 Mam następujące pytania: 1. Czy energia kinetyczna A względem B przed i po przesunięciu jest taka sama? 2. Czy przesunięcie ma wpływ na wewnętrzny rozkład energii kinetycznej w ciele A - tak, że niektóre części ciała A będą miały większą gęstość energii aniżeli inne - co będzie miało wpływ na ruch i prędkości po zderzeniu ciał? 3. Czy energia przekazana ciału A przez ciało C w oddziaływaniu ma wpływ na energię kinetyczną A względem B? Prędkości ciał A i B na poziomie ich cząstek po zderzeniu ciała A z ciałem C zmieniają się. 4. Czy oddziaływanie A z B po przesunięciu można byłoby określić mianem "koniunkcji" - tj. połączenia w jedno dwóch oddziaływań C z A i A z B (bez przesunięcia)? Kolejne pytania dotyczą innego rysunku:  Pytania: 1. Czy prawdą jest, że jeżeli jedna z kul zostanie przelana na możliwie cienki pierścień z wykrojem kuli wewnątrz i kula w zderzeniu trafi idealnie w środek pierścienia - to mimo dużej sprężystości materiału i znaczącej prędkości przed zderzeniem nie nastąpi odbicie? 2. Czy brak odbicia - jeśli taki następuje - może mieć związek z rozkładem gęstości energii w cząstkach obu ciał? |