Kolegium Moderatorów zachęcam do umieszczania postów za i przeciw zabanowaniu pavvel
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

20-05-2010 23:56Nie na temat
 Ocena 15 na 15
pavvel (8272 punktów)
Ja bym prosił jeszcze o podlinkowanie wypowiedzi potwierdzających twoje wynurzenia.
Jeżeli ci się to uda, gotów jestem nawet poprzeć twój wniosek
21-05-2010 00:06 
 Ocena 1 na 1
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>Ja bym prosił jeszcze o podlinkowanie wypowiedzi potwierdzających twoje wynurzenia.
Podlinkuję jeżeli Twoja prośba pojawi się w innej formie.
21-05-2010 00:14Nie na temat 
 Ocena 11 na 11
pavvel (8272 punktów)
W sumie to nie prośba, a życzenie, żebyś swoje insynuacje i pomówienia poparł jakimiś konkretami. Użyłem słowa proszę, bo zazwyczaj staram się być miły i szanować ludzi.
Chyba, że ktoś udowodni mi, że na szacunek nie zasługuje.

Ale skoro masz problemy z szukaniem, to ja podlinkuję:
Tu są przyczyny złożenia wniosku przez pana J.S.
21-05-2010 00:33 
 Ocena 2 na 2
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>W sumie to nie prośba, a życzenie, żebyś swoje insynuacje i pomówienia poparł jakimiś konkretami. Użyłem słowa proszę, bo zazwyczaj staram się być miły i szanować ludzi.
>Chyba, że ktoś udowodni mi, że na szacunek nie zasługuje.
>Ale skoro masz problemy z szukaniem, to ja podlinkuję:
> Tu są przyczyny złożenia wniosku przez pana J.S.
Błąd
Argumenty uzasadnię na życzenie Kolegium Moderatorów.
21-05-2010 00:57 
 Ocena 8 na 8
pavvel (8272 punktów)
Podlinkowałem jedne z niewielu moich wypowiedzi, których nie plusowałeś w ostatnim czasie.

A argumenty zanim się uzasadni należy najpierw przedstawić.

To elementarne drogi Watsonie.
20-05-2010 23:59Nie na temat
 Ocena 11 na 11
Misiaczek (322 punktów)
(zablokowany)
>Moim zdaniem pavvel jest trollem:

Moim - nie jest, mimo, że:
>- zaśmieca wątki wypowiedziami nie związanymi z tytułem wątku;
>- jego głównym zajęciem na forum jest jątrzenie i szukanie dziury w całym;
>- zaśmieca forum sprawami, które można wyjaśniać poprzez PW lub e-mail;
>- linkuje do swoich (słabo związanych z tytułem wątku) wypowiedzi na innym forum.

>Dla ułatwienia podjęcia decyzji Kolegium Moderatorów zachęcam do umieszczania postów za i przeciw
>zabanowaniu pavvel

Jestem przeciw. Jedyną "przypadłością" kol. pavvela jest maniakalno-prześladowcze dążenie do praworządnego porządku. Ale to jeszcze nie trolling. Są tu znacznie gorsze przypadki - nb. sygnowane całkiem skądinąd szacownymi nickami...
21-05-2010 00:03 
 Ocena 2 na 2
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>Są tu znacznie gorsze przypadki - nb. sygnowane całkiem skądinąd szacownymi nickami...
Zgłoś drani
apud (4399 punktów)

>Moim zdaniem Pavel
>-zaśmieca wątki wypowiedziami nie związanymi z tytułem wątku
>-jego głównym zajęciem na forum jest jątrzenie i szukanie dziury w całym
>-zaśmieca forum sprawami, które można wyjaśniać poprzez PW lub e-mail
>-jego wypowiedzi wskazują na wrogie nastawienie do portalu, forum i wielu użytkowników forum co
>działa destrukcyjnie na naszą społeczność

Podpisuje sie pod tym i popieram.
Legalnie, stażem jestem tu za młoda aby zapodawać wiec popieram moralnie.

Uwazam, ze paavel powinien nauczyć sie nie czynić drugiemu, co jemu niemile. Religijna to zdaje sie maksyma, ale mądra.

Symboliczny ban (sugeruje równy czasem trwania banowi VM) da mu czas do przemyślenia dlaczego. Został tymczasowo za banowany.

Pavvel, dobrze sie zapowiada i niektóra jego wypowiedzi (nie na temat VM) sa wręcz błyskotliwe.

Zapomina jednak, ze regulaminy sa nie do dyskutowania i interpretacji ale aby przestrzegać je osobiście.
Od "innych" jest władza sadownicza. Albo właściciel firmy.
I ze wojując mieczem od miecza itd.

Szanownej moderacji przypominam, ze tabelkami, wykresami i statystyka można udowodnić wszystko, dlatego tak ochotnie używa sie Excela w trakcie board meetings.

Zapominajac o tym, ze firma ma przynosić dochód a nie udowadniać dlaczego nie.

Tak jak z demokracja. Wolność słowa jest gwarantowana. Reszta to interpretacje i przepychanki. Ale czy racjonalne?

Starej daty jestem,
i dlatego ban tymczasowy oczywiście, jako lekarstwo na "widzi mi se" paavela sugeruje.
Bo czym skorupka za mlodu itd.
Walczy sie z poglądami a nie osobami.
PS
Jest tu jeszcze kilkoro jemu podobnych, mam nadzieje ze lekcje dana pavvelowi docenia.
21-05-2010 07:45 
 Ocena 8 na 8
Chlodwig (10939 punktów)

>Symboliczny ban (sugeruje równy czasem trwania banowi VM) da mu czas do przemyślenia dlaczego. Został tymczasowo za banowany.

a więc wróżda.

>Pavvel, dobrze sie zapowiada i niektóra jego wypowiedzi (nie na temat VM) sa wręcz błyskotliwe.

Jak wyżej.

>Zapomina jednak, ze regulaminy sa nie do dyskutowania i interpretacji ale aby przestrzegać je osobiście.

Wszystko jest do dyskutowania.

>Od "innych" jest władza sadownicza. Albo właściciel firmy.

Jak wyżej.

>I ze wojując mieczem od miecza itd.

Wróżda.

>Wolność słowa jest gwarantowana.

Ale nie Pavvela.

>Walczy sie z poglądami a nie osobami.

Walczy się z poglądami osób. "RACJONALISTA.pl jest serwisem który poza tym tropi absurdy, przesądy, szarlatanerię, uprzedzenia, kłamstwa, fobie i głupotę."
21-05-2010 07:00Nie na temat
 Ocena 13 na 15
lotrek (14275 punktów)
>Korzystając z możliwości § 25a Regulaminu wnioskuję o nałożenie bana na użytkownika pavvel.
ZOBACZCIE DO CZEGO DOPROWADZIŁ "GENIALNY" POMYSŁ PLACOWNIKA

DO DONOSICIELSTWA !!!




"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
21-05-2010 07:14 
 Ocena 8 na 8
liliac (147340 punktów)
>>Korzystając z możliwości § 25a Regulaminu wnioskuję o nałożenie bana na użytkownika pavvel.
> ZOBACZCIE DO CZEGO DOPROWADZIŁ "GENIALNY" POMYSŁ PLACOWNIKA
DO DONOSICIELSTWA !!!


Co należało wykazać, wykorzystując. Niewykorzystywany leżałby odłogiem, strasząc teoretycznie li i jedynie A teraz- widzimy na przykładach.
21-05-2010 07:43 
 Ocena 6 na 6
Autografka (10638 punktów)

>> ZOBACZCIE DO CZEGO DOPROWADZIŁ "GENIALNY" POMYSŁ PLACOWNIKA
DO DONOSICIELSTWA !!!

>Co należało wykazać, wykorzystując. Niewykorzystywany leżałby odłogiem, strasząc teoretycznie li i jedynie A teraz- widzimy na przykładach.

Paragraf Ci się nie podoba, ale to wcale Ci nie przeszkodziło w skwapliwym wykorzystaniu go do zbanowania Varii.


Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
21-05-2010 07:51 
 Ocena 6 na 6
Chlodwig (10939 punktów)

>Paragraf Ci się nie podoba, ale to wcale Ci nie przeszkodziło w skwapliwym wykorzystaniu go do zbanowania Varii.

"RACJONALISTA.pl jest serwisem który poza tym tropi absurdy, przesądy, szarlatanerię, uprzedzenia, kłamstwa, fobie i głupotę."
21-05-2010 08:05 
 Ocena 4 na 4
Autografka (10638 punktów)

>"RACJONALISTA.pl jest serwisem który poza tym tropi absurdy, przesądy, szarlatanerię, uprzedzenia, kłamstwa, fobie i głupotę."

I Ty uważasz, że nagonka na Varię miała takież przyczyny? Właściwie każdy może sobie uważać co chce, ale dobrze było to uważanie podeprzeć oglądem całości problemu. Tylko, że nie zewsząd tę całość widać.


Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
21-05-2010 08:22 
 Ocena 5 na 5
Chlodwig (10939 punktów)

>I Ty uważasz, że nagonka na Varię miała takież przyczyny?

Takie były moje motywacje.
21-05-2010 10:44 
 Ocena 6 na 6
liliac (147340 punktów)
>>Co należało wykazać, wykorzystując. Niewykorzystywany leżałby odłogiem, strasząc teoretycznie li i jedynie A teraz- widzimy na przykładach.
>Paragraf Ci się nie podoba, ale to wcale Ci nie przeszkodziło w skwapliwym wykorzystaniu go do zbanowania Varii.

Paragraf mi się nie podoba, ale jestem pragmatyczką- korzystam z dostępnych narzędzi.
21-05-2010 16:24 
 Ocena-2 na 6
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
ZOBACZCIE DO CZEGO DOPROWADZIŁ "GENIALNY" POMYSŁ PLACOWNIKA [color=blue]
DO DONOSICIELSTWA !!!
[/color]

Donosicielstwo jest pozytywne, nie należy go torpedować w wolnym społeczeństwie.
Tkwisz ciągle mentalnie w tym zniewolonym społeczeństwie, w którym samosąd był jedyną szansą na sprawiedliwość. Ponieważ dziś jest częściowo podobnie, problem jest naprawdę skomplikowany i zasługuje na osobny wątek.
Doniesienie do skarbówki jest godne linczu, ale doniesienie na porywacza zasługuje na odznaczenie.


Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
21-05-2010 21:59 
 Ocena 3 na 3
Sylwek (15472 punktów)

>Doniesienie do skarbówki jest godne linczu

Znaczy co, okradanie innych obywateli własnego państwa jet OK?
21-05-2010 22:57 
 Ocena-6 na 8
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
>>Doniesienie do skarbówki jest godne linczu
>Znaczy co, okradanie innych obywateli własnego państwa jet OK?


Nie jest w porządku, właśnie to robi skarbówka, a może myślisz że ten urząd zarządza swoje własne pieniądze?

Omijając bandytów na drodze też masz skrupuły, że od innych tamci będą musieli zrabować więcej aby żyć?

Polecam ci lekturę ustawy karno-skarbowej. Powinna być obowiązującą lekturą szkolną, opisującą fundament tego państwa.


Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
21-05-2010 11:38
 Ocena-3 na 13
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Korzystając z możliwości § 25a Regulaminu wnioskuję o nałożenie bana na użytkownika pavvel.

Nie popieram twojego wniosku, mimo że pavvel wkurza mnie swoją nieobliczalnością oraz stronniczością.

Ja też mam chwilowo wrogie nastawienie do portalu i kilku użytkowników tego forum i nie uważam się z tego powodu za trolla, ani nie uważam że jest to dla mnie dyskwalifikujące jako dla użytkownika. Zmienię moje nastawienie, jeżeli warunki tu się zmienią i stracę wrażenie, że wylatuje się tu za byle co, tylko nie za to stosowne. Mam też częściowo nieprzyjazne nastawienie do kierownictwa PSR i nie uważam, żebym z tego powodu nie mógł być członkiem PSR, co wielu osobom tutaj nie mieści się w głowie. Kierownictwo, to nie jest PSR. Mamy dość w Polsce organizacji, które są ucieleśnieniem przekonań ich liderów i w których praca "ododolna" dzięki temu leży.

Nie podoba mi się też paragraf 25a, który tylko rozszerza możliwości samowoli moderacji.

Moderacji nie brakuje ani inteligencji, ani sprytu. Nigdy nie zmieniono by regulaminu w kierunku demokratyzacji tego forum. To, że obecnie moderacja próbuje przywrócić porządek, który oczywiście pojawił się znikąd i przypomina sobie o równości polegającej na zabieraniu praw do równego, nie znaczy że ten stan się utrzyma.

Wskazuję, że paragraf 25a umożliwia moderacji, albo jakiejś innej klice, przy posłużeniu się dwoma fantomami usunięcie kogoś z forum. Kont fantomów jest tu trochę, są na razie niezagrożone i będą mieć z czasem ponad rok i "pełne prawa".

Sam mam takich kilku milutkich racjonalistów od tygodni na ogonie, mimo że ilość punktów nie ma już znaczenia.

J.S. apeluje żeby denuncjować drani, więc te dane upubliczniam:

-20 seryjnych ocen dla mnie kreator10
Zainteresowania:
religioznawstwo, historia, sztuka, humanistyka
Data zarejestrowania: 2010-05-09
Dodany jako kontakt przez 3 czytelników
Data pierwszego wpisu na Forum: 2010-05-09
Liczba punktów: 121

Wypowiedzi na forum: 16 !

-111 seryjnych ocen dla mnie rokokoko
Liczba punktów: 140
Data zarejestrowania: 2010-04-18
Dodany jako kontakt przez 2 czytelników
Wypowiedzi na forum: 11 !

-19 seryjnych ocen dla mnie Zbigniew Mazur Zainteresowania:
sztuka, humanistyka, polityka
Data zarejestrowania: 2010-01-28
Dodany jako kontakt przez 3 czytelników

Wypowiedzi na forum: 14 !
Liczba punktów: 103

Wyżej wymienione osoby działają całkowicie legalnie i w zgodzie z regulaminem. Ponieważ ich działalność jest destrukcyjna i korzysta z luk prawnych, może należałoby zatkać dziurę wprowadzając obowiązek uzasadnienia udzielenia minusa, wykazania przy ocenie kto oceniał, oddzielnie liczyć plusy i minusy. Sama suma punktów to zdecydowanie za mało informacji przy dużej liczbie ocen negatywnych.
10 plusów i 10 minusów, to nie jest to samo co zero wynikające z braku ocen.
Kilkadziesiąt osób daje oceny pozytywne, a kilka negatywne, dlatego kolejny raz twierdzę że nie należy przywiązywać uwagi wyłącznie do sumy ocen.


>Moim zdaniem pavvel jest trollem:
>-zaśmieca wątki wypowiedziami nie związanymi z tytułem wątku
>-jego głównym zajęciem na forum jest jątrzenie i szukanie dziury w całym
>-zaśmieca forum sprawami, które można wyjaśniać poprzez PW lub e-mail
>-jego wypowiedzi wskazują na wrogie nastawienie do portalu, forum i wielu użytkowników forum co
>działa destrukcyjnie na naszą społeczność
>-linkuje do swoich (słabo związanych z tytułem wątku) wypowiedzi na innym forum




Możliwe że masz rację, ale wyrzucenia pavvela byłoby nadużyciem paragrafu 25a. Od eliminacji twoich zarzutów jest moderacja, niech pracuje. Naciskaj na moderatorów.

Zwróć uwagą, że pavvel ma swoich zwolenników i za coś punkty dostaje. Wyrzucając go realizujesz słuszną lub niesłuszną czystkę.

Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
21-05-2010 14:34Nie na temat 
 Ocena 6 na 10
lotrek (14275 punktów)
>Ponieważ ich działalność jest destrukcyjna i korzysta z luk prawnych,
Też się bawisz w donosiciela ? Minus!
Cytat:
lotrek:
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 62 lat
Liczba punktów: 11299
Miejscowość: Kraków
Zainteresowania:
historia, sztuka, humanistyka, polityka, i tam różne takie )
Dodany jako kontakt przez 23 czytelników
Data pierwszego wpisu na Forum: 2003-09-13
Oceniony: 8335 razy
Otrzymanych głosów negatywnych: 60 *
Wypowiedzi na forum: 2718
* liczone od dnia 10-10-2007


"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
21-05-2010 14:53Nie na temat 
 Ocena 8 na 8
awitu (1590 punktów)
>Korzystając z możliwości § 25a Regulaminu wnioskuję o nałożenie bana na użytkownika pavvel.

Zacznę tak...
Ignorantia legis excusat neminem

a może lepiej byłoby tak...

Stultitia excusationem non habet


Polityka nie jest Twoją mocną stroną.

Zaiste dziwnym jest działaniem powoływać się na paragraf, próbować skorzystać z praw jakie on daje i być jednocześnie owego paragrafu przeciwnikiem:

>Nie podoba mi się też paragraf 25a, który tylko rozszerza możliwości samowoli moderacji.

w dodatku gdy się go nie zna lub nie rozumie:

Cytat:
§ 25a. Na wniosek przynajmniej dwóch uczestników Forum, uczestniczących w nim przynajmniej od roku, Kolegium może nałożyć bezterminową blokadę konta innego uczestnika. Wniosek musi być zgłoszony w dziale Sprawy Portalu w formie odrębnej wypowiedzi każdego ze zgłaszających. Wnioski mogą zwierać krótkie uzasadnienia. Kolegium ustosunkuje się do wniosku w czasie 48 godzin, w szczególnych sytuacjach losowych czas decyzji może się wydłużyć do 3 dni. Akceptacja wniosku przez Kolegium musi być decyzją jednogłośną. W przeciwnym przypadku, wniosek uważa się za odrzucony. W przypadku odrzucenia wniosku, powtórne jego złożenie w stosunku do tego samego uczestnika może nastąpić nie wcześniej, niż po upływie miesiąca. Odrzucenie wniosku przez Kolegium nie wyklucza nałożenia bezterminowej blokady konta uczestnika z inicjatywy Kolegium w dowolnym późniejszym terminie.


Data Twej rejestracji na tym portalu to: 2010-04-07

a może to tylko brak znajomości algebry....

A teraz pytanie konkursowe... czy liczba minusów jakie dostajesz i na jakie się żalisz, zwiększy się po tym jak napisałeś powyższy tekst czy zmaleje?

Rada od politologa, nie baw się w politykę, bo w tej dziedzinie nazwanie Cię "partaczem" byłoby za dużym komplementem.

Jeszcze trochę, a forum Racjonalisty będzie można nazywać onet2. Jak to miło widzieć, że gra w którą wciągnęła Was Malaria, dalej toczy się w najlepsze.


"A la mierda, reaccionarios. Me la suda todo lo que puedas ladrar. Siempre amé la libertad."
21-05-2010 15:30 
 Ocena-4 na 8
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Rada od politologa, nie baw się w politykę, bo w tej dziedzinie nazwanie Cię "partaczem" byłoby za dużym komplementem.Bycie politologiem nie wyklucza bycia etycznym zerem. Politykę obliczoną na populistyczny sukces mam gdzieś. Doskonale zdaję sobie sprawę z przekornej i nieracjonalnej natury ludzkiej.

Zaiste dziwnym jest działaniem powoływać się na paragraf, próbować skorzystać z praw jakie on daje i być jednocześnie owego paragrafu przeciwnikiem

W którym miejscu napisałem, że ten paragraf jest świetny? Nie przytoczyłaś elementu tego paragrafu, którego bym nie znał i nie mam powodu twierdzić, że czegoś nie rozumiem. Mam powód twierdzić, że nie rozumiesz tego co piszę i że myślisz trochę inaczej. Jeżeli jesteś politologiem to mogę tylko stwierdzić, że pasujesz do dzisiejszego sposobu uprawiania polityki. Twoje negatywne nastawienie zaślepiło ciebie. Nie zauważyłaś najwyraźniej, że zacytowane przeze mnie słowa nie zostały zaznaczone kolorem.

A teraz pytanie konkursowe... czy liczba minusów jakie dostajesz i na jakie się żalisz, zwiększy się po tym jak napisałeś powyższy tekst czy zmaleje?

Ani ty, ani lotrek nie jesteście najwyraźniej w stanie zrozumieć, że się nie żalę, nie oczekuję pomocy, ani tego że denuncjacja jest elementem pozytywnym a nie negatywnym. Tylko zdeprawowane od wieków i pozbawione praw społeczeństwa rozwinęły kult solidarności przeciw władzy.

Qué difícil es hablar con la pared,
menguar tu estupidez

A la mierda, reaccionarios. Me la suda todo lo que puedas ladrar. Siempre amé la libertad.


Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
21-05-2010 16:17Nie na temat 
 Ocena 6 na 6
awitu (1590 punktów)
>Bycie politologiem nie wyklucza bycia etycznym zerem. Politykę obliczoną na populistyczny sukces mam gdzieś. Doskonale zdaję sobie sprawę z przekornej i nieracjonalnej natury ludzkiej.

Ach, kiedy ludzie nauczą się odróżniać etymologów od biedronek?

>W którym miejscu napisałem, że ten paragraf jest świetny? Nie przytoczyłaś elementu tego paragrafu, którego bym nie znał i nie mam powodu twierdzić, że czegoś nie rozumiem. Mam powód twierdzić, że nie rozumiesz tego co piszę i że myślisz trochę inaczej. Jeżeli jesteś politologiem to mogę tylko stwierdzić, że pasujesz do dzisiejszego sposobu uprawiania polityki.

Podpowiedź: biedroneczki są w kropeczki.

>Ani ty, ani lotrek nie jesteście najwyraźniej w stanie zrozumieć, że się nie żalę, nie oczekuję pomocy, ani tego że denuncjacja jest elementem pozytywnym a nie negatywnym. Tylko zdeprawowane od wieków i pozbawione praw społeczeństwa rozwinęły kult solidarności przeciw władzy.

Tja dlatego w chwili obecnej mamy 192 totalitarne państwa na świecie

>Qué difícil es hablar con la pared,
>menguar tu estupidez

Obsługę google opanowałeś w stopniu podstawowym, teraz czas na rozwinięcie skrzydeł i kurs zaawansowany:

Cytat:
"I tak w szalonym pędzie za sobą samym, za tym nigdy - nie osiągalnym pogardza się mądrą zasadą, brać ludzi takimi, jakimi są, i bierze się ich raczej takimi, jakimi być powinni. Dlatego podszczuwa się każdego do pogoni za owym. Ja, którym mam się stać i >>dąży się, by Wszyscy posiadali równe prawa i byli jednakowo szanowani, jednakowo moralnymi i rozumnymi ludźmi<<"
21-05-2010 16:35 
 Ocena-4 na 6
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Tja dlatego w chwili obecnej mamy 192 totalitarne państwa na świecie

Nie widzę związku przyczynowo skutkowego. Totalitaryzm nie wyklucza sam w sobie dobrej jakości władzy i stanowionego prawa, tak samo jak monopolista nie musi dławić konkurencji.

Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
21-05-2010 16:42 
 Ocena 7 na 7
awitu (1590 punktów)
>> Tja dlatego w chwili obecnej mamy 192 totalitarne państwa na świecie

>Nie widzę związku przyczynowo skutkowego. Totalitaryzm nie wyklucza sam w sobie dobrej jakości władzy i stanowionego prawa, tak samo jak monopolista nie musi dławić konkurencji.


Wypada mi się zgodzić z Einsteinem:

"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka"


"A la mierda, reaccionarios. Me la suda todo lo que puedas ladrar. Siempre amé la libertad."
24-05-2010 23:48 
 Ocena-2 na 8
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Wypada mi się zgodzić z Einsteinem:
>
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka"


Einstein twierdził, że Wszechświat jest skończony o ile wiem i przeciwstawił mu nieskończoną głupotę, która jest również tu na forum szeroko reprezentowana w swojej nieskończoności.


Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
25-05-2010 06:36 
 Ocena 8 na 8
rokokoko (186 punktów)
(zablokowany)
> ... nieskończoną głupotę, która jest również tu na forum szeroko reprezentowana w swojej nieskończoności.

Pomoz nam podniesc poziom tego forum. Przestan prezentowac swoja.
Moze na Frondzie znajdziesz godnych siebie ?
25-05-2010 08:02 
 Ocena 5 na 7
Misiaczek (322 punktów)
(zablokowany)
>[...] o ile wiem [...].

To wyjaśnia wszystko.
25-05-2010 16:37 
 Ocena-2 na 4
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
>>[...] o ile wiem [...].
>To wyjaśnia wszystko.

To sprawdź co mówił dokładnie Einstein. Dla mnie taki niuans jest bez znaczenia. O ile pamiętam Einstein wiedział, że Wszechświat jest skończony.

Twój brak życzliwości i manipulacja moimi słowami w celu mojej dyskredydatcji nie zrobią na mnie wrażenia.

Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
21-05-2010 16:49Nie na temat 
 Ocena 5 na 7
Misiaczek (322 punktów)
(zablokowany)
>[...] tak samo jak monopolista nie musi dławić konkurencji.

Po co? On już jej nie ma. Inaczej nie byłby monopolistą. Czyż nie?
21-05-2010 17:45 
 Ocena-4 na 6
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Po co? On już jej nie ma. Inaczej nie byłby monopolistą. Czyż nie?
Nie ma, ale z różnych powodów.
Powody mogą być natury politycznej, ekonomicznej lub korupcyjno - przestępczej.

Dostrzegam paradoks, ktory się wam nie spodobał, ale ten paradoks jest pozorny.
To tak jak z tamą odgradzającą jakiś potencjał, np. napór wody.
Z dławieniem konkurencji to troche jak z wodą: Czy jest sens odgradzać się skoro jest sucho?


Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
21-05-2010 17:55 
 Ocena 7 na 7
awitu (1590 punktów)

>Dostrzegam paradoks, ktory się wam nie spodobał, ale ten paradoks jest pozorny.

Żebyś Ty się chociaż zbliżył do zrozumienia, to bym Ci plusa postawiła. Jednak owo zrozumienie, nawet na horyzoncie Twego postrzegania za fatamorganę robić nie może.

"A la mierda, reaccionarios. Me la suda todo lo que puedas ladrar. Siempre amé la libertad."
21-05-2010 19:31 
 Ocena-6 na 6
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Żebyś Ty się chociaż zbliżył do zrozumienia, to bym Ci plusa postawiła. Jednak owo zrozumienie, nawet na horyzoncie Twego postrzegania za fatamorganę robić nie może.
Natomiast twoje zrozumienie przypomina olśnienie psychotyczne, nie jesteś tylko zainteresowana wyjaśnieniem czego ono w detalach dotyczy, bojąc się wszystkiego, a może najbardziej braku merytorycznych różnic poglądowych.


Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
22-05-2010 16:45 
 Ocena 9 na 9
awitu (1590 punktów)
>Natomiast twoje zrozumienie przypomina olśnienie psychotyczne, nie jesteś tylko zainteresowana wyjaśnieniem czego ono w detalach dotyczy, bojąc się wszystkiego, a może najbardziej braku merytorycznych różnic poglądowych.

Wyjaśnianiem Twoich teoryjek jestem całkowicie niezainteresowana, bo mają one wartość teorii Leppera o Talibach w Klewkach.

Gdybyś zaczął czytać kontekstowo, a nie skupiał się na układaniu własnego opowiadanka z pojedynczych słów, dostrzegłbyś, że różnice pomiędzy naszymi światopoglądami są mniej więcej takie jak pomiędzy światopoglądami Jeana Bodina i Pierre Proudhona.

EOT

"A la mierda, reaccionarios. Me la suda todo lo que puedas ladrar. Siempre amé la libertad."
21-05-2010 18:09Nie na temat 
 Ocena 9 na 9
Misiaczek (322 punktów)
(zablokowany)
>Powody mogą być natury politycznej, ekonomicznej lub korupcyjno - przestępczej.

Jakie by nie były, to nie ma już znaczenia - jest monopolistą i koniec.

>To tak jak z tamą odgradzającą jakiś potencjał, np. napór wody.

Czy Ty wiesz co piszesz? Zaczynam zgadzać się w pełni z Awitu. Potencjał to nic innego jak zdolność do czegoś. Jak i czym chcesz odgradzać różnicę? I od czego?

Kiedyś napisałem o Tobie, że jesteś Osnową-bis - trollem równie niebezpiecznym co tamten. Potwierdzasz moją opinię.
21-05-2010 18:27 
 Ocena-3 na 7
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Kiedyś napisałem o Tobie, że jesteś Osnową-bis - trollem równie niebezpiecznym co tamten. Potwierdzasz moją opinię.

Bzdury wypisujesz: Ja potwierdzam rzekomo twoją opinię o mnie? Dobre.

Osnowa nie jest trollem, to jeden z myślących użytkowników.

Twoja argumentacja na temat monopolisty, który nie musi dławić z zasady konkurencji bo jej nie ma, to idiotyzm polityczno ekonomiczny.

Według analogicznego rozumowania komunizm nie musiał walczyć z opozycją, religią, prywatną inicjatywą itp.

Rąbnij się w łeb zanim takie androny znowu napiszesz.


Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
21-05-2010 18:53 
 Ocena 8 na 10
Misiaczek (322 punktów)
(zablokowany)
>Rąbnij się w łeb zanim takie androny znowu napiszesz.

Szkoda, że ty już nie masz w co się rąbać...

>Według analogicznego rozumowania komunizm nie musiał walczyć z opozycją, religią, prywatną inicjatywą itp.

Jaki z tego wniosek, trollu? Prosty - komunizm nie był monopolistą skoro miał aż taką konkurencję.

>Osnowa nie jest trollem, to jeden z myślących użytkowników.

Szkoda tylko, że myślących inaczej... Nie zdziwił bym się gdybyś był nim/nią.
21-05-2010 19:25 
 Ocena-4 na 6
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Jaki z tego wniosek, trollu? Prosty faktycznie, taki że powinieneś zostać ukarany za obrażanie użytkownika.

Porozumieć się z tobą nie sposób. Czepiasz się formalizmów w rodzaju, czy latawiec jak nie lata, to też latawiec?

Probujesz mnie przegadać i zapędzić w kozi róg, a gdy ci się to nie udaje i sam się czujesz zapędzony w sprzeczności, to obrażasz.
No jasne, skoro twoja argumentacja jest do d.., to przeciwnikiem musi być niebezpieczny troll.
Przynajmniej wyjątkowość i znaczenie mi tym niechcący przyznałeś.


Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
21-05-2010 19:50 
 Ocena 4 na 8
Misiaczek (322 punktów)
(zablokowany)
>No jasne, skoro twoja argumentacja jest do d.., to przeciwnikiem musi być niebezpieczny troll.
>Przynajmniej wyjątkowość i znaczenie mi tym niechcący przyznałeś.

Jezu Chryste - drugi dokowski!!!To samo rozbuchane ego (trudne słowo, wiem, ale to nie do ciebie, nie musisz rozumieć).
21-05-2010 20:09 
 Ocena-4 na 4
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Jezu Chryste ...
Do fajnych instancji się odwołujesz.

Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
21-05-2010 20:39 
 Ocena 4 na 10
Misiaczek (322 punktów)
(zablokowany)
>Do fajnych instancji się odwołujesz.

