 |
Ingres nowego biskupa polowego Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-12-2010 14:18 | AdamGr (3037 punktów) | Ingres nowego biskupa polowego
5 na 5 | "Pod sztandarem Ewangelii, a także wojskowym sztandarem z orłem i hasłem "Bóg, Honor, Ojczyzna" jest miejsce dla nas wszystkich - powiedział nowy biskup polowy Józef Guzdek podczas niedzielnego ingresu do Katedry Polowej WP w Warszawie."
W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego....OGNIA ! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 Dalej..#1 1 na 1 | Guzik (2020 punktów) | Odp: Ingres nowego biskupa polowego | >"Pod sztandarem Ewangelii, a także wojskowym sztandarem z orłem i hasłem "Bóg, Honor, Ojczyzna" >jest miejsce dla nas wszystkich - powiedział nowy biskup polowy Józef Guzdek podczas niedzielnego >ingresu do Katedry Polowej WP w Warszawie." >W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego....OGNIA !
Zanim to się stało kandydatem był Żarski.
Wydawało się, że pewniakiem do tej funkcji jest wikariusz generalny i administrator diecezji polowej ks. płk Sławomir Żarski. Nieoficjalnie wiemy, że przychylny był mu np. były nuncjusz abp Józef Kowalczyk. Nie podzielał jego poglądów, ale uważał, że ta kandydatura jest "naturalna". Prezydent rozmawia z nuncjuszem Jednak szanse ks. Żarskiego gwałtownie zmalały. Jeszcze podczas pogrzebów ofiar katastrofy z 10 kwietnia niemal zrównywał je z polskimi oficerami pomordowanymi w Katyniu, a w wywiadzie dla KAI atakował tych, którzy takie porównanie kwestionowali.
Prezydent podobno się sprzeciwił, mówiąc, że pan Żarski nie dostanie nominacji na generała i... o dziwo pomogło. Tak trzymać panie prezydencie!
|
#2 2 na 2 | AdamGr (3037 punktów) | Odp: Ingres nowego biskupa polowego | A w kaburach mają pistolety na wodę święconą. |
#3 1 na 1 kiryl (2975 punktów) (zablokowany) | Odp: Ingres nowego biskupa polowego | > A w kaburach mają pistolety na wodę święconą.Poświęcone! |
#4 1 na 1 | maruda (5550 punktów) | Odp: Ingres nowego biskupa polowego | A może by go tak sprawdzić i grzecznie zapytać ordynariat czy wesprą nowy prężny ruch religijny pod patronatem Jego Mackowatości, a choćby dobrym słowem. |
#5 2 na 2 | AdamGr (3037 punktów) | Odp: Ingres nowego biskupa polowego | Tak mi się przypomniało skojarzeniowo, onegdaj Stalin na pewnej konferencji zapytał ile Papież ma wojska. Nie przewidział że wcale nie trzeba mieć własnego.  |
#6 1 na 1 KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | Odp: Ingres nowego biskupa polowego | Wszystkich ich razem powinno się wy....tegować z armii. Państwo i jego instytucje w tym wojsko powinno być sprawne i wolne od klechów. Do niczego nie są tam potrzebni. Każdy żołnierz indywidualnie może się modlić jak mu to potrzebne, najlepiej po służbie lub na przepustce, "broń boże" na polu walki.
