Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ingres nowego biskupa polowego

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
19-12-2010 14:18AdamGr (3037 punktów)Ingres nowego biskupa polowego
Ocena 5 na 5
"Pod sztandarem Ewangelii, a także wojskowym sztandarem z orłem i hasłem "Bóg, Honor, Ojczyzna" jest miejsce dla nas wszystkich - powiedział nowy biskup polowy Józef Guzdek podczas niedzielnego ingresu do Katedry Polowej WP w Warszawie."

W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego....OGNIA !
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 Dalej..
#16
20-12-2010 13:03
 Ocena 1 na 1
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)Odp: Ingres nowego biskupa polowego
W odpowiedzi PiotrB
>>wojsko powinno być sprawne i wolne od klechów. Do niczego nie są tam potrzebni.
>Skąd wiesz, że księża (duszpasterze) nie są potrzebni w wojsku?

Oczywiście, że są potrzebni - z nimi rośnie skuteczność zabijania. Na wojnie - o to w końcu chodzi. Będąc przedstawicielami Boga - mają doświadczenie (teoretyczne na pewno, z praktyką różnie) w "skutecznych formach walki z przeciwnikiem".

>A jeśli obecność księdza w oddziale podnosi morale żołnierzy, wtedy uznałbyś, że jednak są przydatni?

A jak rozumiesz pojecie "morale"? Ciekawy temat: "morale mogących zabijać".
Powiedzmy, że łagodnie widzę to tak:
futro?
To łagodniejsza wersja ciemnej strony natury człowieka...


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.

#17
20-12-2010 13:12
 Ocena 1 na 1
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)Odp: Ingres nowego biskupa polowego
W odpowiedzi AdamGr
>Oni pełnią dokładnie tą samą funkcje to kiedyś polityczni (dziś przeflancowani na wychowawczych).

Tylko, że "polityczni" byli "źli z założenia", bo "system" był zły. Natomiast ksiądz, tudzież miłość bliźniego - troszkę się gryzie (dla mnie) z ideą "celnego strzału".
Jeżeli nie są przeciw, to może by nie wspomagali przynajmniej systemu? Bo kiedyś krytykowali armię... I nawet pomagali nie iść do niej.

>Czyli żadną praktyczną, za to namieszać mogą sporo, oraz można u nich wyżebrać przepustkę prezentując słuszny kościec światopoglądowy (kiedyś marksistowsko-leninowski, dziś katolicki).

Czyli tradycyjne "szemrane" interesy, są za a nawet przeciw? Po której w końcu są stronie? "Z martwych wstania i życia" czy "zabijania-śmierci"?

A wracając do wątku: wszystkie religie w Polsce mają "swoich usprawiedliwiaczy" w armii?


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.

alleg (1 punktów)Odp: Ingres nowego biskupa polowego
Posłużę się wtym przypadku wypowiedzią Alberta Eisteina: "Bohaterstwo na rozkaz, bezsensowna przemoc i cała ta obmierzła paplanina, która nazywa się patriotyzmem - jakże serdecznie tego wszystkiego nienawidzę"
PS
Religia zawsze działała wstecznie i hamująco na rozwój ludzkości... Osho powiedział kiedyś, że wojsko ma ogromnie wiele wspólnego z religią - w obu przypadkach żołnierze nie mogą mieć przy sobie kobiet i zawsze muszą wypełniać rozkazy dowódcy. W obu przypadkach manipuluje sie ludźmi przez przekierowywanie napięcia spowodowanego brakiem normalniego życia na agresję wobec innych.
www.e-wiara.blog.pl

AdamGr (3037 punktów)Odp: Ingres nowego biskupa polowego
W odpowiedzi sirBuk_PanBuk
Prawosławni jeszcze.
I to by było chyba na tyle.

Księża sa oczywiście po stronie dobra szeroko pojętego

#20
20-12-2010 13:55
 Ocena 1 na 1
PiotrB (2937 punktów)Odp: Ingres nowego biskupa polowego
W odpowiedzi sirBuk_PanBuk
>A jak rozumiesz pojecie "morale"? Ciekawy temat: "morale mogących zabijać".

Ja rozumiem, że fajnie by było, gdyby na świecie nie było wojen, ale jest to póki co utopijne marzenie.

sirBuk_PanBuk (6257 punktów)Odp: Ingres nowego biskupa polowego
W odpowiedzi PiotrB
>>A jak rozumiesz pojecie "morale"? Ciekawy temat: "morale mogących zabijać".
>Ja rozumiem, że fajnie by było, gdyby na świecie nie było wojen, ale jest to póki co utopijne marzenie.
wybaczy Pan że Pana troszkę pognębię - ale to naprawdę bez złośliwości! Wiem, że trudno mi uwierzyć...
Ale:
skąd te wojny? oczywiście, że nie wszystko przez religię, bo w sumie przez "człowieka". Ale znow mi sie gryzie "miłość bliźniego" i "obraz na podobieństwo".

Proszę się nie gniewać: to się "kupy nie trzyma". Nieelegancko ujmując.

Ja, przewrotnie - wolałbym to "zwalać" na "te szympansy" co mnie z drzewa zrzuciły niż "dobrodusznego" Boga...

Skoro coś jest miłością, to czy nie za dużo "skutków ubocznych" ma taka miłość? A może różnie pojmujemy miłość?

No - ale zobaczymy jaki kierunek obierze Biskup Polowy!
Może namówi prezydenta na coś... pozytywnego ?


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.

AdamGr (3037 punktów)Odp: Ingres nowego biskupa polowego
W odpowiedzi sirBuk_PanBuk
Słuszną inicjatywą byłoby obcięcie luf czołgom.
Czyli prewencja.