Jakie forum, takie instancje.
25-05-2010 16:44 
 Ocena-3 na 5
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Jakie forum, takie instancje.

To forum zależy od moderatorów i od użytkowników. Na moderatorów dużego wpływu nie mamy , możemy ich tylko naciskać.
Jednak to my jesteśmy użytkownikami i to od nas zależy jakie to forum będzie.
Mało jest tu osób, które są skłonne do solidarnych działań w celu podwyższenia jakości tego forum i przeciwstawiają się wszelkim rodzajom intrygowania.

Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
21-05-2010 21:45 
 Ocena 1 na 1
placownik (17853 punktów)

   Część tej pyskówki spuściłem do Oślej Ławki. Resztę zostawiam i jednocześnie ostrzegam obu uczestników, że dalsza jej kontynuacja (tutaj, lub w dowolnym innym miejscu Forum) może się zakończyć banem.


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
02-06-2010 15:29Nie na temat 
 Ocena 4 na 6
Ignorancja (4718 punktów)
>Osnowa nie jest trollem, to jeden z myślących użytkowników.

O tak sceptikus Osnowa był myślącym użytkownikiem, specyficznie myślącym. Ta specyfika was zresztą łączy:

>Twoja argumentacja na temat monopolisty, który nie musi dławić z zasady konkurencji bo jej nie ma, to idiotyzm polityczno ekonomiczny. (scepticus "myśliciel")

A jak nazwiesz swój idiotyzm? Idiotyzm oparty na ułomnościach logicznych, czy może oparty na posługiwaniu się terminami, których nie rozumiesz (co udowadniasz swoim bełkotem - jak życzysz to ci mogę wybrać kilka innych perełek z twej twórczości), ale ich używasz, bo fajnie brzmią. Oprócz otwierania na oślep słowniczka wyrazów obcych poświęć jeszcze odrobinę twego cennego czasu na doczytanie definicji pojęć, którymi sie podpierasz.
Pełnia szczęścia zostanie osiągnięta, gdy postarasz się jeszcze zrozumieć treść owych definicji, choćby to miało trwać wieczność.

Takim jak ty brakuje wiele, ale nie dobrego samopoczucia odnośnie własnej kondycji intelektualnej. Żenujące.

>Rąbnij się w łeb zanim takie androny znowu napiszesz.(sceptikus)

Proszę. Te Kali.
Jak inni obrażać to źle, jak Kali vel scepticus obrażać to jest to ze wszech miar słuszne.


Myślę, że gdyby chrześcijanom opowiedzieć o ich kultowej postaci ukrywając do kogo odnoszą się opisy zapałaliby nie mniejszym oburzeniem, aniżeli w zderzeniu z relacją o sekcie Moona.
02-06-2010 19:53 
 Ocena 3 na 5
Misiaczek (322 punktów)
(zablokowany)
>O tak sceptikus Osnowa był myślącym użytkownikiem, specyficznie myślącym.

Jest znacznie gorzej, Ignorancjo droga, ono nadal jest i działa! Próbki jejgo talentu myślicielskiego można znaleźć codziennie w Hyde Parku. A wtórują onemu tacy tytani intelektu jak wspomniany Scepticus (a jakże), Leon Cabage w swoich różnych wcieleniach i tylko Kowalskiej tam brak, ale... pierwsza jaskółka już się pokazała!
Stworzyli coś na kształt forum alternatywnego i to teraz my tu jesteśmy banitami, a oni tam gospodarze pełną gębą.
02-06-2010 20:10 
 Ocena 4 na 6
Ignorancja (4718 punktów)
>>O tak sceptikus Osnowa był myślącym użytkownikiem, specyficznie myślącym.
>Jest znacznie gorzej, Ignorancjo droga, ono nadal jest i działa! Próbki jejgo talentu myślicielskiego można znaleźć codziennie w Hyde Parku. A wtórują onemu tacy tytani intelektu jak wspomniany Scepticus (a jakże), Leon Cabage w swoich różnych wcieleniach i tylko Kowalskiej tam brak, ale... pierwsza jaskółka już się pokazała!

Czy mogę poprosić o dokładne namiary. Tzn. który nowy nick jest klonem starego?
Z góry serdecznie dziękuję.

>Stworzyli coś na kształt forum alternatywnego i to teraz my tu jesteśmy banitami, a oni tam gospodarze pełną gębą.

I niechby stwarzali forum alternatywne. Nie miałabym nic przeciwko temu, gdyby nie jedno ale, które zdaje się umknęło moderacji. Wracam tu myślami do pomysłu Big Żyda o wydzieleniu tzw. trollowni.

Otoż róznica pomiędzy produkowaniem sie trolli w dziale dla nich przeznaczonym, a produkowaniem się w dziale wprawdzie luźnych przemyśleń, ale nieopatrzonym uwagą, że wpisy owych trolli nie korespondują z przesłaniem tego forum jest niebezpieczne.
Może niestety stwarzać wrażenie, iż wykwity "złotych" myśli trollowiczów są adekwatne z formułą Racjonalisty.

Dlatego sobie chętnie przyglądnę się owej burzy "intelektu".
Akurat mam trochę czasu.

Co do Scepticusa... miałki intelekt, spore zadufanie, a jeszcze większe zamiłowanie do rozdmuchiwania afer i aferek.




Myślę, że gdyby chrześcijanom opowiedzieć o ich kultowej postaci ukrywając do kogo odnoszą się opisy zapałaliby nie mniejszym oburzeniem, aniżeli w zderzeniu z relacją o sekcie Moona.
03-06-2010 07:37 
 Ocena 2 na 2
Misiaczek (322 punktów)
(zablokowany)
>Czy mogę poprosić o dokładne namiary. Tzn. który nowy nick jest klonem starego?

Nie wiem czy ktoś ma tu komplet (może zbanowana już dawno temu Aneta Dziwińska "belvedere", która była zagorzałą wielbicielką prof. Cabbaga). Najnowsze to: Leon Antygen, Leon Cabbage, Cabbage, Kobalt de Facto, prof. Cabbage. Ale jako prof. Cabbage nasz Leonek prowadził dysputy sam ze sobą wcielając się w role własnych studentów i tych nicków było sporo.
02-06-2010 20:21 
 Ocena 5 na 7
rokokoko (186 punktów)
(zablokowany)
>Jest znacznie gorzej, Ignorancjo droga, ono nadal jest i działa! Próbki jejgo talentu myślicielskiego można znaleźć codziennie w Hyde Parku. A wtórują onemu tacy tytani intelektu jak wspomniany Scepticus (a jakże), Leon Cabage ...

Wcale nie jest az tak zle.
Niech se Scepticus siedzi w tej szczurzej norze, a jak sie wychyli, to walic trolla minusami.
09-06-2010 15:24 
 Ocena-3 na 5
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Niech se Scepticus siedzi w tej szczurzej norze, a jak sie wychyli, to walic trolla minusami.
>


Sam jesteś trollem, podobnie jak twoi kompani i działasz tylko z powodu niewywiązywania się przez moderację ze swoich obowiązków. Zaznaczam, że tylko odpowiadam na twoją sprzeczną z regulaminem wypowiedź, bo tu są na tym forum specjaliści od prawa a la Mentrak, Łotrek czy Ignorancja, którzy uwielbiają się czepiać wypowiedzi, pomijając ich kontekst sytuacyjny.

Mentrak Łotrek i ich zwolennicy nie są do tej pory typowymi trollami, ale są tak nieracjonalni, stronniczy i obłudni, że należy ich omijać szerokim łukiem.

Mentrak działający dla dobra forum i walczący z trollami to przykład stosowanego donkichotyzmu.

Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
02-06-2010 23:25 
 Ocena 1 na 5
Wolnomyśliciel (7257 punktów)

>Stworzyli coś na kształt forum alternatywnego i to teraz my tu jesteśmy banitami, a oni tam gospodarze pełną gębą.
I, o ironio, okazuje się, że na alternatywnym forum kultura dyskusji jest dużo wyższa niż na tym "właściwym".
Znamienne.

Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski

Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]
03-06-2010 01:09 
 Ocena 4 na 8
robert r. (192 punktów)
(zablokowany)
>>Stworzyli coś na kształt forum alternatywnego i to teraz my tu jesteśmy banitami, a oni tam gospodarze pełną gębą.
>I, o ironio, okazuje się, że na alternatywnym forum kultura dyskusji jest dużo wyższa niż na tym "właściwym".
To się przenieś na to "właściwe" i gadaj se ze swojakami.

>Znamienne.
Co jest znamienne ?!
Chyba twoje głupie gadanie jest znamienne!
Nie podoba ci się tutaj? To dołącz do tych Samsonów intelektu, którzy tak imponują ci wysoką jakością dyskusji.
Tam twoje miejsce trollu.
03-06-2010 01:17 
 Ocena 3 na 7
Autografka (10638 punktów)

>Tam twoje miejsce trollu.

Jakoś ostatnio uwaga użytkowników forum skupia się coraz częściej na tym, kto ich zdaniem, jest trollem, bądź nim nie jest. Zaczyna się tu robić nudno.


Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
03-06-2010 01:29 
 Ocena 5 na 5
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
Co ciekawe część z forumowiczów wyłącznie tym się zajmuje
Mają po kilkanaście postów na koncie i wyrobione zdanie kto jest trollem.
Faktycznie robi się tu bardzo nudno.
Na forum rządzą spółdzielcy i debile stawiający minusy na podstawie nicka.
03-06-2010 01:34 
 Ocena 2 na 4
Autografka (10638 punktów)

>Mają po kilkanaście postów na koncie i wyrobione zdanie kto jest trollem.

Mam niestety wrażenie, że tych kilkanaście postów pod konkretnym nickiem, to nie wszystko, czym pisujący pod tym nickiem człowiek z krwi i kości na tym forum dysponuje. I to jest infantylizm, którego zrozumieć nie mogę.
Może wszyscy załóżmy sobie po kilka kont i zabawmy się w zgaduj-zgadulę.


Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>Może wszyscy załóżmy sobie po kilka kont i zabawmy się w zgaduj-zgadulę.
Prościej zalogować się na innym forum.
03-06-2010 11:52 
 Ocena 1 na 1
Autografka (10638 punktów)

>Prościej zalogować się na innym forum.

Czyli, jeżeli się komuś coś nie podoba, to ma spadać? Można i tak.


Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
03-06-2010 12:41 
 Ocena 6 na 8
Misiaczek (322 punktów)
(zablokowany)
>I to jest infantylizm, którego zrozumieć nie mogę.

Pomogę Ci. Mam jedno konto na tym forum. Wcześniejsze (Michał Aleksy Mentrak) zostało zablokowane na moją prośbę przez moderatora Wojciecha Skorupskiego.
Ponieważ tamto konto sygnowane było moją prawdziwą tożsamością, z racji sytuacji panującej na forum postanowiłem je zamknąć, aby moje nazwisko nie było utożsamiane z tym, co się aktualnie na forum dzieje. Gdy sytuacja na forum się zmieni (wyeliminowany zostanie obecny trolling), gdy forum odzyska swoją niegdysiejszą świetność, wrócę do własnej tożsamości i tamtego konta.
Teraz wolę pisać pod nickiem i pomagać w walce z trollami tym, którym dobro tego forum leży prawdziwie na sercu.

Pozdrawiam MAM.
03-06-2010 13:05 
 Ocena 6 na 6
Autografka (10638 punktów)
No, ale Misiaczku. Przecież wiadomo, że to Ty. Rozumiem, że ma to być taka Twoja demonstracja niezadowolenia?
Mogę to zrozumieć, a jednak taka sytuacja (w której użytkownicy, którzy występowali kiedyś pod innymi nickami, teraz korzystają z nowych i być może nawet z wielu nicków) sprawia, że czuję się w pewien sposób oszukiwana.
Może mam zbyt prostolinijną naturę? W każdym razie, budzi to we mnie niechęć.


Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
03-06-2010 13:49 
 Ocena 4 na 4
Misiaczek (322 punktów)
(zablokowany)
>Rozumiem, że ma to być taka Twoja demonstracja niezadowolenia?

Nie tylko, acz też. Ale bardziej jest to akt szacunku dla samego siebie - nie chcę widzieć swojego nazwiska w otoczeniu takich nicków jak Scepticus, Osnowa czy jeszcze kilka podobnych. A Misiaczkowi wolno jakby więcej...

>[...] taka sytuacja [...] sprawia, że czuję się w pewien sposób oszukiwana.

Dlatego spieszę z tym wyjaśnieniem, aby nie przyczyniać się do oszustwa - zwłaszcza Ciebie!

>Może mam zbyt prostolinijną naturę? W każdym razie, budzi to we mnie niechęć.

Wszystko masz na swoim miejscu. To tylko czasy takie nastały - jakiś wyż demograficzny wśród trolli. Trzeba przeczekać i już.
sw1. (37 punktów)

>Mogę to zrozumieć, a jednak taka sytuacja (w której użytkownicy, którzy występowali kiedyś pod innymi nickami, teraz korzystają z nowych i być może nawet z wielu nicków) sprawia, że czuję się w pewien sposób oszukiwana.
>Może mam zbyt prostolinijną naturę? W każdym razie, budzi to we mnie niechęć.

Ciekawe, jak można się czuć i co może budzić sytuacja, kiedy ktoś ingeruje w cudzą prywatność robiąc świństwa itd. - w świecie wirtualnym, a przenosząc to lub łącząc również razem ze światem rzeczywistym w ramach " dobrej zabawy " i dowartościowania się?
Rozumiem, że to być może, ot prawo buszu, gdzie empatia i jedyna poprawna prawda odgrywają jedną z głównych ról.
Świat wirtualny, to takie piękne miejsce, gdzie istnieje możliwość ukrywania się podczas wykazywania się swoją mądrością, zaradnością, odwagą i pokazywaniem jedynej porawnej prawdy o innych, byle nie o sobie - bo wtedy, to być może zwrócenie nawet drobnej uwagi, krwi wymaga.
Prawda, dobro i troska - jakże często różne mają oblicza, w zależności kogo i w jakich sytuacjach dotyczą.
Autografka (10638 punktów)

>Ciekawe, jak można się czuć i co może budzić sytuacja, kiedy ktoś ingeruje w cudzą prywatność robiąc świństwa itd. - w świecie wirtualnym, a przenosząc to lub łącząc również razem ze światem rzeczywistym w ramach " dobrej zabawy " i dowartościowania się? (...).

Sw1., taka sytuacja na pewno jest nie do pozazdroszczenia. Rozumiem, że nawiązujesz tu do Twojego wątku, w którym opisywałeś, że ktoś włamał się do Twojej skrzynki pocztowej. Niewątpliwie jest to świństwo i to niezgodne z prawem. Czy prawo buszu? W pewnym sensie tak, bo nigdy nie wiemy, kogo możemy w wirtualnej przestrzeni spotkać. Czasem może to być niemiłe spotkanie. Z drugiej zaś, jakoś chyba można się przed tym bronić, choć nie do końca wiem jak, bo mnie osobiście, nigdy nic takiego nie spotkało.
Oczywiście w tym kontekście, podwójne konta użytkowników wydają się pestką, a jednak nie podoba mi się to.


Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
04-06-2010 04:47 
 Ocena 5 na 5
robert r. (192 punktów)
(zablokowany)
>Teraz wolę pisać pod nickiem i pomagać w walce z trollami tym, którym dobro tego forum leży prawdziwie na sercu.
Piękne słowa, piękna idea.
Myślę, że znajdziesz wielu, którzy będą Cię wspierać w tej słusznej sprawie.

