Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dręczy mnie pewne pytanie.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
01-09-2010 21:38prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Dręczy mnie pewne pytanie.
Ocena 2 na 4
Przepraszam, że znowu wzbudzę duże emocje. Ale ciągle dręczy mnie pytanie, na które nie mogę otrzymać wiążącej odpowiedzi. Pisałam już do wielu seksuologów m.in. Pana Andrzeja Depki oraz młodego narybku seksuologicznego. I nic. Cisza jak makiem zasiał. A pytałam się o rzecz prostą i zdawałoby się łatwą do wyjaśnienia. Pytałam mianowicie o tak zwaną pedofilię. To znaczy, jakie szkody powoduje uprawianie seksu z dzieckiem przez osobę dorosłą? Nie mówię tu o gwałtach czy tak zwanym molestowaniu. Bo to oczywista sprawa. Wszelkie badania wskazują, że przemoc w kontaktach seksualnych z dziećmi stosuje około 10 do 15% sprawców. Czyli od 85 do 90% przypadków kontaktów seksualnych z dziećmi osób dorosłych nie odbywa się pod wpływem przemocy, a raczej za zgodą czy aprobatą dziecka. W związku z tym mam prośbę, aby ktoś mi objaśnił na czym polega krzywda dziecka uprawiającego seksualne zabawy z dorosłym. Co zostaje w wyniku takich seksualnych czynności uszkodzone? No bo nie wątroba ani nerki. Uprzedzam ataki, że rozerwane krocze albo odbyt. Nie o tym mówię. To nie podlega dyskusji. Chyba wszyscy uważamy, że seks jest dobrą rzeczą. Więc jak ta dobra rzecz może kogoś krzywdzić? Proszę o konkretne wypowiedzi. Jakie funkcje psychiczne są uszkadzane przez uprawianie seksu dzieci z dorosłymi, bez użycia przemocy? Do jakich skutków prowadzi dzieci seks z dorosłymi. Czy są jakoś upośledzone na przyszłość? A jeśli tak to jak?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 Dalej..
#61
02-09-2010 21:55
 Ocena 2 na 2
lotrek (14275 punktów)Odp: Dręczy mnie pewne pytanie.

>Ja nie mam podejrzeń, drogi Kolego, ja mam pewność!
Ja też Michale...z niego taka Grabowska, jak z grzebienia organki .

"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"

Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)Odp: Dręczy mnie pewne pytanie.
W odpowiedzi Logik
>A wziąłeś pod uwagę to, że patologiom winna jest ingerencja państwa ?

   A wiesz, że na to nie wpadłem. Państwo bowiem ma w zwyczaju ingerować we wszystko post factum, w patologie też, a może nawet przede wszystkim. Nie posiadam Twojej przenikliwości, ani daru aż tak logicznego myślenia, aby skutki uznać za przyczynę. Wróżę Ci wielką karierę.

Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem.

#63
02-09-2010 21:58
 Ocena 3 na 5
Piękny Lolo (2082 punktów)Odp: Dręczy mnie pewne pytanie.
W odpowiedzi Alicja Duda
   
Na tym forum dyskusja o regulaminie jest zakazana, za wzmiankę o nim dostaje się ostrzeżenie, ale za to przemycanie treści pedofilskich kwitnie.
Przecież to, co prof. Grabowska pisze cuchnie pedofilią na kilometr. Nie czujesz tego, moderatorko?
   

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dręczy mnie pewne pytanie.
W odpowiedzi Logik
> Gwałty
Tak. Gwałt to zła rzecz.
> seks z dziećmi itp. to są złe rzeczy
Ale właśnie wytłumacz mi,logicznie, dlaczego seks z dziećmi jest zły. Po to założyłam ten wątek, aby uzyskać odpowiedź na to pytanie.


Tylko krowa nie zmienia poglądów.

#65
02-09-2010 22:02
 Ocena 1 na 1
Piękny Lolo (2082 punktów)Odp: Dręczy mnie pewne pytanie.
>Ale ciągle dręczy mnie pytanie, na które nie mogę otrzymać wiążącej odpowiedzi.

Takiej odpowiedzi udzielą ci pod pierwszym lepszym blokiem. Jak ci już spuszczą omłot - przestanie cię dręczyć cokolwiek.
   

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dręczy mnie pewne pytanie.
W odpowiedzi lotrek
> niego taka Grabowska, jak z grzebienia organki
Ale jakże pięknie można grać na grzebieniu. Jak na organkach prawie.

Tylko krowa nie zmienia poglądów.

#67
02-09-2010 22:11
 Ocena 2 na 2
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dręczy mnie pewne pytanie.
W odpowiedzi Piękny Lolo
> Przecież to, co prof. Grabowska pisze cuchnie pedofilią na kilometr.
Więc najlepiej nie dyskutować na tematy taboo. Zakazać i ocenzurować. Zakneblować. Widzę,że ktoś tęskni za Mysią.

Tylko krowa nie zmienia poglądów.

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dręczy mnie pewne pytanie.
W odpowiedzi Piękny Lolo
> Takiej odpowiedzi udzielą ci pod pierwszym lepszym blokiem. Jak ci już spuszczą omłot - przestanie cię dręczyć cokolwiek.
A Ty co? Wszechpolak jesteś?

Tylko krowa nie zmienia poglądów.

