 |
Petycja o finansowanie homeopatii przez NFZ Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 03-01-2013 14:32 | panTeista (6808 punktów) | Petycja o finansowanie homeopatii przez NFZ
11 na 11 | Redakcja miesięcznika Nieznany Świat zamieściła petycję do Ministerstwa Zdrowia. Domaga się finansowania homeopatii ze środków publicznych NFZ. Można podpisywać się przeciw petycji. www.petycje.pl/9151 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Ania. (14138 punktów) | > Redakcja miesięcznika Nieznany Świat zamieściła petycję do Ministerstwa Zdrowia. Domaga się> finansowania homeopatii ze środków publicznych NFZ.> Można podpisywać się przeciw petycji.> www.petycje.pl/9151Wpisana, czekam na potwierdzenie.
|
|
7 na 7 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | >Redakcja miesięcznika Nieznany Świat
Zauważyłem że tytuł czasem dużo mówi o treści. Nieznany Świat pisze bzdury nie z tego świata. Niewiarygodne.pl to też same nie warte uwierzenia śmieci. Nasz Dziennik jak sama nazwa wskazuje jest ich, a nie mój.
Czy nie ma żadnego prawnego mechanizmu pozwalającego karać finansowo i kryminalnie zaplanowane oszustwa i obietnice bez pokrycia? W zdrowym kraju to się nie powinno opłacać.
|
|
6 na 6 | Meretseger (61860 punktów) | To przykro świadczy o polskim społeczeństwie, że więcej podpisów zebrano ZA, niż PRZECIW tej bzdurnej petycji...
|
|
 | 5 na 5 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | >To przykro świadczy o polskim społeczeństwie, że więcej podpisów zebrano ZA, niż PRZECIW tej bzdurnej petycji...
Albo o lepszej organizacji wielbicieli niematerialnej informacji leczniczej.
Eh, gdyby tak się dało w Polsce pharyngulować sondaże i petycje. Potrzebny nam taki polski PZ Mayers.
Może dałoby się wezwanie do podpisywania petycji na NIE dać na pierwszą stronę Racjonalisty?
"Religion is the opiate of the masses - - and we all know you should never give drugs to kids"
|
|
 | 1 na 1 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | >To przykro świadczy o polskim społeczeństwie, że więcej podpisów zebrano ZA, niż PRZECIW tej bzdurnej petycji...
Dla mnie to jeszcze jeden argument świadczący o cywilizacyjnym i mentalnym opóźnieniu naszego społeczeństwa.
|
|
 | 1 na 1 | Rigoletto (3891 punktów) | >To przykro świadczy o polskim społeczeństwie, że więcej podpisów zebrano ZA, niż PRZECIW tej bzdurnej petycji...
A co dopiero można powiedzieć o tych ciemniakach w UK, gdzie homeopatia jest elementem publicznej opieki zdrowotnej. Oraz o Niemczech, Francji, Szwajcarii i Włoszech, gdzie ponoć narodowe organizacje lekarskie zaakceptowały homeopatię jako metodę leczniczą. W Szwajcarii jest finansowana w ramach ubezpieczenia zdrowotnego... Czy ktoś mógłby nie-lekarzowi wyjaśnić o co tu chodzi??
|
|
|  | 5 na 5 | liliac (147340 punktów) | > Czy ktoś mógłby nie-lekarzowi wyjaśnić o co tu chodzi??Lekarze to tylko ludzie. Wielu z nich wierzy. Niektórzy w homeopatię, niestety. Lekarz niekoniecznie jest naukowcem i nie zawsze posługuje się ustaleniami nauki w codziennej praktyce.
"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny"
|
|
| |  | | Rigoletto (3891 punktów) | >>Czy ktoś mógłby nie-lekarzowi wyjaśnić o co tu chodzi?? >Lekarze to tylko ludzie. Wielu z nich wierzy. Niektórzy w homeopatię, niestety. Lekarz niekoniecznie jest naukowcem i nie zawsze posługuje się ustaleniami nauki w codziennej praktyce.
Ja też uważam, że homeopatia nie powinna działać, ale czy przypadkiem nie jest lepiej, aby niektóre dolegliwości "leczyć" homeopatycznie niż bezrefleksyjnie faszerować ludzi antybiotykami i paracetamolem? Nie mówię oczywiście o poważnych chorobach, ale być może tu leży pies pogrzebany - homeopatia jest pożądana, bo głupio stosowana medycyna może czynić większe szkody, niż umiarkowane "szamaństwo"?
|
|
| | |  | 8 na 8 | maciejo (3492 punktów) | >Ja też uważam, że homeopatia nie powinna działać, ale czy przypadkiem nie jest lepiej, aby niektóre dolegliwości "leczyć" homeopatycznie niż bezrefleksyjnie faszerować ludzi antybiotykami i paracetamolem?
Homeopatia nie jest leczeniem tylko oszukiwaniem pacjenta. Wmawianiem, że woda z cukrem może jakkolwiek pomóc. Oczywiście lekarze przesadzają z antybiotykami ale często wskutek działań pacjentów. Chcą dostać coś co szybko załatwi sprawę - wręcz uważają, że "co to za lekarz co antybiotyku nie dał". Lekarz też ma mało czasu na pacjenta i tak niepotrzebnie na część chorób przepisuje się za dużo leków.
>Nie mówię oczywiście o poważnych chorobach, ale być może tu leży pies pogrzebany - homeopatia jest pożądana, bo głupio stosowana medycyna może czynić większe szkody, niż umiarkowane "szamaństwo"?
Homeopatia nie jest metodą leczniczą. Nie przeszła pomyślnie żadnych testów. Wszystkie badania wykazały brak skuteczności. Głupie stosowanie medycyny należy eliminować poprzez uświadamianie lekarzy i pacjentów, a nie szukanie pomocy u szamanów.
|
|
| | |  | 6 na 6 | panTeista (6808 punktów) | >ale czy przypadkiem nie jest lepiej, aby niektóre dolegliwości "leczyć" homeopatycznie
Jak ktoś chce to może się "leczyć" homeopatycznie ale za pieniądze własne, a nie ze środków publicznych NFZ.