>Pozdrawiam MAM.
I ja Cię pozdrawiam MM (Misiaczku Michale).
04-06-2010 05:58 
 Ocena 2 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>>I to jest infantylizm, którego zrozumieć nie mogę.
>Pomogę Ci. Mam jedno konto na tym forum. Wcześniejsze (Michał Aleksy Mentrak) zostało zablokowane na moją prośbę przez moderatora Wojciecha Skorupskiego.
>Ponieważ tamto konto sygnowane było moją prawdziwą tożsamością, z racji sytuacji panującej na forum postanowiłem je zamknąć, aby moje nazwisko nie było utożsamiane z tym, co się aktualnie na forum dzieje. Gdy sytuacja na forum się zmieni (wyeliminowany zostanie obecny trolling), gdy forum odzyska swoją niegdysiejszą świetność, wrócę do własnej tożsamości i tamtego konta.
>Teraz wolę pisać pod nickiem i pomagać w walce z trollami tym, którym dobro tego forum leży prawdziwie na sercu.

   Precyzyjniejszej odpowiedzi wyjaśniającej zarzut infantylizmu dawno nie czytałem.

   Zostawiłem więc cytat w całości, by jak najdłużej ze złośliwą satysfakcją delektować się głębią jego schizofrenicznych wdzięków.

   Pozwoliłem sobie też wytłuścić puentę, bo sam nie wymyśliłbym takiego "manifestu cukierniczego".

>Pozdrawiam MAM.
   Też pozdrawiamy - wujek Ufok z ciocią Dulską.
06-06-2010 02:06 
 Ocena 2 na 2
placownik (17853 punktów)

>Ponieważ tamto konto sygnowane było moją prawdziwą tożsamością, z racji sytuacji panującej na forum postanowiłem je zamknąć, aby moje nazwisko nie było utożsamiane z tym, co się aktualnie na forum dzieje.

   Tym samym zrealizowałeś postulat Osnowy.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Misiaczek (322 punktów)
(zablokowany)
>   Tym samym zrealizowałeś postulat Osnowy.

OK. Skoro tak uważasz... W takim razie proszę Cię o zablokowanie tego konta (a najlepiej całkowitą likwidację), a odblokowanie konta właściwego (czyli MAM). Z góry dziękuję.

>   Pozdrawiam

Ja także.
placownik (17853 punktów)
>>   Tym samym zrealizowałeś postulat Osnowy.
>OK. Skoro tak uważasz... W takim razie proszę Cię o zablokowanie tego konta (a najlepiej całkowitą likwidację), a odblokowanie konta właściwego (czyli MAM). Z góry dziękuję.

   Jeśli sobie tego życzysz...

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Autografka (10638 punktów)
>>>   Tym samym zrealizowałeś postulat Osnowy.
>>OK. Skoro tak uważasz... W takim razie proszę Cię o zablokowanie tego konta (a najlepiej całkowitą likwidację), a odblokowanie konta właściwego (czyli MAM). Z góry dziękuję.
>   Jeśli sobie tego życzysz...

Ładnie to tak podpuszczać ludzi?


Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
06-06-2010 23:30 
 Ocena 1 na 1
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>   Jeśli sobie tego życzysz...

Dzięki raz jeszcze.

Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem.
09-06-2010 15:37 
 Ocena-1 na 5
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Mają po kilkanaście postów na koncie i wyrobione zdanie kto jest trollem.



Dla mnie jasne, że te osobniki to czyjeś klony.
Winna jest moderacja, bo stworzyła regulamin umożliwiający ocenianie przy niskim progu i braku własnych uzasadniających wypowiedzi. Do tego moderacja nie przestrzega pozostałej części regulaminu pozwalając na inicjowanie wypowiedzi skierowanych bezpośrednio przeciw użytkownikom forum, obraźliwych wypowiedzi, wypowiedzi nie na temat, traktując tak samo albo gorzej użytkownika który reaguje na złamanie regulaminu, jak tego który pierwszy incydent wywołał.
Do głowy by mi nie przyszło inicjowanie wypowiedzi przeciw konkretnym użytkownikom, gdybym sam nie był obiektem ich oszczerczych i obraźliwych ataków.

Na forum rządzą spółdzielcy i debile stawiający minusy na podstawie nicka.


A kolejni upośledzeni etycznie aktywiści forum popierają ich w świętej walce z wybranymi arbitralnie trollami.


Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
04-06-2010 13:45 
 Ocena 1 na 1
Autografka (10638 punktów)
To oryginał nie ma już nawet na tyle cywilnej odwagi, żeby mi głupi minus postawić? Żałosne.


Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
03-06-2010 08:47 
 Ocena 7 na 7
Ignorancja (4718 punktów)
>>Stworzyli coś na kształt forum alternatywnego i to teraz my tu jesteśmy banitami, a oni tam gospodarze pełną gębą.
>I, o ironio, okazuje się, że na alternatywnym forum kultura dyskusji jest dużo wyższa niż na tym "właściwym".
>Znamienne.

A co Zbysiu nam opowiesz o rysach charakterologicznych i osobowościowych tamtych kulturalnie dyskutujących? Mnie zachwyciła np. niezmiernie zawiść osnowy, że ktoś nie wstydzi się okazywać publicznie swoich uczuć, niechby to było nawet samo pożądanie do kobiety, którą wybrał. Zawiść tkwiąca najprawdopodobniej korzeniami w kołtuństwie...

Zresztą zachowań aspołecznych można tam znaleźć całe mnóstwo. Jak rozumiem aspołeczność zachowań jest dla Ciebie Zbyszku przejawem kultury?



Myślę, że gdyby chrześcijanom opowiedzieć o ich kultowej postaci ukrywając do kogo odnoszą się opisy zapałaliby nie mniejszym oburzeniem, aniżeli w zderzeniu z relacją o sekcie Moona.
03-06-2010 23:05 
 Ocena 3 na 7
Wolnomyśliciel (7257 punktów)

>Mnie zachwyciła np. niezmiernie zawiść osnowy, że ktoś nie wstydzi się okazywać publicznie swoich uczuć, niechby to było nawet samo pożądanie do kobiety, którą wybrał.
Rozmawiałem z nim na ten temat i nie podzieliłem jego poglądu. Mnie nie przeszkadzałaby nawet para lesbijek bądź gejów całujących się na ulicy.

>Zawiść tkwiąca najprawdopodobniej korzeniami w kołtuństwie...
Nigdy nie użyłbym takich słów, to, delikatnie mówiąc, brak taktu.
Każdy ma swoją wrażliwość i swoją moralność. Każdy ma jakieś doświadczenia życiowe. Warto wziąć to pod uwagę, zanim się wypali z grubej rury.

>Jak rozumiem aspołeczność zachowań jest dla Ciebie Zbyszku przejawem kultury?
Pisząc o kulturze miałem na myśli przede wszystkim spokojny ton dyskusji i brak inwektyw - jakże kontrastujący z niektórymi wątkami w mainstreamowym nurcie, gdzie nienawiść i chamstwo daje się niestety zauważyć.

Cenię ludzi nie utożsamiających się ze stadem, indywidualistów. Nie jestem patriotą - jestem obywatelem świata. Kiedyś pisałem, że patriotyzm i religie to największe zło.
Osnowy, Cabbage'a i Varii Malarii za trolle nie uważam a umieszczenie ich tam za wstyd dla tego forum.
Nawet jeśli prowokują i zadają, wydawałoby się bezsensowne dla niektórych pytania - czy to jest wystarczający powód? Może warto byłoby się zastanowić o co im chodzi? Może warto byłoby po prostu zapytać a nie wyzwać od trolli?
Osnowa - człowiek o takim stażu i mnóstwie punktów, człowiek z którym dyskutowały największe postacie tego forum nie uznając go za trolla - ten Osnowa, który kulturalnie i spokojnie argumentował - ten właśnie Osnowa znalazł się za burtą. I właściwie za co?
Przeczytaj to, daje wiele do myślenia. Przeczytaj o podwójnym koncie Małgorzaty - dementi do tej pory nie było, dziwna cisza zapadła, pytanie liliac pozostało bez odpowiedzi a Juliusz C. został zablokowany(przyznanie się do winy?).
Przykład(dobry) powinien iść podobno z góry...

Jeśli chodzi o tzw. trolle, po prostu nie karmić - to podobno najlepsza metoda. Większość doskonale sobie z tym radzi, ignorując tych, których za trolle uważa.
Jeśli chodzi o mnie to w wątku "Aborcja" przedstawiłem prof.Grabowskiej mój punkt widzenia/powiedziałem co mam do powiedzenia i nie wdawałem się w dalsze rozważania dotyczące momentu, w którym zaczyna się człowiek.
Zauważ ponadto, że w wątkach stricte naukowych(teoria względności etc.), trolla nie uświadczysz, ja także nie mam tam nic do szukania.

Pozdrawiam - Zbyszek

Ps: Gorzkie rzeczy przyszło mi pisać, ale prawdy nie da się zakrzyczeć a faktów zadekretować.

Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]
03-06-2010 23:51 
 Ocena 5 na 5
pavvel (8272 punktów)

>Zauważ ponadto, że w wątkach stricte naukowych(teoria względności etc.), trolla nie uświadczysz, ja także nie mam tam nic do szukania.

Jeżeli nic żeś tam nie szukał, to skąd przekonanie że trolle tam się nie pojawiają?

A co do Osnowy - poczytaj sobie jego wątki w Hyde Parku i zastanów się czy tak wychwalana przez Ciebie jego historia usprawiedliwia obecną działalność.
04-06-2010 10:38 
 Ocena 2 na 2
Wolnomyśliciel (7257 punktów)

>Jeżeli nic żeś tam nie szukał, to skąd przekonanie że trolle tam się nie pojawiają?
Czytam wszystko, wątki naukowe może bardziej pobieżnie, więc faktycznie jakiś "troll" mógł mi umknąć...
Zidentyfikować i usunąć!(przenieść do HP)

>A co do Osnowy - poczytaj sobie jego wątki w Hyde Parku i zastanów się czy tak wychwalana przez Ciebie jego historia usprawiedliwia obecną działalność.
A co - ma być poprawny politycznie i nie poruszać tematów tabu? Nie ma prawa zadawać niewygodnych pytań?
Wybacz - to nie moja bajka.

Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski

PS: Dlaczego moderatorzy nie przestrzegają własnego regulaminu, dlaczego nie szanują użytkowników, którzy to forum tworzą. Czy nos jest dla tabakiery czy tabakiera dla nosa?



Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]
apud (4399 punktów)

>>A co do Osnowy - poczytaj sobie jego wątki w Hyde Parku i zastanów się czy tak wychwalana przez Ciebie jego historia usprawiedliwia obecną działalność.
>A co - ma być poprawny politycznie i nie poruszać tematów tabu? Nie ma prawa zadawać niewygodnych pytań?
>Wybacz - to nie moja bajka.

Fajnie, ale powiedzcie jak trafić do tego Hyde Parku?
Chyba ze do Londynu sie wynieśli i na skrzynce od mydlą w Speakers Corner nawijają...zresztą to niedaleko od stacji metra Marble Arch, to se przy okazji mogę sprawdzic.
Wolnomyśliciel (7257 punktów)

>Fajnie, ale powiedzcie jak trafić do tego Hyde Parku?
Jest obok Oślej ławki, wystarczy kliknąć

Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski

Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]
09-06-2010 15:55 
 Ocena-2 na 4
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Fajnie, ale powiedzcie jak trafić do tego Hyde Parku?

Moderacja zadbała aby go ukryć, dlatego że całe forum mogłoby się jej wymknąć do Hyde Parku.

W regulaminie forum nie ma dlatego regulaminu Hyde Park i sam Hyde Park nie jest wyraźnym działem Forum.

Też zauważyłem podobnie jak Wolnomyśliciel, że w Hyde Parku bez moderacji jest lepiej niż tu z moderacją, ale to niestety łatwo zmienić napuszczając na sielankę zadymiaczy, jakby trzeba było udowodnić jakąś wygodną dla porządkowych tezę.


Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
04-06-2010 05:11 
 Ocena 5 na 7
Adamiak (36436 punktów)
>Cenię ludzi nie utożsamiających się ze stadem, indywidualistów.
   Czyli cenisz sobie, między innymi, wolność wyboru?

>Osnowy, Cabbage'a i Varii Malarii za trolle nie uważam a umieszczenie ich tam za wstyd dla tego forum.
   Po cholerę te manipulacyjki? Zwiększasz siłę wątpliwych zarzutów? Przecież nikt ich tam, ani w ogóle na forum, na siłę nie umieszczał.

>Może warto byłoby się zastanowić o co im chodzi?
   Komu i dla kogo byłoby warto?

>Może warto byłoby po prostu zapytać a nie wyzwać od trolli?
   Dlaczego nie piszesz komu byłoby warto? Jesteś politykiem?

   Zakładając, że indywidualiście, jakim się mienisz, zależy na wolności wybory - dlaczego tak wybiórczo to prawo traktujesz?

   Bo lepiej byłoby, żeby każdy wybierał to, co Wolnomyślicielowi się podoba?
   A gdzie zniknął indywidualizm, że o wolności wyboru nie wspomnę?
   Poszły się walić w imię ideałów...?

   No, to od początku:

>Cenię ludzi nie utożsamiających się ze stadem, indywidualistów.
   Czyli cenisz sobie, między innymi, wolność wyboru?
...

   Pozdrawiam.
04-06-2010 10:21 
 Ocena 1 na 3
Wolnomyśliciel (7257 punktów)

>   Czyli cenisz sobie, między innymi, wolność wyboru?
Jasne, nikomu nie odmawiam prawa do wyboru, prezentuję jedynie mój punkt widzenia i próbuję(z lepszym bądź gorszym skutkiem przekonać do niego innych).
Wybór należy do nich.
Dziwię się Michałowi, że przystąpił do polowania na czarownice. Jego wybór.

I na tym zakończę, albowiem nie zamierzam dać się wciągnąć w niekończące się dyskusje.
Nie znam się na sztuczkach erystycznych(dopiero na tym forum dowiedziałem się, że coś takiego, mającego na celu pokonanie drugiego człowieka, istnieje), nie jestem mistrzem retoryki jak Ty, stoję zatem na z góry straconej pozycji.

Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski

Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]
04-06-2010 10:39 
 Ocena 2 na 2
apud (4399 punktów)

>Dziwię się Michałowi, że przystąpił do polowania na czarownice. Jego wybór.
>I na tym zakończę, albowiem nie zamierzam dać się wciągnąć w niekończące się dyskusje.
>
Nie skąd, zakończy sie to forum jak wszyscy sie zbanują poza tymi dwoma ostatnimi.
Ciekawe o czym będą sobie nadawać?
Jak znam zycie to zaczną na moderatorów i właściciela foruma.
A ci będą mieli nie lada problem, co?
04-06-2010 14:06 
 Ocena 4 na 6
Misiaczek (322 punktów)
(zablokowany)
>Ciekawe o czym będą sobie nadawać?

Dobrze, że jest chociaż cień szansy na to, że akurat Ty się o tym już nie zdążysz przekonać.
04-06-2010 14:46 
 Ocena 1 na 1
apud (4399 punktów)
>>Ciekawe o czym będą sobie nadawać?
>Dobrze, że jest chociaż cień szansy na to, że akurat Ty się o tym już nie zdążysz przekonać.

Sama sie dziwie, ze jeszcze tu mnie tolerują.
Pewnie "za trudno" pisze. I nikt mnie nie rozumie i tak z litości mnie trzymają.
Ale nie krepuj sie, czyn swa powinność bo w Końcu chodzi aby wszystkich zbanować.
04-06-2010 21:52 
 Ocena 8 na 8
Misiaczek (322 punktów)
(zablokowany)
>Pewnie "za trudno" pisze.

