 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-06-2012 13:39 | Alicja Duda (25557 punktów) | Dokąd zmierzamy?
20 na 24 | Dziś trafiłam na dwa artykuły: wiadomosci(*)_osly__na_lekcji_historii.htmlpokazujące prace uczniów na historii. i www.tokfm.(*)_kiboli_w_Krakowie_trener.htmlo zachowaniu kibiców na stadionie w Krakowie. Mamy do kompletu Radio Rydzyka z jego bezczelnym antysemityzmem i homofobią, Gowina z zakazem podpisania przez Polskę konwencji o przemocy wobec kobiet (powody takiego stanowiska wyjaśnione są tu : wiadomosci(*)Ideologia_gender_to_wynik.html ) I jeszcze z lat poprzednich akceptacja przez sąd RP "salutu rzymskiego" oraz wyrok sądu w Krakowie ( istnieją sytuacje ,że mąż musi przylać żonie). Wszelkie wypowiedzi na temat homoseksualistów też wpisują się w ten sam krąg szerzenia nienawiści do wszystkiego co inne, słabsze.. Ta nienawiść coraz bardziej nas osacza. Jako państwo nie potrafimy/nie chcemy się jej przeciwstawić. Dopiero po programie BBC zamknięto nagle kilkudziesięciu kiboli. Nagle można było przełamać niemożność. Ale to tylko na chwilę bo szkoły już przygotowują następnych "gniewnych". Teraz uczy się nienawiści do Niemców i Rosjan na historii, do homoseksualistów, ateistów, żydów i innowierców na katechezie. Uczy się pielęgniarki, że homoseksualizm to zboczenie jak pedofilia. I to wszystko legalnie za przyzwoleniem władz. Faszyzm nie powstał z dnia na dzień, na podstawie jakiegoś spisku. Znalazł podatny i przygotowany do rozwoju grunt przez rozwijający się antysemityzm. Do czego doprowadzi nas Rydzyk, Gowin, nauczyciel gimnazjum w Biadaczu? Wojna skończyła się na naszych ziemiach 67 lat temu czy już czas na następną? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..#1 6 na 8 | coreless (16088 punktów) | Odp: Dokąd zmierzamy? |
Twoje obawy są bezpodstawne. Przecież pan premier mówił dosłownie parę dni temu w Dzienniku Telewizyjnym, że w Polsce nie ma rasizmu. A jak pan premier coś mówi, to mówi! Pan Godson - poseł Ziemi Łodzkiej - też mówił, że się w Polsce czuje dobrze, a potem nasz ukochany pan premier u niego jat nawet obiat. Pan redaktor z Telewizji Polskiej również był wręcz oburzony na tendencyjny materiał BBC, który uznał za kłamliwy, oszczerczy i zmanipulowany. Skąd więc ten niepokój i niezadowolenie, malkontenctwo? Przecież tak dobrze jest w naszej Ojczyźnie kochanej! Zły to ptak, co własne gniazdo kala... DTV 4.06.1984 |
#2 8 na 8 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Dokąd zmierzamy? | |
#3 4 na 4 | perun (8610 punktów) | Odp: Dokąd zmierzamy? | > Przecież pan premier mówił dosłownie parę dni temu w Dzienniku Telewizyjnym, że w Polsce nie ma rasizmu.Jeśli miał na uwadze, że nie ma rasizmu większego jak w innych krajach, to pan premier miał racje.
Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują - George Washington |
#4 5 na 5 | coreless (16088 punktów) | Odp: Dokąd zmierzamy? |
> Jeśli miał na uwadze, że nie ma rasizmu większego jak w innych krajach, to pan premier miał racje.A zostało to poparte jakimiś konkretnymi danymi? Raport ECRI dotyczący Polski
A może pochwaliłby się też jakimiś konkretnymi działaniami swojego rządu w dziedzinie zwalczania rasizmu i nietolerancji, np. z listy działań zalecanych przez ECRI? |
#5 1 na 1 | coreless (16088 punktów) | Odp: Dokąd zmierzamy? | |
#6 1 na 1 | perun (8610 punktów) | Odp: Dokąd zmierzamy? | > Nie wiem do czego doprowadzi Gowin, ale parę przypałów ma na swoim koncie.www.google(*)-O9IL9H1-8doXvbMjbjxOA&cad=rjaGdzie zgłosić to rasistowskie hasło?
Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują - George Washington |
#7 3 na 3 | coreless (16088 punktów) | Odp: Dokąd zmierzamy? |
> Gdzie zgłosić to rasistowskie hasło?Dlaczego mnie o to pytasz? Powinieneś to wiedzieć z mediów publicznych, realizujących swoją misję nadawcy publicznego. Aż dziwne, że nie powiedzieli w Dzienniku, gdzie to zgłaszać. A może zapytaj policjanta. Przecież wszyscy polscy policjanci są z pewnością świetnie przeszkoleni, jak rozpoznawać i odpowiednio reagować na zachowania rasistowskie. polskaloka(*)-nowe-zatrzymania,1800907,3329 |
#8 5 na 5 | Domestos z Bidetu (6257 punktów) | Odp: Dokąd zmierzamy? |
> Wojna skończyła się na naszych ziemiach 67 lat temu czy już czas na następną?> > Polska jednak idzie do przodu. Serce rośnie  Tak zauważył 'ekologik' w innym wątku: oczywiście! oczywiście - ale, żeby za bardzo ono, to serce - nas nie przerosło... I straszne - i śmieszna... a i żałosne... Kardynał Dziwisz: Papież pomógł Tytoniowi obronić rzut karnyszkoda, że dziadek tak się zaaferował tym golem , że nie zauważył iż naszych biją... Bandyci z Rosji. Kibole pobili ochroniarzy i stewardów! Zobacz
> Faszyzm nie powstał z dnia na dzień, na podstawie jakiegoś spisku. Znalazł podatny i przygotowany do rozwoju grunt przez rozwijający się antysemityzm.A - bieda, B - szamanizm - z całym szacunkiem dla Indian. Aczkolwiek: dlaczego pomimo takiej dawki humanizmu jaką wessaliśmy po wojnie, co by nie pisać - dalej jesteśmy podatni na agresję? ksenofobię? łamanie prawa?
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T. |
#9 2 na 2 | Domestos z Bidetu (6257 punktów) | Odp: Dokąd zmierzamy? | > Pan Godson - poseł Ziemi Łodzkiej - też mówił, że się w Polsce czuje dobrze, a potem nasz ukochany pan premier u niego jat nawet obiad......no i wyszło: kto się czuje dobrze a kto robić na to musi  gdyby to było odwrotnie... może bardziej by było wiarygodne  ?
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T. |
| perun (8610 punktów) | Odp: Dokąd zmierzamy? | Usunięte przez moderatora |
#11 3 na 3 | TyDraniu (6569 punktów) | Odp: Dokąd zmierzamy? | |
#12 1 na 1 | Domestos z Bidetu (6257 punktów) | Odp: Dokąd zmierzamy? |
>Ta nienawiść coraz bardziej nas osacza. Jako państwo nie potrafimy/nie chcemy się jej przeciwstawić. >Dopiero po programie BBC zamknięto nagle kilkudziesięciu kiboli. Nagle można było przełamać >niemożność. Ale to tylko na chwilę bo szkoły już przygotowują następnych "gniewnych". Teraz uczy się >nienawiści do Niemców i Rosjan na historii, do homoseksualistów, ateistów, żydów i innowierców na >katechezie. >Uczy się pielęgniarki, że homoseksualizm to zboczenie jak pedofilia. >I to wszystko legalnie za przyzwoleniem władz...
dokładnie - tak sobie teraz po necie latam, i co? mam wrażenie ze każdy rząd ma ich niejako w pogotowiu.. są źli ale jak będzie trzeba - wyciąga ich i niech działają? czemu nie delegalizuje się takich stowarzyszeń?
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T. |
#13 7 na 7 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Odp: Dokąd zmierzamy? | |
#14 5 na 7 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Dokąd zmierzamy? | > Teraz uczy się nienawiści (...) do homoseksualistów, ateistów, żydów i innowierców na katechezie.A nie masz wrażenia, że - zważywszy "autorytet", jakim katecheza cieszy się wśród uczniów - to właśnie dobrze?  > Faszyzm nie powstał z dnia na dzień, na podstawie jakiegoś spisku. Znalazł podatny i przygotowany do rozwoju grunt przez rozwijający się antysemityzm?> Do czego doprowadzi nas Rydzyk, Gowin, nauczyciel historii w Biadaczu?> Wojna skończyła się na naszych ziemiach 67 lat temu czy już czas na następną?Spokojnie. Cokolwiek w Polsce się nie wydarzy - żadnej wojny, ni żadnego faszyzmu, z tego nie będzie. Polska nie jest - i w dającej się przewidzieć przyszłości nie ma szans być - podmiotem zdolnym do samodzielnego wybierania swego losu. Całe szczęście.
Kapłan pozytywnie oddziałuje na uczniów, nawet niewierzących, a to jest bardzo potrzebne w kształtowaniu osobowości młodych. (Józefa Kusz, Krasnobród) |
#15 5 na 5 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Dokąd zmierzamy? | Czego się spodziewać po narodzie, który ręka w rękę z nazistami unicestwiał Żydów milionami (co wie każda amerykańska blondynka), a w którego kraju czarni piłkarze boją się wyjść na boisko, co by nie poślizgnąć się na licznych skórkach od bananów. Ludzie tutaj niedługo zaczną się bać za długo przebywać na słońcu. aby się zbytnio nie opalić  Edit: tfu, jacy "czarni piłkarze"... oczywiście chodziło o zawodników białych inaczej. |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|