PiotrB (2937 punktów)Odp: Ingres nowego biskupa polowego
W odpowiedzi sirBuk_PanBuk
>skąd te wojny? oczywiście, że nie wszystko przez religię, bo w sumie przez >"człowieka". Ale znow mi sie gryzie "miłość bliźniego" i "obraz na podobieństwo".

No pewnie i jeszcze "nadstaw drugi policzek" tak, tak. Ale gdy masz imperatyw "miłuj swego bliźniego" a jeden bliźni - niech to będzie jakiś zły Niemiec, celuje z karabinu do drugiego bliźniego - niewinne dziecko, to masz prawo zabić w obronie. Tak samo z żołnierzami. Maria Peszek powiedziała kiedyś, że jakby wybuchła wojna, to ona od razu dezerteruje z pola walki. Uczciwe. Spójrz jednak historycznie - kiedyś ludzie nie bali się oddać swoje życie dla dobra ojczyzny. Dzisiaj drżymy ze strachu przed gwałtowną śmiercią. Oprócz muzułmanów - oni się śmierci nie boją. I jak będzie wyglądał świat, gdy po jednej stronie staną nieustraszeni muzułmanie, a po drugiej Marie Peszek? Gdzie zdezerterują ci ostatni?

#24
20-12-2010 14:23
 Ocena 1 na 1
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)Odp: Ingres nowego biskupa polowego
W odpowiedzi AdamGr
>Słuszną inicjatywą byłoby obcięcie luf czołgom.
>Czyli prewencja.
A oczywiście - obcięte lufy sprzedajemy na złom, i zasilamy świątynie opatrzności lub inny Świebodzin? czy przysposabiając w inny być może nowatorski sposób?

(Bumar też się ucieszy, bo złomy się wymieni na nowe, i kółko troszkę się zakręci )

A tak wspomniawszy Świebodzin... ciekawe co na to Godzilla? Jaki kraj, taki terroryzm... Też mi pełnia służy


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.

#25
20-12-2010 14:31
 Ocena 6 na 6
Alicja Duda (25557 punktów)Odp: Ingres nowego biskupa polowego
W odpowiedzi PiotrB
> Spójrz jednak historycznie - kiedyś ludzie nie bali się oddać swoje życie dla dobra ojczyzny. Dzisiaj drżymy ze strachu przed gwałtowną śmiercią. Oprócz muzułmanów - oni się śmierci nie boją. I jak będzie wyglądał świat, gdy po jednej stronie staną nieustraszeni muzułmanie, a po drugiej Marie Peszek? Gdzie zdezerterują ci ostatni?

Jakiś amerykański generał powiedział do swoich żołnierzy, że tylko idiota oddaje życie za ojczyznę bo z martwych ojczyzna nie ma żadnego pożytku.
Całkowicie się z nim zgadzam trzeba raz na zawsze skończyć z powtarzaniem bzdur o bohaterach co umarli za ojczyznę. Dla ojczyzny się żyje.

Zmień politykę, głosuj na kobiety.

#26
20-12-2010 14:38
 Ocena 1 na 1
AdamGr (3037 punktów)Odp: Ingres nowego biskupa polowego
W odpowiedzi PiotrB
Muzułmanie cie widzę strasznie bolą ?
Ty patrz bliżej bo ci katolik pochodnią tyłek osmali

#27
20-12-2010 14:40
 Ocena 1 na 1
AdamGr (3037 punktów)Odp: Ingres nowego biskupa polowego
W odpowiedzi sirBuk_PanBuk

Jak to jak, wszak ja już postulowałem coby zainteresować reżyserów japońskich i dokręcić odcinek "Godzilla vs Chryst".
Oczywiście z wersjami do wyboru w zaleznosci od dystrybutora : zwycięża Godzilla, lub Chryst.

AdamGr (3037 punktów)Odp: Ingres nowego biskupa polowego
W odpowiedzi Alicja Duda
Kobiety zaczęły przechodzić przeszkolenie wojskowe ?

#29
20-12-2010 14:43
 Ocena 2 na 2
i.czaplicka (5782 punktów)Odp: Ingres nowego biskupa polowego
W odpowiedzi PiotrB
>> - kiedyś ludzie nie bali się oddać swoje życie dla dobra ojczyzny. Dzisiaj drżymy ze strachu przed gwałtowną śmiercią.
Strach przed śmiercią pojawia się w wieku dojrzałym. Nie boja się śmierci ludzie młodzi- wystarczy spojrzeć na statystki dotyczące wypadków samochodowych.
Im tez najłatwiej wtłoczyć do głowy ideologię i posłać na pole bitwy.
A dojrzałość nie jest tylko pochodną wieku.

#30
20-12-2010 14:52
 Ocena 1 na 1
PiotrB (2937 punktów)Odp: Ingres nowego biskupa polowego
W odpowiedzi Alicja Duda
> Całkowicie się z nim zgadzam trzeba raz na zawsze skończyć z powtarzaniem bzdur o bohaterach co umarli za ojczyznę. Dla ojczyzny się żyje.

No przecież nie chodziło mi o bohaterskie umieranie jako cel sam w sobie. Mówimy przecież o żołnierzach. Chodzi mi więc o walkę z narażeniem życia. Na polu walki życie się przecież naraża. Pytanie, czy racjonalnie jest walczyć z narażeniem życia w obronie swojej rodziny (i ojczyzny), czy uciekać byle tylko uratować swoje życie? Byle przeżyć? Mówię wiec o konkretnej sytuacji np napaści obcego państwa.

1 2 3 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365