 |
Teoria Ewolucji- skamieliny Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 03-05-2011 09:39 | Acinonyx (-2 punktów) (zablokowany) | Teoria Ewolucji- skamieliny
1 na 1 | Kreacjoniści cały czas mówią że nie ma żadnych pośrednich form organizmów w skamieniałościach.Sam już nie wiem kto ma racje czy kreacjoniści czy ewolucjoniści.Czy możecie mi wykazać kto ma rację, pokazać jakieś dowody przemawiające za 1 lub 2 stroną?
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 Dalej..#16 2 na 2 | asmodai (2845 punktów) | Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny | > >> Wystarczy poszukać> Ale ja nie chcialbym szukac - czy w jakimkolwiek podreczniku biologii, ktory wspiera teorie ewolucji, sa takie dowody? Bo jesli nie, to wiara w ewolucje jest takze wiara w Hefalumpy  Jeśli nie chcesz szukać, to Twój problem. Teraz jest dostęp do informacji. I to że czegoś nie wiesz w temacie, który Cię interesuje, jest Twoją winą - to jest lenistwo. |
#17 3 na 3 | maruda (5550 punktów) | Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny | > >> Wystarczy poszukać> Ale ja nie chcialbym szukac - czy w jakimkolwiek podreczniku biologii, ktory wspiera teorie ewolucji, sa takie dowody?Ja się uczyłem dawno temu, ale nie pamiętam by podręczniki biologii te podstawowe i te bardziej zaawansowane wspominały cokolwiek o teorii kreacji, może coś się zmieniło. Nie wiem jakie dowody będą wystarczające. Skoro nie chcesz szukać to podejrzewam, że nie masz wystarczającej wiedzy i doświadczenia by ocenić dowolne dowody, popraw mnie jeżeli się mylę. > Wiara w ewolucję ...Może zacznij pisać: wierzę że 2 + 2 = 16 To przecież to samo co wiara w hefalumpy, nie? |
#18 1 na 1 | tomasso (4 punktów) | Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny | > > dowolne dowodyNiestety, wg mnie nie ma dowodow bezposrednich na ewolucje, takich jak "2 + 2 = 4". Sa tylko dowody nie-wprost, posrednie. Oczywiscie nie twierdze, ze istnieja bezposrednie dowody na kreacje, ja przynajmniej o takich nie slyszalem. Biblia nie jest dowodem jako takim. W rozsadzeniu tych dwoch spraw kluczowa role odgrywa wiara. Ja akurat posiadam wiare i wierze w kreacje oraz w Boga. Tak podpowiada mi rowniez rozum. Ewolucja, jesli nawet jest faktem, musiala byc czyms zapoczatkowana. Nie ma innej mozliwosci. Z kolei tym czyms nie mogl byc tzw. Wielki Wybuch. To tak jakbysmy oczekiwali, ze wiatr wiejacy nad skladnica zlomu stworzy nam samolot  Majac wiare w Boga akceptuje, ze moj rozum/intelekt/wiedza sa znacznie ograniczone. Moge poprawic ich kondycje, ale tylko w pewnym zakresie. W ogole to jestem informatykiem-programista, a w srodowisku IT wiara w Boga i praktykowanie jest absolutna rzadkoscia, uwierzcie mi. Ale wlasnie dzieki poznawaniu programow, systemow komputerowych, jezykow programowania technologii itd. doszedlem do wniosku, ze sa one niczym w porownaniu do dziel Stworcy. |
| liliac (147340 punktów) | Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny | Stosuj polskie znaki diakrytyczne. |
#20 3 na 3 | webmaster (moderator) | Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny | > Ale wlasnie dzieki poznawaniu programow, systemow komputerowych, jezykow programowania technologii itd. doszedlem do wniosku, ze sa one niczym w porownaniu do dziel Stworcy.Czyli z tego, co ma piernik do wiatraka doszedłeś do wniosku, że wiatr wiejący nad składnicą złomu nie stworzy nam samolotu, a więc także gatunki nie ewoluują. pwnd |
#21 1 na 1 | maruda (5550 punktów) | Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny | > ... więc także gatunki nie ewoluują.Gość ma trochę racji, od urodzenia nie wyrosły mu skrzydła, nogi nie zmieniły się w płetwy, czy choćby palce zarosły błoną pławną. Gatunek ludzki na przykładzie tego osobnika nie ewoluował, co należało udowodnić. To że takie podejście ma się do ewolucji jak pięść do nosa, to nic. Każdy może nazwać mrówkę słoniem i mu nie zabronisz.  |
#22 -2 na 2 | tomasso (4 punktów) | Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny | > Czyli z tego, co ma piernik do wiatraka doszedłeś do wniosku, że wiatr wiejący nad składnicą złomu nie stworzy nam samolotuTo miala byc analogia do tzw. Wielkiego Wybuchu - wybuch jest zjawiskiem niekontrolowanym i chaotycznym, podobnie jak wiatr. Poniewaz - jak sie wszyscy zapewne zgodzimy - wiatr wiejacy nad zlomowiskiem nie powola nam do istnienia samolotu, tak rowniez Wielki Wybuch nie mogl byc zaczatkiem czegos nieporownywalnie bardziej donioslego niz zycie i (ewentualnie) ewolucja. Wobec powyzszego, musialo byc to dzialanie intencjonalne, nacechowane jakims planem, obliczonym na miliardy lat (co do dokladnej liczby nie bede sie wymadrzal  ) |
