 |
Objawienia - istnienie Boga Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-01-2006 20:20 | Baginski | Objawienia - istnienie Boga | 'czy bog isynieje'....itd itp Czy wlasnie OBJAWIENIA i cuda nie sa dostatecznym dowodem na istnienie Boga? Kosciól katolicki uznaje niektorych ludzi swietymi, uznaje tez niektore objawienia za cos prawdziwego,........jesli tak jest..........to prawda jest ze Bog istnieje.
|
1 2 | roman_tyk | Odp: Objawienia - istnienie Boga | to ze powiedzmy 'istnieje Bog' klóci sie jakos z tym ze i 'istnieja Ufoludki'? jak dla mnie wcale.......wszechswiat jest tak wielki ze dziwnym by bylo gdyby tylko na naszej 'Ziemi' bylo zycie |
| Próchno (2 punktów) | Odp: Objawienia - istnienie Boga |
>Kosciól katolicki uznaje niektorych ludzi swietymi, uznaje >tez niektore objawienia za cos prawdziwego,........jesli >tak jest..........to prawda jest ze Bog istnieje. > Zakładając nawet, że ci ludzie mieli objawienia, to co z tych objawień wynika? A jeżeli są one jedynym przejawem istnienia Boga, to spór o to czy on istniej czy nie przestaje być istotny. Dobra! Chwalmy pana to objawi się dzieciom jedzącym słonecznik na ławce i powie: Miłujcie się wzajemnie i nie plujcie na chodnik. Na zło tego świata nie potrzeba objawień i świętych! Musi, jak powiedział JPII, zejść jego duch i odnowić Ziemie, ale jak by to miało wyglądać to nie wiem. pozdrawiam
|
| suvorov (82 punktów) | Odp: Objawienia - istnienie Boga | > błogosławieni Ci którzy nie widzieli a uwierzyli A na czym polega WINA tych którzy nie widzieli i nie uwierzyli? Za nieuwierzenie czeka ich nieskończenie wielka kara. Dranie-poganie wymyślili i stosuja zasadę "nullum crimen sine culpa" - nie ma przestępstwa bez winy a "Sprawiedliwy" Bóg jej nie uznaje ...? > Każdy się będzie rozliczał sam za swe winywłaśnie 
lasciate ogni speranza |
| suvorov (82 punktów) | Odp: Objawienia - istnienie Boga | Aha, no i gdybyś tak jeszcze ustosunkował się do istotniejszej części mojego pytania - po co Bóg miałby działać "na kilka frontów", skoro istnienie "kilku frontów" (każdy jedynie słuszny) stanowi istotny argument przeciw religiom, i jest lub powinino być jednym z ważniejszych powodów "niewiary" za którą jak wiemy wiemy JHWH baardzo surowo karze. I błagam wyprzedzająco - gdybyś mógł się obejść bez zdania że "nie wiemy jaki jest boski plan zbawienia" ...
lasciate ogni speranza |
| suvorov (82 punktów) | Odp: Objawienia - istnienie Boga | Chodziło mi o co innego (to czy istnienie ufoludków kłóci się z prawdami objawionymi czy nie, to temat na osobną, ciekawą dyskusję..) - czy relacje niektórych osobników o "byciu wziętym" przez UFOludki, stanowią dowód na istnienie UFOludków? Czyż nie są one traktowane powszechnie z duuużo większym przymrużeniem oka niż relacje o objawieniach religijnych, i czy nie są bardzo gładko, również, a może zwłaszcza, przez osoby religijne, tłumaczone zaburzeniami psychicznymi ...?
lasciate ogni speranza |
| Andrzej Koraszewski | Odp: Objawienia - istnienie Boga |
>Czy wlasnie OBJAWIENIA i cuda nie sa dostatecznym dowodem >na istnienie Boga? Oczywiście - zobaczymy coś w pijanym, narkotycznym, schizofrenicznym czy innym widzie i już mamy dowód, a gdyby ktoś próbował sprawdzać to dostanie za swoje. Jak powiadał Mark Twain: Kłamstwo obiegnie pół świata zanim prawda zdąży założyć buty.
|
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Objawienia - istnienie Boga | ja piszę o błogosławaństwie a Ty piszesz o winie - troszkę się pogubiłeś chłopie niewiara zaś wcale nie zwalnia od bycia przyzwoitym człowiekiem |
| suvorov (82 punktów) | Odp: Objawienia - istnienie Boga | > ja piszę o błogosławaństwie a Ty piszesz o winie - troszkę się pogubiłeś chłopie> niewiara zaś wcale nie zwalnia od bycia przyzwoitym człowiekiemSkąd kolega wie, żem chłop a nie ślachcic...? to chyba typowo religiancki objaw zniecierpliwienia, gdy argumentów merytorycznych nie starczy.... Co do "pogubienia się": - kolega raczy sobie przypomnieć doktrynę swej religii, a w szczególności to, że warunkiem koniecznym do zbawienia jest wiara. Ergo - nie ma wiary - nie ma zbawienia, nie ma zbawienia - jest wieczny płacz i zgrzytanie zębów. - a "bycie przyzwoitym człowiekiem" nie wystarcza. Kara będzie za niewiarę.
