 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-01-2011 18:59 | prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Kazirodztwo
3 na 7 | Kazirodztwo, jak nieomal każdy temat związany z życiem płciowym człowieka , jest objęte tabu. Budzi silne emocje. Ktoś kiedyś, już nie pamiętam kto, oburzał się na tym forum, że pod kazirodztwo podciągane są również stosunki między osobami faktycznie nie spokrewnionymi. Bo jeszcze można zrozumieć, że kontakty między krewnymi są nim objęte. Wiadomo: genetyka, geny recesywne itp. Ale jak są dzieci jednego partnera i drugiego, to nie są one w żaden sposób spokrewnione. A też kochać im się (cieleśnie) , wedle prawa, nie wolno. Trzeba też wiedzieć, że najpopularniejszą formą kazirodztwa są stosunki seksualne między baratem a siostrą, a nie, jak się powszechnie mniema, między rodzicami a dziećmi. I tu zadaję konkretne pytanie. No dobrze, tabu tabem, genetyka genetyką, ale co komu do tego z kim ja śpię. Jeśli jest to osoba dorosła. Moja matka , siostra, ojciec czy brat. A już przysposobiony tym bardziej. Wyraźnie dystansuję się od wykorzystywania dzieci czy nastolatków. Mówię na przykład o : mitencyklopedia.w.interia.pl/oswiecim.html rodzeństwie Oświęcimów. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 Dalej..#1 7 na 7 | stilgar (7322 punktów) | Odp: Kazirodztwo | Hmm... jeśli tylko genetyka by decydowała o takim zakazie, to ciekawe czemu nie ma zakazu posiadania potomstwa przez osoby z wadami genetycznymi - przecież też mogą je przekazać dziecku.
Myślę, że takie przepisy to po prostu zaszłość z historii, nad którymi nikt sie za bardzo nie zastanawia - tak samo jak w przypadku legalności jednych narkotyków i nielegalności innych. Ludzie wychowali się z takim prawem i przyjmują je za coś oczywistego. |
#2 1 na 1 | spellbinder (8577 punktów) | Odp: Kazirodztwo | No cóż - jakaś głupota... z jednej strony widzę pewne przeciwwskazania, nawet w przypadku osób faktycznie niespokrewnionych. Z drugiej strony... to że nie wolno jeszcze nigdy nikogo nie powstrzymało. I nawet jeśli robi to rodzony brat z siostrą, to póki nie ma z tego dzieci problem jest z punktu widzenia społeczeństwa nieistotny.
Ale wszystko przed nami - jak tylko zalegalizują związki homoseksualne, to okaże się, że dwóch braci gejów nie może wziąć ślubu, bo to będzie... rodzctwo może nie, ale kazi na pewno. |
#3 4 na 4 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Odp: Kazirodztwo | W ten sposób można sprowadzać do absurdu mnóstwo problemów: od brania narkotyków przez wykorzystywania różnego rodzaju do zabójstwa. Wszystko na zasadzie "za zgodą". Do Bazgrołów przenoszę ten temat. Pozdrawiam
Architekt projektując opiera się na wyliczeniach inżyniera. Inżynier szacuje parametry, opierając się na prawach fizyki. Fizyk korzysta z równań i tożsamości matematyki. Matematyk udowadniał twierdzenia nie zastanawiając się, czy opisują rzeczywistość.  |
#4 2 na 2 | stilgar (7322 punktów) | Odp: Kazirodztwo |
> Do Bazgrołów przenoszę ten temat.Protestuję. Na podstawie jakiego punktu regulaminu? |
#5 1 na 1 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Kazirodztwo | > >Do Bazgrołów przenoszę ten temat.> Protestuję. Na podstawie jakiego punktu regulaminu?Na podstawie, że w państwie wyznaniowym o SEKSIE mówić запрещено!
Są rzeczy na niebie i ziemi o których się nie śniło fizjologom. (Ferdynand Kiepski). |
#6 4 na 4 | Kowalska (14008 punktów) | Odp: Kazirodztwo | > Na podstawie, że w państwie wyznaniowym o SEKSIE mówić запрещено! Tu się nawet sporo mówi o seksie. Tylko że Ty Grabowska, potrafisz tylko o patologiach i zboczeniach. To męczące już jest. Przynajmniej dla mnie. Co wątek (a zakładasz ich sporo) to "lepsza" jazda. EDIT: A, i dlatego daję Ci minusa. Bez odbioru.
"Internet jest takim nieco przerażającym zapisem zdygitalizowanego, zbiorowego ego ludzkości. Jest tam wszystko, co się w ludzkim umyśle lęgnie-to, co najwznioślejsze, i to, co najbardziej podłe". W. Eichelberger. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Kazirodztwo | > potrafisz tylko o patologiach i zboczeniachBo to jest kontrowersyjne. Ale też ludzkie. Jak chcesz "normalnie" to zapraszam na blog "Z Maryją do nieba". Trzeba to w google wpisać. zmaryjadon(*)dlaczego-naturyzm-jest-zy.html
Są rzeczy na niebie i ziemi o których się nie śniło fizjologom. (Ferdynand Kiepski). |
| zachaj (5239 punktów) | Odp: Kazirodztwo | >ale co komu do tego z kim ja śpię. Jeśli jest to osoba dorosła....
