 |
Teoria Ewolucji- skamieliny Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 03-05-2011 09:39 | Acinonyx (-2 punktów) (zablokowany) | Teoria Ewolucji- skamieliny
1 na 1 | Kreacjoniści cały czas mówią że nie ma żadnych pośrednich form organizmów w skamieniałościach.Sam już nie wiem kto ma racje czy kreacjoniści czy ewolucjoniści.Czy możecie mi wykazać kto ma rację, pokazać jakieś dowody przemawiające za 1 lub 2 stroną?
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 Dalej..#1 6 na 10 | pompa (524 punktów) | Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny | ewolucjoniści mają rację.
|
#2 3 na 3 | Aleksander Głowacki (1725 punktów) | Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny | |
#3 4 na 4 | webmaster (moderator) | Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny | > Kreacjoniści cały czas mówią że nie ma żadnych pośrednich form organizmów w skamieniałościach.Nieprawda, nic takiego (już) nie mówią. Odpowiedź na pytanie: www.youtube.com/watch?v=yYz1B-aMJGk |
#4 9 na 9 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny | > Kreacjoniści cały czas mówią że nie ma żadnych pośrednich form organizmów (wytłuszczenie moje - big_zyd)??? > w skamieniałościach. Sam już nie wiem kto ma racje czy kreacjoniści czy ewolucjoniści.Czy możecie mi wykazać kto >ma rację, pokazać jakieś dowody przemawiające za 1 lub 2 stroną?www.mz-pan.pl/Cytat: Bilet normalny - 4 zł, bilet ulgowy - 2 zł niedziela - wstęp wolny Wstęp wolny dla dzieci do lat 7, szkół i placówek specjalnych obsługujących osoby niepełnosprawne (podkreślenie moje - big_zyd), opiekunów wycieczek
|
#5 12 na 12 | Marian (5438 punktów) | Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny | To może zabrzmieć jak argument z autorytetu, ale akurat podzielam zdanie Francisa Collinsa, że nawet gdyby skamieliny nie istniały, dowody z DNA są wystarczające, aby stwierdzić wspólne powinowactwo organizmów żywych na naszej planecie. Problem z tzw. „brakiem form pośrednich” (według kreacjonistów), można zilustrować poniższym dialogiem: Kreacjonista: Nie macie form przejściowych od gatunku A do B! Ewolucjonista: Ależ mamy, C stanowi formę pośrednią między A i B. Kreacjonista: Acha! Ale nie macie form przejściowych między A-C i C-B! itd. Nie wspominając już, że czasem wyobrażenie kreacjonistów o tym, jak powinny wyglądać formy przejściowe obrazuje ich totalny brak zrozumienia teorii ewolucji. Często żądają czegoś takiego, jak krokokaczka:  Pozdrawiam.
Jeśli nie zaznaczono inaczej, moją twórczość należy traktować jako CC-BY-SA 3.0 |
#6 11 na 11 | DEmonizer (4893 punktów) | Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny | Pojęcie brakującego ogniwa jest bzdurne (gdzie ten łańcuch), gdyż rozmnażanie osobników nie ma celu, jest to pojęcie nieewolucyjne. Za skuteczny model ja biorę rozrastające się drzewo, model zjawisko-konsekwencje. W książce pana Dawkinsa jest taki piękny szkic na plecach kobiety ...  A tu co w necie wypatrzyłem:  Pozdrawiam  |
Acinonyx (-2 punktów) (zablokowany) | Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny | big_ jak dasz mi pieniądze na bilet i dojazd do muzeum to z chęcią pojadę. |
#8 5 na 5 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny | > big_ jak dasz mi pieniądze na bilet i dojazd do muzeum to z chęcią pojadę.Jak Ci do Warszawy za daleko, to wybierz sobie coś z tej listy: www.ing.uni.wroc.pl/~rnied/muzeapolski.htm
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#9 7 na 7 | spellbinder (8577 punktów) | Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny | > ???Wieści o tym, że Paris Hilton gdzieś tam nie miała majtek rozchodzą się po całym świecie w ciągu godziny. Wieści o naukowych odkryciach - bywa, że dziesięciolecia. Ale jak już w końcu dojdzie info do kreacjonistów, to i tak się wywiną. Powiedzą, że nie ma żadnych żywych przejściowych skamieniałości. |
#10 1 na 1 | zachaj (5239 punktów) | Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny | >Kreacjoniści cały czas mówią że nie ma żadnych pośrednich form organizmów w skamieniałościach.Sam >już nie wiem kto ma racje czy kreacjoniści czy ewolucjoniści.
A czy nie możesz jeszcze raz się zastanowić albo po prostu w końcu się zastanowić?
Jeżeli sam dojdziesz do prawdy to poczujesz się o wiele lepiej, niż jakbym to ja napisałbym Ci wyjaśnienie, rezygnując z zimnego piwka, które na mnie czeka. Pozdrawiam. |
#11 8 na 8 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny | > C stanowi formę pośrednią między A i B.Formą pośrednią miedzy A i B jest Ą.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#12 3 na 3 | asmodai (2845 punktów) | Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny | >Kreacjoniści cały czas mówią że nie ma żadnych pośrednich form organizmów w skamieniałościach.Sam >już nie wiem kto ma racje czy kreacjoniści czy ewolucjoniści.Czy możecie mi wykazać kto ma rację, >pokazać jakieś dowody przemawiające za 1 lub 2 stroną? > Problem kreacjonistów w postrzeganiu ewolucji, polega na tym iż oni myślą że, w ewolucję się wierzy. Wierzyć to sobie możemy ale w hefalumpy czy w to że, pan Wiesiek w końcu przeprosi się z mydłem. Ewolucja to Fakt. A Formy pośrednie są. Co prawda nie wszystkich organizmów bo to było by nie możliwe aby się zachowały. Wystarczy poszukać |
#13 3 na 3 | Kuba4012 (405 punktów) | Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny | >kto ma racje czy kreacjoniści czy ewolucjoniści Nie rozumiem terminu ewolucjonista. Ewolucja to fakt naukowy, potwierdzony i logiczny. Czy jak będę za teorią grawitacji, a nie Teorią Inteligentnego Spadania, to będę grawitacjonistą?
Nie słuchaj kreacjonistów, bo oni nawet nie wiedzą czym ewolucja jest.
|
#14 1 na 1 | Kuba4012 (405 punktów) | Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny | |
| tomasso (4 punktów) | Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny | > > Wystarczy poszukaćAle ja nie chcialbym szukac - czy w jakimkolwiek podreczniku biologii, ktory wspiera teorie ewolucji, sa takie dowody? Bo jesli nie, to wiara w ewolucje jest takze wiara w Hefalumpy  |
1 2 3 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|