 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-06-2010 10:18 | Matix (5786 punktów) | Ankieta
2 na 2 | www.test-wyborczy.pl/Wypełniając test, na samym początku nie zaznaczyłem żadnego kandydata, na którego miałbym głosować, bo już prawie na pewno wiem, że oddam kartę głosu z grubym mazakiem napisanym wulgarnym hasełkiem na środku. Ale mniejsza o to. Mój wynik to JKM zgodność 60%, na końcu Kaczyński 30%. Ale ja też nie o tym. Spójrzcie tu: www.test-wyborczy.pl/wyniki.phpChodzi mi o to, że tylko w przypadku wąskiej grupy zwolenników JKM i wieśniaków Leppera zgodność JEST. Elektorat innych kandydatów to najwyraźniej ludzie nie wiedzący o swoich kandydatach nic. Jeżeli tak głosowali Polacy przez ostatnie 20 lat to nie wróżę świetlanej przyszłości. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | |
|
2 na 2 | KarolG (2892 punktów) | W Polsce mało osób głosuje merytorycznie. Wyborcy, kierują się lubieniem lub nielubieniem kandydata. To widać po kampaniach  Co do JKM, to wygląda na to, że ma on swój żelazny elektorat. Wszyscy jego wielbiciele, których spotkałem, znali jego poglądy i sami mieli podobne, najczęściej pod jego wpływem ukształtowane. A Lepper. Pewnie jest typowym przedstawicielem grupy, która na niego głosuje.
Thank god, I'm the atheist
|
|
6 na 6 | dstr (1474 punktów) | > www.test-wyborczy.pl/Zrobiłem ten test jakiś czas temu i moja zgodność wynosi od 48% do 63% (#1 na równi BK i JKM) - można więc wnioskować, że dla mnie niewielka to różnica, kto zostanie prezydentem. Diabeł jednak tkwi trochę w szczegółach, bo co z tego, że kandydat mówi "Tak" i ja mówię "Tak", skoro mówimy to z zupełnie innych powodów? Przedstawiana implementacja rozwiązań też wygląda często inaczej, niż bym to sam sobie wyobraził. Po sprawdzeniu pełnych odpowiedzi często dochodziłem do wniosku, że najbardziej popieram dobrze uzasadnioną odpowiedź "Tak/Nie", kiedy sam zaznaczałem "Tak" (lub "Nie", lub na odwrót etc.). Poza tym konkretne kwestie to tylko jeden z elementów wyboru polityka. Co mi z tego, że polityk się ze mną zgadza, jeżeli siedzi potem całą kadencję na czterech literach i nic nie robi? Albo robi, tyle że mu nie wychodzi? Albo robi, ale po pół roku go za to zlinczują? A co, jeżeli teraz mówi jedno, a po wyborach powie co innego? Nie wiem, czy zdajecie sobie z tego sprawę, ale wśród polityków zdarzają się bezczelni kłamcy  ...  > Jeżeli tak głosowali Polacy przez ostatnie 20 lat to nie wróżę świetlanej przyszłości.Taka demokracja to tylko gra marketingowa. Nic więcej. Jedyne na co można liczyć, to to, że kilku wybrańców narodu zapała chęcią naprawy państwa i zechcą uczynić coś dobrego. Reszta to będą zawsze przepychanki, hasła i wyphotoshopowane twarze na billboardach.
|
|
 | | Matix (5786 punktów) | Wiedziałem, że tak będzie, założę się, że niektórzy będą nawet mieć obawy przed testem, żeby im przypadkiem JKM nie wypadł....
|
|
1 na 1 | zachaj (5239 punktów) | Ja nie wiem na kogo mam zagłosować ....
|
|
 | 1 na 1 | zachaj (5239 punktów) | .... Komorowski jest za konserwatywny , Napieralski za młody , Olechowski nie ma szans a Kaczyński to Kaczyński (choć ostatnio jak patrze na Komorowskiego , jego wpadki i nijakość to sam nie wiem)
Znowu słuchając JKM bałbym się , że rozpętałby zaraz jakąś wojnę ...
|
|
|  | 3 na 3 | KarolG (2892 punktów) | Niestety nie tylko Ty masz ten problem.
Thank god, I'm the atheist
|
|
| |  | 2 na 2 | zachaj (5239 punktów) | Oglądałem tvn24 i dziennikarz zauważył , że Komorowski pomylił się znowu , mówiąc : "tam gdzie stało NATO" zamiast : tam gdzie stało ZOMO.
Nie wiem co miał na myśli i czy o tym będzie głośno ale to już jakaś reguła z tymi wpadkami ....