Nadzieją na deklerykalizację Polski są wybory i Ruch Palikota.
|
|
| | | |  | | Rigoletto (3891 punktów) | >>ale czy przypadkiem nie jest lepiej, aby niektóre dolegliwości "leczyć" homeopatycznie >Jak ktoś chce to może się "leczyć" homeopatycznie ale za pieniądze własne, a nie ze środków publicznych.
A jeśli większość obywateli tak jak w Szwajcarii, zażyczy sobie refundacji to co?
|
|
| | | | |  | | panTeista (6808 punktów) | >>Jak ktoś chce to może się "leczyć" homeopatycznie ale za pieniądze własne, a nie ze środków publicznych. >A jeśli większość obywateli tak jak w Szwajcarii, zażyczy sobie refundacji to co?
To będzie refundacja, głupoty nie zwalczy się siłą. Spodziewasz się w tej kwestii referendum? Ja nie.
Nadzieją na deklerykalizację Polski są wybory i Ruch Palikota.
|
|
| | |  | 4 na 4 | -jad- (18783 punktów) | >ale czy przypadkiem nie jest lepiej, aby niektóre dolegliwości "leczyć" homeopatycznie niż bezrefleksyjnie faszerować ludzi antybiotykami i paracetamolem?
Nie jest. Albo jesteś chory albo nie. Jeśli jesteś to potrzebujesz prawdziwej terapii a jeśli nie, to nie potrzebujesz jej wcale. Jeśli ciągle wydaje Ci się, że jesteś, mimo że nie jesteś, to potrzebujesz pomocy psychologa (ewentualnie, psychiatry) a nie wróżki z TVN-u. Niepotrzebne zapisywanie pacjentom antybiotyków jest osobnym problemem ale społeczna świadomość, w tej sprawie, szybko wzrasta. Znamienne, że wzrasta również wśród lekarzy, którzy przecież powinni byli to wszystko wiedzieć zanim zaczęto o tym pisać w poczytnych gazetach czy w uświadamiających ulotkach wywieszanych w przychodniach.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Rigoletto (3891 punktów) | > >ale czy przypadkiem nie jest lepiej, aby niektóre dolegliwości "leczyć" homeopatycznie niż bezrefleksyjnie faszerować ludzi antybiotykami i paracetamolem?> Nie jest. Albo jesteś chory albo nie. Jeśli jesteś to potrzebujesz prawdziwej terapii a jeśli nie, to nie potrzebujesz jej wcale.Nie słyszałeś o tym ile ludzie kupują niepotrzebnych lekarstw? Miałem kiedyś znajomą, która leczyła wszelkie dolegliwości Biseptolem. I twierdziła, że działa na wszystko... Akurat dla niej homeopatia byłaby w sam raz, bo choroby miała głównie urojone. Niestety wielu ludzi jest mało rozgarniętych i traktują lekarstwa jak suplement diety. > Niepotrzebne zapisywanie pacjentom antybiotyków jest osobnym problemem ale społeczna świadomość, w tej sprawie, szybko wzrasta. Znamienne, że wzrasta również wśród lekarzy, którzy przecież powinni byli to wszystko wiedzieć zanim zaczęto o tym pisać w poczytnych gazetach czy w uświadamiających ulotkach wywieszanych w przychodniach.Co się dziwisz, lekarzy mamy niestety często niedouczonych. Ja mam takiego lekarza pierwszego kontaktu, który diagnozuje przy pomocy takiego samouczka, jakiego miałem dawno temu do rozpoznawania chorób rybek akwariowych (na szczęście dotyczącego ludzi)  . Na szczęście nie choruję zbyt często...
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | -jad- (18783 punktów) | >Miałem kiedyś znajomą, która leczyła wszelkie dolegliwości Biseptolem. I twierdziła, że działa na wszystko... Akurat dla niej homeopatia byłaby w sam raz, bo choroby miała głównie urojone.
A skąd wiesz, że urojone? To chyba nie tak łatwo stwierdzić postronnej osobie. Z pewnej kobiety też się wszyscy śmiali, że sobie wymyśla choroby, bo jej się pracować nie chce aż ta na złość otoczeniu dość udanie zasymulowała własną śmierć i wszystkim się ciut łyso zrobiło.
>Niestety wielu ludzi jest mało rozgarniętych i traktują lekarstwa jak suplement diety.
To prawda ale nie wydaje mi się, żeby homeopatia była właściwym remedium na tą chorobę. Ktoś po prostu nabija sobie kiesę kosztem ludzkiej naiwności, niewiedzy. Przecież nie każdy rozumie na jakiej zasadzie działają poszczególne leki, ja też nie. Dobrze, że ktoś lepiej ode mnie zorientowany podniósł problem i teraz łatwo trafić na łopatologiczne wyjaśnienia, na jakiej żałosnej mrzonce cała homeopatia się opiera.
|
|
| |  | 4 na 4 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | > Lekarze to tylko ludzie. Wielu z nich wierzy. Niektórzy w homeopatię, niestety. Lekarz niekoniecznie jest naukowcem i nie zawsze posługuje się ustaleniami nauki w codziennej praktyce.Mój kolega ginekolog wierzy w poporodowe dziewictwo matki Jezusa.
|
|
2 na 2 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | Podpisane.
Zaraz popędzę znajomych, za jest 225 głosów a przeciw 87. Tak nie może być!
"Religion is the opiate of the masses - - and we all know you should never give drugs to kids"
|
|
 | 3 na 3 | Ania. (14138 punktów) | > Podpisane.> Zaraz popędzę znajomych, za jest 225 głosów a przeciw 87.> Tak nie może być!Też porozsyłałam po FB. Bunt! Już 182 / 116 (liczą się tylko zweryfikowane głosy, stąd niższe wartości) Leci - 186 / 141
|
|
|  | 1 na 1 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) |
> Leci - 186 / 141  No koledzy i koleżanki, jeszcze 8 głosów i będziemy góra i w zweryfikowanych i w całkowitej liczbie. To taki drobiazg, nigdzie nie trzeba chodzi, transparentów nie trzeba przygotowywać, parę kliknięć i gotowe. No przecież jest nas więcej niż skromne dwie setki.