I tak się zazwyczaj dzieje , że takie sprawy nie wychodzą na światło dzienne. Dopóty dopóki nie stanie się coś złego. |
#9 5 na 5 | zachaj (5239 punktów) | Odp: Kazirodztwo | > > potrafisz tylko o patologiach i zboczeniach> Bo to jest kontrowersyjne. Ale też ludzkie.Dla urozmaicenia mogłabyś zarzucić o seksie ale niepatologicznym. Taka miła odmiana wyjdzie na zdrowie wszystkim czytelnikom. Jest wiele kontrowersyjnych tematów w normalnym spółkowaniu i znajdzie się też pole do wymiany poglądów dla większej grupy forumowiczów. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Kazirodztwo | > I tak się zazwyczaj dzieje , że takie sprawy nie wychodzą na światło dzienne. Dopóty dopóki nie stanie się coś złego.Lecz my tu poruszamy aspekt prawny. Jeśli nawet nic "złego" się nie stanie, a sprawa wyjdzie na światło dzienne to i tak prawo ingeruje. I osoba/osoby jest skazywana. A ja się pytam z jakiej racji? Ktoś mi odpowie:Bo takie jest prawo. Ale mnie ta odpowiedź nie zadowala. Jakie jest uzasadnienie. Moralne? Obyczajowe? Zdrowotne?
Są rzeczy na niebie i ziemi o których się nie śniło fizjologom. (Ferdynand Kiepski). |
#11 2 na 2 | zachaj (5239 punktów) | Odp: Kazirodztwo | Obyczajowe. Praktyka mówi : aby zmienić prawo to albo ludzie muszą tego chcieć , albo rząd nie ma wyjścia ze względów finansowych. Żaden z tych czynników nie występuje tutaj. |
#12 2 na 2 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Kazirodztwo | > Jest wiele kontrowersyjnych tematów w normalnym spółkowaniuTo trochę pomyłka. Bo Kowalska tak mi zarzuciła. Ale ja właściwie nie piszę o patologiach i zboczeniach, bo o tym piszą wystarczająco podręczniki seksuologii. Mnie np. interesują pewne aspekty prawne, niekonsekwencje. Dlaczego karze się ludzi za kazirodztwo? Nawet jeśli nie są ze sobą spokrewnieni. Albo są dorosłymi ludźmi? Lub z kolei dlaczego nie karze się Romów za obcowanie płciowe z nieletnimi, a nie-Romów się karze? Dlaczego w Hiszpanii wiek zgody wynosi 13 lat ,a w Irlandii 17 ,i jakie wnioski możemy z tego wyciągać. Dlaczego badania naukowe na pewien temat robione, świadczą o czymś zupełnie innym, niż to się do wierzenia ludowi podaje? To nie jest chyba pisanie o patologiach i zboczeniach. Jeśli chodzi o "normalne " spółkowanie to widziałabym tutaj taki kontrowersyjny temat.Jak wiemy rozwód rodziców jest ogromną traumą psychiczną dla dziecka. Może porównywalną z traumą molestowania seksualnego. Albo większą. A rodzice żadnych konsekwencji karnych za to nie ponoszą. Ktoś powie, bo to nieumyślne. Oni tego nie zakładali i nie chcieli. Ale są przecież też przestępstwa nieumyślne. Karane. Jak ktoś przyśnie za kierownicą i wjedzie w grupę kolarzy. Też tego nie chciał i nie zakładał, a karę ponosi.
Są rzeczy na niebie i ziemi o których się nie śniło fizjologom. (Ferdynand Kiepski). |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Kazirodztwo | > Obyczajowe.> Praktyka mówi : aby zmienić prawo to albo ludzie muszą tego chcieć , albo rząd nie ma wyjścia ze względów finansowych. Żaden z tych czynników nie występuje tutaj.Większość ludzi jest za karą śmierci, tylko że na szczęście nikt ich się nie pytał i karę śmierci zniesiono. Niby niedemokratyczne. Ale dobre. Aby wycofać artykuł o kazirodztwie nie trzeba mieć pieniędzy. Wystarczy go po prostu wykreślić z kodeksu. Nawet nie wiem, czy cały sejm musiałby nad taką poprawką głosować. Tak jak w innych państwach poznoszono artykuły o karalności homoseksualizmu.
Są rzeczy na niebie i ziemi o których się nie śniło fizjologom. (Ferdynand Kiepski). |
#14 3 na 3 | liliac (147340 punktów) | Odp: Kazirodztwo | A ja akurat w tym wyjątkowo przypadku z Grabowską się zgodzę. Nijakich racjonalnych przesłanek dla obecności prawnego zakazu uprawiania seksu przez spokrewnione ze sobą dorosłe osoby nie widzę- tzn. można by wysunąć argumenty natury genetycznej, ale wysuwający takowe musiałby niejako z automatu postulować zakaz uprawiania seksu przez osoby genetycznie w jakikolwiek sposób "wadliwe". |
#15 1 na 1 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Kazirodztwo | > w tym wyjątkowo przypadku z Grabowską się zgodzęCieszę się. Poza tym,jak podaje Wikipedia, "Dobrowolne stosunki seksualne między dorosłymi krewnymi nie podlegają karze w Hiszpanii, Francji i Portugalii."
Są rzeczy na niebie i ziemi o których się nie śniło fizjologom. (Ferdynand Kiepski). |
1 2 3 4 5 6 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|