Racjonalista - Strona głównaDo treści
Bolszewicka Komuna Paryska

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
21-01-2013 20:22kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Bolszewicka Komuna Paryska
Ocena 20 na 20
Cytat:
Prawica organizuje obchody rocznicy śmierci Ludwika XVI, oskarża przy tym rewolucję francuską m.in. o spowodowanie rzezi Ormian, powstanie "krwawej bolszewickiej utopii", a Komunę Paryską ocenia jako zbrodniczą.

"Na 21 stycznia 2013 z inicjatywy środowisk chrześcijańskich i patriotycznych zaplanowano ogólnopolskie obchody 220. rocznicy śmierci Ludwika XVI straconego w czasie rewolucji francuskiej. W tym dniu w kilku miastach zostaną odprawione msze święte w rycie trydenckim" - czytamy na stronie www.wieden1863.pl. Po mszy o godz. 19.30 w Warszawie, w kościele św. Klemensa Hofbaunera prelekcję "Czym była śmierć Ludwika XVI dla Francji i Europy" wygłosi Marek Jurek.

Organizatorzy obchodów uważają, że "prawda o prawdziwym obliczu Rewolucji Francuskiej po dziś dzień bywa fałszowana, co ma daleko idące konsekwencje dla całej Europy". (źródło)
Prawdziwym Polakom najwyraźniej zabrakło już tematów z historii Polski, którymi mogliby się jeszcze zająć w ramach "polityki historycznej". Celebrowanie głupoty i klęski Powstania Styczniowego jest najwyraźniej ostatniem czym się zajęli. Przyszedł czas na dobranie się do historii innych krajów, na pierwszy (święty) ogień poszła Francja.

Kilka dni temu oglądałem w TV Trwam wywiad z jakimś księdzem doktorem, który raczył był podnieść zasługi Kościoła Katolickiego w walce o prawa człowieka, w walce z rasizmem itp. Ów ksiądz doktor wspomniał, że papież Paweł III jako pierwszy na świecie stwierdził, iż wszyscy Indianie są prawdziwymi ludźmi. Ksiądz doktor "zapomniał" dodać dalszego ciągu: "zdolnymi nie tylko pojąć katolicką wiarę, ale (...) z wielkim upragnieniem oczekującymi chwili jej przyjęcia"
Ksiądz doktor stwierdził ponadto, że Krzysztof Kolumb, przed wyruszeniem na swoją słynną wyprawę, ufundował malowidło na sklepieniu katedry, tak wziął sobie do serca słowa Pawła III.
I nic to, że Kolumb przed wyruszeniem w drogę nie miał pojęcia o istnieniu Indian, ani o istnieniu Ameryk, i nic to, że Paweł III wydał swój dekret 45 lat po wyprawie Kolumba.
Ksiądz doktor wie, że "trzeba siać, siać", więc sieje bzdury.
Ksiądz doktor wyraził też opinię, że za eksterminację Indian odpowiadają wyłącznie protestanci, w najmniejszym stopniu katolicy - no cóż, "trzeba siać, siać".

Tak więc przed Prawdziwymi Polakami jeszcze mnóstwo pracy, bo czeka na nich ujawnienie "prawdy historycznej" całego świata. Z zainteresowaniem będę śledził te działania.
Oczekuję, że ich zwieńczeniem będzie ogłoszenie, iż Jezus Chrystus i Matka Zawsze Dziewica byli Polakami a biblijny Raj znajdował się na Podkarpaciu.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Fafciu (953 punktów)
Rewolucji francuskiej nie lubią a gadają o wolnym rynku jak jacyś żyrondyści i o nacyi jak jacyś jakobini. Tylko Wielomski i spółka są w miarę konsekwentni...

Co do zbrodniczości Komuny Paryskiej- komunardzi przy żołdakach bandyty Thiersa którzy po upadku Komuny mordowali co popadnie byli wręcz aniołami.
21-01-2013 21:06
 Ocena 12 na 12
diogenes (42753 punktów)
>Po mszy o godz. 19.30 w Warszawie, w kościele św. Klemensa Hofbaunera prelekcję
>"Czym była śmierć Ludwika XVI dla Francji i Europy" wygłosi Marek Jurek.

Ależ kasztan!
Dla ideologicznej równowagi należałoby zorganizować Tydzień Borgiów. Bez prelekcji, ale z pokazami.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Irracja (4721 punktów)
>>Po mszy o godz. 19.30 w Warszawie, w kościele św. Klemensa Hofbaunera prelekcję "Czym była śmierć Ludwika XVI dla Francji i Europy" wygłosi Marek Jurek.
>>Ależ kasztan! Dla ideologicznej równowagi należałoby zorganizować Tydzień Borgiów. Bez prelekcji, ale z pokazami.