"Religion is the opiate of the masses - - and we all know you should never give drugs to kids"
|
|
| Piątkowski (5131 punktów) | OK, podpisane...
|
|
2 na 2 | martok (1115 punktów) |
>Można podpisywać się przeciw petycji.
Dobrze, że nagłośniłeś tę inicjatywę. Inaczej ja na przykład w ogóle sprawy bym nie zauważył. Podpisałem, zatwierdziłem. Myślę, że to psi obowiązek wszystkich racjonalistów. Pozdrawiam - M *
|
|
2 na 2 | DyktaFon (9281 punktów) | Podpisane... oczywiście przeciw
|
|
| KarolG (2892 punktów) | Podpisany. 194. przeciw.
Thank God, I'm an atheist
|
|
 | | Hrihorij (1723 punktów) | Podpisane! 218 przeciw (188 zweryfikowane)
|
|
-3 na 3 | Irracja (4721 punktów) | > Redakcja miesięcznika Nieznany Świat zamieściła petycję do Ministerstwa Zdrowia. Domaga się> finansowania homeopatii ze środków publicznych NFZ.> Można podpisywać się przeciw petycji.> www.petycje.pl/9151... osobiście nie jestem przeciwnikiem homeopatii, jako takiej. Jednak to "medycyna zapobiegawcza" i jako taka nie powinna być refundowana. Co do skuteczności niektórych metod homeopatii?... aaa, to już całkiem inny problem. I też świadczy przeciw refundowaniu homeopatii... ... pozdrawiam... 
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
 | 12 na 12 | liliac (147340 punktów) | > ... osobiście nie jestem przeciwnikiem homeopatii, jako takiej.To ciekawe. Większość na tym forum, jak mi się zdawało, nie popiera oszustwa 
"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny"
|
|
|  | -9 na 9 | Irracja (4721 punktów) | > >... osobiście nie jestem przeciwnikiem homeopatii, jako takiej.> To ciekawe. Większość na tym forum, jak mi się zdawało, nie popiera oszustwa  ... po prostu, nie popieram "wrzucania wszystkiego do jednego worka". Homeopatia to nie tylko "stawianie pijawek bez opamiętania" (vide: jeden z wątków na forum), lecz również środki ziołowe mające zapobiegać np. grypie i innym chorobom. To dość szerokie pojęcie. W latach 70-tych i 80-tych (ubiegłego wieku) pojecie homeopatii było wprowadzone w Polsce i kojarzone właśnie z ziołowymi lekami. Skuteczność różna, lecz póki nie szkodzą i nie odciągają od "standardowej medycyny", to dlaczego nie, jeżeli kogoś to przekonuje. To prywatna sprawa. Jednak to zdecydowanie za mało by robić taki szum i żądać refundowania takiego leczenia. Tym bardziej, że znając życie należy podejrzewać, iż największe korzyści będą ciągnąć szarlatani, a nie ta niewielka grupa która rzeczywiście szuka jakiś innych rozwiązań (tych to zdecydowanie jest mniej, dzisiaj)... ot, i cała tajemnica... 
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
| |  | 13 na 13 | liliac (147340 punktów) | To teraz jeszcze sprawdź w jakiejś encyklopedii czym jest homeopatia (podpowiem - to nie ziołolecznictwo) zanim popłyniesz z kolejną bzdurą.
"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny")
|
|
| |  | 14 na 14 | Meretseger (61860 punktów) | >W latach 70-tych i 80-tych (ubiegłego wieku) pojecie homeopatii było wprowadzone w Polsce i kojarzone właśnie z ziołowymi lekami. Błędnie. Homeopatia to nie jest ziołolecznictwo. Zioła są wprowadzone do medycyny konwencjonalnej, bo są skuteczne. Prawie wszystkie leki są oparte o wyciągi z roślin. Nawet to, co obecnie otrzymuje się syntetycznie - np. kwas acetylosalicylowy, czyli zwykła aspiryna, pierwotnie występowało jako napar z kwiatów wiązówki błotnej. To częsty błąd - mylenie homeopatii z ziołolecznictwem. Zioła działają, homeopatia nie.
|
|
| | |  | -6 na 6 | Irracja (4721 punktów) | >>W latach 70-tych i 80-tych (ubiegłego wieku) pojecie homeopatii było wprowadzone w Polsce i kojarzone właśnie z ziołowymi lekami. >Błędnie. Homeopatia to nie jest ziołolecznictwo. Zioła są wprowadzone do medycyny konwencjonalnej, bo są skuteczne. Prawie wszystkie leki są oparte o wyciągi z roślin. Nawet to, co obecnie otrzymuje się syntetycznie - np. kwas acetylosalicylowy, czyli zwykła aspiryna, pierwotnie występowało jako napar z kwiatów wiązówki błotnej. To częsty błąd - mylenie homeopatii z ziołolecznictwem. Zioła działają, homeopatia nie.
... a od czego zaczęła się historia homeopatii, jak nie od powrotu do medycyny ludowej, w tym i ziołolecznictwa? Problemem jest tutaj szarlataneria która próbuje się ukryć wszędzie gdzie to możliwe, w tym i pod pojęciem homeopatii. Nawet w medycynie klasycznej próbuje się umiejscowić. Sam, w zeszłym roku spotkałem się z takim przypadkiem. Dobrze że zaprzyjaźniony lekarz pomógł mi przekonać znajomą, iż trafiła na szarlatana. Inaczej straciłaby ponad 40 tyś złotych, a tak zaoszczędziła prawie 15 tyś i jest całkowicie zadowolona z leczenia (sprawa dotyczyła rekonstrukcji stawu barkowego)...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
| | | |  | 8 na 8 | liliac (147340 punktów) | >>Błędnie. Homeopatia to nie jest ziołolecznictwo. Zioła są wprowadzone do medycyny konwencjonalnej, bo są skuteczne. Prawie wszystkie leki są oparte o wyciągi z roślin. Nawet to, co obecnie otrzymuje się syntetycznie - np. kwas acetylosalicylowy, czyli zwykła aspiryna, pierwotnie występowało jako napar z kwiatów wiązówki błotnej. To częsty błąd - mylenie homeopatii z ziołolecznictwem. Zioła działają, homeopatia nie. >... a od czego zaczęła się historia homeopatii, jak nie od powrotu do medycyny ludowej
Od pana Hahnemanna (koniec XVIII wieku). Zajrzysz w końcu do tej encyklopedii czy planujesz nadal się ośmieszać?
