Wydaje mi się, że zniszczenie państwa Izrael, będzie "dowodem" na wsparcie ze strony Allaha, dla jego wyznawców, być może sunnici i szyicie uczestniczą w swoistym wyścigu zbrojeń, wiadomo, że ci którzy wygrają z odwiecznym wrogiem, na zawsze zyskają status jedynych i prawomyślnych w oczach wiernych... Iran chce bombę atomową, bo to szybko by załatwiło problem zarówno z Izraelem jak i z arabami z konkurencyjnego odłamu islamu. Z kolei ci drudzy, chcą iść na ilość, obie strategie są zgodne z ich doktryną, nie liczą się ze stratami po swojej stronie, w końcu zginać w walce z niewiernymi to dla nich zaszczyt i "gwarantowany" rajski dom uciech cielsnych...
|