O tym pewnie wiecie, że Mars znowu odmówił Rosjanom podboju. www.kosmon(*)Uklad-Sloneczny/fg-fiasko.htmlA teraz hit: Cytat:Ted Molczan opublikował nowe dane dotyczące parametrów orbity sondy Fobos-Grunt. Wynika z nich, że orbita uległa małemu podwyższeniu, do ok. 350 km, a przynajmniej zachowywana jest jej średnia wysokość, mimo, że powinno następować jej powolne obniżane (z uwagi na tarcie o szczątkową atmosferę). Dane opublikowane później przez USSTRATCOM, dowództwo strategiczne USA, zajmujące się m.in. śledzeniem obiektów kosmicznych, potwierdziły te obserwacje. Co więcej, trend zmiany utrzymuje się. Nie wiadomo na razie czym jest spowodowany. Najłatwiejszym wytłumaczeniem wydaje się wyciek gazu, ale statek wydaje się zachowywać stałą pozycję, nie wykazując działania na niego żadnej dodatkowej siły. www.kosmon(*)oneczny/fobos-grunt-12-11.htmlHihihi. Wyciek paliwa zacząłby sondą tak kręcić, że pewnie amatorzy obserwatorzy by to zauważyli. Z resztą kto wie czy do tej pory już nie zamarzło. Pytanie brzmi: co podnosi orbitę sondy? a) antygrawitacja b) ksiądz c) bakterie z "Life exp." nie chcą wracać na Ziemię d) nie umieją namierzyć wysokości orbity dokładnie, ale nie chcą tego przyznać. |