Racjonalista - Strona głównaDo treści
autocenzura w Eska TV

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
03-01-2013 15:03max99 (-1 punktów)
(zablokowany)
autocenzura w Eska TV
Ocena 2 na 2
Teledysk piosenki "One Day" Asaf Avidan pokazuje przez chwilę parę całujących się facetów, później faceta całującego się z dziewczyną.
Niby nic w tym dziwnego, ale ostatnio ten teledysk emitowała telewizja Eska TV (dostępna w naziemnej telewizji cyfrowej). No i co? No a to, że twarze całujących się mężczyzn zostały na tym teledysku rozmyte tak, żeby nie było widać, jak się całują.
Mimo to moment, w którym chłopak całował się z dziewczyną, nie był już ocenzurowany.

Czy to aby się nie nadaje do Rady Etyki Mediów?
Druga sprawa, że to pewnie łamie prawa autorskie, bo wątpię, by autorzy teledysku wydali zgodę na taką jego modyfikację.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>telewizji cyfrowej). No i co? No a to, że twarze całujących się mężczyzn zostały na tym teledysku
>rozmyte tak, żeby nie było widać, jak się całują.
>Mimo to moment, w którym chłopak całował się z dziewczyną, nie był już ocenzurowany.

Dbają o to, żebyś nie zmienił orientacji.

>Czy to aby się nie nadaje do Rady Etyki Mediów?

Tak. Niech ocenzurują też całowanie hetero.
max99 (-1 punktów)
(zablokowany)
>Tak. Niech ocenzurują też całowanie hetero.
>

Owszem. W końcu to promowanie heteroseksualizmu wśród gejów i nie daj Boże jakiś gej zmieni orientację na heteroseksualną!
03-01-2013 16:44 
 Ocena 1 na 1
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>>Tak. Niech ocenzurują też całowanie hetero.
>>
>Owszem. W końcu to promowanie heteroseksualizmu wśród gejów i nie daj Boże jakiś gej zmieni orientację na heteroseksualną!

Taka zmiana może spowodować złamanie ślubów kapłańskich. To niedopuszczalne.
Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)

>No i co? No a to, że twarze całujących się mężczyzn zostały na tym teledysku
>rozmyte tak, żeby nie było widać, jak się całują.

Ale gdyby jeden chłopak mordował drugiego, to nikt nie widziałby powodu, żeby to cenzurować.


Przeklęte lenistwo, w imię siedmiocyfrowej kwoty na koncie, opuść to pracowite ciało!
03-01-2013 17:23 
 Ocena 1 na 1
Arystyp z Cyreny (6368 punktów)
>Ale gdyby jeden chłopak mordował drugiego, to nikt nie widziałby powodu, żeby to cenzurować.

Z zabijaniem i przemocą mamy do czynienia od najmłodszych lat. Nawet w bajkach dla dzieci jest to na porządku dziennym. Wszyscy są więc oswojeni z tematem.

Seksualność człowieka to jednak dużo trudniejszy temat niż morderstwo. Wielu ludzi ma świra na punkcie seksualności, ponieważ żyją z przekonaniem, że wiedza ta prowadzi do deprawacji.

Bardzo smutne.

Z drugiej strony jak w takich społeczeństwach za sprzedawanie pirackiego windowsa można dostać tyle co za gwałt to logika wysiada.

"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365