"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny")
|
|
| | | |  | 13 na 13 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | >... a od czego zaczęła się historia homeopatii, jak nie od powrotu do medycyny ludowej
Od objawienia które ogłosił pan Samuel Hahnemann w 1796 roku. Bardzo konkretnie możemy wyznaczyć czas narodzin homeopatii jaką znamy i wskazać z imienia i nazwiska jej ojca (tzn. ja mogę, lilac może i parę innych osób może, Ty jak widać nie) i nie ma ona wiele wspólnego z medycyną ludową.
Jezu, ile możesz to ciągnąć? Rusz cztery litery i poczytaj trochę.
Kiedy Ci jedna osoba mówi, żeś osioł, to możesz to zignorować, ale jeżeli mówią Ci to wszyscy wkoło to może powinnaś jednak obejrzeć sobie uszy w lustrze?
"Religion is the opiate of the masses - - and we all know you should never give drugs to kids"
|
|
| |  | 5 na 5 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | > >>... osobiście nie jestem przeciwnikiem homeopatii, jako takiej.> >To ciekawe. Większość na tym forum, jak mi się zdawało, nie popiera oszustwa  > ... po prostu, nie popieram "wrzucania wszystkiego do jednego worka". Homeopatia to nie tylko "stawianie pijawek bez opamiętania" (vide: jeden z wątków na forum), lecz również środki ziołowe mające zapobiegać np. grypie i innymAle bzdury. Pomyliła Ci sie chyba homeopatia z efektem placebo jako jedyny jaki dają niektóre zioła. Wiele ziół jest jednak lekami, których działanie zostało potwierdzone badaniem z grupą kontrolną. Żadne takie badanie nie potwierdziło działania homeopatii.
|
|
| |  | 3 na 3 | Elka I Ponura (7473 punktów) | > >>... osobiście nie jestem przeciwnikiem homeopatii, jako takiej.> >To ciekawe. Większość na tym forum, jak mi się zdawało, nie popiera oszustwa  > ... po prostu, nie popieram "wrzucania wszystkiego do jednego worka". Homeopatia to nie tylko "stawianie pijawek bez opamiętania" (vide: jeden z wątków na forum), lecz również środki ziołowe mające zapobiegać np. grypie i innym chorobom.Ja mam dla ciebie propozycję, która pozwoli ci łatwo odróżnić ziołolecznictwo od homeopatii. Sezon zachorowań jest - jeśli cię coś trafi i dostaniesz antybiotyk (np amoksycylinę, moją ulubioną), to pewnie na min 10 dni. Przez pierwsze pięć dni bierz go w komplecie z tym fantastycznie pro-odpornościowym Oscillo-cośtam. Drugie pięć spróbuj antybiotyk i wszystkie posiłki popijać dziurawcem (herbatka w stanie czystym albo w mieszankach do nabycia w każdej aptece). Daj znać, jak efekty eksperymentu 
Atheism is a non-prophet organization. George Carlin
|
|
 | 13 na 13 | Meretseger (61860 punktów) | >Jednak to "medycyna zapobiegawcza" Pomyłka. To w ogóle nie jest medycyna. Ani zapobiegawcza, ani żadna inna.
|
|
|  | -5 na 5 | Irracja (4721 punktów) | > >Jednak to "medycyna zapobiegawcza"> Pomyłka. To w ogóle nie jest medycyna. Ani zapobiegawcza, ani żadna inna.www.racjon(*)orum.php/s,540125/i,29#w540331... pozdrawiam... 
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
| |  | 10 na 10 | setarkos (10757 punktów) | >Jednak to "medycyna zapobiegawcza" Niech zatem refundują proporcjonalnie do zawartości substancji czynnej w "leku".
|
|
| | |  | -3 na 3 | Irracja (4721 punktów) | >>Jednak to "medycyna zapobiegawcza" >Niech zatem refundują proporcjonalnie do zawartości substancji czynnej w "leku".
... bez przesady, bez przesady proszę. Nie lubię stawiania kogoś pod ścianę tylko dlatego, że ma pewne wątpliwości. Taka mentalność jest cechą KRK, i u racjonalisty powinna razić...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
| | | |  | | setarkos (10757 punktów) | Usunięte przez moderatora
|
|
| | | |  | 2 na 2 | Ania. (14138 punktów) | >>>Jednak to "medycyna zapobiegawcza" >>Niech zatem refundują proporcjonalnie do zawartości substancji czynnej w "leku". >... bez przesady, bez przesady proszę. Nie lubię stawiania kogoś pod ścianę tylko dlatego, że ma pewne wątpliwości. Taka mentalność jest cechą KRK, i u racjonalisty powinna razić... Czy oczekiwanie, że terapia udowodni w obiektywnym teście swoją skuteczność, zanim będzie wdrażana i refundowana, jest nieracjonalne?
|
|
| |  | 9 na 9 | Meretseger (61860 punktów) | > "(...) póki nie szkodzą i nie odciągają od "standardowej medycyny", to dlaczego nie (...)"Problem w tym, że często odciągają. Ale w końcu pewnie, te homeopatyczne pigułki to jak cukierki, bo z cukru się głównie składają. Albo syropy - składające się z wody. Nie pomogą i nie zaszkodzą (fizycznie), za to mogą bardzo zaszkodzić w końcowym obrachunku, bo ludzie zastępują zwykłe leki tymi cukiereczkami. PS. Szczytem wszystkiego jest telewizyjna reklama preparatu (?) o nazwie Oscillococcinum. Wiadomo, że na nic nie pomaga, bo zwyczajnie nie działa, ale w tv przedstawiany jest jako lek na przeziębienie, wzmacniający odporność. Dlaczego stacje telewizyjne są takie durne?