    Cytat:
... Borgiowie - oskarżani byli o wiele patologii oraz przestępstw - między innymi o nepotyzm, korupcję, symonię a także o kazirodztwo oraz liczne zabójstwa - szczególnie za pomocą trucizn...


    ... ciekawe na kim chciałbyś te przykłady zastosować. Zwłaszcza ten ostatni - z trucizną...

... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
21-01-2013 21:07
 Ocena 10 na 10
Kacperek (2127 punktów)
>Oczekuję, że ich zwieńczeniem będzie ogłoszenie, iż Jezus Chrystus i Matka Zawsze Dziewica byli
>Polakami a biblijny Raj znajdował się na Podkarpaciu.[/color]

A pierwsi ludzie nie wabili się Adam i Ewa, tylko Karol i Wojtyła.
21-01-2013 21:11 
 Ocena 2 na 2
Fafciu (953 punktów)
>>Oczekuję, że ich zwieńczeniem będzie ogłoszenie, iż Jezus Chrystus i Matka Zawsze Dziewica byli
>>Polakami a biblijny Raj znajdował się na Podkarpaciu.[/color]
>A pierwsi ludzie nie wabili się Adam i Ewa, tylko Karol i Wojtyła.

A potem Wojtyła wcisnęła Karolowi kremóweczkę...
22-01-2013 08:44 
 Ocena 1 na 1
Grimar (1210 punktów)
>A potem Wojtyła wcisnęła Karolowi kremóweczkę...

raczej szluga
Medieval (3004 punktów)
To walka o narzucenie swojej narracji. Słowo klucz w ustach Niezależnych dziennikarzy. Dlatego trzeba będzie zaprosić znajomych i pójść do kina na "Nędzników", aby przypomnieć sobie jakie to stosunki społeczne panowały we Francji tamtego okresu.
21-01-2013 23:27
 Ocena 11 na 11
chesterx (739 punktów)
(zablokowany)
>"Czym była śmierć Ludwika XVI dla Francji i Europy"
Jutrzenką wolności.
Nóż się otwiera - Komuna Paryska zbrodnicza? zabicie kilkudziesięciu zakładników w reakcji na wyrzynanie bezbronnych tysięcy to zbrodniczość? A może nie podoba im się spalenie Tuielliers? Osobliwa antylogika prawicowych środowisk naprawdę mnie dobija. Po pierwsze to, że prawicowcy ukradli lewicy powstanie styczniowe to hańba - chyba każdy, kto czytał deko więcej niż podstawę w liceum zna stanowisko białych, kiedy wsparli czyn zbrojny i dlaczego, to wie, jak to prawica pomogła powstaniu. A poza tym, co zabawne, przecież wielu polskich komunardów, m. in. Wróblewski, byli powstańcami styczniowymi. I znowu powtarza się uparty schemat - Polacy przez cały wiek XIX stanowili jeden z trzonów europejskiej rewolucyjnej lewicy, walczyli tam, gdzie się dało, a teraz prawica to sobie zakrada, a kler rozgłasza kolejne kłamliwe 'osiągnięcia". Podobny stek nagięć, bzdur i kłamstw to widziałem chyba tylko w tłumaczonych z rosyjskiego książkach z lat 40 ubiegłego wieku...
22-01-2013 01:36 
 Ocena 3 na 3
Sobieski20 (1136 punktów)
(zablokowany)
Oni nagminnie przypisują osiągnięcia oświecenia "chrześcijańskiemu dziedzictwu europy".
Mnie już nic nie zdziwi.
22-01-2013 12:28 
 Ocena 5 na 5
Appenzeller (3118 punktów)
>Nóż się otwiera - Komuna Paryska zbrodnicza?
A poza tym im się plącze - Komuna paryska ma rdzeń ten sam co współczesne francuskie "Commune" czyli gmina, wspólnota (to samo w House of Commons - Izbie Gmin), a więc Wspólnota Paryska. Jak zwykle plącze im się z komunizmem, a to z kolei ze Stalinem i bolszewikami, całkiem jak w dowcipie o żołnierzu.
Stopień zakłamania historii, przy którym podręczniki historii z późnego PRL zaczynają wyglądać na dzieła naukowe.


Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
27-01-2013 11:11 
 Ocena 1 na 1
katalina (4 punktów)
(zablokowany)
>>"Czym była śmierć Ludwika XVI dla Francji i Europy"
> - Polacy przez cały wiek XIX stanowili jeden z trzonów europejskiej rewolucyjnej lewicy, walczyli tam, gdzie się dało, a teraz prawica to sobie zakrada, a kler rozgłasza kolejne kłamliwe 'osiągnięcia". Podobny stek nagięć, bzdur i kłamstw to widziałem chyba tylko w tłumaczonych z rosyjskiego książkach z lat 40 ubiegłego wieku...
*************************************************************************
Pozwolę sobie dodać w skrocie mały akapit:
,,,prawica ma zakodowaną skłonność do zawłaszczania
wszystkiego co jest im wygodne lub przydatne,
podobnie jak KrK ,a niereformowalność
(tym się cechuje ich mentalność)*umysłu służy do
patolologicznego uporu przed prawdą lub faktami.
Nie wiem tylko czy podłoże tego stanu rzeczy
ma przyczynę w wrodzonej bezczelności czy w defekcie
psychicznym utrwalonym przez całe wieki w sposobie myślenia.
Osobiście wydaje mi się,że przyczyna może tkwić
w osobniczym upośledzeniu empatii,po prostu
są z natury arefleksyjni,niewrażliwi w sposob
selektywny na fakty,prawdę,czy wiedzę?
______________________________________
22-01-2013 08:32
 Ocena 21 na 21
Meretseger (61860 punktów)

>Ksiądz doktor wyraził też opinię, że za eksterminację Indian odpowiadają wyłącznie protestanci, w najmniejszym stopniu katolicy
Łał. Tyle lat żyłam w ciemnocie, aż tu dopiero ksiądz dochtór mnie oświecił. Hernán Cortés, Francisco Pizarro, Diego de Almagro, Pedro de Valdivia to oczywiście nie katolicy. Wcale. W ogóle. W żadnym wypadku.
"Bo należy wiedzieć, że we wszystkich krajach, do których wkraczali Hiszpanie, zawsze urządzali okrutną i głośną rzeź" - Bartolomé de Las Casas, Krótka relacja o wyniszczeniu Indian, Poznań 1988, s. 62. Ale Hiszpanie nie byli katolikami, tylko protestantami. Prawda, księże dochtórze?
I jeszcze coś. Prawica najwyraźniej nie rozumie słowa "komuna" i myśli (?), że to dokładnie to samo, co sowieccy komuniści. To komuna i to komuna, tym kołkom wszystko jedno. Takie to wykształcone mamy prawicowe "elyty".
22-01-2013 16:01 
 Ocena 5 na 5
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Ksiądz doktor zapewne uważa, że konkwistadorzy jedynie szerzyli chrześcijaństwo wśród Indian, a w pień wycięli ich kowboje wyznania protestanckiego.


Too bad all the people who know how to run this country are busy running taxicabs or cutting hair. (George Burns)
23-01-2013 07:12 
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)
>Ksiądz doktor zapewne uważa, że konkwistadorzy jedynie szerzyli chrześcijaństwo wśród Indian, a w pień wycięli ich kowboje wyznania protestanckiego.
W szczególności w Ameryce Południowej Tak to z księżmi bywa - doktorat ma, a geografii nie zna.
Irracja (4721 punktów)
>>Ksiądz doktor wyraził też opinię, że za eksterminację Indian odpowiadają wyłącznie protestanci, w najmniejszym stopniu katolicy
>Łał. Tyle lat żyłam w ciemnocie, aż tu dopiero ksiądz dochtór mnie oświecił. Hernán Cortés, Francisco Pizarro, Diego de Almagro, Pedro de Valdivia to oczywiście nie katolicy. Wcale. W ogóle. W żadnym wypadku.
>"Bo należy wiedzieć, że we wszystkich krajach, do których wkraczali Hiszpanie, zawsze urządzali okrutną i głośną rzeź" - Bartolomé de Las Casas, Krótka relacja o wyniszczeniu Indian, Poznań 1988, s. 62. Ale Hiszpanie nie byli katolikami, tylko protestantami. Prawda, księże dochtórze?

    ... zaraz, zaraz... to by znaczyło, że inkwizycję i pogromy Żydów wymyślili protestanci? I to jakieś dwa wieki wcześniej niż "się ujawnili" za sprawą M. Lutra. Na dodatek skazywali na stosy też samych siebie... co za przewrotność... ("święte oburzenie" )


... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Polakom najwyraźniej zabrakło już tematów z historii Polski, którymi mogliby się jeszcze zająć w
>ramach "polityki historycznej". Celebrowanie głupoty i klęski Powstania Styczniowego jest
>najwyraźniej ostatniem czym się zajęli. Przyszedł czas na dobranie się do historii innych krajów, na
>pierwszy (święty) ogień poszła Francja.

Pewnie ambasador Francji w Polsce się nie oburzy. Francuzi są ponad to.

