Racjonalista - Strona głównaDo treści
Alien vs. The Exorcist

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
08-03-2012 19:00big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Alien vs. The Exorcist
Ocena 10 na 10
Nareszcie Polak-katolik nie musi oczyma świecić przed byle szejkiem saudyjskim, że swojski Zły jakiś taki efektowny mało.

Oczywiście, od dawna wiadomo było, że Szatan Polskę atakuje jednak o szczegółach tych ataków było raczej głucho - aż do dzisiaj.
Czytelnik polskiej (a nawet polskojęzycznej) prasy, okazuje się, sporo tracił pozbawiony wglądu w tak wiele do myślenia dające detale jak te, które dziś Wyborcza na swej stronie internetowej zamieszcza:

Cytat:
- Tam (na odbywającym się dwa razy do roku w Niepokalanowie szkoleniu dla egzorcystów - big_zyd) dopiero można się nasłuchać - mówi ks. Kowalczyk. - Ostatnio jeden z uczestników opowiadał, jak opętana kobieta zwymiotowała malutkiego pieska, który zaczął biegać po sali. A potem ten piesek zniknął czy gdzieś uciekł.

- Ksiądz naprawdę wierzy, że to jakiś piesek, a nie konfabulacja rozmówcy? - pytam.

- Dla mnie to oczywistość - odpowiada. - Opętani potrafią wymiotować nawet gwoździami, przy czym one nie wylatują z żołądka, lecz materializują się dopiero gdzieś przy ustach. Wiem, że w oczach niedowiarków narażam się na śmieszność, ale nie przejmuję się.


Pewnie, że furda tam niedowiarki - jednak na miejscu księdza przejmować bym się raczej zaczął.

Bo z relacji może wynikać, że to wcale nie piesek był...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 Dalej..
#1
08-03-2012 19:09
 Ocena 3 na 3
liliac (147340 punktów)Odp: Alien vs. The Exorcist
Och, dzięki tobie dowiedziałam się, że jesteśmy prawdziwym egzorcystycznym zagłębiem:

Cytat:
W Trójmieście jest więc teraz w sumie pięciu egzorcystów. Swoisty rekord Polski, bo żadna spośród 40 pozostałych diecezji i archidiecezji nie ma aż tylu specjalistów od wypędzania z ludzi szatana.

#2
08-03-2012 19:17
 Ocena 1 na 1
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Alien vs. The Exorcist
W odpowiedzi liliac
>jesteśmy prawdziwym egzorcystycznym zagłębiem:
> Cytat:
W Trójmieście jest więc teraz w sumie pięciu egzorcystów. Swoisty rekord Polski, bo żadna spośród 40 pozostałych diecezji i archidiecezji nie ma aż tylu specjalistów od wypędzania z ludzi szatana.


Wietrzę w tym jakiś związek z powrotem Miłującego na Forum - on też z Gdańska jest .
Ale jaki dokładnie?...


...a słodkich pierniczków dla wszystkich nie starczy i tak. (Bułat Okudżawa)

#3
08-03-2012 19:43
 Ocena 2 na 2
marcin1902 (3438 punktów)Odp: Alien vs. The Exorcist
Mam kolegę, który ma kolegę księdza I ten właśnie kolega kolegi pisał pracę (chyba mgr?) na temat egzorcyzmów. Nie raz już mówiłem koledze żeby mi ją przesłał (bo mówił, że ma), tylko jakoś zawsze tak wychodzi, że nie przesyła... Muszę go przymusić, to wrzucę parę cytatów


"Przepraszam za spóźnienie [...] ale nie mogłem znaleźć koszernego parkingu."

#4
08-03-2012 20:43
 Ocena 7 na 7
astrotaurus (12445 punktów)Odp: Alien vs. The Exorcist
Takie przypadki opisuje m.in. ks. Gabriele Amorth - oficjalny egzorcysta Watykanu, najwybitniejszy obecnie specjalista od wypędzania złych duchów. Jest dziś 87-latkiem, który na swoim koncie ma blisko 70 tys. egzorcyzmów.
O wczesnej dorosłości po 3 dziennie!! Ma facet przerób!

I jeszcze jedno:
Kto nie wierzy - po prostu śmieje się z tego.
Ja coraz częściej nie. To wcale nie jest zabawne!

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

#5
08-03-2012 20:59
 Ocena 3 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Alien vs. The Exorcist
W odpowiedzi astrotaurus
>
Takie przypadki opisuje m.in. ks. Gabriele Amorth - oficjalny egzorcysta Watykanu, najwybitniejszy obecnie specjalista od wypędzania złych duchów. Jest dziś 87-latkiem, który na swoim koncie ma blisko 70 tys. egzorcyzmów.
O wczesnej dorosłości po 3 dziennie!! Ma facet przerób!


Może zaczął jeszcze jako dziecko poczęte?

>I jeszcze jedno:
Kto nie wierzy - po prostu śmieje się z tego.
Ja coraz częściej nie. To wcale nie jest zabawne!


Ano, nie:
wyborcza.p(*)cyzmy_zabijaja_w_Londynie.html .


