Racjonalista - Strona głównaDo treści
big_zyd zbanowany

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
21-05-2010 19:56kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
big_zyd zbanowany
Ocena 1 na 3
Cytat:
§ 25a. Na wniosek przynajmniej dwóch uczestników Forum, uczestniczących w nim przynajmniej od roku, Kolegium może nałożyć bezterminową blokadę konta innego uczestnika. Wniosek musi być zgłoszony w dziale Sprawy Portalu w formie odrębnej wypowiedzi każdego ze zgłaszających.

Zauważyłem, że big_zyd został zablokowany, zajrzałem więc do działu Sprawy Portalu, aby dowiedzieć się kto zgłosił wniosek o zbanowanie big_zyda.

Nie znalazłem tam takich wniosków, zatem big_zyd nie został zablokowany na podstawie § 25a.

W tej sytuacji proszę moderatorów tego forum o wyjaśnienie z jakiego powodu zbanowali użytkownika big_zyd.

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Sylwek (15472 punktów)
Został zablokowany za wyrażanie się.

Czy tak trudno sprawdzić?


Nie ma to nic wspólnego z wymienionymi paragrafami. Czy to też było tak trudno sprawdzić?

I ni chodzi o to, że jakoś szczególnie popieram lub nie ta decyzję - zastanawiam się tylko jak daleko posunie się ta paranoja i czy tylko tobie, czy tez innym moderatorzy będą musieli się osobiście tłumaczyć ze swych poczynań. No bo skoro ogólnie dostępne informacje nie wystarczają....
21-05-2010 21:31 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Został zablokowany za wyrażanie się.
>Czy tak trudno sprawdzić?
Owszem, trudno. Nie mam pojęcia jak to się robi.
Zamieszczony przez ciebie obrazek nie wyjaśnia jak dotrzeć do postu, za który użytkownik został zbanowany.

A co do paranoi - nie wiem kto na nią cierpi - ten, kto pyta o powody zbanowania, czy ten, który tych powodów nie chce ujawnić, a do tego kasuje post banowanego użytkownika oraz banuje użytkownika cytującego usunięty post: www.racjonalista.pl/forum.php/s,328535



Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami.(E. Hemingway)
21-05-2010 22:18 
 Ocena 1 na 1
webmaster (moderator)
Bezpośredni powód blokady powinien wystarczyć za odpowiedź. Wojtek powinien był dodać, że zgodnie z § 25. 2. i § 14. 1.
placownik (17853 punktów)

> A co do paranoi - nie wiem kto na nią cierpi - ten, kto pyta o powody zbanowania, czy ten, który tych powodów nie chce ujawnić, a do tego kasuje post banowanego użytkownika oraz banuje użytkownika cytującego usunięty post: www.racjonalista.pl/forum.php/s,328535

   Post, o którym mowa, został skasowany przez jego autorkę, choć nie z jej własnej inicjatywy. I o tym doskonale wiesz. Podobnie jak wiesz, że użytkownik cytujący post usunięty przez jego autorkę został zbanowany (czasowo) właśnie za to. To, że mimo to, nadal z zapamiętaniem młócisz ten temat jest dla mnie niewytłumaczalne.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
21-05-2010 23:30 
 Ocena 2 na 2
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Przyznałeś mojemu postowi/wątkowi minusa.
Odpłaciłem ci się tym samym, przy czym ja mam odwagę uzasadnić moją ocenę: w najmniejszym stopniu nie odniosłeś się merytorycznie do mojego postu, a jedynie zaatakowałeś mnie ad personam, na dodatek zignorowałeś kompletnie moją odpowiedź na twój post.

Rozumiem, iż postępując w ten sposób dążysz do uzyskania stanowiska moderatora tego forum - moim zdaniem masz duże szanse.



Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami.(E. Hemingway)
21-05-2010 23:39 
 Ocena 9 na 9
Sylwek (15472 punktów)

O ile wiem, żeby zostać moderatorem należny zwyczajnie zaproponować swoje usługi, które, jak mniemam zostaną oddane pod ocenę.

Wszelako, jeśli myślisz, że pragnę karmić swoje ego władzą nad tym forum, cóż.... wolę to robić szałowymi kreacjami na dyskotece.

Martwi mnie, że wielu skądinąd interesujących użytkowników (z tobą włącznie) zajmuje się ostatnio, wespół z moderacją udowadnianiem sobie bycia wielbłądami.

To serio zaczyna być męczące.

I jest dużo bardziej przygnębiające niż erupcje głuptactwa pospolitych trolli.

Ujmę to inaczej - nawet jeśli taka VM była takim trollem jak to opisywano, energia jaka big_zyd, awitu czy inni wkładali w jej usunięcie z forum, czas i siły jakie poświęcali na to, wszytko to jawiło mi się jako środki nieadekwatne do celu. Po prostu nie było warto.

Nie mam zamiaru gadać z pozycji świętego -sam biorę udział w pyskówkach i łatwo tracę zimną krew. Ale mnie by się po prostu nie chciało aż tyle uwagi poświęcać w sumie mało istotnym sprawom.

Trolle są jak świeczki, należy poczekać aż się wypalą do końca, a nie ryzykować poparzenie przy próbach ich zgaszenia.

Nie wiem czy o takie uzasadnienie ci chodziło.
22-05-2010 00:32 
 Ocena 3 na 3
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Trolle są jak świeczki, należy poczekać aż się wypalą do końca, a nie ryzykować poparzenie przy próbach ich zgaszenia.
Zgadzam się. Dlatego też nie podoba mi się nowy punkt regulaminu (25a), który nijak nie chroni forum przed trollami, a jedynie daje możliwość wnioskowania o zbanowanie dowolnego użytkownika dwóm innym użytkownikom.

Tym razem przyznaję ci plusika




Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami.(E. Hemingway)
awitu (1590 punktów)
Widzę, że moderatorom popsuł się już zupełnie zarówno zegarek jak i kalendarz. Bany nałożone na Biga, Adamiaka, Sylwka wiszą...


"A la mierda, reaccionarios. Me la suda todo lo que puedas ladrar. Siempre amé la libertad."
26-05-2010 22:29 
 Ocena 2 na 2
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>Widzę, że moderatorom popsuł się już zupełnie zarówno zegarek jak i kalendarz. >Bany nałożone na Biga, Adamiaka, Sylwka wiszą...
To celowe! Chodzi o rozwścieczenie przydługim banem i sprowokowanie
Kowalska miała za długo bana, wróciła z impetem i znów ban
Może nie ma automatu zdejmującego bana bo chyba nikt z modów nie czeka z drżącymi rękami do 22 aby odblokować (lub nie) Sylwka.
27-05-2010 05:40 
 Ocena 7 na 7
Adamiak (36436 punktów)
>Widzę, że moderatorom popsuł się już zupełnie zarówno zegarek jak i kalendarz. Bany nałożone na Biga, Adamiaka, Sylwka wiszą...

   Pewnie odbyła się operatywka.

    Stary Moderator:
- damy chłopakom po dobie.
    Młody Moderatorka pyta:
- a co to jest "podobie"?
   Na to Stary:
- masz rację, damy po dwie.

   Morał: eh, jak to łatwo skrzywdzić niewinnego zegarka... Kalendarzyk też tylko prawdę pokazywał, eh!

   Morał II, czyli tzw. ex post: Chrystusika nie za prawdę uplusili, tylko za brak zegarka i gwoli reformy kalendarza.

   Morał III ad personam: dla awitu za oszczerstwo słaby minus, czyli dwa na krzyż.

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365