|
|
| | |  | 7 na 7 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) |
> PS. Szczytem wszystkiego jest telewizyjna reklama preparatu (?) o nazwie Oscillococcinum. Wiadomo, że na nic nie pomaga, bo zwyczajnie nie działa, ale w tv przedstawiany jest jako lek na przeziębienie, wzmacniający odporność. Dlaczego stacje telewizyjne są takie durne?  Nie "dlaczego" a "za ile"  90% koszty produkcji oscillo to koszty reklamy i pokrewne, bo jeżeli chodzi o surowiec, to całą dotychczasowa produkcję można o ile wiem załatwić jedną kaczką.
"Religion is the opiate of the masses - - and we all know you should never give drugs to kids"
|
|
| | | |  | 6 na 6 | martok (1115 punktów) |
>90% koszty produkcji oscillo to koszty reklamy i pokrewne, bo jeżeli chodzi o surowiec, to całą dotychczasowa produkcję można o ile wiem załatwić jedną kaczką.
Te potrzeby surowcowe w produkcji oscillococcinum mocno przeszacowałaś. Rozcieńczenie kaczej wątroby w oscillococcinum wynosi 400D (informacja na opakowaniu) czyli jedną cząstkę na 10 do potęgi 400!!! Dla porównania: szacowana liczba wszystkich atomów w całym wszechświecie wynosi 10 do potęgi 80. A więc jedna komórka kaczej wątroby wystarczy do tego, aby produkować tonę oscillococcinum dziennie do końca świata. A nawet tysiąc ton. *
|
|
| | |  | 1 na 1 | Irracja (4721 punktów) | > >"(...) póki nie szkodzą i nie odciągają od "standardowej medycyny", to dlaczego nie (...)"> Problem w tym, że często odciągają. Ale w końcu pewnie, te homeopatyczne pigułki to jak cukierki, bo z cukru się głównie składają. Albo syropy - składające się z wody. Nie pomogą i nie zaszkodzą (fizycznie), za to mogą bardzo zaszkodzić w końcowym obrachunku, bo ludzie zastępują zwykłe leki tymi cukiereczkami.> PS. Szczytem wszystkiego jest telewizyjna reklama preparatu (?) o nazwie Oscillococcinum. Wiadomo, że na nic nie pomaga, bo zwyczajnie nie działa, ale w tv przedstawiany jest jako lek na przeziębienie, wzmacniający odporność. Dlaczego stacje telewizyjne są takie durne?  ... durne czy pazerne na wpływy z reklam? Niby media są środkami opiniotwórczymi. Niestety, ta opiniotwórczość zależna jest najczęściej od kasy i oglądalności... 
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
| |  | 8 na 8 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | > >>Jednak to "medycyna zapobiegawcza"> >Pomyłka. To w ogóle nie jest medycyna. Ani zapobiegawcza, ani żadna inna.> www.racjon(*)orum.php/s,540125/i,29#w540331Czego ma dowieść powoływanie się przez Ciebie na własną wypowiedź powielająca tę samą bzdurą?? Bzdura powtórzona 10 razy nie staje się mniej bzdurą.
"Religion is the opiate of the masses - - and we all know you should never give drugs to kids"
|
|
| | |  | -7 na 7 | Irracja (4721 punktów) | >Czego ma dowieść powoływanie się przez Ciebie na własną wypowiedź powielająca tę samą bzdurą?? >Bzdura powtórzona 10 razy nie staje się mniej bzdurą.
... to raczej test na ile ktoś wyzwolił się z mentalności KRK. To raczej ich domeną jest "wiara w nieomylność własnych poglądów". Racjonalista który nie rozumie, że bzdura to tylko najmniej prawdopodobna możliwość, przestaje być racjonalistą. Staje w jednym szeregu z "głęboko wierzącymi". W tym wypadku, w nieograniczone możliwości ludzkiego rozumu i poznania. Dlatego, hmmm "patronem" racjonalistów jest Kartezjusz ("wiem, że nic nie wiem")...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
 | 7 na 7 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) |
>... osobiście nie jestem przeciwnikiem homeopatii, jako takiej. Jednak to "medycyna zapobiegawcza"
A czemu zapobiega, poza podjęciem na czas skutecznej terapii?
"Religion is the opiate of the masses - - and we all know you should never give drugs to kids"
|
|
|  | -8 na 8 | Irracja (4721 punktów) | >>... osobiście nie jestem przeciwnikiem homeopatii, jako takiej. Jednak to "medycyna zapobiegawcza" >A czemu zapobiega, poza podjęciem na czas skutecznej terapii?
... homeopatia to też leki ziołowe. Leki podnoszące odporność, zapobiegające sezonowym chorobom, itp. Homeopatia to dość szerokie pojęcie i jego obecność w słowniku polskim zaczęła się właśnie od leków ziołowych. To że szarlataneria (pijawki, reiki, i inne) próbują się promować i uzyskać status "medycyny" pod przykrywką homeopatii to inna sprawa. I to zjawisko i taką szarlatanerię należy tępić...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
| |  | 9 na 9 | Meretseger (61860 punktów) |
>... homeopatia to też leki ziołowe. Po raz kolejny stanowcze NIE.
|
|
| | |  | -5 na 5 | Irracja (4721 punktów) | > >... homeopatia to też leki ziołowe.> Po raz kolejny stanowcze NIE.... zanim będziemy dalej brnąc w tę dyskusje proponuję zapoznać się z tymi stronmi: pl.wikiped(*)7_Boiron_S.A._vs._Gregosiewiczpl.wikiped(*)wna_homeopatii_na_świecie... leki pochodzenia ziołowego, mineralnego i zwierzęcego są prawnie uznane za leki homeopatyczne, co ma wyraz w orzecznictwie prawnym. Tak Polski, jak i całego świata. Homeopatia to naprawdę bardzo szerokie pojęcie... ... a teraz spadam do lekarza "medycyny klasycznej". Pewnie znów (na 4-5 różnych leków) zapisze mi co najmniej jeden opisany prawnie jako "lek homeopatyczny"... ... pozdrawiam, i do wieczora (najprawdopodobniej)... 
