 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Sprawy portalu
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-04-2012 11:59 | zohen (3231 punktów) | Zrezygnujmy z minusów!
4 na 6 | Chodzi mi o rozpatrzenie możliwości technicznego odłączenia opcji "minusowania" wypowiedzi.
"Plusowanie" - owszem, sugeruje, że zgadzam się z poglądem wyrażonym w poście. "Minusowanie" - nie, ponieważ jest to często wyraz postawy "nie, bo nie" albo oderwanej od meritum problemu niechęci do autora spowodowanej jakimiś innymi czynnikami lub wcześniejszymi wypowiedziami. Albo też jest wyrazem zwykłej złośliwości. Wiem, o czym piszę ponieważ sam doświadczyłem takiej czystej złośliwości w relacji z kolegą H. i - ze wstydem przyznaję - sam dałem się wciągnąć w to głupie okładanie się minusami.
Moja osobista deklaracja: rezygnuję z "minusowania" kogokolwiek. Jeżeli wypowiedź mi się nie podoba piszę o tym argumentując dlaczego. Jeżeli Państwo (moderatorzy w szczególności) podzielą ten pogląd, to kultura dyskusji na naszym forum zyska - tak mi się wydaje. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 #16 1 na 1 | spellbinder (8577 punktów) | Odp: Zrezygnujmy z minusów! | Można jeszcze minusowanie rozszerzyć i na tym zarobić. 10 gr. za każdy minus. Wtedy co poniektórzy mogliby przywalić komuś "za karę" 1000 minusów. |
#17 2 na 2 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Zrezygnujmy z minusów! | > >Już choćby z tego względu, że na różnych trolli działają wyraźnie deprymująco - i dobrze .> Sprawdźmy...> Nie działa...Się otwartym tekstem, z własnej nieprzymuszonej woli, jako troll deklarujesz? 
Jezus spojrzał się łaskawie na mnie i powiedział mi, że jest przez dzieci ciężko obrażany. (św. Faustyna) |
#18 2 na 2 | Tomex (156 punktów) | Odp: Zrezygnujmy z minusów! | Żartujecie sobie a ja chciałem poważnie. Większość się zgodziła (i ja również się zgadzam), że mechanizm plusów i minusów jest przydatny. Pozwala zorientować się jakie opinie znajdują poparcia, jakie nie, zniechęcać troli lub szybko orientować się kto nim jest. Aczkolwiek większość zgadza się, że mechanizm (szczególnie minusy) powinny być używane roztropnie. Zjawisko wojen minusowych jest również faktem - niepokojącym wypaczeniem idei. Może zamiast wylewać dziecko z kąpielą warto się zastanowić nad mniejszą korektą istniejącego mechanizmu. Dwie propozycje: 1. Można ograniczyć przyznawanie minusów (a może i plusów) do jednego na tydzień. Ograniczone zasoby bywają używane z (jeszcze) większym rozmysłem. 2. Można ograniczyć przyznawanie minusów (a może i plusów) przez jednego forowicza drugiemu forowiczowi do kilku (np. 3). Czyli nie ważne jak kto kogo nie lubi (lubi) - ma ograniczony wpływ na na całość jego punktów. 3. Model mieszany - jeden forumowicz mógłby przyznawać drugiemu (konkretnemu) forumowiczowi ograniczoną liczbę punktów w określonym czasie. Np. 1 pkt na miesiąc. PS. ad.2. nie wiem czy już w tej chwili nie ma takiego ograniczenia - nie próbowałem  |
#19 7 na 7 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Zrezygnujmy z minusów! | . >Moja osobista deklaracja: rezygnuję z "minusowania" kogokolwiek. Jeżeli wypowiedź mi się nie podoba piszę o tym argumentując dlaczego. Od początku zrezygnowałem z klikania komukolwiek minusów. Wydaje mi się, że nikt ode mnie minusa nie otrzymał - chyba że gdzieś tam przez pomyłkę kliknąłem.