...a słodkich pierniczków dla wszystkich nie starczy i tak. (Bułat Okudżawa)

#6
08-03-2012 22:21
 Ocena 2 na 2
MarcinK (9189 punktów)Odp: Alien vs. The Exorcist
wyborcza.p(*)ni_Chyloni.html?as=2&startsz=x

To też niegłupie - tako rzecze czynny egzorcysta z tegoż artykułu:

Cytat:
Dla mnie to są w ogóle jakieś dziwactwa - mówi ks. Wiktor z Gdańska. - Na świecie nie brakuje różnych popaprańców, którzy mają po prostu źle w głowie.


#7
08-03-2012 22:44
 Ocena 1 na 1
spellbinder (8577 punktów)Odp: Alien vs. The Exorcist
>Bo z relacji może wynikać, że to wcale nie piesek
>był.

Za wcześnie się zmaterializował...

#8
08-03-2012 22:49
 Ocena 1 na 1
spellbinder (8577 punktów)Odp: Alien vs. The Exorcist
W odpowiedzi big_zyd
>Może zaczął jeszcze jako dziecko poczęte?

Albo robi te egzorcyzmy zdalnie, po kilka naraz. Niech no pomyślę... ooo! Widzę w tym momencie, bo się modlę wytrwale 900.000 przypadków nawiedzenia na świecie. Chwila, chwila... niech no się skupię...! Udało się! Wypędziłem demony!

Całkiem to proste

Przy takim przemiale będę miał przez najbliższe 50 lat 15750000000 egzorcyzmów i nawet wolne weekendy:D Coś cieniutko się księżulo stara:D

#9
08-03-2012 23:44
 Ocena 3 na 3
Gosia (9452 punktów)Odp: Alien vs. The Exorcist

>Bo z relacji może wynikać, że to wcale nie piesek
>był
...


Stawiam raczej na to.


Feministką jest dziś każda kobieta, która ma ochotę myśleć o swych własnych sprawach tak, jak mężczyźni uważają, że nie powinna. (Alice Duer Miller)

#10
09-03-2012 00:25
 Ocena 3 na 3
Artur@R (7115 punktów)Odp: Alien vs. The Exorcist
W odpowiedzi liliac
>Och, dzięki tobie dowiedziałam się, że jesteśmy prawdziwym egzorcystycznym zagłębiem:<
...więc pilnuj się liliac....pilnuj!
W Tobie tyle szatana, szatanów...legion...Legia - nie, Lechia, siedzi Dżizus, ku...a, ja pie....ę! ( cyt. "Dzień Świra")
Bądź ostrożna, proszę, uważaj.... K...wa! Nie pocałowałem stópki Jezuska, przecież mojego, przed wyjściem!( cyt. "Dzień Świra")
...to juz lecę

"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."

#11
09-03-2012 06:44
 Ocena 2 na 2
astrotaurus (12445 punktów)Odp: Alien vs. The Exorcist
Tam są księża i psychologowie, którzy wstępnie oceniają stan osoby. Część pacjentów przysyłają do nas.
Takie ble ble o psychologach pojawia się w każdej tego typu informacji o egzorcystach. Chciałbym widzieć tych psychologów co to masowo kierują ludzi do egzorcystów tak że ich u samego Głódzia było o co najmniej trzech co najmniej za mało! Ciekawe czy to jakaś całkiem fałszywa zbieranina czy takie same odlotowe typy jak profesorka z Sokółki (albo bardziej - tamta miała "złoty strzał", a ci pracują permanentnie).
Może PSR oficjalnie, w środowiskach naukowych mogłoby wyniuchać co to za głupcy pn. psychologowie na usługach czarnych kierują ludzi na egzorcyzmy?

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

#12
09-03-2012 07:30
 Ocena 4 na 4
maruda (5550 punktów)Odp: Alien vs. The Exorcist
W odpowiedzi astrotaurus
> Chciałbym widzieć tych psychologów co to masowo kierują ludzi do egzorcystów

Proszę cię bardzo masz tu 3 nazwiska: w tym ordynator Kliniki Psychiatrycznej Instytutu psycholog Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. nazwisko 1 i 2 nazwisko 2 i 3

Znalazłem nawet coś ciekawszego, psycholodzy mają własne konferencje poświęcone między innymi egzorcyzmom.


I choose to believe what I was programmed to believe! (Futurama)

#13
09-03-2012 07:42
 Ocena 1 na 1
astrotaurus (12445 punktów)Odp: Alien vs. The Exorcist
W odpowiedzi maruda

>Proszę cię bardzo masz tu 3 nazwiska:
No właśnie przed kwadransem zacząłem pisać do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, ale się zawstydziłem (ech, racjonalista!), że nie zgłębiłem niczego samodzielnie...
Zacznę od Twoich wskazówek.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

#14
09-03-2012 08:12
 Ocena 1 na 1
Meretseger (61860 punktów)Odp: Alien vs. The Exorcist
W odpowiedzi Gosia

>Stawiam raczej na to.
Ożeż Ty Byłaś pierwsza. A już myślałam, że zabłysnę

#15
09-03-2012 08:18
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)Odp: Alien vs. The Exorcist

>Bo z relacji może wynikać, że to wcale nie piesek
>był
...

Ja to widzę tak: od gadania głupot o wypędzaniu szatana kobiecie zrobiło się niedobrze i womity nią wstrząsnęły. Przerażony sytuacją należący do kobiety york zwiał i schował się pod szafą.

1 2 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365