Racjonalista - Strona głównaDo treści
Objawienia - istnienie Boga

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
06-01-2006 20:20BaginskiObjawienia - istnienie Boga
'czy bog isynieje'....itd itp
Czy wlasnie OBJAWIENIA i cuda nie sa dostatecznym dowodem na istnienie Boga?
Kosciól katolicki uznaje niektorych ludzi swietymi, uznaje tez niektore objawienia za cos prawdziwego,........jesli tak jest..........to prawda jest ze Bog istnieje.

1 2 Dalej..
placownik (17853 punktów)Odp: Objawienia - istnienie Boga

>Kosciól katolicki uznaje niektorych ludzi swietymi, uznaje tez niektore objawienia za cos prawdziwego,........jesli tak jest..........

   Jeśli tak jest, to znaczy to, że >Kosciól katolicki uznaje niektorych ludzi swietymi, uznaje tez niektore objawienia za cos prawdziwego

   i tylko tyle.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli

roman_tykOdp: Objawienia - istnienie Boga
W odpowiedzi placownik
wiec Bog istnieje i tylko tyle [cool]

pozdrawiam [czesc]

Jacek KrysztofikOdp: Objawienia - istnienie Boga
>Czy wlasnie OBJAWIENIA i cuda nie sa dostatecznym dowodem na istnienie Boga?
Jakim dowodem? Potrafisz zademonstrować powtarzalny eksperyment? Może jakaś inkantacja, która powoduje 'cudowne' wyzdrowienie?
Udokumentowano 'cudowne' ozdrowienia u ludzi niewierzących, którzy, dowiedziawszy się o swym losie, dramatycznie zmieniali swoje życie i nastawienie do świata.
Znane są różne sposoby powrotu do zdrowia które angażują w proces jedynie sprawy jak najbardziej doczesne. Pamiętaj, że kiedyś wszystkie choroby 'wypędzali' jako złe duchy z szamani.
A skoro o szamanach mowa, to współcześni potrafią leczyć ludzi, którym objawia się bóg, szatan, kosmici z Epsilon Persei VIII, gadający słoik musztardy i duch karalucha, którego rozdeptał Elvis.
'Cuda' nie dowodzą, że bóg istnieje, tylko że mamy ograniczone możliwości postrzegania i opisywania rzeczywistości. Ale to się wciąż zmienia na naszą korzyść.

Bądź sceptykiem, to pomaga.

Jeżeli, co daj Bóg, Boga nie ma, to chwała Bogu. Ale jeśli, nie daj Boże, Bóg jest, to niech nas ręka boska broni.

Konowal (6291 punktów)Odp: Objawienia - istnienie Boga
W odpowiedzi Jacek Krysztofik
czy sądzisz że jeżeli urodziłby się Chrystus w naszych czasach miałby szansę zostać zbawicielem czy by go wyleczyli?

quasar (219 punktów)Odp: Objawienia - istnienie Boga
>Kosciól katolicki uznaje niektorych ludzi swietymi, uznaje
>tez niektore objawienia za cos prawdziwego,........jesli
>tak jest..........to prawda jest ze Bog istnieje.
>
Mahometowi tez sie bog objawil, ale nie ten co trzeba i Kosciol za swietego go nie uznaje.

defaultOdp: Objawienia - istnienie Boga
W odpowiedzi Konowal
>czy sądzisz że jeżeli urodziłby się Chrystus w naszych czasach miałby szansę zostać zbawicielem czy by go wyleczyli?
1. Odbiegasz od tematu.
2. Dałby radę. Pamiętaj, że 'bóg' 'jest' 'wszechmogący'.

