 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-12-2011 14:41 | Koraszewski (82900 punktów) | Abonament
8 na 8 | Nieszczęście spowodowało, że ostatnio bywam obecny przy zapalonym telewizorze i chcąc nie chcąc obserwuję ściek spływający z owej publicznej telewizji. Któryś hierarcha wzywał niedawno do niepłacenia abonamentu z powodu obecności w telewizji satanisty Nergala. W prasie drukowanej nie zauważyłem wezwań do niepłacenia abonamentu z powodu trucia społeczeństwa kłamstwami tak w programach, ale i w reklamach. Moją uwagę przyciągnęła nie tylko krypto reklama leków homeopatycznych w programie, gdzie lekarka mówiła, że są skuteczne na przeziębienia i inne choroby (a była to krypto reklama, gdyż nie polecano konkretnego środka za pieniądze reklamodawcy, ale leki homeopatyczne jako takie w normalnym programie), ale nadana w chwilę później reklama plastrów Aikido, które jak głosił głos eunucha „Pod wpływem dalekiej podczerwonej energii turmalinu, powodują wydalanie toksyn poprzez skórę”. A robią to „pod wpływem dalekiej podczerwonej energii turmalinu”. Wiemy, że część widzów traktuje reklamy jako element przekazu tej państwowej, publicznej rozgłośni utrzymywanej z abonamentu. Nie jestem pewien czy wezwania do niepłacenia abonamentu to właściwa droga, ale najwyższa pora na bunt i przynajmniej głośne skargi. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | romaro (25211 punktów) | Brak telewizora bym przeżył, chociaż pewnie brakowałoby mi programów informacyjnych. Publicznej nie oglądam dosłownie wcale, od pięciu, sześciu lat. Abonamentu publicznego nie płacę i nie mam zamiaru płacić. Nie czuję z tego powodu dyskomfortu. wystarczy że kroi mnie cyfra, ale to mój wybór. Płacę im za reklamy, za durnowate komentarze dziennikarzy i jeszcze durniejsze wypowiedzi polityków. Płacę im nie dlatego, że uważają mnie za durnia, ale dlatego, że mi kitu nie sprzedają, jakobym miał wpływ na to co puszczą. Nie wmówi mi publiczna, że jestem współautorem ich zbawczych programów promujących homeopatię i inny szajs.
|
|
 | 3 na 3 KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | > Nie wmówi mi publiczna, że jestem współautorem ich zbawczych programów promujących homeopatię i inny szajs.-Są też piękne programy dla "uduchowionych" jak "Ziarno" czy "Między niebem, a ziemią"  -A w ogóle chciałbym dożyć czasów, gdy będzie sobie można wybrać takie kanały jakie się chce, konkretną ilość, bez tych pakietów. Jak chcę oglądać mecze ligi angielskiej to muszę płacić za pakiet z całą masą kanałów, na których nie zatrzymałem się nigdy dłużej niż na kilka sekund.
"Smutne to czasy gdy łatwiej rozbić atom niż pokonać przesąd" - Albert Einstein
|
|
|  | 2 na 2 | Matix (5786 punktów) | Przydałoby się też jakieś urządzenie-chip do telewizora, który gdy lecą reklamy włączałby np. muzykę i jakieś logo wyświetlał, albo cokolwiek innego, a jak się zaczyna program znowu włączał sygnał. Może by jakiś elektronik takie coś wymyślił? Chętnie bym coś takiego kupił tylko po to żeby nie tracić więcej komórek nerwowych jak przełączam kanały, a na każdym reklama.
|
|
| DyktaFon (9281 punktów) |
>utrzymywanej z abonamentu. Nie jestem pewien czy wezwania do niepłacenia abonamentu to właściwa >droga, ale najwyższa pora na bunt i przynajmniej głośne skargi.
Feee... wzywanie do nie płacenia podatków jest beee....
|
|
 | | Koraszewski (82900 punktów) | Tak, ale niektórym bardzo trudno to zrozumieć, bo nigdy się nie dowiedzieli co to jest społeczeństwo. Postawa płacę i oczekuję skierowana do państwa to nie my, my z klerem katolickim podzielamy postawę "państwo to ja".
|
|
1 na 1 | Kowalski (2244 punktów) | Uważam, że jedyna pora, kiedy warto włączyć TVP, wypada w poniedziałki o 20.30. To jednak stanowczo za mało, by TVP zasługiwała na abonament.
|
|
ratus (4786 punktów) (zablokowany) | No tak. A usilne forsowanie starego projektu - ściąganie abonamentu razem z rachunkiem za energię - który tym razem ma wielkie szanse na wprowadzenie w życie, przy założeniu a priori, że każdy odbiorca prądu posiada telewizor - wymusi z kolei rozwiązanie filozoficznego teorematu: Udowodnienia, że coś nie istnieje! Otóż, ktoś, kto nie będzie chciał płacić abonamentu TV, będzie musiał udowodnić, że nie posiada telewizora! Teoretycznie przewiduje się możliwość honorowania oświadczeń o nieposiadaniu, ale znając realia naszej biurokracji...
|
|
| Menel de Lux (3111 punktów) | > bywam obecny przy zapalonym telewizorzeNa "miły bóg"! Proszę czym prędzej dzwonić na straż pożarną!  A tak na poważnie... Mimo że telewizor służy u mnie tylko jako dodatek do konsoli gier video dla dzieci, to i tak muszę płacić abonament (mieszkam za granicą). Kontroler na moją uwagę iż nie oglądam telewizji skwitował to krótko: - wystarczy że znajdzie u mnie w samochodzie lub telefonie radio i to jest podstawą aby mnie obciążyć za korzystanie z mediów. Nie wiem czy miał rację ale uwierzyłem mu na słowo i zapłaciłem haracz.
|
|
 | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >Kontroler na moją uwagę iż nie oglądam telewizji skwitował to krótko: >- wystarczy że znajdzie u mnie w samochodzie lub telefonie radio i to jest podstawą aby mnie obciążyć za korzystanie z mediów. Tzw. abonament RTV (radio, telewizja) jest karą za posiadanie odbiornika. Niektórzy twierdzą, że ów abonament jest dożywotnią ratą, jaką każdy nabywca radia/telewizora zmuszony jest płacić po zakupie w/w urządzenia. Niestety, jest jeszcze gorzej, bowiem nawet po śmierci nabywcy takiego urządzenia, spadkobiercy nabywcy nadal muszą płacić ten haracz, chyba że pozbyli się odziedziczonych urządzeń RTV.
Jak człowiek chce zabłysnąć, to najpierw z reguły musi zaiskrzyć. (Miś Yogi)
|
|
 | | DyktaFon (9281 punktów) |
> Nie wiem czy miał rację ale uwierzyłem mu na słowo i zapłaciłem haracz.> Doskonałe określenie: haracz. Oddaje ducha wszelkich podatków: nic Ci za to nie damy, a najwyżej tylko to, co sami uznamy za stosowne (czytaj: co nam zostanie z gotówki po wypłacie sobie pensji), natomiast masz haracz zapłacić. W innym wypadku naślemy na Ciebie zbirów (czytaj: policję, kontrolę, gorących zwolenników podatków na wszelkich forach itp.) Kiedyś nazywano to mafią, dziś są wznioślejsze określenia...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|