 |
Pomoc dla bliźniego w wersji katolickiej. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-01-2013 22:05 | Adrian Trybek (339 punktów) | Pomoc dla bliźniego w wersji katolickiej.
14 na 14 | Dwa katolickie szpitale w Kolonii odmówiły przyjęcia kobiety, która podejrzewała, że została zgwałcona. www.dw.de/(*)-zgwałconej-kobiety/a-16528838Piękny przykład moralności i miłosierdzia. Pewnie pracownikom szpitala jeszcze huczało w głowach po niedzielnym czytaniu: "Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem, żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście moimi uczniami, jesli będziecie sie wzajemnie miłowali." | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Co ty tam wiesz o miłości do bliźniego. Algorytm, który określa jakie zachowanie jest moralne a jakie nie i co jezus miał na myśli wypowiadając zdanie x czy y znany jest tylko katolikom i innym wierzącym w brodatego dziadka w niebie. Dlatego każda osoba, która odmówiła pomocy kobiecie może spokojnie spać. Nagroda za te miłosierne zachowanie już czeka w niebie
|
|
 | 11 na 11 | tomj (123 punktów) | Klauzula sumienia - wynalazek pozwalający odmówić pomocy. Najlepiej oddajmy wszystko w ręce KK, a kościół ustali co jest zgodne z sumieniem. Oto nowy - lepszy świat: nauczyciele mogą odmawiać nauczania biologii w zakresie niezgodnym z "naukami objawionymi", farmaceuci mogą odmawiać handlowania świństwami antykoncepcyjnymi, a lekarze mogą odmawiać wykonywania badań i zabiegów niezgodnych z etyką katolicką (również z innymi dość zmiennymi w dziejach poglądami religijnymi).
Gdzie jest granica tego obłędu?
|
|
|  | 1 na 1 | Lodowy (1486 punktów) | >Klauzula sumienia - wynalazek pozwalający odmówić pomocy. >Najlepiej oddajmy wszystko w ręce KK, a kościół ustali co jest zgodne z sumieniem. Opisane zdarzenie to bezdyskusyjny przykład złej postawy. Przestrzegam jednak przed zbyt uproszczony myśleniem. Schemat na różnych forach jest identyczny - zdajdujemy w mediach news o jakiejś aferze i na tej podstawie rozszerzamy naszą krytykę na całą grupę. Np. piszą o burdach na stadionie i piszemy, że kibice piłkarscy to wandale. W tym przypadku rzecznik archidiecezji odniósł się krtycznie do tego co zrobiły szpitale. Moja znajoma umierała w hospicjum prowadzonym przez siostry zakonne i miała bardzo dobrą opiekę, mimo, że nie była katoliczką. Nie będę na tej podstawie twierdził, że KRK jest bardzo dobry, ale w drugą stronę też to u mnie działa. Oceniam konkretne zachowania i unikam uogólnień.
|
|
| |  | 1 na 1 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | To, ze kosciol, ksiadz, zakonnica czy inny quasi duchowny czlowieczek jest mily dla ludzi i otoczenia jest jego ZASRANYM obowiazkiem i nie powinno zaslugiwac chocby na jedno slowo wspomnienia. W swieckim prawie rola jaka pelni kosciol i kazdy ksiadz zowie sie rola gwaranta. Rola ta oznacza, ze ktos kto jest gwarantem ma specjalne obowiazki wzgledem swoich podopiecznych.
Powiedziec, ze kosciol pomogl temu czy tamtemu i dlatego jest dobry to tak samo jak by powiedziec "ta mama zrobila swojemu dziecku kanapke. Jest taka dobra, tak dobrze dba o swoje dziecko". Zarowno kanapka dla dziecka jak i pomoc kosciola dla ludzi jest ZASRANYM obowiazkiem gwaranta.
|
|
| | |  | 1 na 1 | Lodowy (1486 punktów) | > To, ze kosciol, ksiadz, zakonnica czy inny quasi duchowny czlowieczek jest mily dla ludzi i otoczenia jest jego ZASRANYM obowiazkiem i nie powinno zaslugiwac chocby na jedno slowo wspomnienia.Wow, skąd Ty to wziąłeś? Rewelacja. Ty wyznaczyłeś im taki zakres "zasranych" obowiązków? > W swieckim prawie rola jaka pelni kosciol i kazdy ksiadz zowie sie rola gwaranta.Jest to gdzieś napisane czy sam to wymyśliłeś? > Rola ta oznacza, ze ktos kto jest gwarantem ma specjalne obowiazki wzgledem swoich podopiecznych.Możesz napisać jakie to obowiązki? > Powiedziec, ze kosciol pomogl temu czy tamtemu i dlatego jest dobry to tak samo jak by powiedziec "ta mama zrobila swojemu dziecku kanapke. Jest taka dobra, tak dobrze dba o swoje dziecko".Napisałem wręcz coś odwrotnego. > Zarowno kanapka dla dziecka jak i pomoc kosciola dla ludzi jest ZASRANYM obowiazkiem gwaranta.  ps Czy moglbys uzywac polskich znakow?
|
|
| | | |  | 3 na 3 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Zakres obowiazkow kosciol wyznaczyl sobie sam belkoczac o bogu, jezusie, milosci do bliziego i onanizowaniem sie dekalogiem (onanizm ten polega na wciskaniu tego dekalogu wszystkim ludziom na swiecie - zarowno wierzacym jak i niewierzacym). Belkotem o swoim pochodzeniu i namaszczeniu prosto od/przez boga kosciol wydal na siebie wyrok bycia milosiernym, dobrym i slodkim. I ta dobroc i slodkosc powinna wynikac sama z siebie i nie powinna byc jakas wyjatkowa cecha kosciola. Powinna byc ZASRANYM aksjomatem.
