Racjonalista - Strona głównaDo treści
Teoria Ewolucji- skamieliny

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
03-05-2011 09:39Acinonyx (-2 punktów)
(zablokowany)
Teoria Ewolucji- skamieliny
Ocena 1 na 1
Kreacjoniści cały czas mówią że nie ma żadnych pośrednich form organizmów w skamieniałościach.Sam już nie wiem kto ma racje czy kreacjoniści czy ewolucjoniści.Czy możecie mi wykazać kto ma rację, pokazać jakieś dowody przemawiające za 1 lub 2 stroną?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 Dalej..
#16
09-05-2011 15:00
 Ocena 2 na 2
asmodai (2845 punktów)Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny
W odpowiedzi tomasso
>>> Wystarczy poszukać
>Ale ja nie chcialbym szukac - czy w jakimkolwiek podreczniku biologii, ktory wspiera teorie ewolucji, sa takie dowody? Bo jesli nie, to wiara w ewolucje jest takze wiara w Hefalumpy
Jeśli nie chcesz szukać, to Twój problem. Teraz jest dostęp do informacji. I to że czegoś nie wiesz w temacie, który Cię interesuje, jest Twoją winą - to jest lenistwo.

#17
09-05-2011 15:31
 Ocena 3 na 3
maruda (5550 punktów)Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny
W odpowiedzi tomasso
>>> Wystarczy poszukać
>Ale ja nie chcialbym szukac - czy w jakimkolwiek podreczniku biologii, ktory wspiera teorie ewolucji, sa takie dowody?
Ja się uczyłem dawno temu, ale nie pamiętam by podręczniki biologii te podstawowe i te bardziej zaawansowane wspominały cokolwiek o teorii kreacji, może coś się zmieniło. Nie wiem jakie dowody będą wystarczające. Skoro nie chcesz szukać to podejrzewam, że nie masz wystarczającej wiedzy i doświadczenia by ocenić dowolne dowody, popraw mnie jeżeli się mylę.
>Wiara w ewolucję ...
Może zacznij pisać: wierzę że 2 + 2 = 16
To przecież to samo co wiara w hefalumpy, nie?

#18
09-05-2011 17:45
 Ocena 1 na 1
tomasso (4 punktów)Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny
W odpowiedzi maruda
>> dowolne dowody
Niestety, wg mnie nie ma dowodow bezposrednich na ewolucje, takich jak "2 + 2 = 4".
Sa tylko dowody nie-wprost, posrednie.
Oczywiscie nie twierdze, ze istnieja bezposrednie dowody na kreacje, ja przynajmniej o takich nie slyszalem. Biblia nie jest dowodem jako takim.

W rozsadzeniu tych dwoch spraw kluczowa role odgrywa wiara.
Ja akurat posiadam wiare i wierze w kreacje oraz w Boga. Tak podpowiada mi rowniez rozum. Ewolucja, jesli nawet jest faktem, musiala byc czyms zapoczatkowana. Nie ma innej mozliwosci. Z kolei tym czyms nie mogl byc tzw. Wielki Wybuch. To tak jakbysmy oczekiwali, ze wiatr wiejacy nad skladnica zlomu stworzy nam samolot

Majac wiare w Boga akceptuje, ze moj rozum/intelekt/wiedza sa znacznie ograniczone.
Moge poprawic ich kondycje, ale tylko w pewnym zakresie.
W ogole to jestem informatykiem-programista, a w srodowisku IT wiara w Boga i praktykowanie jest absolutna rzadkoscia, uwierzcie mi. Ale wlasnie dzieki poznawaniu programow, systemow komputerowych, jezykow programowania technologii itd. doszedlem do wniosku, ze sa one niczym w porownaniu do dziel Stworcy.

liliac (147340 punktów)Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny
W odpowiedzi tomasso
Stosuj polskie znaki diakrytyczne.