Konowal (6291 punktów)Odp: Objawienia - istnienie Boga
W odpowiedzi default
On dałby radę, ale czy ludzie by dali - jak wydaje mi sie to jest istota rzeczy - cuda/objawienie nie są "naukowe" i moim zdaniem są niejako przeżyciem osobistym , a to że wymiar osobisty niekiedy zasięg większy to już inna sprawa.

roman_tykOdp: Objawienia - istnienie Boga
dobra.........niepotrzebnie wspominalem o cudach zostwmy je w spokoju

chodzi mi raczej o OBJAWIENIA.......komus objawia sie Bog lub Maryja itp itd.......uznajac to za fakt....trzeba by uznac za fakt ze Bog ISTNIEJE

roman_tykOdp: Objawienia - istnienie Boga
W odpowiedzi quasar
>>Kosciól katolicki uznaje niektorych ludzi swietymi, uznaje
>>tez niektore objawienia za cos prawdziwego,........jesli
>>tak jest..........to prawda jest ze Bog istnieje.
>>Mahometowi tez sie bog objawil, ale nie ten co trzeba i Kosciol za swietego go nie uznaje.

nie oto mi akurat chodzi ze chrzescijanie rzymskokatoliccy to tak a muzumanie to nie lub odwrotnie...........nie do konca istotne w tym temacie.............. chodzi mi raczej o Boga a nie o konkretna religie

ja akurat uwazam ze i Jesus mogl miec racje i Mahomet tez mog miec racje........ze Bog dziala na kilka frontow

suvorov (82 punktów)Odp: Objawienia - istnienie Boga
W odpowiedzi roman_tyk
A jeżeli komuś w nocy włazą przez okno ufoludki,
zabierają go śpiącego na pokład swojego pojazdu,
mierzą go, ważą, oglądają, wszczepiają podejrzane płytki tu ówdzie,
a potem przed nastaniem świtu odstawiają go z powrotem do łóżka,
i dyskretnie odlatują, to też jest niezbity dówód na istnienie
i działanie UFO-ków....?

W każdym razie wiele osób doznaje tego typu "objawień"...

Dlaczego miałoby to być mniej wiarygodne świadectwo niż "objawienie" o charakterze religijnym ...?


lasciate ogni speranza

suvorov (82 punktów)Odp: Objawienia - istnienie Boga
W odpowiedzi roman_tyk
>ja akurat uwazam ze i Jesus mogl miec racje i Mahomet tez mog miec racje........ze Bog dziala na kilka frontow

Po co?
Żeby zasiać więcej wątpliwości wśród ludzi i w konsekwencji
dać przyczynę wojen religijnych wierzącym
i powód do niewierzenia wątpiącym...?

Żeby w konsekwencji działania "na kilka frontów" posłać więcej o kilka miliardów dusz więcej na "wieczny płacz i zgrzytanie zębów" ...?

Nieładne podchody jak na istotę nieskończenie dobrą, mądrą, miłosierną i sprawiedliwą ...

lasciate ogni speranza

suvorov (82 punktów)Odp: Objawienia - istnienie Boga
W odpowiedzi default
>2. Dałby radę. Pamiętaj, że 'bóg' 'jest' 'wszechmogący'.

Pytanie dotyczyło Chrystusa a nie Boga ...

lasciate ogni speranza

Konowal (6291 punktów)Odp: Objawienia - istnienie Boga
W odpowiedzi roman_tyk
jasne że istnieje ale objawienie nie jest jego potwierdzeniem, tylko potwierdzeniem jego ingerencji w ziemskie sprawy

Konowal (6291 punktów)Odp: Objawienia - istnienie Boga
W odpowiedzi suvorov
błogosławieni Ci którzy nie widzieli a uwierzyli

nie bądź śmieszny i nie mów że wojny były dla Boga, jak znam historię to zawsze chodziło o kasę i władzę, a że wykorzysttywali do tego przykrywki religijnej to już ich wola.

Każdy się będzie rozliczał sam za swe winy

Konowal (6291 punktów)Odp: Objawienia - istnienie Boga
W odpowiedzi suvorov
>>2. Dałby radę. Pamiętaj, że 'bóg' 'jest' 'wszechmogący'.
>Pytanie dotyczyło Chrystusa a nie Boga ...

to to samo

1 2 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365