Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zrezygnujmy z minusów!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
15-04-2012 11:59zohen (3231 punktów)Zrezygnujmy z minusów!
Ocena 4 na 6
Chodzi mi o rozpatrzenie możliwości technicznego odłączenia opcji "minusowania" wypowiedzi.

"Plusowanie" - owszem, sugeruje, że zgadzam się z poglądem wyrażonym w poście.
"Minusowanie" - nie, ponieważ jest to często wyraz postawy "nie, bo nie" albo oderwanej od meritum problemu niechęci do autora spowodowanej jakimiś innymi czynnikami lub wcześniejszymi wypowiedziami. Albo też jest wyrazem zwykłej złośliwości. Wiem, o czym piszę ponieważ sam doświadczyłem takiej czystej złośliwości w relacji z kolegą H. i - ze wstydem przyznaję - sam dałem się wciągnąć w to głupie okładanie się minusami.

Moja osobista deklaracja: rezygnuję z "minusowania" kogokolwiek. Jeżeli wypowiedź mi się nie podoba piszę o tym argumentując dlaczego.
Jeżeli Państwo (moderatorzy w szczególności) podzielą ten pogląd, to kultura dyskusji na naszym forum zyska - tak mi się wydaje.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 Dalej..
#1
15-04-2012 12:54
 Ocena 8 na 8
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Zrezygnujmy z minusów!
>Chodzi mi o rozpatrzenie możliwości technicznego odłączenia opcji "minusowania" wypowiedzi.

Przeciw.

>"Plusowanie" - owszem, sugeruje, że zgadzam się z poglądem wyrażonym w poście.
>"Minusowanie" - nie, ponieważ jest to często wyraz postawy "nie, bo nie" albo oderwanej od meritum
>problemu niechęci do autora spowodowanej jakimiś innymi czynnikami lub wcześniejszymi wypowiedziami.

Osobiście ja zawsze przyznawane minusy uzasadniam.
Chyba, że minusy retorsyjne są - za przyznane mi minusy, których uzasadnić ktoś się nie pofatygował.
Ale wówczas uzasadnienie moich przecie całkiem jasne jest - Kpł 24, 18-19; Wj 21, 24-25; Pwt 19, 21 .

>Albo też jest wyrazem zwykłej złośliwości. Wiem, o czym piszę ponieważ sam doświadczyłem takiej
>czystej złośliwości w relacji z kolegą H. i - ze wstydem przyznaję - sam dałem się wciągnąć w to
>głupie okładanie się minusami.

Na Forum zarejstrowałeś się dosyć dawno - czyżby uwadze Twej umknęły jakoś Przesławno-Niesławne Wojenki Minusowe, które zdążyły się tędy przewalić?
Wtedy, to się dopiero Działo...

>Moja osobista deklaracja: rezygnuję z "minusowania" kogokolwiek. Jeżeli wypowiedź mi się nie podoba
>piszę o tym argumentując dlaczego.

OK.

>Jeżeli Państwo (moderatorzy w szczególności) podzielą ten pogląd, to kultura dyskusji na naszym
>forum zyska - tak mi się wydaje.

Osobiście - nie mam zastrzeżeń żadnych do aktualnej kultury dyskusji na Forum.
Jasne, że to i owo zawsze poprawić można - jednak jeśli z jakimkolwiek innym forum porównać...


Naiwnością było sądzić, że śmierć prezydenta rozwiąże wszelkie nasze problemy. (Wojciech Wencel, poeta)

zohen (3231 punktów)Odp: Zrezygnujmy z minusów!
W odpowiedzi big_zyd
Zdeklarowałem się (cholera!) i nie wypada mi Cię "zminusować", tym bardziej, że prawie się z Tobą zgadzam. Poza jednym - minusów nie powinno być!

#3
15-04-2012 13:28
 Ocena 5 na 5
Nietsche (4548 punktów)
(zablokowany)
Odp: Zrezygnujmy z minusów!
Można wprowadzić plusy ujemne.

#4
15-04-2012 13:45
 Ocena 7 na 9
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Zrezygnujmy z minusów!
W odpowiedzi zohen
>prawie się z Tobą zgadzam. Poza jednym - minusów nie powinno być!

Czyli całkiem się nie zgadasz.
OK - mym zdaniem jednak minusy powinny pozostać.
Już choćby z tego względu, że na różnych trolli działają wyraźnie deprymująco - i dobrze .


Naiwnością było sądzić, że śmierć prezydenta rozwiąże wszelkie nasze problemy. (Wojciech Wencel, poeta)

#5
15-04-2012 16:12
 Ocena 10 na 10
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Zrezygnujmy z minusów!
W odpowiedzi Nietsche
>Można wprowadzić plusy ujemne.

Które, być może, też mają swoje i tam plusy...
Rozchodzi się jednak o to, żeby te plusy nie przesłoniły nam minusów .


Naiwnością było sądzić, że śmierć prezydenta rozwiąże wszelkie nasze problemy. (Wojciech Wencel, poeta)

zohen (3231 punktów)Odp: Zrezygnujmy z minusów!
W odpowiedzi big_zyd
Ok, kładę uszy po sobie, tym bardziej, że pojechałem chyba niezbyt poprawnym myśleniem i po kilku chwilach zostałem lekko ocenzurowany i (tylko) zdjęto mój post ze strony głównej. Dzięki temu moje nieopowiedziane zachowanie nie wywołało większych szkód i obowiązująca linia została (również dzięki Twojej rewolucyjnej czujności) obroniona.

#7
15-04-2012 17:16
 Ocena 7 na 7
astrotaurus (12445 punktów)Odp: Zrezygnujmy z minusów!