Ale już nie podnoś poziomu, błagam. Może tylko częściej pamiętaj o tych ogonkach i kreseczkach przy literkach; to powinno znacznie ułatwić odbiór Twoich tekstów i uniknąć wieloznaczności.

>I nikt mnie nie rozumie i tak z litości mnie trzymają.

Bez przesady. Tu litość jest obca. Wykończa się każdego podpadniętego.

>Ale nie krepuj sie, czyn swa powinność bo w Końcu chodzi aby wszystkich zbanować.

Masz mnie za kata? Mylisz adresy. To nie jest MOJE forum. Coraz bardziej nie jest. Dzięki Tobie też, niestety.
06-06-2010 14:00 
 Ocena 7 na 7
sw1. (37 punktów)
Rozumiem, że bronisz z jakiś tam powodów pewne osoby, które wymieniasz w swoich postach - to kwestia indywidualna.
Natomiast, napisałeś, że nie znasz się na sztuczkach erystycznych, które jak wspomniałeś są wykorzystywane do pokonania innych użytkowników.
Wobec powyższego, skoro się na nich nie znasz, to skąd wiesz, że właśnie nie są stosowane przez osoby, które bronisz?
Mam również nadzieję, że nie zaliczasz precyzji wypowiedzi do sztuczek erystycznych.
Na marginesie, to w ramach ciekawostki, skoro sam stwierdziłeś, że nie znasz się na sztuczkach erystycznych, to powiem Ci, że właśnie posługiwanie się brakiem precyzji wypowiedzi, może być elementem erystyki choćby w celu prowokacji, czy jak kto woli, różnych form manipulacji do osiągnięcia zamierzonego celu.
Na sztuczkach erystycznych nie znasz się, jak sam stwierdziłeś - a jak jest u Ciebie, z kwestią znajomości różnych form intryg i manipulacji?
Natomiast, jeżeli również nie znasz się na manipulacji, to powiedz mi, skąd możesz wiedzieć, jak i kto manipuluje?
Powiedz mi, czy jeżeli ktoś chce kłamać, czy też manipulować, aby osiągnąć zamierzony cel, to powie Ci, o tym przed manipulacją, w czasie manipulacji, czy po manipulacji?
Sztuczką erystyczną, czy elementem manipulacji może być choćby gra na uczuciach, co w połączeniu z innymi elementami, potrafi wiele dokonać w osiągnięciu zamierzonego celu - oczywiście, zamierzone cele mogą być przeróżne, kwestia potrzeb itd.
Psychologia tłumu, to tez piękna rzecz.
Czy według Ciebie, jeżeli ktoś będzie chciał Cię otruć i poda Ci filiżankę z kawą, w której jest trucizna, to powie Ci, że właśnie podaje Ci filiżankę kawy z trucizną?
Życie, to nie bajka, ale bezwzględna walka o przetrwanie w dżungli, którą jest planeta, na której się znajdujemy.
Za naiwność, głupotę, brak wiedzy, idealizm, sentymenty, czy jak to się czasem mówi: dobre serce - to płaci się czasem cholernie wysoką cenę.
Bronić też można się na różne sposoby, kwestia możliwości itd.
Natomiast, według mnie, jeżeli rzeczą wiadomą jest, że są osoby, które zagrażają lub chcą, że tak powiem zniszczyć dany portal, czy jak kto woli daną społeczność, to posługiwanie się nawet paroma nickami przez kogoś, kto jest uprawniony, jest rzeczą, jak najbardziej usprawiedliwioną i jest jedną z form skutecznej obrony - tak samo, jak aby ustalić zagrożenie lub wroga, to trzeba najpierw ustalić formę zagrożenia, lub kto jest wrogiem.
Wyobrażasz sobie, że Twój wróg przyjdzie i Ci sam o tym powie, że jest Twoim wrogiem i że chce zrobić Ci mały koszmar itd? - czy może będziesz mówił, co innego?
Ocena danej sytuacji, często potrafi się zmieniać - w zależności, czy dotyczy bezpośrednio mnie, czy kogoś innego.
Wyobraź sobie, że to Ty jesteś właścicielem tego portalu, lub właśnie Ty masz dbać o jego bezpieczeństwo.
Ciekawą rzecz napisałeś, a mianowicie, to wspomniałeś, że trzeba zastanowić się - dlaczego choćby ktoś tam prowokuje.
W związku z tym, to mam też pytania: dotyczy, to tylko prowokacji, czy również innych rzeczy? - dotyczy wszystkich osób, czy tylko wybranych?
Czy jeżeli będę stosował prowokację i manipulację, to czy aby się przekonać, będziesz cierpliwie czekał aż zrobię Ci zgliszcza z Twojego domu?
Czy sądzisz, że Ci o tym powiem, że to jest moim celem? - czy jak osiągnę cel, to skąd wiesz, że się przyznam, co było moim celem?
Sądzisz, że przyznam się w imię: uczciwości, prawdy, dobra, empatii itd?
Według mnie, to może być uzależnione od wielu różnych aspektów: sytuacji, czy też potrzeb, co wcale nie oznacza, że mogę również szczerze się przyznać - aczkolwiek, to nawet tutaj motywy przyznania się mogą być różne.
Skąd wiesz, że nie będę Ci współczuł, wyrażał swoje oburzenie, że ktoś Ci coś takiego zrobił? - być może, podam Ci wtedy, w duchu zrozumienia, miłości i troski: filiżankę z kawą.
Na tym kończę, moją małą refleksję, a ponieważ być może, uspokojenie sytuacji i spokój jest ważną rzeczą, to zawsze można pozostać przy jednym pytaniu na temat pogody - jaka jest pogoda u Ciebie?
Miłego dnia.

"... prawda, dobro i troska - miewają różne oblicza..."
Wolnomyśliciel (7257 punktów)

Masz plusa, dałeś mi wiele do myślenia .
Spróbuję odpowiedzieć jeszcze dzisiaj, na razie idę grillować i drinkować .

Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski


Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]
08-06-2010 19:45 
 Ocena 3 na 3
Wolnomyśliciel (7257 punktów)
Tak dużo napisałeś, że odpowiedź zajmie mi kilka dni.
Przede wszystkim odpowiadam dopiero dzisiaj nie dlatego, że drinków było za dużo, ale po pierwsze byłem zmęczony pracą w ogródku(wykopuję i segreguję tulipany), a po drugie zmieniłem dostawcę Internetu i dopiero dzisiaj podłączyłem się do nowego.
Cóż więc tu mamy...

>Rozumiem, że bronisz z jakiś tam powodów pewne osoby, które wymieniasz w swoich postach - to kwestia indywidualna.
Spójrz na moją stopkę. Kroczę śladami Woltera.

>Wobec powyższego, skoro się na nich nie znasz, to skąd wiesz, że właśnie nie są stosowane przez osoby, które bronisz?
Nie znam się znaczy, że nie potrafię ich świadomie stosować, nie znam zasad, nie czytałem jakiegoś tam specjalisty od otumaniania ludzi(Schopenhauera), który podpowiedział ludziom jak z drugiego człowieka można zrobić durnia. Tym sposobem ktoś, kto nie ma w danym przedmiocie żadnych merytorycznych argumentów, staje się zwycięzcą, omamiając swoją rzekomą erudycją tłumy wiwatujące na jego cześć. Kiedy jednak ten "dureń" przeczyta i nauczy się stosowania sztuczek, początkowa przewaga pierwszego znika, siły się wyrównują, zwycięzcy więc nie ma.
Ktoś, kto zna sztuczki i spotyka drugą podobną osobę, walczy nie na argumenty, ale na sztuczki. To nie prowadzi do niczego, czego zresztą świadkiem jestem w wielu toczonych tu dyskusjach, których koniec wieszczy wzajemne obrzucanie się inwektywami, wycieczki personalne, protekcjonalny ton, posądzanie o trollowanie.
Nie znam i nie chcę znać tych sztuczek, bo wtedy mógłbym zacząć je stosować, co z góry przesądzałoby o bezprzedmiotowości dyskusji. Być może nieświadomie je zresztą stosuję(odkrywam odkryte), co ktoś mi już kiedyś zarzucił. Byłem tym zdumiony. Gdzieś jeszcze mam w swojej skrzynce mail od tamtego użytkownika(sprawdzę).

Tak więc umysł mój czysty, nie splugawiony tymi "bezeceństwami".
To podstawa do uczciwej, szczerej dyskusji, kończącej się porozumieniem, zbliżeniem stanowisk, kompromisem i podziękowaniem sobie/zaproszeniem do następnych intelektualnych i twórczych działań. Bo trzeba tworzyć a nie kontestować, zmieniać a nie narzekać. Na forum przeważa, słuszna skądinąd frustracja, ale nie prowadzi do niczego pozytywnego -chyba, że w wymiarze osobistym(odreagowanie). I tak to się kręci...

Napiszę w ten sposób. Jestem prostym, naiwnym człowiekiem i do każdego podchodzę z zaufaniem, nie przypisując mu żadnych złych, nieuczciwych intencji - i czynię to tak długo, aż ktoś nie wyprowadzi mnie z błędu. Wówczas ignoruję takie osoby.
Po prostu nie mogę sobie wyobrazić, że ludzie kłamią by osiągnąć jakiś założony cel, że są w stanie popełnić najgorsze świństwa by dopiąć swego, by zwyciężyć za wszelką cenę. A sumienie?
I tak na przykład nie rozumiem jak ktoś może mieć dwa bądź więcej kont na forum.
Po co - przecież każdy jest wyłącznie samym sobą, nie można być dwoma osobami naraz. Dziwne...

Odbiegłem od Twojego pytania. Skąd mogę wiedzieć? Nie wiem jak Ci wytłumaczyć, po prostu wiem. To łatwe(-intuicja? -szósty zmysł?)
Oczywiście fakt, że nie stosują sztuczek erystycznych nie świadczy o ich czystych, szlachetnych intencjach. Możliwe nawet, że świadomie nie stosują tych sztuczek by być wiarygodni. Przecież oczywiste wydaje się być, że w środowisku, gdzie sztuczki erystyczne są powszechnie znane i stosowane ktoś, kto je stosuje a w dodatku ma odmienne poglądy od dominujących na forum, od razu stoi na straconej pozycji, wystawia się na odstrzał.
Moim zdaniem najlepiej wtedy zapytać: kim jesteś, czego chcesz, co proponujesz - bo kto pyta nie błądzi. Zarzucanie komuś złej woli, nazywanie go trollem, kiedy samemu nie ma się czystego sumienia nie jest dobrą metodą na dojście do porozumienia. Bo, jak już kiedyś pisałem, porozumienie jest możliwe - praktycznie z każdym, kto ma pozytywny stosunek do drugiego człowieka i szanuje także tego o odmiennych poglądach, widząc w nim bliźniego, brata.
Pytając więc, masz szansę na dotarcie do sedna, na zrozumienie, na to, że druga strona da coś od siebie.

>Na sztuczkach erystycznych nie znasz się, jak sam stwierdziłeś - a jak jest u Ciebie, z kwestią znajomości różnych form intryg i manipulacji?
Już Ci napisałem, ze jestem naiwny i łatwowierny. Wierzę, ze ludzie mówią sobie prawdę bo po co kłamać? Przecież kłamie tylko ten, kto ma coś do ukrycia a prawda zawsze zwycięża.
Dlatego podpisuję się od początku imieniem i nazwiskiem, możesz także znaleźć mój adres na forum i jeśli lubisz mnie - zapraszam do Koszalina...
A Ty - jak się nazywasz i gdzie mieszkasz? Możesz napisać na priva, nie zmuszam Cię do ekshibicjonizmu podobnego mojemu.
Skądinąd trzeba byłoby mieć jakąś możliwość zweryfikowania danych, przecież dla przykładu ktoś, kto ma adres mailowy "jankowalski@...", wcale Janem Kowalskim być nie musi.
Kiedyś słuchałem w RM wykładu jakiegoś księdza profesora, bodajże o technikach manipulacyjnych(odnosiło się to do działań władz PRL-u) i ze zdumieniem stwierdziłem, ze wypisz - wymaluj te same metody stosowane są na antenie tej rozgłośni. Zastanawiałem się wówczas czy słuchacze nie zorientowali się - a może sam wykładowca nie zdawał sobie sprawy, że złą robotę robi, że działa na szkodę RM i dzieł przy nich powstałych, zdradzając sekrety warsztatu. W RM na przykład prezentuje się jedynie opinię jednej strony, w studio goszczą wyłącznie przedstawiciele jednej partii.
Tak więc manipulacje, przynajmniej te na poziomie podstawowym wychwytuję bez problemu. Odnosi się to także do programów telewizyjnych, gdzie tendencyjnie dobierane są materiały, przemilczane jedne a eksponowane inne wątki, odpowiednio dobierani dziennikarze. Mam mnóstwo notatek, które archiwizuję od lat.
Co do intryg to jestem bezbronny i ufny jak dziecko. Kto wie, ile intryg jest knutych tym forum, ile zakulisowych rozmów się odbywa, ile prowokacji jest przygotowywanych. Ciekawy temat na wątek. Może ktoś zaprezentuje jakąś udaną intrygę?

Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski

PS: Nie odpowiadaj, proszę. Będę kontynuował w kolejnych postach. Zgoda?





Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]
08-06-2010 20:12 
 Ocena 3 na 3
pavvel (8272 punktów)
> Kroczę śladami Woltera.
Niech Ci Wielki Manitou sprzyja, żebyś tropu nie zgubił.

> nie czytałem jakiegoś tam specjalisty od otumaniania ludzi(Schopenhauera), który podpowiedział ludziom jak z drugiego człowieka można zrobić durnia.

Dwie sprawy:
1. On nie tyle podpowiadał, ile wiedzę tę usystematyzował.
2. Z niektórych durnia nie trzeba robić - wystarczy im w tym nie przeszkadzać.
sw1. (37 punktów)
Napisałeś:
"... PS: Nie odpowiadaj, proszę. Będę kontynuował w kolejnych postach. Zgoda?..."

Ok.

Natomast wspomnę o jednej rzeczy, a dotyczy to ewentualnego kontaktu na priv. - otóż, po pewnych doświadczeniach, to obecnie jest raczej niemożliwe, bo mam teraz alergię, odnośnie korzystania z rozmów za pomocą internetu.
09-06-2010 16:02 
 Ocena-2 na 2
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Machiavellizm i znajomość forum. Ciekawe czyim jesteś klonem?

Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
09-06-2010 16:56 
 Ocena 1 na 3
sw1. (37 punktów)
>Machiavellizm i znajomość forum. Ciekawe czyim jesteś klonem?

Niccolo Machiavelli, napisał ciekawą książkę: " Książe " - w której, zawarł wiele ciekawych i trafnych spostrzeżeń, odnośnie ludzkiej egzystencji.
Przedstawił wiele aspektów życia, nie za pomocą pięknych frazesów, tworząc bajkowy obraz otaczającej rzeczywistości, ale przedstawiał, jakie jest życie w innych barwach - nieprawdaż, Panie Scepticus, czy też vel... ktoś tam inny. : )
Osobiście, jeżeli ktoś, nie przeczytał tej książki, to polecam.
Odnośnie Twojego pytania, dotyczącego klona i czy nim jestem, to odpowiedź na powyższe pytanie, znajdziesz bez problemu, w moim pierwszym wpisie - Szanowny Panie Scepticus : )
Natomiast, nie przyznam Panu plusa, za spostrzegawczość - nie posiadam, w tym momencie uprawnień do punktacji.
09-06-2010 17:17 
 Ocena-3 na 5
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Niccolo Machiavelli, napisał ciekawą książkę: " Książe " - w której, zawarł wiele ciekawych i trafnych spostrzeżeń, odnośnie ludzkiej egzystencji.