Sam otrzymałem sporo minusów i są to wyraźne minusy za "nielubienie". Kilka osób klikało, bądź klika, stale niezależnie od treści postu, ot tak za poglądy. Mnie nasz portal się podoba i chciałbym aby tylko w niewielkim stopniu i ewolucyjnie się zmieniał.
Minusy mało mi tu przeszkadzają, bardziej przeszkadza ewidentna głupota, niektórych z naszych gości, ale też musimy ją znosić. Warto pamiętać, że nie istnieją żadne rozwiązania idealne, a i sami też ideałami nie jesteśmy.
@@@ .
|
#20 1 na 1 | mbrudka (1266 punktów) | Odp: Zrezygnujmy z minusów! | Przed rezygnacją z minusów trzeba wpierw chyba ustalić do czego służy mechanizm oceny. W regulaminie Forum stoi: Każdą wypowiedź możemy ocenić na + (dodaje 1 punkt) lub - (odejmuje 1). Bilans głosowania na wypowiedzi uczestnika oraz liczba jego wypowiedzi stanowią o jego osobistym wyniku punktowym. Z najaktywniejszymi i najczęściej ocenianymi uczestnikami naszego Forum można się zapoznać klikając znajdujący się u dołu strony "Ranking punktowy". Jeśli trzymać się regulaminu, to minusy są zbędne, a wręcz zaprzeczają intencji wskazywania najczęściej ocenianych uczestników, bo co najwyżej wskazują najczęściej pozytywnie ocenianych uczestników. Jak się też zastanowić, to brak ograniczeń w rozdzielaniu +/- może prowadzić do niefrasobliwości w ich przyznawaniu, czyli utrudnić zrozumienie znaczenia oceny uczestnika forum. Warto chyba o tym podyskutować w nowym wątku.. |
#21 1 na 1 Bartosz B. (179 punktów) (zablokowany) | Odp: Zrezygnujmy z minusów! | Nie chcę z powodu takiego drobiazgu zakładać w wątku, więc tu zapytam, bo to pokrewne zagadnienie. Gdzie się podział punkt, który dał mi człowiek za tę wypowiedź? |
#22 1 na 1 | tumbili (327 punktów) | Odp: Zrezygnujmy z minusów! | > Nie chcę z powodu takiego drobiazgu zakładać w wątku, więc tu zapytam, bo to pokrewne zagadnienie.> Gdzie się podział punkt, który dał mi człowiek za tę wypowiedź?Jak Wy się w ogóle orientujecie w tych punktach- kto, komu, za co, kiedy...? Nie ogarniam  . |
#23 2 na 2 | perun (8610 punktów) | Odp: Zrezygnujmy z minusów! |
> Jak Wy się w ogóle orientujecie w tych punktach- kto, komu, za co, kiedy...? Nie ogarniam .> Zajrzyj do ustawień swojego konta, zaznacz odpowiedni kwadracik a powiadomienia za co i kto oddał na Ciebie głos będziesz miał u siebie na poczcie.
Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują - George Washington |
#24 3 na 3 | marcin1902 (3438 punktów) | Odp: Zrezygnujmy z minusów! | > Zajrzyj do ustawień swojego konta, zaznacz odpowiedni kwadracik a powiadomienia za co i kto oddał na Ciebie głos będziesz miał u siebie na poczcie.Będziesz miała! A orientujemy się, bo to ważna sprawa jest, takie punkty... Wiesz kto cię lubi, a kto nie, wiesz czy głupot czasem nie wypisujesz itp.
