 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-01-2013 13:50 | Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | Kindle
5 na 5 | Tutejsi forowicze zapewne nie należą do większości Polaków, która nie przeczytała żadnej książki w ubiegłym roku. Dlatego napiszę kilka słów o najlepszym w wielu rankingach czytniku produkowanym przez Amazon. Nie jest to tekst reklamowy i nie mam żadnych profitów. To tylko moja opinia jako zadowolonego klienta. Od dwóch lat używam dużego Kindle DX czytnika z wyświetlaczem e-ink. Ma przeglądarkę internetu z darmowym dostępem na niemal całej kuli ziemskiej. Jedynym krajem w którym nie miałem dostępu była Bośnia. Nie męczy oczu. Wielogodzinne czytanie męczy tak samo, jak czytanie zwykłego papieru. Jest więc znacznie lepszy od wyświetlaczy LED w komputerach i tabletach. Kindle DX jest duży i dzięki temu dobrze wyświetla pliki PDF, ale nie mieści się w kieszeni kurtki tak jak małe Kindle. Flagowy czytnik Amazona Kindle Paperwhite był dostępny od jesieni tylko dla klientów z USA i paru innych krajów, bo nie wyrabiali się z produkcją. Ostatnio niemal codziennie sprawdzałem czy jest już wysłka na Polskę. Od dziś jest. Cena z VAT i przesyłką do Polski trwającą poniżej tygodnia to 197 $ czyli około 620 zł. Nie ma cła, a VAT który pobiera Amazon jest podatkiem polskim. Jest to znacznie taniej, niż polskie sklepy internetowe które importowały na własną rękę i kosztowało to wg Ceneo od 850 zł w górę. Przesyłka idzie pocztą lotniczą średnio 2-4 dni robocze. Tym co różni Kindle Paperwhite od innych czytników Amazona, to oświetlenie tekstu. Nie jest to podświetlenie, jak w ekranie LED, ale oświetlenie z góry. Poprawia to znacznie komfort czytania w słabszym oświetleniu bez męczenia oczu. Drugą różnicą jest większa rozdzielczość 212 dpi zamiast 167. Baterię ładuje się przy wyłączeniu dostępu bezprzewodowego co kilka tygodni przy czytaniu godzinę dziennie. To znaczy, że na typowy wakacyjny wyjazd nie zabieramy żadnego zasilacza. Polecam tańszą wersję WiFi ponieważ 3G w tym modelu jest ograniczone do Wikipedii i sklepu Amazon. W Kindle DX też na początki było takie ograniczenie, ale po paru miesiącach po cichu je usunęli i czytnikiem mogę sprawdzić pocztę czy wiadomości za darmo oszczędzając sporo pieniędzy na roamingu czy kafejkach. www.amazon.com/dp/B007OZO03M?country=PLZamówiłem i na razie czekam. Jak przyjdzie, to opiszę wrażenia. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | lukaszewicz (5674 punktów) |
Zgadza się,Kindle jest super.Sprawdza się szczególnie na wielodniowych wyprawach górskich bo nie obciąża szczególnie plecaka. Podświetlana wersja to dobra wiadomość bo w okresie od października do marca samotne noce pod namiotem dłużą się niemiłosiernie, a czytanie przy latarce to jednak koszmar jakiś jest. Tak, że dzięki za info.
|
|
 | Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | Kindle przyszedł wczoraj. Z karty ściągnięto 614 zł. Opiszę trzy z mało znanych nowości i funkcji. Pierwsza to możliwość wysyłania dowolnego dokumentu pdf czy txt na adres email czytnika. Zostaną one automatycznie przekonwertowane i wysłane przez wifi. Druga to serwis instapaper.com pozwalający zapamiętywać oglądane w przeglądarce strony www i automatycznie wysyłać je na Kindle. Strony są sformatowane do wygodnego czytania i pozbawione reklam. Trzecia to serwis egazeciarz.pl, który o wyznaczonych godzinach wysyła najnowszą prasę jak np. Wyborcza, Newswekk czy Rzepa oraz niektóre strony www takie jak np Racjonalista. Wszystkie powyższe serwisy są bezpłatne.