Rola gwaranta? Rzeczywiscie nie wiem jak jest w wyznaniowej Polsce ale na przyklad u naszych zachodnich sasiadow jest to zapisane w kodeksie karnym. Gwarant z mocy prawa jest ZOBOWIAZANY do aktywnego dzialania w okreslonych sytuacjach. Rodzic jest na przyklad gwaranten wzgledem swojego dziecka. Jesli ty nie udzielisz pomocy obcemu dziecku (na przyklad dziecko sie topi) to najwyzej sad moze oskarzyc cie o nieudzielenie pomocy. Rodzic moze nawet odpowiadac za umyslne zabojstwo.
I kosciol swoimi roszczeniami o akceptacje biblii jako prawdy objawionej i swoimi opowiastkami, ze pochodzi do boga, ktory nadal kosciolowi misje zbawienia ludzkosci sam sobie nadal role gwaranta.
P.S. Nie moge uzyc polskich znakow bo nie pisze z Polski i nie mam mozliwosci zainstalowania polskiej czcionki.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | Lodowy (1486 punktów) | > onanizm ten polega na wciskaniu Tym mnie przekonałeś.
|
|
 | 7 na 7 | Irracja (4721 punktów) | > Co ty tam wiesz o miłości do bliźniego. Algorytm, który określa jakie zachowanie jest moralne a jakie nie i co jezus miał na myśli wypowiadając zdanie x czy y znany jest tylko katolikom i innym wierzącym w brodatego dziadka w niebie... ... błąd. Tego nawet wierzący nie wiedzą, oprócz grupki "wybrańców" z "nieomylnym papą" na czele. Wierni mają wyłącznie "nie myśleć i słuchać"... 
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali,...
Jesli dobrze widzę, nie ma tu niczego o gwałcie.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
1 na 1 | MadameDeVoltaire (1428 punktów) | >pacjentka mogłaby chcieć zażyć środek wczesnoporonny. Szpital musiałby wystawić jej receptę na taki preparat, a to - jak tłumaczono - jest nie do pogodzenia z etyką chrześcijańską.
Przyjmując, że domniemany zarodek jest dla nich bliźnim bardzo pomogli bliźniemu!
bang bang, shot you dead
|
|
-4 na 4 | Tarlop (218 punktów) | Oczywiście jak zwykle antyreligijny jazgot. Niestety obwiniać należy zlewaczałe państwo, a nie Kościół. Państwo postanawia zniewalać ludzi, a ludzie bronią się przed zniewoleniem. W tym przypadku postronną ofiarą padła ta kobieta.
"Tłumaczono się tym, że w przypadku takich okoliczności i badań zabezpieczających dowody gwałtu, pacjentka mogłaby chcieć zażyć środek wczesnoporonny. Szpital musiałby wystawić jej receptę na taki preparat, a to - jak tłumaczono - jest nie do pogodzenia z etyką chrześcijańską."
Gdyby państwo nie kazało wypisywać tych środków, to nie byłoby problemu z przeprowadzeniem badań.
Mod: Uprzejmie prosimy o nieco bardziej kulturalne wypowiedzi.
|
|
 | | Fafciu (953 punktów) | > Gdyby państwo nie kazało wypisywać tych środków, to nie byłoby problemu z przeprowadzeniem badań.No nie wiem, trzeba zrobić risercz jak sprawa wygląda np. w Somalii...
|
|
|  | | Tarlop (218 punktów) | Co to ma do tego?
|
|
1 na 1 | mayolina (2278 punktów) | z bawarskiego radio (Bayern2):nie pozwolić byKrK prowadził szpitale, za które płacimy z naszych podatków. I następna opinia: jak to jest możliwe, że ewangelicki szpital mógł pomóc, a KrK nie? Czyżby za dużo fobii JP2?
|
|
2 na 2 | mayolina (2278 punktów) | Z innego podwórka, choć w podobnym temacie: w Irlandii demonstracja anty-aborcyjna (chodzi o protest przeciw złagodzeniu prawa antyaborcyjnego) na której było 5 biskupów. W świetle tego co wydarzyło się w Irlandii, a więc śmierć kobiety, której odmówiono aborcji z powodów medycznych i która to śmierć spowodowała, że Irlandia rozważa złagodzenie restrykcyjnego prawa, czy jest zaskoczeniem obecność biskupów na TAKIEJ demonstracji? Po raz kolejny widać jaka jest hierarchia wartości w KrK i jak postrzegane są kobiety przez tę organizację. o demonstracji pisze Irish Times
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|