Zgadzam się z tobą w pełni, podobnie jest z poglądami stosowanego społecznie darwinizmu. Poglądy są ciekawe, trafne i bardzo niebezpieczne.
Co do poglądów machiavellego, to jego rady są zdecydowanie złe i dlatego podejrzane wydają mi się poglądy osób chwalących ich trafność.
O wiele mniejsze zastrzeżenia merytoryczne mam do eugeniki niż do machiavellizmu.

Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
09-06-2010 18:02 
 Ocena 1 na 1
sw1. (37 punktów)
Pozostaje tylko pewna kwestia, a mianowicie: rozpatrzeniem tego aspektu, pomiędzy popieraniem lub nie, czy coś jest złe, od tego, jakie są realia ludzkiej egzystencji - czyli, jak wygląda życie, ale nie w ujęciu bajkowym.
Stwierdziłem tylko, że trafnie przedstawiał pewne zachowania, które mają odzwierciedlenie, w otaczającej rzeczywistości.
Według mnie, to przedstawiał, że tak powiem: prawdę o prawach rządzących światem - z czym Ty i ja, o ile dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź, to się zgadzamy.
02-06-2010 19:54Nie na temat 
 Ocena 6 na 8
robert r. (192 punktów)
(zablokowany)
>Takim jak ty brakuje wiele, ale nie dobrego samopoczucia odnośnie własnej kondycji intelektualnej. Żenujące.

>Jak inni obrażać to źle, jak Kali vel scepticus obrażać to jest to ze wszech miar słuszne.

I jeszcze jest niezmiernie zdegustowany faktem, że sporo osób uznało go za trolla i wali mu minusy.
Ot, troll paskudny!
02-06-2010 20:14 
 Ocena 7 na 7
Ignorancja (4718 punktów)
>>Jak inni obrażać to źle, jak Kali vel scepticus obrażać to jest to ze wszech miar słuszne. (ja)
>I jeszcze jest niezmiernie zdegustowany faktem, że sporo osób uznało go za trolla i wali mu minusy.
>Ot, troll paskudny! (Robert)

Drogi Robercie, jego zdegustowanie będzie dzisiaj spotęgowane, gdyż otrzymał ode mnie spory pakiet minusów za wpisy w tym wątku.
Mogę uzasadnić moja decyzję merytorycznie w odniesieniu do każdego zanegowanego przeze mnie jego postu.


Myślę, że gdyby chrześcijanom opowiedzieć o ich kultowej postaci ukrywając do kogo odnoszą się opisy zapałaliby nie mniejszym oburzeniem, aniżeli w zderzeniu z relacją o sekcie Moona.
02-06-2010 23:16 
 Ocena-2 na 8
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Takim jak ty brakuje wiele, ale nie dobrego samopoczucia odnośnie własnej kondycji intelektualnej. Żenujące.

Dokładnie. Masz rację, tylko twoje słowa dotyczą ciebie. To tobie brakuje kondycji intelektualnej i stosowania zasad etycznych.
Nie ma słów żeby takie coś jak ciebie dokładnie opisać.
Robię czarną listę i zajmujesz na niej poczesne miejsce. Masz zero do powiedzenia poza wyrażeniem niechęci do kogoś.
Dziwię się że moderacja toleruje na forum działanie całej bandy zorganizowanych i wspierających się mobbujących trolli łamiących jednoznacznie netykietę i regulamin:

Ignorancja
Kreator 10
Robert. r
Rokokoko
Zbigniew Mazur

Placownik chce mieć bałagan, będzie go mieć dzięki takim użytkownikom jak wy.
Osnowie, którego krytykujecie nie dorastacie nawet do pięt.
Wasze poglądy, wymiana myśli? Nieistotne, poglądami się nie chwalicie, ważniejsze jest dla was budowanie kliki wzajemnej adoracji.

Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
03-06-2010 00:01 
 Ocena 6 na 6
Ignorancja (4718 punktów)

>Nie ma słów żeby takie coś jak ciebie dokładnie opisać. (sceptikus umiłowany)

Scepticusie umiłowany, czy to nie ty zwróciłeś uwagę, że nie nalezy o kimś pisać per "coś" ...
Nawet jeśli nie ty, to świadczy takie sformułowanie o tobie, a przede wszystkim o twym strachu.
Rozumiem i podzielam obawę. Sama bym się zesrała ze strachu ogniskując na sobie mą uwagę, a przede wszystkim niechęć.

>Robię czarną listę i zajmujesz na niej poczesne miejsce. Masz zero do powiedzenia poza wyrażeniem niechęci do kogoś. (scepticus nadrabiający gębą brak treści)

Ach czyżby? Widzisz, mnie słoneczko nie możesz zdezawuować, tak jak próbowałeś to z rokokoko, albo robertem.r.
To jedynie twój pusty szczek. I wiesz o tym doskonale.
Póki co to ty jedynie wypowiadasz się w tematach opiniujących innych uzerów.

>Dziwię się że moderacja toleruje na forum działanie całej bandy zorganizowanych i wspierających się mobbujących trolli łamiących jednoznacznie netykietę i regulamin:
>Ignorancja
>Kreator 10
>Robert. r
>Rokokoko
>Zbigniew Mazur (ów, co wyżej)

Może moderacja zabierze głos, kto tu jest trollem, byc może nawet opłacanym.

>Placownik chce mieć bałagan, będzie go mieć dzięki takim użytkownikom jak wy. (tenże scepticus)

Burdel robisz ty, do spólki z osnową vel płcią piękną vel mężczyzną i jak tam sie jeszcze to biedne stworzenie nazwało.

>Osnowie, którego krytykujecie nie dorastacie nawet do pięt. (mały krętacz ups ... scepticus)

A obiektywizm twym drugim ja.

>Wasze poglądy, wymiana myśli? Nieistotne, poglądami się nie chwalicie, ważniejsze jest dla was budowanie kliki wzajemnej adoracji. (scepticus tuż przed zażyciem valium)

Nim cos wyrzygasz to wartowałoby się zaznajomić z wpisami osób, którym obrabiasz dupę.
Ja w odróżnieniu do ciebie swoje opinie potrafię argumentować. I to cię niepokoi najsłodszy. Nieprawdaż?


Myślę, że gdyby chrześcijanom opowiedzieć o ich kultowej postaci ukrywając do kogo odnoszą się opisy zapałaliby nie mniejszym oburzeniem, aniżeli w zderzeniu z relacją o sekcie Moona.
03-06-2010 00:59 
 Ocena 6 na 6
robert r. (192 punktów)
(zablokowany)
>Robert. r ...
>Osnowie, którego krytykujecie nie dorastacie nawet do pięt.

Ty mu za to dorosłeś do miejsca gdzie kończą się nogi.
I nawet dźwięki i zapach twych wypowiedzi jakby zbliżony ...
sw1. (37 punktów)
Muszę sobie przypomnieć lub sprawdzić, czy tego minusa co otrzymałem od Ciebie i od Varia Malaria, to sam sobie wykasowałem, czy też zrobił to mój " cichy wielbiciel " który to korzystał z mojej poczty.
Natomiast inne ciekawostki, to przynajmniej na razie przemilczę.
21-05-2010 21:43Nie na temat 
 Ocena 2 na 2
placownik (17853 punktów)

   Część tej pyskówki spuściłem do Oślej Ławki. Resztę zostawiam i jednocześnie ostrzegam obu uczestników, że dalsza jej kontynuacja (tutaj, lub w dowolnym innym miejscu Forum) może się zakończyć banem.


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
24-05-2010 23:53Nie na temat 
 Ocena 1 na 1
Kowalska (14008 punktów)
>>[...] tak samo jak monopolista nie musi dławić konkurencji.

>Po co? On już jej nie ma. Inaczej nie byłby monopolistą. Czyż nie?

   Jesteś Misiaczek najbardziej inteligentną osobą na tym forum. Bardzo serdecznie Cię pozdrawiam


"Życie dookoła idzie jak po maśle. (Myślę, rzecz jasna, o życiu w masie.) Marks się potwierdza. Co prawda, w Marksie od dawna bez skutku się szkolę. Wciąż mi się myli parytet z saldem" (...) Josif Brodski
21-05-2010 16:43Nie na temat 
 Ocena 8 na 8
Misiaczek (322 punktów)
(zablokowany)
>Bycie politologiem nie wyklucza bycia etycznym zerem.

Bycie politologiem faktycznie nie. Bo tak się składa, że bycie etycznym zerem w ogóle nie jest możliwe. Można być zerem moralnym. Etycznym nie da rady.
A swoją drogą bardzo mnie ciekawi skąd wziąłeś to skojarzenie? Czyżbyś chciał coś zasugerować odnośnie Awitu? A jeśli tak, to na jakiej podstawie? Znacie się? Łączą was jakieś relacje natury moralnej? Masz jakieś doświadczenia moralne związane z Jej osobą?
Jeśli na wszystkie te pytania odpowiedziałeś negatywnie, to radzę się zastanowić nad własnym obliczem moralnym i jego wartością.

>Mam powód twierdzić, że nie rozumiesz tego co piszę i że myślisz trochę inaczej.

Podaj ten powód, proszę, jeśli go faktycznie masz. To, że Awitu myśli inaczej, nie znaczy wcale, że gorzej, bo może właśnie akurat wręcz przeciwnie.

Jeżeli jesteś politologiem to mogę tylko stwierdzić, że pasujesz do dzisiejszego sposobu uprawiania polityki. Twoje negatywne nastawienie zaślepiło ciebie. Nie zauważyłaś najwyraźniej, że zacytowane przeze mnie słowa nie zostały zaznaczone kolorem.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz (możesz stwierdzić)? Póki co, mamy z Twojej strony same ogólnikowe hasła bez żadnej treści. I co ma do tego kolor???

>Qué difícil es hablar con la pared,
>menguar tu estupidez
>A la mierda, reaccionarios. Me la suda todo lo que puedas ladrar. Siempre amé la libertad.

Jesteśmy na polskim forum. Zasady dobrego wychowania nakazują w szerszym gronie posługiwanie się w rozmowie językiem znanym wszystkim uczestnikom spotkania lub natychmiastowego tłumaczenia tych wtrętów, które dla kogoś mogą być niezrozumiałe.
21-05-2010 17:57 
 Ocena-4 na 6
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)

>Jesteśmy na polskim forum. Zasady dobrego wychowania nakazują w szerszym gronie posługiwanie się w rozmowie językiem znanym wszystkim uczestnikom spotkania lub natychmiastowego tłumaczenia tych wtrętów, które dla kogoś mogą być niezrozumiałe.


Tu masz pełną rację. Stopka jest częścią wypowiedzi i zasady o których mówisz również w niej obowiązują. Osoby wypowiadające się, albo mające stopki wyłącznie w obcym języku, afiszują się w pewnym sensie własnym chamstwem, parafrazując twoją wypowiedź.
Celowe skopiowane czyjegoś złego zachowania oraz przejawów jego arogancji może mieć wychowawcze cele.

Co do moralności i etyki, to w obu przypadkach przyrównanie do zera jest przenośne.
Moralnym zerem dosłownie też być nie można. Wyobraź sobie że znam różnicę między moralnością i etyką, ale teraz jest to bez znaczenia.


Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
21-05-2010 18:20 
 Ocena 5 na 5
Misiaczek (322 punktów)
(zablokowany)
>Wyobraź sobie [...].

Jakoś mi nie staje. Wyobraźni???
21-05-2010 18:25 
 Ocena 6 na 6
awitu (1590 punktów)

>>Jesteśmy na polskim forum. Zasady dobrego wychowania nakazują w szerszym gronie posługiwanie się w rozmowie językiem znanym wszystkim uczestnikom spotkania lub natychmiastowego tłumaczenia tych wtrętów( pogrubienie awitu), które dla kogoś mogą być niezrozumiałe.

>Tu masz pełną rację. Stopka jest częścią wypowiedzi i zasady o których mówisz również w niej obowiązują.

Eh, a bardzo by Cię bolało gdybyś doczytał całość wypowiedzi swego rozmówcy? Moja stopka zaraz po jej wprowadzeniu została przetłumaczona na język polski, za co podziękowania należą się użytkownikowi o nicku: Lucyna Sępska Quenallata.

"A la mierda, reaccionarios. Me la suda todo lo que puedas ladrar. Siempre amé la libertad."
21-05-2010 14:59Nie na temat 
 Ocena 3 na 3
placownik (17853 punktów)

>Korzystając z możliwości § 25a Regulaminu wnioskuję o nałożenie bana na użytkownika pavvel.
>Nie popieram twojego wniosku, mimo że pavvel wkurza mnie swoją nieobliczalnością oraz stronniczością.

   Mam nadzieję, że po nauczce otrzymanej od politologa, będziesz w przyszłości przywiązywał większą wagę do właściwego cytowania wypowiedzi, z którą polemizujesz.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
21-05-2010 15:52 
 Ocena-1 na 5
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Mam nadzieję, że po nauczce otrzymanej od politologa, będziesz w przyszłości przywiązywał większą wagę do właściwego cytowania wypowiedzi, z którą polemizujesz.

Czy dla ciebie autorytet przypadkiem nie jest ważniejszy od treści jaką ten rzekomy autorytet przekazuje?

Jeżeli coś twierdzisz to wskazuj na to, a nie na czyjąś wypowiedź która jest bełkotliwa i nie na temat, bo oparta na niezrozumieniu.

Poza tym masz osobisty duży wkład w obecny kociokwik na forum, daleko nie trzeba szukać.

Minusy rozdawane przez rokokoko są pozornie legalne, ale jego powtarzane obraźliwe słowa pod moim adresem które puściłeś płazem już nie.

Co prawda w tej chwili to bez znaczenia, ale może mieć znaczenie jeżeli rokokoko zmieni swoją strategię.

Zwracam tobie i innym moderatorom uwagę , że nie odróżniacie nielegalnej obelgi, cyt. "ty paskudny trollu" od legalnych niegrzeczności i przytyków takich jakie np. stosuje awitu i jakimi awitu odpowiedziałem.

Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
21-05-2010 17:50 
 Ocena 7 na 7
awitu (1590 punktów)

>   Mam nadzieję, że po nauczce otrzymanej od politologa, będziesz w przyszłości przywiązywał większą wagę do właściwego cytowania wypowiedzi, z którą polemizujesz.

Widzisz placowniku, czym kończy się koncyliacyjna polityka? Chciałeś dać ubranego w ładne słowa szturchańca politologowi, a obszczekała Cię "ofiara" owego politologa.

"A la mierda, reaccionarios. Me la suda todo lo que puedas ladrar. Siempre amé la libertad."
21-05-2010 18:17 
 Ocena-2 na 6
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Widzisz placowniku, czym kończy się koncyliacyjna polityka? Chciałeś dać ubranego w ładne słowa szturchańca politologowi, a obszczekała Cię "ofiara" owego politologa.

Tego szturchańca dla politologa się nie dopatrzyłem.
Zauważyłem tylko przypadkowo, że owym politologiem jesteś ty.

Placownikowi należy się obszturchiwanie. Przestanę to robić jak placownik zacznie zachowywać się jak stróż prawa.
Zobaczymy czy zareaguje na wyskok Mazura. Jestem dziwnie pewien, że nie zareaguje.
Fundamentem aroganckiej władzy jest jej programowa nieobliczalność.
To proste dlaczego. Obliczalny władca czułby się sługą swoich poddanych, a taki rodzaj władcy to ciągle muzyka przyszłości.

Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
Sylwek (15472 punktów)

>Placownikowi należy się obszturchiwanie. Przestanę to robić jak placownik zacznie zachowywać się jak stróż prawa.