Jak zostanie prezydentem żeby nie pomylił Thank You z f**k You
|
|
|  | | immune.ltd (1783 punktów) | a Kaczyński to Kaczyński (choć ostatnio jak patrze na Komorowskiego , jego wpadki i nijakość to sam nie wiem) Proszę Cię hahaha tylko nie tutaj o Kaczyńskim  hahahha
|
|
| |  | 1 na 1 | zachaj (5239 punktów) |
> Proszę Cię hahaha tylko nie tutaj o Kaczyńskim hahahhaWiem , że to nie najlepszy pomysł , ale powiedz w czym Komorowski różni się od Kaczyńskiego ?
|
|
| | |  | 1 na 1 | immune.ltd (1783 punktów) | Wiem , że to nie najlepszy pomysł , ale powiedz w czym Komorowski różni się od Kaczyńskiego ?
Tak naprawdę są bardzo podobni w swych poglądach to tylko media sieją różnice, których prawie nie ma. Dla mnie lepszym kandydatem choć nie wymarzonym jest Pan Komorowski, bo: nie prowokuje sporów wokół określonych grup społecznych (np. związki zawodowe, organizacje religijne ). Nie dzieli Polaków, nie upiera się przy nikczemnych działaniach IPN. Można by tego wymieniać ... W pierwszej turze pójdę i zagłosuję na Napieralskiego, w drugiej wszystko na to wskazuje będę zmuszony głosować na Komorowskiego.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | zachaj (5239 punktów) | >Wiem , że to nie najlepszy pomysł , ale powiedz w czym Komorowski różni się od Kaczyńskiego ? > W pierwszej turze pójdę i zagłosuję na Napieralskiego, ...
Napieralski to równy gość , mam kolegę ze Szczecina , który go zna. Podobno jak przychodził zbierać głosy , stawiał wszystkim znajomkom browarki w barze. Szkoda , że nasza lewica ma taką przeszłość... żeby nie to byli byśmy wolnym krajem ...
|
|
| | | | |  | 2 na 2 | immune.ltd (1783 punktów) | Napieralski to równy gość , mam kolegę ze Szczecina , który go zna. Podobno jak przychodził zbierać głosy , stawiał wszystkim znajomkom browarki w barze. Szkoda , że nasza lewica ma taką przeszłość... żeby nie to byli byśmy wolnym krajem ...
Osobiście uważam, że jest splątany tak jak każdy inny polityk w wewnętrzne rozgrywki i stara nomenklatura ma pieniądze, a on bez nich sobie nie poradzi. To jest właśnie dramat !
|
|
| | |  | 1 na 1 | jkl; (5859 punktów) | >w czym Komorowski różni się od Kaczyńskiego ? Pierwszy będzie popierał działania rządu, drugi z nim walczył. I tyle.
|
|
1 na 1 | Sakowicz2 reaktywacja (105 punktów) | Fajny test. Wyszła mi 71 procentowa zgodność z JKM i na niego rzeczywiście mam zamiar głosować w pierwszej turzej. Z Lepperem zgodność 64%  , z Kaczyńskim 60%. Ten Lepper mnie nieco niepokoi. Test naprawdę fajny i przydatny, ale ma jedną wadę. Nie wszystkie pytania mają taką samą wagę. Ja nawet przy 90% zgodności z kandydatem i tak bym na niego nie zagłosował, gdyby miał odmienne od mojego zdanie w ważnej dla mnie kwestii.
|
|
 | | Matix (5786 punktów) | Czekaj czekaj przecież tam pod każdym pytaniem chyba są wagi?
|
|
|  | | Sakowicz2 reaktywacja (105 punktów) | > Czekaj czekaj przecież tam pod każdym pytaniem chyba są wagi?Są i za drugim razem ich używałem. Wynik podobny. JKM znowu najwyższa zgodność. Dalej się tylko kolejność zmieniła. Tylko, że te "znaczniki ważności" nie eliminują danego kandydata całkowicie. A ja za pewne odpowiedzi na pewne pytania eliminowałbym całkowicie. I jeszcze ten Lepper, ciągle z wysoką zgodnością. Jest drugi za JKM z 70% zgodnością  Dość dobrze pamiętam czasy, gdy był na fali, gdy pojawiał się w mediach i jakoś nie przypominam sobie żebym się z nim specjalnie zgadzał.  Nie mówiąc już o tym, że nie podobał, i nie podoba mi się jako osoba. Zatem albo ten test jest jakiś dziwny, albo ja tu czegoś nie rozumiem.
