 |
Racjonalista w ofercie egazeciarza Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-02-2012 13:34 | Kowalski (2244 punktów) | Racjonalista w ofercie egazeciarza
9 na 9 | Z przyjemnością informuję, że udało mi się zachęcić twórcę portalu www.egazeciarz.pl, by dołączył "Racjonalistę" do oferty subskrypcyjnej. Egazeciarz jest niczym innym jak skryptem pozwalającym na wysyłanie kanałów RSS bezpośrednio na czytniki Kindle. Z moich doświadczeń wynika, że jest to w tej chwili najlepszy portal oferujący tego typu usługę. A to z dwóch powodów: po pierwsze jest bezpłatny (oczywiście można przekazać co łaska na konto autora), po drugie działa w tle, nie wymaga od nas włączania komputera, by nowe treści znalazły się na czytniku. Jak to działa w praktyce? Na www.egazeciarz.pl odhacza się interesujące nas serwisy, np. racjonalista.pl, następnie podaje się częstotliwość pobierania artykułów, można każdego dnia rano i wieczorem, czyli w sam raz po modlitwie, potem wystarczy w czytniku włączyć wi-fi i świeżuteńkie artykuły z "Racjonliasty" mamy w Kindlu. Tego natomiast zabieramy ze sobą na drogę do szkoły, pracy czy na mszę i czytamy do woli. Jeśli ktoś z Państw jeszcze nie ma Kindla, to zachęcam gorąco do zakupu. Dolar tanieje, więc i cena czytnika staje się całkiem przystępna, a komfort czytania w porównaniu z monitorem jest nie do przecenienia. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Kugo (267 punktów) | >Jeśli ktoś z Państw jeszcze nie ma Kindla, to zachęcam gorąco do zakupu. Dolar tanieje, więc i cena >czytnika staje się całkiem przystępna, a komfort czytania w porównaniu z monitorem jest nie do >przecenienia.
Przepraszam za OT, ale gdzie można takie urządzenie kupić? Bo rozumiem, że nie w Polsce?
|
|
 | 2 na 2 | Kowalski (2244 punktów) | [...] >Przepraszam za OT, ale gdzie można takie urządzenie kupić? >Bo rozumiem, że nie w Polsce? [...]
Rzeczywiście, Kindle w oficjalnej dystrybucji jest do kupienia na stronach amerykańskiego Amazon. Jednak najtańszy model wyświetlający reklamy (zaznaczam, że one w niczym nie przeszkadzają, bo wyświetlają się jedynie na wygaszaczu ekranu i w postaci wąskiego banera na ekranie głównym) można kupić na Allegro, a jeszcze taniej oferowany był ostatnio na Grouponie.
|
|
|  | 1 na 1 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | >[...] >>Przepraszam za OT, ale gdzie można takie urządzenie kupić? >>Bo rozumiem, że nie w Polsce? >[...] >Rzeczywiście, Kindle w oficjalnej dystrybucji jest do kupienia na stronach amerykańskiego Amazon. Jednak najtańszy model wyświetlający reklamy (zaznaczam, że one w niczym nie przeszkadzają, bo wyświetlają się jedynie na wygaszaczu ekranu i w postaci wąskiego banera na ekranie głównym) można kupić na Allegro, a jeszcze taniej oferowany był ostatnio na Grouponie. > Kindle to też bezpłatna aplikacja pod Androida. Wystarczy androidowy telefon z tych z większym wyświetlaczem albo tani tablet, których teraz sporo na rynku za psie pieniądze (byle miał dostęp do android marketu).
Ja od roku mam Taba i używam go do czytania książek - głównie w Kindlu. To w pełni wspierana aplikacja, kupuję regularnie kindlowe książki na Amazonie płacąc polską kartą (i niestety z polskim VATem 23%). I nie ma reklam.
Nie trzeba zaraz kupować browaru żeby się napić piwa.
ps. jest też Kindle pod windowsa.