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
| | | |  | 6 na 6 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | > >>... homeopatia to też leki ziołowe.> >Po raz kolejny stanowcze NIE.> ... zanim będziemy dalej brnąc w tę dyskusje proponuję zapoznać się z tymi stronmi:> pl.wikiped(*)7_Boiron_S.A._vs._Gregosiewicz> pl.wikiped(*)wna_homeopatii_na_świecieCzy Ty potrafisz czytać? Podobno można umieć pisać i nie umieć czytać. Nie wierzyłam, ale teraz widzę to na własne oczy.
"Religion is the opiate of the masses - - and we all know you should never give drugs to kids"
|
|
| | | |  | 10 na 10 | Meretseger (61860 punktów) | |
|
| | | | |  | 4 na 4 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | >Ja odpadam z tej dyskusji. To jak do ściany. >Dziękuję za uwagę.
Mądra rada. Ależ mnie wkurza ludzka głupota.
1...2...3...4...5...6...7...8...9...10 uff, żegnam, do zobaczenia w jakimś mniej irytującym wątku.
"Religion is the opiate of the masses - - and we all know you should never give drugs to kids"
|
|
| | | |  | 6 na 6 |
| | | |  | 3 na 3 | Ania. (14138 punktów) | > >>... homeopatia to też leki ziołowe.> >Po raz kolejny stanowcze NIE.> ... zanim będziemy dalej brnąc w tę dyskusje proponuję zapoznać się z tymi stronmi:> pl.wikiped(*)7_Boiron_S.A._vs._Gregosiewicz> pl.wikiped(*)wna_homeopatii_na_świecie> ... leki pochodzenia ziołowego, mineralnego i zwierzęcego są prawnie uznane za leki homeopatyczne, co ma wyraz w orzecznictwie prawnym. Tak Polski, jak i całego świata. Homeopatia to naprawdę bardzo szerokie pojęcie...Nie. Wiesz jak robią środki homeopatyczne? Otóż tak. Podają np. zioło określone jakiemuś boraczkowi. Patrzą jak mu szkodzi. Ziele wywołuje np. ból głowy i rumień. A więc uznaje się, że musi leczyć ból głowy i rumień. Czasem, jeśli ziele jest modne, wybierane jest nawet bez tej próby. Teraz biorą porcję ekstraktu, np. 1 ml, i dodają do 9 ml wody. Rozcieńczenie 1X. Teraz mieszają, określoną ilość ruchów w każdą stronę, żeby esencja przeszła do wody! Rozcieńczają znowu - zabierają 1 ml roztworu (stężenie 10% wyjściowego), i rozcienczają znowu w 9 ml wody. Mamy 1%. Teraz znowu, mamy 0,1%. I tak 14, a nawet ponad 30X. W niektórych przypadkach oznacza to, że masz jedną cząstkę leku w wodzie o objętości układu słonecznego. A więc nie ma go wcale. To nie jest ziołolecznictwo, tylko oszustwo, w którym mówią Ci, że zioła masz w tej butelce, a nigdy ich tam nie było.
|
|
| |  | 9 na 9 | liliac (147340 punktów) | A pisałam - sprawdź ZANIM zaczniesz brnąć głębiej w głupoty... Homeopatia to nie ziołolecznictwo, nie pijawki i nie reiki. To dość konkretna forma szarlatanerii. Przestań się popisywać ignorancją.
"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny")
|
|
| |  | 7 na 7 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | > >>... osobiście nie jestem przeciwnikiem homeopatii, jako takiej. Jednak to "medycyna zapobiegawcza"> >A czemu zapobiega, poza podjęciem na czas skutecznej terapii?> ... homeopatia to też leki ziołowe. Leki podnoszące odporność, zapobiegające sezonowym chorobom, itp. Homeopatia to dość szerokie pojęcie i jego obecność w słowniku polskim zaczęła się właśnie od leków ziołowych.Nie masz absolutnie pojęcia co to jest homeopatia, nawet Ci się nie chciało do Wiki zajrzeć (do słownika zresztą też nie sjp.pwn.pl/szukaj/homeopatia), ale nie przeszkadza Ci to mieć na ten temat zdania. To jest wprost książkowy popis ignorancji. Dawno się z takim nie spotkałam. Żenujące.
"Religion is the opiate of the masses - - and we all know you should never give drugs to kids"
|
|
| | |  | -4 na 4 | Irracja (4721 punktów) | > Nie masz absolutnie pojęcia co to jest homeopatia, nawet Ci się nie chciało do Wiki zajrzeć (do słownika zresztą też nie sjp.pwn.pl/szukaj/homeopatia), ale nie przeszkadza Ci to mieć na ten temat zdania.> To jest wprost książkowy popis ignorancji. Dawno się z takim nie spotkałam.> Żenujące.... za wskazanym przez panią słownikiem: Cytat: homeopatia - metoda leczenia opierająca się na założeniu, że ten sam czynnik, który szkodzi organizmowi, może być lekiem, jeśli używa się go w minimalnych dawkach.
... w takim ujęciu szczepienia ochronne też należałoby uznać za homeopatię, czy nawet szarlatanerię?. Wszak takie szczepienia są lekiem (np. przeciw grypie, itp.) i polegają na celowym wprowadzeniu do organizmu ludzkiego minimalnej dawki czynnika szkodzącego człowiekowi... ... poza tym proponuję wystosować petycję do rządu, o wycofanie z aptek i sprzedaży wszelkich leków oznaczonych (jawnie, czy też tylko w opisie) jako homeopatyczne. W końcu homeopatia jest wyłącznie szarlatanerią i powinna być całkowicie zakazana. Słowniki i Wikipedia mają swoje definicje. A rzeczywistość swoje, nawet w medycynie często inaczej rozumią pojęcie homeopatii. Warto czasami dokładnie poczytać to co przy lekach jest napisane..