#20
09-05-2011 17:53
 Ocena 3 na 3
webmaster (moderator)Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny
W odpowiedzi tomasso
>Ale wlasnie dzieki poznawaniu programow, systemow komputerowych, jezykow programowania technologii itd. doszedlem do wniosku, ze sa one niczym w porownaniu do dziel Stworcy.
Czyli z tego, co ma piernik do wiatraka doszedłeś do wniosku, że wiatr wiejący nad składnicą złomu nie stworzy nam samolotu, a więc także gatunki nie ewoluują. pwnd

#21
09-05-2011 18:32
 Ocena 1 na 1
maruda (5550 punktów)Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny
W odpowiedzi webmaster
>... więc także gatunki nie ewoluują.
Gość ma trochę racji, od urodzenia nie wyrosły mu skrzydła, nogi nie zmieniły się w płetwy, czy choćby palce zarosły błoną pławną. Gatunek ludzki na przykładzie tego osobnika nie ewoluował, co należało udowodnić. To że takie podejście ma się do ewolucji jak pięść do nosa, to nic. Każdy może nazwać mrówkę słoniem i mu nie zabronisz.

#22
09-05-2011 19:16
 Ocena-2 na 2
tomasso (4 punktów)Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny
W odpowiedzi webmaster
>Czyli z tego, co ma piernik do wiatraka doszedłeś do wniosku, że wiatr wiejący nad składnicą złomu nie stworzy nam samolotu

To miala byc analogia do tzw. Wielkiego Wybuchu - wybuch jest zjawiskiem niekontrolowanym i chaotycznym, podobnie jak wiatr. Poniewaz - jak sie wszyscy zapewne zgodzimy - wiatr wiejacy nad zlomowiskiem nie powola nam do istnienia samolotu, tak rowniez Wielki Wybuch nie mogl byc zaczatkiem czegos nieporownywalnie bardziej donioslego niz zycie i (ewentualnie) ewolucja.

Wobec powyzszego, musialo byc to dzialanie intencjonalne, nacechowane jakims planem, obliczonym na miliardy lat (co do dokladnej liczby nie bede sie wymadrzal )

#23
09-05-2011 19:46
 Ocena 4 na 4
webmaster (moderator)Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny
W odpowiedzi tomasso
>To miala byc analogia do tzw. Wielkiego Wybuchu - wybuch jest zjawiskiem niekontrolowanym i chaotycznym, podobnie jak wiatr.
A kto ci wmówił, że z chaosu nie może się wyłonić porządek? O atraktorach słyszał? Polecam ci np. cykl www.racjonalista.pl/kk.php/s,6850 bo widzę u ciebie spore braki.

>Wobec powyzszego, musialo byc to dzialanie intencjonalne, nacechowane jakims planem, obliczonym na miliardy lat (co do dokladnej liczby nie bede sie wymadrzal )
Z fałszywej przesłanki można wyciągnąć dowolny wniosek.

tomasso (4 punktów)Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny
W odpowiedzi webmaster
>> O atraktorach słyszał?
Przyznam sie, ze nie slyszalem. Przejrzalem (naprawde pobieznie) troche artykuly w necie i przyznam sie jednak, ze nie widze dla nich zastosowania w ewolucji.

Jeszcze jedno spostrzezenie - wydaje mi sie ze wszystko co ludzkosc napisala o ewolucji samo podlega ciaglej ewolucji i zmianom. Nie ma w tym zadnych pewnikow. Natomiast nie wyobrazam sobie, zeby mogla ewoluowac wiedza na temat dodawania czy odejmowania :-

Mandella (83 punktów)Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny
W odpowiedzi DEmonizer
Czasami jeszcze podają model brokuły, jak ktoś lubi pofantazjować w 3D

#26
10-05-2011 07:56
 Ocena 7 na 7
Meretseger (61860 punktów)Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny
W odpowiedzi tomasso
No tak. Tu "nie słyszałem", tam "przejrzałem pobieżnie", ówdzie "nie chciałbym szukać", ale i tak "wiem lepiej". Czy to poważne?