A co on, policjant?
23-05-2010 20:21Nie na temat 
 0 na 6
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Kolejny rezydent się ujawnił. Ten sam schemat. Około 100 pkt za kilkanaście wypowiedzi w ciągu miesięcy, ale rozdaje wytrwale seryjne minusy bez uzasadnienia w porozumieniu z innymi, albo sam jest czyimś klonem.
Nie podaję tych danych żeby się uskarżać, tylko aby wskazać na czym polega tutaj trollujący mobbing i jak bardzo w porządku jest pavvel w porównaniu z takimi typami. Powtarzam jeszcze raz: różnice poglądów i obstawanie przy swoim, to nie jest trollowanie.

Tu macie zestawienie chwilowo trollujących, o których wiem:

Użytkownik: robert r.

Osobiste
Awatar Płeć: Mężczyzna
Wiek: 19 lat
Liczba punktów: 123
Data zarejestrowania: 2010-03-28
Dodany jako kontakt przez 2 czytelników

Data pierwszego wpisu na Forum: 2010-03-28
Oceniony: 86 razy
Otrzymanych głosów negatywnych: 1 *
Wypowiedzi na forum: 14

Liczba ocen negatywnych dla mnie: -20

Opisani poprzednio kontynuują rozpoczętą przez rokokoko akcję:

-30 kreator10

-131 rokokoko

-38 Zbigniew Mazur

Zapamiętajcie te nicki.


Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
23-05-2010 21:25 
 Ocena 6 na 6
lotrek (14275 punktów)

>Tu macie zestawienie chwilowo trollujących, o których wiem:
Coś ci się jak zwykle "porobiło", trollem się zostaje pisząc a nie minusując.
Chciałem zaproponować, byś skorzystał z "dobrodziejstwa" nowego paragrafu regulaminu, ale przypomniałem sobie, że też (jak tamci) jesteś tu od kwietnia. Możesz kogoś poprosić, by zrobił to za ciebie (jeszcze regulamin tego nie zabrania) i pogonił ich z forum....
Sądząc po twoim biadoleniu i absorbowaniu innych twoją osobą wielką masz na to ochotę.

"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
24-05-2010 06:36 
 Ocena 5 na 9
rokokoko (186 punktów)
(zablokowany)
>>Tu macie zestawienie chwilowo trollujących, o których wiem:
>Coś ci się jak zwykle "porobiło", trollem się zostaje pisząc a nie minusując.

A to heca!
Wielki Mistrz Zakonu Trolli, Jasnie Oswiecony Super Troll Scepticus placze, ze go komary polaskotaly w piety.
A moze na Frondzie bylby lepiej traktowany?
25-05-2010 15:56 
 Ocena 6 na 6
lotrek (14275 punktów)

>Wielki Mistrz Zakonu Trolli, Jasnie Oswiecony Super Troll Scepticus
Jak tam super troll.... Scepticus to zwykły zbanowany Bożydar o nazwisku Gębowicz (sam się na forum przedstawił. Dostał "szlaban",zaczął więc udzielać się w Wiadomośćiach24.pl pod swoim nazwiskiem:



Kariery nie zrobił, skulił więc ogon i wrócił jako Scepticus.


"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
25-05-2010 17:03 
 Ocena-3 na 5
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
>>Wielki Mistrz Zakonu Trolli, Jasnie Oswiecony Super Troll ScepticusJak tam super troll.... Scepticus to zwykły zbanowany Bożydar o nazwisku Gębowicz (sam się na forum przedstawił. Dostał "szlaban",zaczął więc udzielać się w Wiadomośćiach24.pl pod swoim nazwiskiem.

Jakie masz dowody na twoje twierdzenie? Domyślam się że ich nie potrzebujesz, aby coś twierdzić?
Dziękuję za link.


Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
25-05-2010 21:53 
 Ocena 8 na 8
lotrek (14275 punktów)

>Jakie masz dowody na twoje twierdzenie? Domyślam się że ich nie potrzebujesz, aby coś twierdzić?
Takie pogłoski chodziły, odkąd tylko zacząłeś się produkować jako Scepticus. Wystarczy poczytać twój wątek "Charakter tego forum a działania PSR"
Kowalska zadała ci to pytanie, oczywiście łgałeś jak najęty:
Cytat:
dlaczego masz na imię Bożydar
Nie mam na imię Bożydar

Kowalska jest nawiedzona przez ducha świętego, miała więc informację z pierwszej ręki,
lecz ja jako niewrzący, wolałem sam sprawdzić....nie szczędząc więc trudów zająłem się Bożydarem a raczej jego "radosną twórczością". Zastosowałem metodę porównawczą, celem której jest ustalenie podobieństwa pomiędzy różnymi tekstami, systematycznie powtarzające się regularne relacje, pojawiające się zbieżności itd...nie ma co zanudzać forumowiczów szczegółami. Wyszło: Bożydar = Scepticus.
Jako że jestem notorycznym sceptykiem, zastosowałem jeszcze jedną metodę a mianowicie "kapelusza". Wrzuciłem do kapelusza kilka karteczek z napisami: Scepticus = Bożydar, Scepticus = Iksiński, Scepticus = Igrekowski i jeszcze kilka o podobnej treści. Zaprzyjaźniona sierotka wyciągnęła jedną karteczkę i co na niej pisało?
Bożydar = Scepticus
Jak pamiętam Bożydar miał nieznośną manierę nadużywanie niebieskiego koloru cytując poprzedników. Scepticus też ma....to akurat łatwo sprawdzić. Wniosek: Bożydar = Scepticus
To tyle (na razie) w temacie Scepticus vel Bożydar.
PS. Bożydarze Gębowiczu...o zapisaniu się do PSR to raczej zapomnij. Nawet placownik ci nie pomoże.

"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
25-05-2010 22:42 
 Ocena 1 na 1
cristoforo.conononi (39 punktów)
>>Jakie masz dowody na twoje twierdzenie? Domyślam się że ich nie potrzebujesz, aby coś twierdzić?
>Takie pogłoski chodziły, odkąd tylko zacząłeś się produkować jako Scepticus. Wystarczy poczytać twój wątek "Charakter tego forum a działania PSR"
>Kowalska zadała ci to pytanie, oczywiście łgałeś jak najęty:
> Cytat:
dlaczego masz na imię Bożydar
>Nie mam na imię Bożydar

>Kowalska jest nawiedzona przez ducha świętego, miała więc informację z pierwszej ręki,
>lecz ja jako niewrzący, wolałem sam sprawdzić....nie szczędząc więc trudów zająłem się Bożydarem a raczej jego "radosną twórczością". Zastosowałem metodę porównawczą, celem której jest ustalenie podobieństwa pomiędzy różnymi tekstami, systematycznie powtarzające się regularne relacje, pojawiające się zbieżności itd...nie ma co zanudzać forumowiczów szczegółami. Wyszło: Bożydar = Scepticus.
>Jako że jestem notorycznym sceptykiem, zastosowałem jeszcze jedną metodę a mianowicie "kapelusza". Wrzuciłem do kapelusza kilka karteczek z napisami: Scepticus = Bożydar, Scepticus = Iksiński, Scepticus = Igrekowski i jeszcze kilka o podobnej treści. Zaprzyjaźniona sierotka wyciągnęła jedną karteczkę i co na niej pisało?
> Bożydar = ScepticusJak pamiętam Bożydar miał nieznośną manierę nadużywanie niebieskiego koloru cytując poprzedników. Scepticus też ma....to akurat łatwo sprawdzić. Wniosek: Bożydar = ScepticusTo tyle (na razie) w temacie Scepticus vel Bożydar.
>PS. Bożydarze Gębowiczu...o zapisaniu się do PSR to raczej zapomnij. Nawet placownik ci nie pomoże.
>
"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"

Doprawdy, przygniotłeś nas tymi "dowodami".
U mnie wczoraj padało. U Scepticusa pewnie też. Byłaby to kolejna poszlaka?...
25-05-2010 22:52 
 Ocena 3 na 3
placownik (17853 punktów)

   To zielone, to się kasuje. To ułatwia śledzenie. Dyskusji.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
26-05-2010 13:54 
 Ocena-3 na 5
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Wrzuciłem do kapelusza kilka karteczek z napisami: Scepticus = Bożydar, Scepticus = Iksiński, Scepticus = Igrekowski i jeszcze kilka o podobnej treści. Zaprzyjaźniona sierotka wyciągnęła jedną karteczkę i co na niej pisało?

Jedno ci powiem, nie licz na to, że się przedstawię tak jak to zrobił Bożydar.

Do racjonalistów i tak się zapiszę jeśli zechcę.

Otwórz wyrocznię, jakąś spółkę jasnowidzącą, powodzenia.

Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
27-05-2010 11:53 
 Ocena 3 na 3
kreator10 (260 punktów)

>Jedno ci powiem, nie licz na to, że się przedstawię tak jak to zrobił Bożydar.
Napisz jak to zrobiłeś, że przechytrzyłeś webmastera? Przecież rozpoznałby twój ID, pewnie zmieniłeś dostawcę internetu i komputer. Jak coś mądrzejszego wymyśliłeś to napisz, dam ci plusa. Jak na razie to minus
03-06-2010 11:32 
 Ocena 4 na 4
kreator10 (260 punktów)

>Do racjonalistów i tak się zapiszę jeśli zechcę.
Poprosisz Bożydara o rekomendację?
25-05-2010 17:08 
 Ocena 2 na 2
Wolnomyśliciel (7257 punktów)

>Kariery nie zrobił, skulił więc ogon i wrócił jako Scepticus.
Może warto porzucić swary i kłótnie i spojrzeć na to co nas łączy?
Przecież Bożydar popiera wartościową inicjatywę Joasi.
Okazuje się, że niepotrzebny jest wróg zewnętrzny - Polacy sami ze sobą nie są w stanie się dogadać...

Pod rozwagę, szczególnie tym zza Wielkiej Wody.

Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski

Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]
25-05-2010 21:58 
 Ocena 3 na 3
lotrek (14275 punktów)

>Pod rozwagę, szczególnie tym zza Wielkiej Wody.
Spoko Zbyszku, powoli zapominamy o powodzi w Małopolsce, to już nie wielka woda...ot stara poczciwa Wisełka


"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
26-05-2010 08:43 
 Ocena 3 na 3
Wolnomyśliciel (7257 punktów)

>to już nie wielka woda...
Cieszę się, ale pisałem o tych(i do tych) zza Wielkiej Wody.

Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski

PS: Przy okazji. Dzisiaj rano w I programie Polskiego Radia usłyszałem piosenkę, jakże pasującą do sytuacji na forum.
Refren:
"Trwoga Panie, wielka trwoga, trzeba nam wyznaczyć wroga. Bo inaczej Panie, Pany same się pozabijamy".
Nie sądzisz, że każdy, kto podziela wolnomyślicielskie podejście do otaczającego nas świata, powinien być traktowany jak przyjaciel a nie jak wróg?

Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]
26-05-2010 08:45 
 Ocena 3 na 3
Madman (7811 punktów)
>PS: Przy okazji. Dzisiaj rano w I programie Polskiego Radia usłyszałem piosenkę, jakże pasującą do sytuacji na forum.
>Refren:
>"Trwoga Panie, wielka trwoga, trzeba nam wyznaczyć wroga. Bo inaczej Panie, Pany same się pozabijamy".
To Twój imiennik, Zbyszek Wodecki.
26-05-2010 09:13 
 Ocena 1 na 1
Wolnomyśliciel (7257 punktów)

>To Twój imiennik, Zbyszek Wodecki.
Dzięki, nie udało mi się wygooglać.
Słuchaliśmy z żoną - ja obstawiałem Grzegorza Turnaua a ona Zbigniewa Wodeckiego. Idę jej dać buziaka w nagrodę...

Swoją drogą tekst piosenki znakomity, jakże aktualny.

Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski

Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]
27-05-2010 10:42 
 Ocena 5 na 5
lotrek (14275 punktów)

>Cieszę się, ale pisałem o tych(i do tych) zza Wielkiej Wody.
Przecież wiem Zbyszku

>"Trwoga Panie, wielka trwoga, trzeba nam wyznaczyć wroga. Bo inaczej Panie, Pany same się pozabijamy".
Piosenki wszyscy posłuchajmy, moderatorzy też:
Zbigniew Wodecki - TRWOGA
Tutaj

"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
25-05-2010 16:56 
 Ocena-2 na 8
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Coś ci się jak zwykle "porobiło", trollem się zostaje pisząc a nie minusując.
>A to heca!
>Wielki Mistrz Zakonu Trolli, Jasnie Oswiecony Super Troll Scepticus placze, ze go komary polaskotaly w piety.


Na wypowiedź się wysiliłeś.
Trollem jest się nie tylko pisząc. Wystarczy tylko popierać kogoś kto trolluje.
Poza tym nie ma obowiązującej definicji trolla i chwilowo ten termin jest dowolnie używany.

Jedno jest pewne, określenie troll jest obraźliwe i powinieneś zostać za nie ukarany, ponieważ nazwałeś mnie któryś raz z kolei trollem.

Moderacja sama przyczynia się do obniżania poziomu forum dopuszczając obrażanie użytkowników.

Nie życzę sobie żeby ktoś z tytułem naukowym, czy z ptasim móżdżkiem nazywał mnie trollem.

Ja ciebie nie nazywam trollem mimo, że od jakiegoś czasu nim moim zdaniem jesteś.

Zaprzestań trollowania, zacznij zachowywać się jak racjonalista, sięgnij po wzorce zachowań do deklaracji programowych PSR, a nie wzoruj się na zachowaniach zdrajców tych idei i nie powielaj ich.


Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
26-05-2010 14:15 
 Ocena 9 na 11
Misiaczek (322 punktów)
(zablokowany)
>Trollem jest się nie tylko pisząc. Wystarczy tylko popierać kogoś kto trolluje.

Więc jesteś trollem. Popierasz to coś zwane Osnową, vel Mężczyzną, vel Płcią Piękną. Swoją drogą trzeba być nieźle po***nym, aby sobie taki nick stworzyć.

>Jedno jest pewne, określenie troll jest obraźliwe i powinieneś zostać za nie ukarany, ponieważ nazwałeś mnie któryś raz z kolei trollem.

OK. Niech mnie ukarzą - jesteś trollem.

>Nie życzę sobie żeby ktoś z tytułem naukowym, czy z ptasim móżdżkiem nazywał mnie trollem.

Nie życz sobie. Jesteś trollem.

>Zaprzestań trollowania, zacznij zachowywać się jak racjonalista, sięgnij po wzorce zachowań do deklaracji programowych PSR, a nie wzoruj się na zachowaniach zdrajców tych idei i nie powielaj ich.

Zamilcz lepiej trollu. Bo przecież jesteś trollem.
26-05-2010 20:41 
 Ocena 5 na 5
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
> Więc jesteś trollem. Popierasz to coś zwane Osnową, vel Mężczyzną, vel Płcią Piękną.
Bez względu na płeć Osnowa jest kimś a nie czymś.
Według tego klucza ktoś kto popiera np Varia Malaria jest też trollem?
26-05-2010 21:12 
 Ocena 4 na 4
pavvel (8272 punktów)

>Według tego klucza ktoś kto popiera np Varia Malaria jest też trollem?

Czyżbyś o sobie też wątek z paragrafu 25.a założyć zamierzał?