|
|
| |  | | Meretseger (61860 punktów) | >Zatem albo ten test jest jakiś dziwny, albo ja tu czegoś nie rozumiem. Test jest dziwny. Wychodzi mi 63-procentowa zgoda z JKM i 60-procentowa z Olechowskim. Do Olechowskiego nie mam zastrzeżeń...
|
|
| | |  | | Matix (5786 punktów) | >>Zatem albo ten test jest jakiś dziwny, albo ja tu czegoś nie rozumiem. >Test jest dziwny. Wychodzi mi 63-procentowa zgoda z JKM
Znaczy że białe jest czarne?
|
|
| | | |  | | Meretseger (61860 punktów) |
> Znaczy że białe jest czarne?Czarne to może nie, ale jakieś takie szare jakby
|
|
2 na 2 | Grimar (1210 punktów) | takie ankiety mają jedną wadę: wskazują co prawda kandydata o zbliżonych do nas poglądach, jednak nie mogą wykazać, że dany kandydat - piastując urząd - będzie wcielał swoje przekonania w życie.
|
|
1 na 1 | oportunista (1711 punktów) | W swoim wątku dajesz bardzo ciekawy popis swego stosunku do tego co masz tu i teraz. Daruje sobie wykład z wiedzy obywatelskiej i spuścizny pokoleń, wiem, wiem masz to w dupie, składam Tobie jednak najlepsze życzenia z powodu urodzenia się Polakiem, mogłeś trafić gorzej, dobrze że tak się nie stało, niech więc ci mniej świadomi biorą demokrację w swoje ręce i zdecydują za Ciebie.
|
|
4 na 4 | diogenes (42753 punktów) | Nie ma w ankiecie żadnego odniesienia do kościoła, konkordatu. Ankieta pokazała zgodność poglądów JKM z moimi, ale to kwestia przypadku: JKM chce zmieniać ustrój, ja uważam, że trzeba zmieniać Polaków.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
 | 2 na 2 | ktośtam (650 punktów) | >Nie ma w ankiecie żadnego odniesienia do kościoła, konkordatu. >Ankieta pokazała zgodność poglądów JKM z moimi, ale to kwestia przypadku
+1
Głównym problemem tej ankiety jest to, że jest bardzo niekompletna. Gdzie pytania o kościół? Gdzie pytania o prywatyzację (jest tylko o szpitalach)? Gdzie pytania o biurokrację państwową?
Dodatkowo sporo pytań jest nieistotnych z mojego punktu widzenia. Czy Turcja powinna przystąpić do UE? Czy Ukraina powinna przystąpić do UE? (Hej, wybieramy polskiego prezydenta a nie posłów do parlamentu europejskiego!) Co to w ogóle za pytanie "czy następuje poprawa stosunków z Rosją"? Mam wizję tego, jak te stosunki powinny wyglądać, a to pytanie dotyczy luźnej opinii a nie kierunku politycznego; jeśli jakiś półmózg na to pytanie odpowie tak jak ja, to mnie do niego nie zbliża w żaden sposób, nic! A procenty w ankiecie lecą :/
|
|
|  | 3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | >eśli jakiś półmózg na to pytanie odpowie tak jak ja, to mnie do niego nie zbliża w żaden sposób, nic!
Dokładnie. Jeśli idę w kierunku kościoła, to nie znaczy, że idę na mszę.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| jkl; (5859 punktów) | >bo już prawie na pewno wiem, że oddam kartę głosu z grubym mazakiem napisanym wulgarnym hasełkiem na środku. Pogratulować wiary w rozsądek reszty obywateli, którym wybór pozostawiasz.
|
|
 | | Matix (5786 punktów) | > >bo już prawie na pewno wiem, że oddam kartę głosu z grubym mazakiem napisanym wulgarnym hasełkiem na środku.> Pogratulować wiary w rozsądek reszty obywateli, którym wybór pozostawiasz.Gratuluję wiary, że jest "mniejsze zło"
|
|
|  | | jkl; (5859 punktów) | > Gratuluję wiary, że jest "mniejsze zło"  Zawsze jest. Co tu wierzyć, gołym okiem widać, że fatalność kandydatów jest stopniowalna...
|
|
| Matix (5786 punktów) | Proponuję kolejną ankietę: Cytat:Pytanie do referendum unijnego: - Czy nie negujesz faktu swojego sprzeciwu wobec potwierdzenia braku poparcia dla wycofania inicjatywy zaprzeczenia przez Prezydenta RP zrezygnowania z odmowy ratyfikacji układu akcesyjnego z UE?
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|