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
| | | |  | 4 na 4 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | > >Nie masz absolutnie pojęcia co to jest homeopatia, nawet Ci się nie chciało do Wiki zajrzeć (do słownika zresztą też nie sjp.pwn.pl/szukaj/homeopatia), ale nie przeszkadza Ci to mieć na ten temat zdania.> >To jest wprost książkowy popis ignorancji. Dawno się z takim nie spotkałam.> >Żenujące.> ... za wskazanym przez panią słownikiem: Cytat: >homeopatia - metoda leczenia opierająca się na założeniu, że ten sam czynnik, który szkodzi organizmowi, może być lekiem, jeśli używa się go w minimalnych dawkach.
> ... w takim ujęciu szczepienia ochronne też należałoby uznać za homeopatię, czy nawet szarlatanerię?. Wszak takie szczepienia są lekiem (np. przeciw grypie, itp.) i polegają na celowym wprowadzeniu do organizmu ludzkiego minimalnej dawki czynnika szkodzącego człowiekowi...Dziewczyno, ile jeszcze będziesz się pogrążać. Od początku mówią Ci ludzie, że nie wiesz o czym mowa ale zamiast sprawdzić, czy czasem, może, nie brakuje Ci wiedzy w tej dziedzinie brniesz w bzdurę za bzdurą. Nie ważne ile argumentów o religii rzucisz, one nie zasłonią Twojej ignorancji. A może powinnam napisać "głupoty" bo to już wyszło daleko poza zwykła niechęć do zdobywania wiedzy. Słowo homeopatia ma jedno, konkretne znaczenie, nadane mu przez jej twórcę. Jest nienaukową koncepcją której podstawy są sprzeczne z prawami fizyki, chemii i współczesną wiedza o fizjologii człowieka. Nie ma nic wspólnego z medycyna ludową a z ziołolecznictwem o tyle, że stosuje się w niej wysokie rozcieńczenia naturalnych trucizn (TRUCIZN) np. belladonnę. Nota bene Twój wtręt na temat szczepionek jest niemal identyczny z jednym z argumentów homeopatów dlaczego "mniej znaczy więcej" i tak samo jak u nich świadczy o poważnych zaległościach z biologii na poziomie szkoły podstawowej. Już nie mam cierpliwości na wersal - bredzisz jak nawiedzona, jesteś leniem śmierdzącym któremu się nie chce przeczytać nawet paru akapitów w wikipedii i jeszcze swoje nieuctwo bezczelnie podnosisz do rangi cnoty. Zaczęłaś już skrobać dno. Zamilknij wreszcie.
"Religion is the opiate of the masses - - and we all know you should never give drugs to kids"
|
|
| | | | |  | 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) | "Irracja", mimo żeńskiego nicka, to jest ON.
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | >"Irracja", mimo żeńskiego nicka, to jest ON. >
Przepraszam, moja wina. Zadziałał mój seksizm, zwykle takie agresywne bzdury słyszę jednak od kobiet, najczęściej nastolatek.
Irracja jednak nie oponował wobec nazywania go dziewczyną i żeńskich końcówek. Hmm...
"Religion is the opiate of the masses - - and we all know you should never give drugs to kids"
|
|
| | | | | | |  | 1 na 1 | -jad- (18783 punktów) | > Irracja jednak nie oponował wobec nazywania go dziewczyną i żeńskich końcówek. Hmm...Może jej to wisi
|
|
| | | |  | 9 na 9 | Meretseger (61860 punktów) |
> ... w takim ujęciu szczepienia ochronne też należałoby uznać za homeopatię, czy nawet szarlatanerię?. Wszak takie szczepienia są lekiem (np. przeciw grypie, itp.) i polegają na celowym wprowadzeniu do organizmu ludzkiego minimalnej dawki czynnika szkodzącego człowiekowi...A otóż nie. Otóż szczepienia nie polegają na rozcieńczaniu wirusów, aż zostanie jeden w hektolitrze wody, tylko na wprowadzaniu do organizmu antygenu, by pobudzić układ odpornościowy delikwenta, żeby ten potem mógł rozpoznać zagrożenie (infekcję) i samodzielnie je zwalczyć. Z wiki: Cytat:W skład szczepionki może wchodzić żywy, o osłabionej zjadliwości (atenuowany) lub zabity drobnoustrój, a także inne fragmenty jego struktury czy metabolity Z homeopatią nie ma to nic wspólnego. > nawet w medycynie często inaczej rozumią pojęcie homeopatii.Rozumieją. Nie wiem, co Ci się wydaje, że w medycynie rozumieją, ale homeopatia jest przez prawdziwą medycynę traktowana jednoznacznie. Właśnie jako wyłącznie szarlataneria.
|
|
| | | | |  | | -jad- (18783 punktów) | >A otóż nie. Otóż szczepienia nie polegają na rozcieńczaniu wirusów, aż zostanie jeden w hektolitrze wody, tylko na wprowadzaniu do organizmu antygenu, by pobudzić układ odpornościowy delikwenta, żeby ten potem mógł rozpoznać zagrożenie (infekcję) i samodzielnie je zwalczyć.