A może zaznaczysz na szaro wszystkie wypowiedzi nie na temat w tym wątku?
Choć podobno ( jak sam twierdzisz) mógłbyś pousuwać.    
26-05-2010 22:11 
 Ocena 4 na 4
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>Czyżbyś o sobie też wątek z paragrafu 25.a założyć zamierzał?
Polecam uważne zapoznanie się z § 25a
Na wniosek przynajmniej dwóch uczestników Forum, uczestniczących w nim przynajmniej od roku, Kolegium może nałożyć bezterminową blokadę konta innego uczestnika

>A może zaznaczysz na szaro wszystkie wypowiedzi nie na temat w tym wątku?
Nie, to i tak nic nie daje.
27-05-2010 18:07 
 Ocena 2 na 2
lotrek (14275 punktów)

> Więc jesteś trollem. Popierasz to coś zwane Osnową, vel Mężczyzną, vel Płcią Piękną.
Osnowa go kiedyś nieźle podsumował
tutaj

"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
27-05-2010 18:19 
 Ocena 1 na 1
lotrek (14275 punktów)

>Zamilcz lepiej trollu. Bo przecież jesteś trollem.
I zawsze nim był


Szlaban dostał między innymi za trollowanie.


"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
27-05-2010 12:56 
 Ocena 1 na 1
placownik (17853 punktów)

   Najciekawsza kontynuacja została przeniesiona do Oślej Ławki.


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
21-05-2010 15:08Nie na temat
 Ocena 7 na 7
Satyr (4285 punktów)

To forum powoli zmienia się w jakiś Trybunał ds. Wkurzonych Użytkowników.

Co jakiś czas pojawiają się awantury z banowaniem. Fakty są takie, że każdy odbiera rozmówców ze swojego subiektywnego punktu widzenia i raczej nie da się ocenić, kto obiektywnie rzecz biorąc "zaśmieca" forum. Jakby akceptować te wszystkie wezwania do banowania, to za pół roku nawet połowa użytkowników by się nie ostała.

Pozdrawiam.
21-05-2010 23:00 
 Ocena 5 na 5
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
Nooo...
Patrząc na posty w wątkach, które ostatnio założyłem nie odczuwam zadowolenia.
To był bardzo zły pomysł. Troszkę to tak jakby wszyscy mocno popili i zaczęło z nich wychodzić jacy są w rzeczywistości. PORAŻKA.
22-05-2010 16:59 
 Ocena 9 na 9
pavvel (8272 punktów)
Samokrytyka wskazana. Jednak tylko we własnym imieniu.
Postaraj się nie bić w piersi za innych.
31-05-2010 19:06Nie na temat
 Ocena 5 na 5
Zbigniew Mazur (292 punktów)
>Korzystając z możliwości § 25a Regulaminu wnioskuję o nałożenie bana na użytkownika pavvel.
Do grudnia nie mam takiej możliwości, może ktoś złoży wniosek o zbanowanie Scepticusa - tego byłego i zbanowanego Bożydara?
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>Do grudnia nie mam takiej możliwości, może ktoś złoży wniosek o zbanowanie Scepticusa - tego byłego i zbanowanego Bożydara?
Ja mam możliwość i wielu ma podobną. Z jakiegoż powodu chciałbyś złożyć wniosek na Scepticusa?
02-06-2010 22:04 
 Ocena 6 na 6
Ignorancja (4718 punktów)
>>Do grudnia nie mam takiej możliwości, może ktoś złoży wniosek o zbanowanie Scepticusa - tego byłego i zbanowanego Bożydara?
>Ja mam możliwość i wielu ma podobną. Z jakiegoż powodu chciałbyś złożyć wniosek na Scepticusa?

Choćby z takiego, że jego sensem tu bycia jest rozdmuchiwanie wszystkiego, co może rzucić trochę niekorzystnego światła na Racjonalistę.
Nie rzuciło Ci się to w oczątka?

A jego deklaracje o chęci przynależności do tej społeczności i utożsamianie się z nią uważam za nieszczere.
Z jakiego powodu? Cóż, spytaj jego samego.
Z tego co wiem to egzystują w przestrzeniach wirtualnych najemnicy. Opłacani najemnicy.


Myślę, że gdyby chrześcijanom opowiedzieć o ich kultowej postaci ukrywając do kogo odnoszą się opisy zapałaliby nie mniejszym oburzeniem, aniżeli w zderzeniu z relacją o sekcie Moona.
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
Ty jesteś Zbigniew Mazur?
03-06-2010 07:25 
 Ocena 5 na 5
Misiaczek (322 punktów)
(zablokowany)
>Ty jesteś Zbigniew Mazur?

Czy tylko Zbigiew Mazur ma prawo do zabierania głosu?
03-06-2010 19:57 
 Ocena 2 na 2
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>Czy tylko Zbigiew Mazur ma prawo do zabierania głosu?
Wszyscy mają takie prawo o czym chyba WY najszybciej zapominacie chcąc zbanować lub zatłuc minusami. Tobie MAM bardzo się dziwię.
Pytanie skierowałem do Zbigniew Mazur bo ciekawi mnie jego zdanie i tyle.

>Ty jesteś Zbigniew Mazur?
To też wyraźnie jest pytanie! Nie napisałem "nie odpowiadaj bo nie jesteś Zbigniew Mazur" jak to sobie dopowiedziano.

Trudno mi już się połapać kto jest kim i jakie ma jeszcze nicki na forum albo jako kto występował tu dawniej.
03-06-2010 20:32 
 Ocena 5 na 5
pavvel (8272 punktów)

>Wszyscy mają takie prawo o czym chyba WY najszybciej zapominacie chcąc zbanować lub zatłuc minusami.

I to mówi autor (jak na razie) połowy wszystkich wniosków o bana.
No ale tobie to się nie dziwię.
03-06-2010 21:18 
 Ocena 3 na 3
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>I to mówi autor (jak na razie) połowy wszystkich wniosków o bana.
>No ale tobie to się nie dziwię.
>
Może:
I to napisał autor połowy(jak na razie) wszystkich wniosków o bana.
03-06-2010 21:36 
 Ocena 3 na 3
pavvel (8272 punktów)
   A opowiadania się opowiada. Zabłysłeś. Jak zwykle.    

03-06-2010 09:39 
 Ocena 8 na 8
Ignorancja (4718 punktów)
>Ty jesteś Zbigniew Mazur?

Nie nie jestem, ale zdaje się zapominasz, że to część publiczna tego forum, a nie priv.
Każdy więc ma prawo włączyć się do dyskusji w dowolnym jej punkcie.

A może po prostu nie spodobała ci się moja opinia w sprawie Scepticusa? To nie kręć, tylko przyznaj otwarcie. Po co maskarada?
Nota bene moja opinia jest konkluzją oparta na zachowaniu Scepticusa, którego działalność zasadza się na nieprzerwanej krytyce tego forum podlanej gorzkimi żalami. I można się łatwo o tym przekonać przeglądając jego radosną twórczość.



Myślę, że gdyby chrześcijanom opowiedzieć o ich kultowej postaci ukrywając do kogo odnoszą się opisy zapałaliby nie mniejszym oburzeniem, aniżeli w zderzeniu z relacją o sekcie Moona.
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>>Ty jesteś Zbigniew Mazur?
>Nie nie jestem, ale zdaje się zapominasz, że to część publiczna tego forum, a nie priv.
Zdaje się, że nie.
>Każdy więc ma prawo włączyć się do dyskusji w dowolnym jej punkcie.
Odpowiedź post wyżej.
>A może po prostu nie spodobała ci się moja opinia w sprawie Scepticusa? To nie kręć, tylko przyznaj otwarcie.
Tylko Twój (wasz) sposób postępowania. Na przykład pakieciki za nick.
>Nota bene moja opinia jest konkluzją oparta na zachowaniu Scepticusa, którego działalność zasadza się na nieprzerwanej krytyce tego forum podlanej gorzkimi żalami. I można się łatwo o tym przekonać przeglądając jego radosną twórczość.
Krytyka forumowiczów to nie to samo co krytyka forum. Ciekawe, że czytałem posty Scepticusa zupełnie nie odnoszące się do forum i forumowiczów.
04-06-2010 11:27 
 Ocena 3 na 5
Zbigniew Mazur (292 punktów)

>Nota bene moja opinia jest konkluzją oparta na zachowaniu Scepticusa, którego działalność zasadza się na nieprzerwanej krytyce tego forum podlanej gorzkimi żalami.
Zgadzam się z Tobą Ignorancjo i jeszcze dodam, że oprócz użalania się nad sobą Scepticus zajmuje się donosicielstwem.
Cytat:
Dziwię się że moderacja toleruje na forum działanie całej bandy zorganizowanych i wspierających się mobbujących trolli łamiących jednoznacznie netykietę i regulamin:
Ignorancja
Kreator 10
Robert. r
Rokokoko
Zbigniew Mazur

Na Ciebie też zresztą, podobno zasiliłaś "bandę czworga".
A i na moderację też narzeka, tylko nie bardzo wie gdzie by na nich donieść
I taka jego uroda
03-06-2010 11:40 
 Ocena 5 na 5
kreator10 (260 punktów)
>Ty jesteś Zbigniew Mazur?
Po co ci Zbyszek Mazur - ja też "cichym ścigam go lotem" - za całokształt swój i Bożydara !!!
Niestety ostatnio mało pisze, nie mogę dać mu więcej minusów, niż ma wpisów. Przez niego pójdę na żebry, czyli gdzieś po prośbie
03-06-2010 20:09 
 Ocena 1 na 1
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>Po co ci Zbyszek Mazur - ja też "cichym ścigam go lotem" - za całokształt swój i Bożydara !!!
To jedyny Twój cel działalności tutaj?
04-06-2010 12:28 
 Ocena 3 na 3
kreator10 (260 punktów)

>To jedyny Twój cel działalności tutaj?
Ależ skąd; piszę, czytam i śmieję się w dziale "kawały".
04-06-2010 11:44 
 Ocena 3 na 3
Zbigniew Mazur (292 punktów)
>Ty jesteś Zbigniew Mazur?
Ja jestem Zbigniew Mazur, musiałem wyjechać i Scepticusowi trochę się upiekło. Dlaczego chcę go "zablokować"? No cóż, moja odpowiedz może wydawać Ci się nieobiektywna, poczytaj więc trochę jego wypowiedzi to zrozumiesz o co mi chodzi.
Zresztą nie jestem odosobniony w poglądach na notoryczne trollowanie Scepticusa a w poprzednim wcieleniu Bożydara.
04-06-2010 12:09 
 Ocena 2 na 2
apud (4399 punktów)

>Ja jestem Zbigniew Mazur,
a powinieneś byc inkwizytorem najlepiej Torquameda.

O to czy oceniasz obiektywnie czy nie nikt nie będzie sie pytał.
04-06-2010 13:50 
 Ocena 1 na 1
Autografka (10638 punktów)

>Zresztą nie jestem odosobniony w poglądach na notoryczne trollowanie Scepticusa a w poprzednim wcieleniu Bożydara.

To pójdę dziś do kościoła. I do spowiedzi. I nie będę w tym odosobniona.

Porządny człowiek wie, że ten obcy, ten inny, pewnie kradnie i zabija...
07-06-2010 10:54 
 Ocena 3 na 3
Zbigniew Mazur (292 punktów)

>To pójdę dziś do kościoła. I do spowiedzi.
Pewnie, do kościoła czemu nie. Z tą spowiedzią musisz uważać, podobno forumowiczom racjonalisty.pl nie dają rozgrzeszenia - idź w zaparte
03-06-2010 07:23 
 Ocena 6 na 6
Misiaczek (322 punktów)
(zablokowany)
>A jego deklaracje o chęci przynależności do tej społeczności i utożsamianie się z nią uważam za nieszczere. [...]
>Z tego co wiem to egzystują w przestrzeniach wirtualnych najemnicy. Opłacani najemnicy.

Jest też pojęcie "wallenrodyzmu" na opisanie działalności mającej na celu rozbicie czegoś od wewnątrz. I to jest ten właśnie przypadek trolla Scepticusa wspierającego trolla Osnowę.
03-06-2010 10:17 
 Ocena 9 na 9
Ignorancja (4718 punktów)
>Jest też pojęcie "wallenrodyzmu" na opisanie działalności mającej na celu rozbicie czegoś od wewnątrz. I to jest ten właśnie przypadek trolla Scepticusa wspierającego trolla Osnowę.

Tak Misiaczku, dokładnie. Dziękuję za podpowiedź. Nie mogłam sobie przypomnieć tego pojęcia.
Swoją drogą to mnie w zasadzie nie interesują jakoś szczególnie motywy, za to za istotne uważam skutki owych działalności.
Trudno wszakże udowodnić, zwłaszcza, gdy chodzi o dymensje wirtualne, czy decydujący faktor to zatrudnienie na etacie przez tych, którym dana strona www. stała się solą w oku, czy też jest to inicjatywa stricte prywatna, czy też jest to li tylko smutny fakt umiłowania przez wszelkiej maści frustratów medium takiego jak Internet, w którym wreszcie mogą dać upust swym zakompleksionym żądzom.
Jakby nie patrzeć wprawnemu oku udaje się szybko dostrzec taką działalność, choć nie każdy, co konstatuję ponownie ze smutkiem, ową wprawę posiada.

To, co jest jeszcze smutniejszym to fakt, że sprytny troll potrafi być bardzo skuteczny.

P.S.
Ale mi ładny pleonazm wyszedł uprzednio, zauważyłeś?
__________________________________________
Mam jeszcze taka prośbę do ogółu, aby nie stosować nadmiernie terminu "troll", bo faktycznie może stracić swoje ostrze.
Mam tu na myśli zakwalifikowywanie do takowych Zbyszka Bryłowkiego, myślę, że akurat u niego trudno byłoby się doszukiwać podstawowej i niezbędnej cechy wszystkich trolli, mianowicie uporczywej złośliwości.
Zbyszek to idealista, któremu idealizm nie pozwala nieraz na dostrzeganie prozy.


Myślę, że gdyby chrześcijanom opowiedzieć o ich kultowej postaci ukrywając do kogo odnoszą się opisy zapałaliby nie mniejszym oburzeniem, aniżeli w zderzeniu z relacją o sekcie Moona.
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>Ale mi ładny pleonazm wyszedł uprzednio, zauważyłeś?

Cholera, chyba wzrok już nie ten, bo nijak nie zauważyłem. A i teraz patrzę i nie widzę. Wybacz staremu. Choć zapewniam Cię, że jeszcze nie tak dawno nie uchodzilo mej uwadze nic ładnego co wychodziło kobietom. A i teraz też się jeszcze trafia, że zauważam jak ładne wychodzi.

Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem.
09-06-2010 16:18 
 Ocena-4 na 4
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
jego sensem tu bycia jest rozdmuchiwanie wszystkiego, co może rzucić trochę niekorzystnego światła na Racjonalistę.

Uważasz że twoje wypowiedzi tu rzucają korzystne światło na racjonalistę? Ja nie mogę wymusić na moderacji przestrzegania podstawowych norm regulaminu, jestem obrażany, oskarżany, pomawiany, a ty chcesz mnie usunąć bo jestem obiektem działań rzucających złe światło na racjonalistę?
Może mam chwalić racjonalistę za ładne i słuszne, ale martwe deklaracje programowe, podczas gdy wiele jego konkretnych działań ma najwyraźniej totalitarny i do tego sprzeczny z prawem charakter?

A jego deklaracje o chęci przynależności do tej społeczności i utożsamianie się z nią uważam za nieszczere.

Bo pewnie sama często świadomie kłamiesz.

Z tego co wiem to egzystują w przestrzeniach wirtualnych najemnicy. Opłacani najemnicy.

Przykładasz znowu własną miarkę?


Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
lotrek (14275 punktów)
Bardzo ładnie "posprzątałeś", już dawno powinieneś to zrobić. To pewnie dlatego, że w Polsce jest zwyczaj sprzątać od święta a dziś jakieś mamy .

"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365