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

#27
10-05-2011 09:09
 Ocena 2 na 2
AdamGr (3037 punktów)Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny
W odpowiedzi Acinonyx
>big_ jak dasz mi pieniądze na bilet i dojazd do muzeum to z chęcią pojadę.

Butelki pozbieraj, puszki, szmaty,a przy okazji papierki.
I zarobisz i czyściej będzie.
Czy to nie racjonalne?

#28
10-05-2011 09:56
 Ocena 1 na 1
Hodża (11172 punktów)Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny
W odpowiedzi tomasso
>>> dowolne dowody
>Niestety, wg mnie nie ma dowodow bezposrednich na ewolucje, takich jak "2 + 2 = 4".
>Sa tylko dowody nie-wprost, posrednie.
>Oczywiscie nie twierdze, ze istnieja bezposrednie dowody na kreacje, ja przynajmniej o takich nie slyszalem. Biblia nie jest dowodem jako takim.

Za tę część stawiam plusa.

>W rozsadzeniu tych dwoch spraw kluczowa role odgrywa wiara.
>Ja akurat posiadam wiare i wierze w kreacje oraz w Boga. Tak podpowiada mi rowniez rozum. Ewolucja, jesli nawet jest faktem, musiala byc czyms zapoczatkowana.

Jako osoba zajmująca się informatyką możesz bez problemu w sieci znaleźć programy symulujące ewolucję, albo nawet samemu pobawić się w algorytmy ewolucyjne (np. genetyczne) i zobaczyć, jak łatwo z prostych reguł po wielu iteracjach powstają zdumiewająco złożone struktury "dopasowane" do swojego wirtualnego środowiska, a przecież - ja tak przynajmniej obserwowałem, gdy się w to bawiłem - nie było żadnego celu ani planu w doborze "warunków początkowych". Podejrzewam, że z każdych warunków początkowych w fizyce powstaje ewolucja. To nie jest, niestety, kwestia bożego zamysłu, tylko właściwości matematyczne bytu.

>Nie ma innej mozliwosci. Z kolei tym czyms nie mogl byc tzw. Wielki Wybuch. To tak jakbysmy oczekiwali, ze wiatr wiejacy nad skladnica zlomu stworzy nam samolot

To porównanie zostało już tyle razy obalone, że aż szkoda z tym polemizować. Zróć uwagę na to, że w tego typu rozumowaniach zakłada się milcząco istnienie "reverse engineering", w którym ze śmieciowych artefaktów (złom) ma wbrew zasadom termodynamiki powstać artefakt złożony. Tymczasem zwróć uwagę na to, że wiatr, woda i temperatura są jednymi z najwspanialszych rzeźbiarzy, i wiele form skalnych do złudzenia przypomina postaci ludzi, zwierząt, itp. Zatem nawet takie procesy mogą dawać czasem złudzenie celowości działania.

#29
10-05-2011 09:57
 Ocena 1 na 1
PanBuk (6257 punktów)Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny
W odpowiedzi AdamGr
>Czy to nie racjonalne?

ale nie Polskie... Na Ziemi, Tej Ziemi - nam/MI się należy - więc daj MI o PANIE!
czym skorupka...?



Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.

#30
10-05-2011 10:11
 Ocena 2 na 2
AdamGr (3037 punktów)Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny
W odpowiedzi PanBuk
Dziś skorupki ziołami nasiąkają.
Pełna ekologia wzewna - roszczę sobie prawo to tego słowotwórstwa (tantiemy?)

A odnośnie tematu przewodniego : ewolucja ma dziury jak ser szwajcarski, co wcale nie oznacza że posiada rażące i główne błędy założeń.
W przeciwieństwie do kreacjonizmu , ktoren to jest po prostu głupi jako teoria mająca stanąc w szranki z ewolucją.

1 2 3 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365