>"Plusowanie" - owszem, sugeruje, że zgadzam się z poglądem wyrażonym w poście.
Minusowanie - owszem, sugeruje, że nie zgadzam się z poglądem wyrażonym w poście

>"Minusowanie" - nie, ponieważ jest to często wyraz postawy "nie, bo nie" albo oderwanej od meritum
Plusowanie - nie, ponieważ jest to często wyraz postawy "tak, bo tak" albo za samą zgodność z meritum

>problemu niechęci do autora spowodowanej jakimiś innymi czynnikami lub wcześniejszymi wypowiedziami.
problemu sympatii do autora spowodowanej jakimiś innymi czynnikami lub wcześniejszymi wypowiedziami.

>Albo też jest wyrazem zwykłej złośliwości.
Albo też jest wyrazem zwykłej życzliwości.

>Moja osobista deklaracja: rezygnuję z "minusowania" kogokolwiek. Jeżeli wypowiedź mi się nie podoba piszę o tym argumentując dlaczego.
A po co to samobiczowanie? Tak Ci kolega H. (nie wiem o czym mówisz) dopiekł, ze rezygnujesz z prostego narzędzia?

>Jeżeli Państwo (moderatorzy w szczególności) podzielą ten pogląd, to kultura dyskusji na naszym forum zyska - tak mi się wydaje.
Dobrze mówisz - wydaje Ci sie!


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

popers (129 punktów)Odp: Zrezygnujmy z minusów!
>Chodzi mi o rozpatrzenie możliwości technicznego odłączenia opcji "minusowania" wypowiedzi.

Jestem za!!! Ciągle żywa jest we mnie pamięć o pechowym dniu, w którym to dostałem minusa od astrotaurusa. Boli... oj... premierze jak...?

#9
15-04-2012 17:49
 Ocena 4 na 4
astrotaurus (12445 punktów)Odp: Zrezygnujmy z minusów!
W odpowiedzi popers
>Ciągle żywa jest we mnie pamięć o pechowym dniu, w którym to dostałem minusa od astrotaurusa. Boli... oj... premierze jak...?
No przeciem nie wilk i minusami gospodaruję nader powściągliwie. Musiałeś (musiałeś? słyszysz jakieś głosy?) zasłużyć. Powiedzże co ciekawego to dam Ci plusa, a odszczekasz coś nawywijał to i minusa cofnę.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

#10
15-04-2012 18:54
 Ocena 7 na 7
Selanos (12869 punktów)Odp: Zrezygnujmy z minusów!
Łapy precz od minusów!

Są mi potrzebne:
- jak ktoś pisze głupoty
- jak widzę temat o Palikocie założony przez Jozwiakia
- jak mam widzimisia (nie widzimisie, widzimisia - bo mój widzimiś jest tylko jeden)

#11
15-04-2012 18:58
 Ocena 2 na 2
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Zrezygnujmy z minusów!
W odpowiedzi zohen
>obowiązująca linia została (również dzięki Twojej rewolucyjnej czujności) obroniona.

W danym wypadku: konserwatywnej czujności raczej .


Naiwnością było sądzić, że śmierć prezydenta rozwiąże wszelkie nasze problemy. (Wojciech Wencel, poeta)

#12
15-04-2012 21:05
 Ocena 7 na 7
marcin1902 (3438 punktów)Odp: Zrezygnujmy z minusów!
>Chodzi mi o rozpatrzenie możliwości technicznego odłączenia opcji "minusowania" wypowiedzi.

A co z minusami, które dostaje się za napisanie postu w nieodpowiednim miejscu (Jaskinia)? Czy uczciwym jest odbieranie punktu nie za to co się pisze, tylko gdzie? Po co tworzyć w takim razie takie miejsce?


"Przepraszam za spóźnienie [...] ale nie mogłem znaleźć koszernego parkingu."

#13
15-04-2012 23:53
 Ocena 9 na 9
ARGutowski (797 punktów)Odp: Zrezygnujmy z minusów!
Jestem zdecydowanie przeciw wyłączeniu możliwości minusowania. Znacznie utrudni mi to wyrywkowe czytanie Forum, bo w ten sposób zwykle zaznaczam sobie przeczytane posty... .


Wyjdź z domu - może przed Twoim blokiem dyskutują racjonaliści!

slawrys (26 punktów)Odp: Zrezygnujmy z minusów!

>Albo też jest wyrazem zwykłej złośliwości. Wiem, o czym piszę ponieważ sam doświadczyłem takiej
>czystej złośliwości w relacji z kolegą H. i - ze wstydem przyznaję - sam dałem się wciągnąć w to
>głupie okładanie się minusami.
=======

bardzo słuszne uwagi, na innym portalu miałem taką sytuacje jak autor przedstawia: "pajac" wstawiał mi minusy i jeszcze sugerował żebym u niego tak zrobił - no wstawiłem mu plusa i go wyśmiałem, wróciłem i sam sobie dodałem minusa - pisząc
co myślę o takim działaniu; to chyba jakieś przedszkolaki - internet umożliwia dzieciakom takie skakanie po ludziach; trzeba mieć nadzieję że dorośnie
i zmądrzeje; komunikuje się tu przecież dla wymiany poglądów, a jak
jakiemuś dzieciakowi z przerostem ambicji odbija, to niech
sobie daje te minusu - nie takie odchyły ludzie mają i żyją

#15
13-05-2012 03:20
 Ocena-1 na 1
spellbinder (8577 punktów)Odp: Zrezygnujmy z minusów!
W odpowiedzi big_zyd
>Już choćby z tego względu, że na różnych trolli działają wyraźnie deprymująco - i dobrze .

Sprawdźmy...

Nie działa...

1 2 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365