Zastanawiam się czy szczepionka w ogóle jest lekiem. Grzebałem troszkę w sieci ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Gdzieniegdzie nazywa się ją lekiem ale z drugiej strony można też trafić na wyjaśnienia, czym szczepionka od leku się różni. Nigdy nie przyszło mi do głowy słowo "lek" w odniesieniu do szczepionki, bo zdawało mi się, że jedno ma z drugim tyle wspólnego co stetoskop z defibrylatorem. Może się myliłem? Pomoże ktoś?
|
|
| | | | | |  | 6 na 6 | Ania. (14138 punktów) | >>A otóż nie. Otóż szczepienia nie polegają na rozcieńczaniu wirusów, aż zostanie jeden w hektolitrze wody, tylko na wprowadzaniu do organizmu antygenu, by pobudzić układ odpornościowy delikwenta, żeby ten potem mógł rozpoznać zagrożenie (infekcję) i samodzielnie je zwalczyć. >Zastanawiam się czy szczepionka w ogóle jest lekiem. Grzebałem troszkę w sieci ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Gdzieniegdzie nazywa się ją lekiem ale z drugiej strony można też trafić na wyjaśnienia, czym szczepionka od leku się różni. Nigdy nie przyszło mi do głowy słowo "lek" w odniesieniu do szczepionki, bo zdawało mi się, że jedno ma z drugim tyle wspólnego co stetoskop z defibrylatorem. Może się myliłem? Pomoże ktoś? Zobaczmy co pisze sławetna Wiki Lek - każda substancja, niezależnie od pochodzenia (naturalnego lub syntetycznego), nadająca się do bezpośredniego wprowadzana do organizmu w odpowiedniej postaci farmaceutycznej w celu osiągnięcia pożądanego efektu terapeutycznego, lub w celu zapobiegania chorobie, często podawana w ściśle określonej dawce. Lekiem jest substancja modyfikująca procesy fizjologiczne w taki sposób, że hamuje przyczyny lub objawy choroby, lub zapobiega jej rozwojowi. Szczepionka zapobiega rozwojowi choroby. Jest zatem lekiem. BTW - oczywiście że szczepionka nie jest rozcieńczonym wirusem. Jest to wirus nieaktywny lub fragment osłonki wirusowej (lub bakterii), rozpoznawany jako antygen i wywołujący reakcję odpornościową, która z kolei powoduje odporność.
|
|
| | | | | | |  | 3 na 3 | -jad- (18783 punktów) | > Zobaczmy co pisze sławetna WikiŚwietnie. A ja szukam wszędzie Bóg wie czego tylko w definicję leku nie pomyślałem się zagłębić  Idę się położyć. Dzięki.
|
|
| | | |  | 2 na 2 | -jad- (18783 punktów) | >... poza tym proponuję wystosować petycję do rządu, o wycofanie z aptek i sprzedaży wszelkich leków oznaczonych (jawnie, czy też tylko w opisie) jako homeopatyczne.
Świetny pomysł, swoją drogą. Chętnie podpiszę.
|
|
| | | |  | 7 na 7 | Ania. (14138 punktów) | > ... za wskazanym przez panią słownikiem: Cytat: >homeopatia - metoda leczenia opierająca się na założeniu, że ten sam czynnik, który szkodzi organizmowi, może być lekiem, jeśli używa się go w minimalnych dawkach.
> ... w takim ujęciu szczepienia ochronne też należałoby uznać za homeopatię, czy nawet szarlatanerię?. Wszak takie szczepienia są lekiem (np. przeciw grypie, itp.) i polegają na celowym wprowadzeniu do organizmu ludzkiego minimalnej dawki czynnika szkodzącego człowiekowi...Nie. W homeopatii nie wprowadza się żadnego czynnika, poza wodą i cukrem. W "leku" jest jedna cząstka na ilość wody o rozmiarach nawet układu słonecznego. Nie wierzę nawet, że oni rzeczywiście robią te rozcieńczenia, od razu cukrują wodę i już. W szczepionce nie chodzi o minimalną ilość czynnika, a o antygen podany w taki sposób, aby patogen, w jakim normalnie się znajduje nie wywołał choroby. Może to być marwta bakteria, unieszkodliwiony wirus, lub ich fragmencik, zawierający antygen. W przeciwieństwie do homeopatii skuteczność szczepionek jest mierzona realnymi testami klinicznymi i znamy ich skuteczność, często niesamowitą.
|
|
3 na 3 | dstr (1474 punktów) | Z przyjemnością obserwowałem, jak licznik potwierdzonych podpisów przeciw prześcignął wczoraj wieczorem licznik potwierdzonych podpisów za. Czyżby wielbiciele Nieznanego Świata i homeopatii nie wierzyli w sprawdzanie maila?
|
|
 | 3 na 3 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | > Z przyjemnością obserwowałem, jak licznik potwierdzonych podpisów przeciw prześcignął wczoraj wieczorem licznik potwierdzonych podpisów za.> Czyżby wielbiciele Nieznanego Świata i homeopatii nie wierzyli w sprawdzanie maila?  > 11:50 piątek Jesteśmy gorą!!! za 252 (196) przeciw 259 (228)
"Religion is the opiate of the masses - - and we all know you should never give drugs to kids"
|
|
|  | | Ania. (14138 punktów) |
>11:50 piątek >Jesteśmy gorą!!! >za 252 (196) >przeciw 259 (228) Już przepadliśmy przy 400 naiwniakach.
|
|
1 na 1 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Wpisałem się, przeciwko. Świetne komentarze Ani.., polecam. Niestety, oszuści górą jeśli chodzi o ilość...
|
|
2 na 2 | Meretseger (61860 punktów) |
>Można podpisywać się przeciw petycji. Chyba ostatecznie przegraliśmy ten wyścig z głupotą... Ponad 800 osób legitymizuje swoim podpisem szarlatanerię.
|
|
 | 1 na 1 | setarkos (10757 punktów) | >Chyba ostatecznie przegraliśmy ten wyścig z głupotą... Sytuacja nie nastraja optymistycznie. Cóż zatem robić?
[Chyba tylko kierować pisma do instytucji mających czuwać nad resztkami rozumności, skoro na jednostki liczyć nie można.]
|
|
 | 3 na 3 | panTeista (6808 punktów) | >Chyba ostatecznie przegraliśmy ten wyścig z głupotą... Ponad 800 osób legitymizuje swoim podpisem szarlatanerię.
Może Ministerstwo Zdrowia nie uwzględni tej petycji. W końcu oprócz przewagi podpisów jest kwestia merytoryczna. Martwiłbym się gdyby ich było kilkadziesiąt tysięcy.
Nadzieją na deklerykalizację Polski są wybory i Ruch Palikota.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|