Racjonalista - Strona głównaDo treści
Bertrand Russell - wykład z 1927 roku.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
20-09-2011 18:07Sicza (31 punktów)Bertrand Russell - wykład z 1927 roku.
Ocena 3 na 3
Witajcie,

chciałbym Wam przedstawić wykład Bertranda Russella z 1927 roku, który w kilkadziesiąt minut potrafił ująć dokładnie to, jak myślę i jak pojmuję religię.
Szacunek to za mało, żeby opisać to, co czuję.

Wykład jest przetłumaczony i składa się z czterech części, można je łatwo oglądać jedna po drugiej:

www.youtube.com/watch?v=uksMLxR1V9E


P.S. Przepraszam, jeżeli już była o tym mowa na forum.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

michalciesla (38 punktów)
>Witajcie,
>chciałbym Wam przedstawić wykład Bertranda Russella z 1927 roku, który w kilkadziesiąt minut
>potrafił ująć dokładnie to, jak myślę i jak pojmuję religię.
>Szacunek to za mało, żeby opisać to, co czuję.
>Wykład jest przetłumaczony i składa się z czterech części, można je łatwo oglądać jedna po drugiej:
>www.youtube.com/watch?v=uksMLxR1V9E
>P.S. Przepraszam, jeżeli już była o tym mowa na forum.

Niesamowity klip. Nie do końca ze wszystkim się zgadzam, ale jakość logiki i kultura języka robi wrażenie.
Arystyp z Cyreny (6368 punktów)
Esej jest na racjonaliście:

Dlaczego nie jestem chrześcijaninem

Ja spotkałem się z tym tekstem we wspaniałej publikacji Religia i ja zawierającej eseje Kotarbińskiego, Infelda, Russella. Poza wspomnianym świetny tekst "Przykład indywidualny kształtowania się postawy wolnomyślicielskiej" tego pierwszego oraz równie ciekawy tekst Leopolda od którego zbiór wziął swój tytuł "Religia i ja".

Wszystkie trzy teksty, zawierające bardzo osobiste wspomnienia wybitnych autorów. Już polecałem na forum. Moim zdaniem obowiązkowa lektura każdego, kto choć po części interesuje się wolnomyślicielstwem.

Podaję pierwszy lepszy link do Religia i ja.

"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365