|
#7 1 na 1 | julek (1527 punktów) | Odp: Ingres nowego biskupa polowego |
W jakiejś migawce w telewizorze usłyszałem słowa biskupa ; "..............Maryja hetmanką Polskiego Wojska....." /cytuję z pamięci/ - czyli z buławą w ręku . - to mógłby być niezły temat na poważny obraz . julek  |
#8 1 na 1 | PiotrB (2937 punktów) | Odp: Ingres nowego biskupa polowego | > wojsko powinno być sprawne i wolne od klechów. Do niczego nie są tam potrzebni.Skąd wiesz, że księża (duszpasterze) nie są potrzebni w wojsku? A jeśli obecność księdza w oddziale podnosi morale żołnierzy, wtedy uznałbyś, że jednak są przydatni? |
| AdamGr (3037 punktów) | Odp: Ingres nowego biskupa polowego |
> Skąd wiesz, że księża (duszpasterze) nie są potrzebni w wojsku? A jeśli obecność księdza w oddziale podnosi morale żołnierzy, wtedy uznałbyś, że jednak są przydatni?1.W jaki sposób ma podnieść morale żołnierzy ? 2.Czy byłeś w wojsku ? |
#10 1 na 1 KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | Odp: Ingres nowego biskupa polowego | > Skąd wiesz, że księża (duszpasterze) nie są potrzebni w wojsku? A jeśli obecność księdza w oddziale podnosi morale żołnierzy, wtedy uznałbyś, że jednak są przydatni?- Żołnierz, którego morale zależy od księdza, jest żałosny i też nie jest potrzebny. Teraz czas na zawodowców. Ma dobrze wykonywać swoją pracę, za pieniądze...jak wszyscy oczywiście. |
#11 1 na 1 | Głąbiński (3538 punktów) | Odp: Ingres nowego biskupa polowego | Mnie zastanawia, jakie (oprócz gaży) jest uzasadnienie nadawania cywilowi rangi oficera, a szczególnie generała? Czy nie jest to deprecjacja tej szarży? Czy wpływ na morale żołnierzy kapelana otrzymującego pensję cywilnego pracownika zatrudnionego w wojsku byłby mniejszy? Żenujący jest również udział prezydenta w tej hecy (przepraszam - w uroczystości). Do tego racjonalnie rozumując płaca powinna być dostosowana do zakresu odpowiedzialności. Za co odpowiada biskup polowy? Czy rzeczywiście zaniedbanie przez niego obowiązków spowoduje jakieś wymierne straty? Krótko mówiąc, za co dostaje generalską gażę?
Stach M. G. |
#12 3 na 3 | Grzegorz (5685 punktów) | Odp: Ingres nowego biskupa polowego | > Za co odpowiada biskup polowy? Czy rzeczywiście zaniedbanie przez niego obowiązków spowoduje jakieś wymierne straty? Krótko mówiąc, za co dostaje generalską gażę?Pensję dostaje pewnie za to że kiedyś podpisano konkordat, czyli konkretnie za nic. Co prawda nie sądzę aby w konkordacie szczegółowo uzgodniono że kapelani mają rangi oficerskie i generalskie, i że w ogóle podpadają pod wszelkie przywileje służb mundurowych. Wg mnie dzisiaj utrzymywanie kapelanów w wojsku, zwłaszcza w tak przerośniętej ilości, jest co najmniej anachronizmem, owocującym stratą wojskowych etatów i $$$. Wg danych z 2009 roku wydatki na ordynariaty (łącznie) to 26,5 mln zł, czyli więcej niż np. całe sądownictwo wojskowe (24,6 mln zł). Przy czym są tu ujęte tylko wydatki na ordynariat - a bonusy w stylu wojskowych emerytur gen. Głódzia i jego kolegów itp. to już odrębna kwestia... |
#13 2 na 2 | AdamGr (3037 punktów) | Odp: Ingres nowego biskupa polowego | Oni pełnią dokładnie tą samą funkcje to kiedyś polityczni (dziś przeflancowani na wychowawczych). Czyli żadną praktyczną, za to namieszać mogą sporo, oraz można u nich wyżebrać przepustkę prezentując słuszny kościec światopoglądowy (kiedyś marksistowsko-leninowski, dziś katolicki). |
| julek (1527 punktów) | Odp: Ingres nowego biskupa polowego |
Nie udało mi się odszukać jak sprawa przedstawia się w innych armiach NATO . Taka analiza mogłaby być ciekawa z punktu widzenia spójności przepisów . Sądzę że dowódcy innych cywilizowanych armii podśmiewają się z nas "pod wąsem" , a udział wąsatego prezydenta w tym "balu przebierańców" jest dla mnie żenujące /potwierdzam w tym względzie już zamieszczone opinie/ . Komorowski "kasuje się" skutecznie tymi populistycznymi ruchami , jest mi coraz bardziej głupio za moją decyzję w wybrach. julek |
| sirBuk_PanBuk (6257 punktów) | Odp: Ingres nowego biskupa polowego | > A w kaburach mają pistolety na wodę święconą.a w mankietach szpileczki do nakłuwania prezerwatywek... W imię miłości bliźniego oczywista!
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T. |
1 2 3 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|