|
|
| Maciej Stachowski (255 punktów) | > Flagowy czytnik Amazona Kindle Paperwhite był dostępny od jesieni tylko dla klientów z USA i paru> innych krajów, bo nie wyrabiali się z produkcją. Ostatnio niemal codziennie sprawdzałem czy jest już> wysłka na Polskę. Od dziś jest.Słabo Pan patrzył, wystarczyło rzucić okiem na Allegro - swojego PW dostałem już dobry miesiąc temu, a i wydaje mi się, że więcej za niego nie zapłaciłem  W porównaniu z Kindle 3 - podświetlenie jest przyjemne, ale brakuje przycisków do przerzucania stron po bokach. Trzeba pukać albo smyrać palcem po ekranie, co jest wygodniejsze niż się spodziewałem, ale i tak nie dorównuje staremu rozwiązaniu. Podświetlenie jest sympatyczne, i ogólnie czyta się na nim przyjemnie, a dla informatyków miłym dodatkiem będzie fakt, że bardzo łatwo dostać się do działającej pod spodem Linuxowej konsoli i wyczyniać z Kindlem naprawdę niezliczone cuda.
I may disapprove of what you say, But I will defend to the death your right to say it.
|
|
 | Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | > Słabo Pan patrzył, wystarczyło rzucić okiem na Allegro - swojego PW dostałem już dobry miesiąc temu, a i wydaje mi się, że więcej za niego nie zapłaciłem  Nie chciałem kupować na Allegro z powodu potencjalnych problemów z honorowaniem gwarancji i braku rachunku. Ryzyko zakupienia wersji z reklamami. Na Allegro jest znacznie drożej. 743 zł allegro.pl(*)achunek-24hpl-i2961339460.html 819 zł allegro.pl(*)achunek-24hpl-i2961339460.html 765 zł wersja 3g od sprzedawcy wystawiającego ze sto sztuk i mającego 26 komentarzy. allegro.pl(*)klam-gw-firma-i2986729231.htmlZa wersję bez reklam zapłaciłem 614 z wysyłką z USA do Polski, podatkiem VAT i czekałem krócej niż tydzień. > W porównaniu z Kindle 3 - podświetlenie jest przyjemne, ale brakuje przycisków do przerzucania stron po bokach. Trzeba pukać albo smyrać palcem po ekranie, co jest wygodniejsze niż się spodziewałem, ale i tak nie dorównujeTeż mam wrażenie, że guziki są lepsze.
|
|
|  | | Maciej Stachowski (255 punktów) | > Nie chciałem kupować na Allegro z powodu potencjalnych problemów z honorowaniem gwarancji i braku rachunku. Ryzyko zakupienia wersji z reklamami.Owszem, mam wersję z reklamami, ale nie przeszkadzają one w czytaniu - pojawiają się tylko w menu i kiedy Kindle jest wyłączony. Co do gwarancji pewności nie mam, ale póki co - "odpukać" - działa. > Też mam wrażenie, że guziki są lepsze.Znacznie. Ale da się przyzwyczaić 
I may disapprove of what you say, But I will defend to the death your right to say it.
|
|
| Adrian Trybek (339 punktów) |
Nie widziałem jeszcze na własne oczy jak działa podświetlenie od góry w Paperwhite, dlatego podchodzę raczej sceptycznie. Posiadam najtańszą czwórkę Touch z ekranem Pearl. Największą zaletą tego wyświetlacza jest to, że nie ma czytania bez dobrego światła  Siłą rzeczy dbasz o oczy. Jakiekolwiek podświetlenie w czytniku mogłoby skłonić do czytania w nocy, czy przy złym świtle, a to chyba już nie miałoby dobrego wpływu na wzrok. Pozdrawiam
|
|
 | Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | > ma czytania bez dobrego światła Siłą rzeczy dbasz o oczy. Jakiekolwiek podświetlenie w czytniku mogłoby skłonić do czytania w nocy, czy przy złym świtle, a to chyba już nie miałoby dobrego wpływu na wzrok.Mnie nie skłania. Za to pozwala na to żeby lampa świeciła na tło i otoczenie, a nie bezpośrednio na czytnik. Pozwala to czytać w gorszym swietle bez konsekwencji dla wzroku. Czytanie lub oglądanie TV w ciemności jest szkodliwe z powodu kontrastu.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|