#69
02-09-2010 22:18
 Ocena 1 na 1
lotrek (14275 punktów)Odp: Dręczy mnie pewne pytanie.
W odpowiedzi prof. Grabowska

>Ale jakże pięknie można grać na grzebieniu. Jak na organkach prawie.
Na organach też....płciowych. Tylko trzeba uważać na zygoty......sorry, na nienarodzone dzieci a nuż się tam gdzieś pelętają i może im to zaszkodzić. Na przyszłe katolickie wychowanie .


"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dręczy mnie pewne pytanie.
W odpowiedzi Ania...
Aniu, co to za koszmary podajesz jako linki. Ja wiem, że w Ameryce jest teraz taki ruch religijny, aby jak najdłużej zachować dziewictwo. I w dwumiesięczniku katolickim "Miłujcie się" jest on lansowany. Ale na miłość boską, twierdzenie, że seks przyczynia się do depresji i poczucia mniejszej wartości to już , powiedziałabym, lekka przesada.

Tylko krowa nie zmienia poglądów.

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dręczy mnie pewne pytanie.
W odpowiedzi lotrek

>Tylko trzeba uważać na zygoty
No właśnie. Zygoty nic was nie obchodzą i można je mordować, a tak strasznie boli seks, który piękną sprawą jest i dobrą.

Tylko krowa nie zmienia poglądów.

kognitywista (3391 punktów)Odp: Dręczy mnie pewne pytanie.
W odpowiedzi prof. Grabowska
>>Jacy zboczeńcy ? Inna orientacja ...
>Jak już, to raczej preferencja.
Jeśli skłonność mężczyzny do młodych chłopców to wtedy: orientacjopreferencja.

#73
03-09-2010 00:20
 Ocena-1 na 1
Logik (812 punktów)Odp: Dręczy mnie pewne pytanie.
BŁĄDZISZ ... i to BARDZO ...

a teraz SIADAJ i SŁUCHAJ ...

Problemy w rodzinach były i będą zawsze. Jeżeli nie ingeruje państwo (a konkretnie jakiś urzędnik), to te problemy utrzymują się jako pewien margines. Gdy państwo zaczyna ingerować, to z małych, marginalnych problemów zaczynają się robić ogromne patologie (np. prohibicja w USA wygenerowała mafię, walka z narkotykami wytworzyła narko-mafię itp.)

Tak więc jakaś przyczyna oczywiście była, ale państwo, żeby ratować życie 10 ludzi, musiało zniszczyć życie 1000 ludzi ... I to jest ISTOTA problemu ...


... bo kto nie wyjdzie z domu swego, by socyalizm znaleźć i z oblicza Ziemi zgładzić, do tego socyalizm sam przyjdzie i stanie przed obliczem jego ...

#74
03-09-2010 00:42
 Ocena 2 na 2
Myflowers (2721 punktów)Odp: Dręczy mnie pewne pytanie.
>>Badania Galileusza, Kopernika, Darwina też były kwestionowane.
> Do Moderacji!    Czy szanowna Moderacja nie ma zamiaru zrobić porządku z tym kretynem? Przecież te wszystkie sztuczki manipulacyjne, to ciągłe odwracanie kota ogonem, to udawanie, że żadne argumenty jeszcze nie padły na obalenie piramidalnych bzdur głoszonych przez tego pomyleńca, to ustawiczne wracanie do wielokrotnie już obalonej przez innych tezy, jako do "świeżego" argumentu - to jawna kpina z wszystkich użytkowników tego forum. Pomijam kwestię zakładania w kółko tych samych tematycznie wątków lub powielanie wątków cudzych z niedalekiej przeszłości, ale tylko tych, które wywoływały burzliwy oddźwięk. Czy to nie jest wymowny cel wystąpień tego osobnika? Jątrzenie, wyprowadzanie innch z równowagi, antagonizacja. No, bo przecież nie ustalenie prawdy czy wspólnego stanowiska w sprawie.
>     Jak długo jeszcze pozwolicie na ten cyrk?<
No co Ty, robi się coraz ciekawiej - dostaniesz , chłopie , ostrzeżenie, za , jak to zostało ujęte? Zaszczuwanie?
Tak jak Kowalska na ten przykład - ponieważ nie zgadzała się na masakrę niechcianych niemowląt, ponieważ, według "promotora " - nie maja one świadomości. To wszystko robi się chore.No cóż,nawet obłąkanym osobom nie można wyłożyć kawy na ławę jak inne argumenty nie wystarczają. Poprawność się liczy, która niejednokrotnie przewyższa formę nad treścią.
Kiedy parę lat temu zalogowałam się na Racjonaliście - był to naprawdę jeden z fajniejszych i ciekawszych portali.Ciekawi ludzie, ciekawe tematy. A teraz - szkoda gadać. Widocznie tak jest już z tymi portalami - że w końcu się wypalają.Na palcach można policzyć osoby, które tu kiedyś pisały.
Pozdrawiam serdecznie, weteranie Racjonalisty, zapewne pamiętający lepsze (mądrzejsze) czasy
M.


(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/

Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)Odp: Dręczy mnie pewne pytanie.
W odpowiedzi Logik
>I to jest ISTOTA problemu ...

   Napisz podręcznik socjologii. Szkoda byłoby, aby taka wiedza się marnowała.

Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem.

1 2 3 4 5 6 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365