lasciate ogni speranza |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Objawienia - istnienie Boga | zawsze można się nawrócić nawet na łóżu śmierci - a zresztą nie Tobie to sądzić panie szlachcic |
| suvorov (82 punktów) | Odp: Objawienia - istnienie Boga | > zawsze można się nawrócić nawet na łóżu śmierciBa, bardzo wiele osób jest skazane na nawrócenie na łożu śmierci, ja również .... Jako bardzo mocno i gorliwie wierzący mały chłopiec bardzo sumiennie odprawiłem tzw. dziewięć pierwszych piątków miesiąca. Stawką, o której mówił nam ksiądz katecheta, była obietnica, że kto odprawi dziewięć pierwszych piątków miesiąca, ten nie umrze bez pojednania z Bogiem ... Ja odprawiłem bardzo żarliwie ... Więc choćbym nie chciał to się nawrócę przed śmiercią, jeśli ksiądz mówił prawdę ... Nic nie było mowy, że ta polisa na życie (wieczne) traci moc w przypadku popadnięcia w zwątpienie w latach późniejszych (chyba że było coś małym drukiem na dole czego nie doczytałem ...)
lasciate ogni speranza |
| suvorov (82 punktów) | Odp: Objawienia - istnienie Boga | > zawsze można się nawrócić nawet na łóżu śmierciBa, bardzo wiele osób jest skazane na nawrócenie na łożu śmierci, ja również .... Jako bardzo mocno i gorliwie wierzący mały chłopiec bardzo sumiennie odprawiłem tzw. dziewięć pierwszych piątków miesiąca. Stawką, o której mówił nam ksiądz katecheta, była obietnica, że kto odprawi dziewięć pierwszych piątków miesiąca, ten nie umrze bez pojednania z Bogiem ... Ja odprawiłem bardzo żarliwie ... Więc choćbym nie chciał to się nawrócę przed śmiercią, jeśli ksiądz mówił prawdę ... Nic nie było mowy, że ta polisa na życie (wieczne) traci moc w przypadku popadnięcia w zwątpienie w latach późniejszych (chyba że było coś małym drukiem na dole czego nie doczytałem ...)
lasciate ogni speranza |
| suvorov (82 punktów) | Odp: Objawienia - istnienie Boga | > zawsze można się nawrócić nawet na łóżu śmierciBa, bardzo wiele osób jest skazane na nawrócenie na łożu śmierci, ja również .... Jako bardzo mocno i gorliwie wierzący mały chłopiec bardzo sumiennie odprawiłem tzw. dziewięć pierwszych piątków miesiąca. Stawką, o której mówił nam ksiądz katecheta, była obietnica, że kto odprawi dziewięć pierwszych piątków miesiąca, ten nie umrze bez pojednania z Bogiem ... Ja odprawiłem bardzo żarliwie ... Więc choćbym nie chciał to się nawrócę przed śmiercią, jeśli ksiądz mówił prawdę ... Nic nie było mowy, że ta polisa na życie (wieczne) traci moc w przypadku popadnięcia w zwątpienie w latach późniejszych (chyba że było coś małym drukiem na dole czego nie doczytałem ...)
lasciate ogni speranza |
| suvorov (82 punktów) | Odp: Objawienia - istnienie Boga | przepraszam, że post wszedł trzy razy - problemy z wieszającym się kompem ... 
lasciate ogni speranza |
| bonifacio | Odp: Objawienia - istnienie Boga | 1. Stwierdzenie: >Kosciól katolicki uznaje niektorych ludzi swietymi, uznaje >tez niektore objawienia za cos prawdziwego 2. Pytanie: >Czy wlasnie OBJAWIENIA i cuda nie sa dostatecznym dowodem >na istnienie Boga?
Ad 1. Co to znaczy "kościół ... uznaje ... ludzi świętymi"? Ano ni mniej ni więcej tylko: ludzie (zwierzchnicy kościoła) uznają innych ludzi za świętych. A ludzie jako tacy są z definicji (zwłaszcza chrześcijańskiej !!!) ułomni, czyli ich decyzje tym bardziej mogą takie być. Co więcej to właśnie ułomni ludzie zapisywali i przepisywali "święte księgi" i popełniali przy tym błędy (czasem w "dobrej wierze"). Oznacza to, że wszystko co tworzą ludzie, niezależnie od ich pozycji, jest pełne wad i bardzo dalekie od doskonałości. Czyli nie może być święte ani tym bardziej boskie.
Ad 2. W związku z powyższym ani objawienia (imaginacje zrodzone w ludzkim, czytaj ułomnym, umyśle), ani cuda (zdarzenia z różnych, czasem prozaicznych, przyczyn nie wyjaśnione a uznane za cudowne przez ułomnych właśnie ludzi) nie mogą być dowodem czegokolwiek poza ludzką niedoskonałością. I naiwnością !!
|
1 2
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|