"Religion is the opiate of the masses - - and we all know you should never give drugs to kids"
|
|
| |  | 2 na 2 | Kowalski (2244 punktów) | Wszystko się zgadza, tyle że jest ogromna różnica między tabletem czy smartfonem a czytnikiem ebooków w technologii e-papieru. Ten drugi nie świeci, nie męczy oczu, nie można go co prawda użyć w ciemności, ale za to świetnie sprawdza się w świetle słonecznym. Co jeszcze jest ważne: wytrzymuje bez ładowania do miesiąca czasu.
|
|
| | |  | Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | >Wszystko się zgadza, tyle że jest ogromna różnica między tabletem czy smartfonem a czytnikiem ebooków w technologii e-papieru. Ten drugi nie świeci, nie męczy oczu, nie można go co prawda użyć w ciemności, ale za to świetnie sprawdza się w świetle słonecznym. Co jeszcze jest ważne: wytrzymuje bez ładowania do miesiąca czasu.
No nie, to jest fajna zabawka. Ale odbieranie RSSów w Racjonalisty to nie powód, żeby wydawać kilkaset zł.
A jak wszyscy wiedzą - Polacy nie czytają książek. Zastanawiam się kto kupuje te Kindle na Allegro i po co?
"Religion is the opiate of the masses - - and we all know you should never give drugs to kids"
|
|
| | | |  | 2 na 2 | Kowalski (2244 punktów) | [...] > Ale odbieranie RSSów w Racjonalisty to nie powód, żeby wydawać kilkaset zł.[...] W żadnym wypadku nie należy ograniczać się wyłącznie do "Racjonalisty". Egazeciarz oferuje także "Gościa Niedzielnego" i blog Michałkiewicza. Więc jeśli kogoś interesuje psychiatria, to ma materiały pod ręką.  A co do czytelnictwa... W USA liczba użytkowników Kindla wrasta lawinowo i to we wszystkich grupach wiekowych, i bez względu na posiadane wykształcenie i stan majątkowy. Jestem przekonany, że ta fala dotrze i do nas. Na polskim rynku wydawniczym widać już wyraźne poruszenie. Pojawia się coraz więcej tytułów w wersji elektronicznej, wydawcy kuszą promocjami (bestsellerowi za 9,90 trudno się oprzeć, gdy wersja papierowa kosztuje ponad czterdzieści zł). Poza tym, póki co, mamy jeszcze Chomika i bezkresne zasoby twórczości autorów, którzy zmarli 70 lat temu. Czytnik jest przede wszystkim wygodniejszy, bardziej ergonomiczny w stosunku do papierowej książki. Co najważniejsze eksiążka jest na wyciągnięcie ręki czy za pieniądze, czy za darmo. Wszyscy mamy parę kroków do kościoła, do biblioteki czy księgarni natomiast, nawet w dużym mieście, mamy bardzo daleko.
|
|
| | | |  | 2 na 4 Huckleberry Finn (431 punktów) (zablokowany) | To bardzo przyjemne mieć do dyspozycji kilka lub więcej tysięcy książek na jednym małym urządzeniu. Czyta się bardzo wygodnie, wzrok nie męczy się wcale, urządzenie jest lekkie i poręczne. W sieci można bez trudu znaleźć tysiące pozycji na Kindle, a jeśli typ pliku się nie zgadza, to zawsze można w prosty sposób przeformatować do pożądanego formatu (np. mobi lub prc) dowolny pdf, doc, rtf, etc. Bateria pozwala na kilka tygodni pracy bez przerwy. Dodatkowo model 3G ma darmowy internet w każdym miejscu kraju, w którym jest zasięg jakiejkolwiek sieci telefonii komórkowej.
Kupiłem Kundla jakiś czas temu i jestem zachwycony tym zakupem. Gdybym nieszczęśliwie go zgubił lub stracił w inny sposób, to możliwie szybko zamówiłbym kolejnego.