#23 4 na 4 | webmaster (moderator) | Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny | > To miala byc analogia do tzw. Wielkiego Wybuchu - wybuch jest zjawiskiem niekontrolowanym i chaotycznym, podobnie jak wiatr.A kto ci wmówił, że z chaosu nie może się wyłonić porządek? O atraktorach słyszał? Polecam ci np. cykl www.racjonalista.pl/kk.php/s,6850 bo widzę u ciebie spore braki. > Wobec powyzszego, musialo byc to dzialanie intencjonalne, nacechowane jakims planem, obliczonym na miliardy lat (co do dokladnej liczby nie bede sie wymadrzal )Z fałszywej przesłanki można wyciągnąć dowolny wniosek. |
| tomasso (4 punktów) | Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny | > > O atraktorach słyszał?Przyznam sie, ze nie slyszalem. Przejrzalem (naprawde pobieznie) troche artykuly w necie i przyznam sie jednak, ze nie widze dla nich zastosowania w ewolucji. Jeszcze jedno spostrzezenie - wydaje mi sie ze wszystko co ludzkosc napisala o ewolucji samo podlega ciaglej ewolucji i zmianom. Nie ma w tym zadnych pewnikow. Natomiast nie wyobrazam sobie, zeby mogla ewoluowac wiedza na temat dodawania czy odejmowania :- |
| Mandella (83 punktów) | Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny | Czasami jeszcze podają model brokuły, jak ktoś lubi pofantazjować w 3D  |
#26 7 na 7 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny | No tak. Tu "nie słyszałem", tam "przejrzałem pobieżnie", ówdzie "nie chciałbym szukać", ale i tak "wiem lepiej". Czy to poważne?
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#27 2 na 2 | AdamGr (3037 punktów) | Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny | > big_ jak dasz mi pieniądze na bilet i dojazd do muzeum to z chęcią pojadę.Butelki pozbieraj, puszki, szmaty,a przy okazji papierki. I zarobisz i czyściej będzie. Czy to nie racjonalne?  |
#28 1 na 1 | Hodża (11172 punktów) | Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny | > >> dowolne dowody> Niestety, wg mnie nie ma dowodow bezposrednich na ewolucje, takich jak "2 + 2 = 4".> Sa tylko dowody nie-wprost, posrednie.> Oczywiscie nie twierdze, ze istnieja bezposrednie dowody na kreacje, ja przynajmniej o takich nie slyszalem. Biblia nie jest dowodem jako takim.Za tę część stawiam plusa. > W rozsadzeniu tych dwoch spraw kluczowa role odgrywa wiara.> Ja akurat posiadam wiare i wierze w kreacje oraz w Boga. Tak podpowiada mi rowniez rozum. Ewolucja, jesli nawet jest faktem, musiala byc czyms zapoczatkowana.Jako osoba zajmująca się informatyką możesz bez problemu w sieci znaleźć programy symulujące ewolucję, albo nawet samemu pobawić się w algorytmy ewolucyjne (np. genetyczne) i zobaczyć, jak łatwo z prostych reguł po wielu iteracjach powstają zdumiewająco złożone struktury "dopasowane" do swojego wirtualnego środowiska, a przecież - ja tak przynajmniej obserwowałem, gdy się w to bawiłem - nie było żadnego celu ani planu w doborze "warunków początkowych". Podejrzewam, że z każdych warunków początkowych w fizyce powstaje ewolucja. To nie jest, niestety, kwestia bożego zamysłu, tylko właściwości matematyczne bytu. > Nie ma innej mozliwosci. Z kolei tym czyms nie mogl byc tzw. Wielki Wybuch. To tak jakbysmy oczekiwali, ze wiatr wiejacy nad skladnica zlomu stworzy nam samolot  To porównanie zostało już tyle razy obalone, że aż szkoda z tym polemizować. Zróć uwagę na to, że w tego typu rozumowaniach zakłada się milcząco istnienie "reverse engineering", w którym ze śmieciowych artefaktów (złom) ma wbrew zasadom termodynamiki powstać artefakt złożony. Tymczasem zwróć uwagę na to, że wiatr, woda i temperatura są jednymi z najwspanialszych rzeźbiarzy, i wiele form skalnych do złudzenia przypomina postaci ludzi, zwierząt, itp. Zatem nawet takie procesy mogą dawać czasem złudzenie celowości działania. |
#29 1 na 1 | PanBuk (6257 punktów) | Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny | > Czy to nie racjonalne?  ale nie Polskie... Na Ziemi, Tej Ziemi - nam/MI się należy - więc daj MI o PANIE! czym skorupka...? 
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T. |
#30 2 na 2 | AdamGr (3037 punktów) | Odp: Teoria Ewolucji- skamieliny | Dziś skorupki ziołami nasiąkają. Pełna ekologia wzewna - roszczę sobie prawo to tego słowotwórstwa  (tantiemy?) A odnośnie tematu przewodniego : ewolucja ma dziury jak ser szwajcarski, co wcale nie oznacza że posiada rażące i główne błędy założeń. W przeciwieństwie do kreacjonizmu , ktoren to jest po prostu głupi jako teoria mająca stanąc w szranki z ewolucją. |
1 2 3 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|