"Przepraszam za spóźnienie [...] ale nie mogłem znaleźć koszernego parkingu." |
#25 5 na 5 | perun (8610 punktów) | Odp: Zrezygnujmy z minusów! |
> Będziesz miała!Rzeczywiście.. moja wina. Nie zajrzałem.. > A orientujemy się, bo to ważna sprawa jest, takie punkty... Wiesz kto cię lubi, a kto nie, wiesz czy głupot czasem nie wypisujesz itp.Lub wiesz kto nie jest zbyt mądry stawiając ci minusy 
Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują - George Washington |
#26 2 na 2 | tumbili (327 punktów) | Odp: Zrezygnujmy z minusów! | > >Zajrzyj do ustawień swojego konta, zaznacz odpowiedni kwadracik a powiadomienia za co i kto oddał na Ciebie głos będziesz miał u siebie na poczcie.> Będziesz miała!> A orientujemy się, bo to ważna sprawa jest, takie punkty... Wiesz kto cię lubi, a kto nie, wiesz czy głupot czasem nie wypisujesz itp. Haha! Dzięki koledzy! Skoro to taka waaaażna sprawa, to muszę to sprawdzić  . |
#27 2 na 2 | hubin (2274 punktów) | Odp: Zrezygnujmy z minusów! |
>"Minusowanie" - nie, ponieważ jest to często wyraz postawy "nie, bo nie" albo oderwanej od meritum >problemu niechęci do autora spowodowanej jakimiś innymi czynnikami lub wcześniejszymi wypowiedziami.
Nie zgadzam się, wiekszość użytkowników używa minusa by piętnować idiotyzmy. Jest kilku użytkowników których liczba postów przewyższa liczbę punktów co zazwyczaj jest wyraźnym sygnałem, iż nie należy z jegomościem dyskusji podejmować.
>Albo też jest wyrazem zwykłej złośliwości. Wiem, o czym piszę ponieważ sam doświadczyłem takiej >czystej złośliwości w relacji z kolegą H. i - ze wstydem przyznaję - sam dałem się wciągnąć w to >głupie okładanie się minusami.
Większość użytkowników dochodzi do tego samego wniosku prędzej lub później, natomiast minus od kretyna to więcej niż plus od człowieka rozsądnego. Każda taka blizna raczej nobilituje.
Jeżeli przyjąć twoją metodę taki przykładowy troll forumowy będzie nie do odróżnienia od nowego użytkownika forum.
>forum zyska - tak mi się wydaje. Sądzę inaczej.
Parafrazując: Ideologia śmierdzi! |
#28 1 na 1 damian1301 (937 punktów) (zablokowany) | Odp: Zrezygnujmy z minusów! | Ja bym zostawił minusy ale wprowadził przy każdym poście listę forumowiczów którzy stawiają -/+. Taki jawny spis wymusi bardziej odpowiedzialnie ich stawianie.
Jest nie do pomyślenia, by miłość naszego życia miała być czymś lekkim, czymś bez wagi. |
ekologik (1240 punktów) (zablokowany) | Odp: Zrezygnujmy z minusów! | > Ja bym zostawił minusy ale wprowadził przy każdym poście listę forumowiczów którzy stawiają -/+. Taki jawny spis wymusi bardziej odpowiedzialnie ich stawianie.Popieram ... tylko ... czy nas na to stać wiele for widziałem i nasze jest naprawdę super ! Piszę o aspekcie technicznym ... nie o spotykanych tu nierzadko postach o niczym  Pomysł OK - pod warunkiem - że nie rozwali całego silnika lub finansów (za droga przebudowa). ________________________________________ aha uważam że nigdy (czyli oceniam potencjalną przyszłość) tu u nas za nazbierane minusy choćby minus tysiąc nie powinnno się z automatu(lub automatycznie) kogokolwiek banować. to powinna byc decyzja zawsze Kolegium Moderatorów Bo stosunkowo nowy user może trafić na cichą "grupkę", której podpadnie za coś akurat im wadzącego Example: Poda (wysokie) ceny Elektrowni Atomowych oferowanych w Europie przez standardowych dostawców Np mój (sensacyjny dla laików) post z dnia 27-04-2012 godz 02:09 {duży biały obrazek-wykres wpadajacy w oko na dole pierwszej stronicy linkowanego poniżej wątku oraz zawarty tam ZAŁĄCZNIK ! o doniesieniu o tej kwocie} w www.racjonalista.pl/forum.php/s,497108 |
1 2 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|