Racjonalista - Strona głównaDo treści
ranking "normalnych" szkół

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
23-12-2012 17:31mrkwjc (8 punktów)ranking "normalnych" szkół
Ocena 3 na 3
Witam!

Czy istnieje może gdzieś ranking szkół, które nie epatują dzieci religią katolicką (np. obowiązkowe rekolekcje albo rozpoczęcie roku w kościele, itp.) ? Niedługo przyjdzie mi posłać dziecko do szkoły i nie chciałbym mieć problemów...

Pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arystyp z Cyreny (6368 punktów)
Szczerze wątpię

Najlepiej podaj region, w którym chcesz wybrać szkołę to może znajdzie się ktoś kto opisze swoje doświadczenia i powie jakie szkoły warto wybrać, a jakie odrzucić.

Zasadniczo jednak rekolekcje nigdy nie są obowiązkowe. Tylko problem co z dzieckiem zrobić. Licealista sobie spokojnie pójdzie do domu, ale w podstawówce to może być problem (odebrać dziecko koło 11) więc każda szkoła powinna zapewnić jakąś opiekę (np. w świetlicy czy bibliotece).

Teoretycznie żadna publiczna szkoła nie może narzucić chodzenia na religię i uczestnictwa w praktykach religijnych. Więc jeśli nie poślesz dziecka do niepublicznej katolickiej szkoły to takie rzeczy nie powinny się wydarzyć. Ale wiadomo jak się przestrzega prawa w tym kraju...

Jeśli nie chcesz posyłać dziecka na religię bo np. jesteś innego wyznania szczera rozmowa z dyrektorem powinna pomóc (zawsze są dni otwarte i można się umówić z dyrektorem na rozmowę wcześniej). Taka rozmowa może wiele pomóc i można ją oczywiście odbyć w cztery oczy. Nie ukrywam, że pewnie będzie trudniej jak się jest osoba niewierzącą, bo z reguły katolicy są bardziej wyrozumiali dla innowierców niż ateistów czy agnostyków.

Nie warto mieć też z góry negatywnego nastawienia. W wielu szkołach nie do końca jest realizowana neutralność światopoglądowa, ale również są placówki, w których podchodzi się do tego poważnie. Z doświadczenia wiem, że prościej trafić na ten drugi typ w większych miastach.

"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
Ichi (8 punktów)
>Szczerze wątpię

Szkoda, przydałoby nam się coś takiego...

>Najlepiej podaj region, w którym chcesz wybrać szkołę to może znajdzie się ktoś kto opisze swoje doświadczenia i powie jakie szkoły warto wybrać, a jakie odrzucić.

Może z Łodzi ktoś się wypowie?

Pozdrawiam
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
Jak to jest z religią w szkołach katolickich? Jest dla każdego domyślna lub obowiązkowa? Próbował ktoś wymusić lekcje etyki albo zajęcia zastępcze w świetlicy?
kacezet (63 punktów)

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365