Ale gdyby sytuacja był odwrotna - gdyby to jacyś Francuzi opowiadali brednie np. o Powstaniu Styczniowym (akurat na czasie), to pomyślcie jaka byłaby chryja.
Przecież nasza tzw. patriotyczna prawica zaplułaby się z oburzenia, żądała głów tych wstrętnych żabojadów i żeby francuski ambasador na klęczkach przyszedł do Sejmu i przeprosił.


"Religion is the opiate of the masses -
- and we all know you should never give drugs to kids"
Selanos (12869 punktów)
Rewolucja francuska była dość krwawa i nikt temu nie zaprzecza, ale miała też swoje dobre strony. To wtedy we Francji skończył się feudalizm i rozpoczęła się era kapitalizmu, propagowano idee oświecenia... Pewnie tego ostatniego kościelni nie mogą wytrzymać, epoka rozumu im nie służyła.
24-01-2013 11:16 
 Ocena 1 na 1
Irracja (4721 punktów)
>Rewolucja francuska była dość krwawa i nikt temu nie zaprzecza, ale miała też swoje dobre strony. To wtedy we Francji skończył się feudalizm i rozpoczęła się era kapitalizmu, propagowano idee oświecenia... Pewnie tego ostatniego kościelni nie mogą wytrzymać, epoka rozumu im nie służyła.

    ... "epoka rozumu" nigdy nie służyła, nie służy i nie będzie służyła "nieomylności papieża" i jego sfory...

... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
Lodowy (1486 punktów)
Jak na prawdziwego ateistę przystało
>... oglądałem w TV Trwam ...
Przecież to kompletnie nieracjonalne działanie. Masz za dużo czasu?
chesterx (739 punktów)
(zablokowany)
Może to taka racjonalistyczna piąta kolumna w szeregach ichnich (tvtrwamowskich).
24-01-2013 08:46 
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)

>Przecież to kompletnie nieracjonalne działanie.
A tu się mylisz.
Cytat:
Jeśli znasz siebie i swego wroga, przetrwasz pomyślnie sto bitew.
(Sun Zi.)
Oglądanie telewizji to metoda poznawania wroga.
24-01-2013 13:08 
 Ocena 1 na 1
Lodowy (1486 punktów)
>>Przecież to kompletnie nieracjonalne działanie.
>A tu się mylisz.
W tej kwesti nie można się mylić lub nie. Każdy może mieć swoje zdanie na ten temat.
> Cytat:
Jeśli znasz siebie i swego wroga, przetrwasz pomyślnie sto bitew.
(Sun Zi.)

>Oglądanie telewizji to metoda poznawania wroga.
Cytat fajny, ale żeby z tego powodu gapić się na TV Trwam? To może trzeba wstąpić do seminarium?
Poza tym dla Ciebie każdy katolik to wróg?
25-01-2013 06:58 
 Ocena 6 na 6
Meretseger (61860 punktów)

>Poza tym dla Ciebie każdy katolik to wróg?
"Być inteligentnym, to bardzo męczące" (Henri Bergson)
25-01-2013 10:43 
 Ocena 3 na 3
Artur@R (7115 punktów)
>>Poza tym dla Ciebie każdy katolik to wróg?
>"Być inteligentnym, to bardzo męczące" (Henri Bergson)<
A "Wiedza bywa przekleństwem" (Dr.House)

"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."
25-01-2013 21:26 
 Ocena 1 na 1
-jad- (18783 punktów)

>>"Być inteligentnym, to bardzo męczące" (Henri Bergson)<
>A "Wiedza bywa przekleństwem" (Dr.House)

A "Kto więcej wie, ten cierpi bardziej" (Kazik).. (Na Żywo )
25-01-2013 21:47 
 Ocena 1 na 1
Artur@R (7115 punktów)
>>>"Być inteligentnym, to bardzo męczące" (Henri Bergson)<
>>A "Wiedza bywa przekleństwem" (Dr.House)
>A "Kto więcej wie, ten cierpi bardziej" (Kazik).. (Na Żywo )<
"I w paradoksie, szaleństwo to, wciąga i zasysa " (Artur@R)


"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."
-jad- (18783 punktów)

"Lepiej mieć ostatnie słowo niż ostatnie pchnięcie" (Antoni Dura)
katalina (4 punktów)
(zablokowany)
.Oczekuję, że ich zwieńczeniem będzie ogłoszenie, iż Jezus
Chrystus i Matka Zawsze Dziewica byli
>Polakami a biblijny Raj znajdował się na Podkarpaciu.[/color]
*********************************************
Świat głupieje.
Prawicowy defekt myślenia polega
na tym,że argumenty podważa się
przeważnie inwektywami,to dowodzi ,że
myślenie życzeniowe zastępuje rozum.
Rozum im jest zupełnie niepotrzebny.
Po prostu nie potrafią się
nim posługiwać.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365