(Nie, Amazon nie zapłacił mi za tego posta).
|
|
| | | | |  | | webmaster (moderator) | Prosiłbym o przetestowanie, może nie wygląda jeszcze super, ale zawsze. [Załącznik]ps. trzeba dodać do calibre, uruchomić pobieranie i wysłać sobie na amazonowy email (lub skopiować na urzadzenie jak kto woli).
|
|
 | | keram aktsu (1211 punktów) | > >Jeśli ktoś z Państw jeszcze nie ma Kindla, to zachęcam gorąco do zakupu. Dolar tanieje, więc i cena> >czytnika staje się całkiem przystępna, a komfort czytania w porównaniu z monitorem jest nie do> >przecenienia.> Przepraszam za OT, ale gdzie można takie urządzenie kupić?> Bo rozumiem, że nie w Polsce?allegro.pl(*)Kindle&sourceid=Mozilla-search
|
|
|  | 1 na 1 | Kowalski (2244 punktów) | Na Allegro w tej chwili opłaca się jedynie zakup Kindle Special Offers (z reklamami), którego Amazon nie wysyła poza USA. Jakimiś kanałami trafia on jednak na polski rynek. Proszę jednak zwrócić uwagę, czy jest on przez sprzedawce Allegro wysyłany z Polski, w przeciwnym wypadku do ceny podanej w aukcji urząd celny doliczy cło i VAT. Pozostałe modele najlepiej kupić bezpośrednio na amerykańskim Amazon. Jest to bardzo łatwe, znajomość angielskiego nie jest do tego potrzebna, na blogach poświęconych czytnikom nie brakuje szczegółowych instrukcji, jak to zrobić.
|
|
| |  | | keram aktsu (1211 punktów) | > Na Allegro w tej chwili opłaca się jedynie zakup Kindle Special Offers (z reklamami), którego Amazon nie wysyła poza USA. Jakimiś kanałami trafia on jednak na polski rynek. Proszę jednak zwrócić uwagę, czy jest on przez sprzedawce Allegro wysyłany z Polski, w przeciwnym wypadku do ceny podanej w aukcji urząd celny doliczy cło i VAT. Pozostałe modele najlepiej kupić bezpośrednio na amerykańskim Amazon. Jest to bardzo łatwe, znajomość angielskiego nie jest do tego potrzebna, na blogach poświęconych czytnikom nie brakuje szczegółowych instrukcji, jak to zrobić.allegro.pl(*)z-polski-nowy-i2088563726.htmlwebhosting(*)rajach.Europy.dostawa.za.darmo
|
|
4 na 4 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | > Z przyjemnością informuję, że udało mi się zachęcić twórcę portalu www.egazeciarz.pl, by dołączył> "Racjonalistę" do oferty subskrypcyjnej. Egazeciarz jest niczym innym jak skryptem pozwalającym na> wysyłanie kanałów RSS bezpośrednio na czytniki Kindle.Mały problem - RSSy z Racjonalisty pokazują tylko mały wycinek artykułu. Subskrybuję RSSy z ok. 30 rożnych stron i blogów i tylko z Racjonalisty nie ma pełnych tekstów w RSSach i trzeba iść na stronę, wiec wysyłanie tego na Kindle ma taki sobie sens, skoro jak coś nas zainteresuje, potrzebujemy i tak normalnej przeglądarki. Dużo lepszą informacja byłoby, że ktoś zrobił aplikację Racjonalisty na Androida. Strona jest dość upierdliwa w mobilnych przeglądarkach. A już pisanie na forum nawet na 7-calowym tablecie to czysty masochizm.
"Religion is the opiate of the masses - - and we all know you should never give drugs to kids"
|
|
 | | Kowalski (2244 punktów) | O dzieleniu artykułów na strony pisałem już w innym temacie i apelowałem do Redakcji o ukłon w stronę mobilnych czytelników i zmiany programowe, które umożliwiłyby bezproblemowe czytanie tekstów podzielonych na strony.
|
|
 | 1 na 1 | webmaster (moderator) | Może jakimś doraźnym rozwiązaniem byłoby dodanie rss z adresami do wersji mobilnej, tzn. mobile.racjonalista.pl ? Całkowicie popieram wersje na Kindle i Android bo sam używam ale po prostu nie ma komu tego zrobić. Gdyby ktoś umiał to chętnie udostępnię odpowiednie api.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|