Racjonalista - Strona głównaDo treści
Chcemy znać życiorysy posłów.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
26-01-2013 11:41romaro (25211 punktów)Chcemy znać życiorysy posłów.
Ocena 4 na 4
Skoro uważają, że mają prawo wtrącać się w nasze życie intymne, skoro uważają, że mają prawo piętnować niektóre związki i głosić, że jedne są jałowe inne nie, to głośno żądać powinniśmy, by politycy ujawnili swoje życiorysy. Żądamy publicznej spowiedzi.

wyborcza.p(*)_o_zwiazkach_partnerskich.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

Życiorysy polityków wcale nie są tak trudne do zrekonstruowania. Wystarczy uważnie przeczesać zasoby internetowe, by wpaść na całkiem smakowite kąski.

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Skoro uważają, że mają prawo wtrącać się w nasze życie intymne, skoro uważają, że mają prawo
>piętnować niektóre związki i głosić, że jedne są jałowe inne nie, to głośno żądać powinniśmy, by
>politycy ujawnili swoje życiorysy.

Nie tylko swoje. Także swych rodziców z UB, dziadków z Wehrmachtu i pradziadków z carskiej armii, kurde .

Kiedy się uśmiecham, boli mnie twarz. (dr Frank-N-Furter)
26-01-2013 12:07 
 Ocena 1 na 1
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

>Nie tylko swoje. Także swych rodziców z UB, dziadków z Wehrmachtu i pradziadków z carskiej armii, kurde .

Uważa Pan, że znajomość życiorysu polityka nie jest wyborcy do niczego potrzebna?


"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
26-01-2013 15:12 
 Ocena 2 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>Nie tylko swoje. Także swych rodziców z UB, dziadków z Wehrmachtu i pradziadków z carskiej armii, kurde .
>Uważa Pan, że znajomość życiorysu polityka nie jest wyborcy do niczego potrzebna?

Znajomość życiorysu zawodowego czy też dotychczasowej działalności publicznej potrzebna jest jak najbardziej.
Życie prywatne polityka powinno jednak pozostać jego życiem prywatnym - cieszę się, że w polskim, skądinąd głęboko patologicznym, życiu politycznym wciąż jeszcze (mimo incydentalnych naruszeń) zasady tej się przestrzega.
Ale ja w ogóle nie o tym pisałem.
Ot, pozwoliłem sobie na żarcik taki Niepokorny - i tyle.


Kiedy się uśmiecham, boli mnie twarz. (dr Frank-N-Furter)
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

A moim zdaniem, patologia polskiego życia politycznego polega właśnie na tym, że prywatne życia polityków jest niewystarczająco jawne.


"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
26-01-2013 15:25 
 Ocena 4 na 6
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>A moim zdaniem, patologia polskiego życia politycznego polega właśnie na tym, że prywatne życia polityków jest niewystarczająco jawne.

A kiedy to będzie wystarczająco jawne - ciekawym?
Monitoring w sypialni wystarczy, czy może i w toalecie nie dosyć będzie?


Kiedy się uśmiecham, boli mnie twarz. (dr Frank-N-Furter)
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

>A kiedy to będzie wystarczająco jawne - ciekawym?

To dopiero pytanie! Jako wyborca chciałbym wiedzieć o polityku, na którego głosuję, jak najwięcej, bo taka wiedza pozwala na zredukowanie mojej niepewności. To oczywiste, że pojawi się tu konflikt wartości i interesów - politycy mają wystarczające środki, by się bronić przed moim wścibstwem. Jako wyborcy powinno mi zależeć, by wywlec na światło dzienne jak najwięcej. Nie widzę w tym nic złego.


"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
26-01-2013 17:18 
 Ocena 4 na 6
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>A kiedy to będzie wystarczająco jawne - ciekawym?
>To dopiero pytanie! Jako wyborca chciałbym wiedzieć o polityku, na którego głosuję, jak najwięcej,

Tedy starannie śledź jego aktywność publiczną, bo tylko taka jego aktywność będzie mieć ewentualne przełożenie na Twoje losy jako obywatela.

>bo taka wiedza pozwala na zredukowanie mojej niepewności. To oczywiste, że pojawi się tu konflikt wartości i interesów - politycy mają wystarczające środki, by się bronić przed moim wścibstwem.

Jeżeli danego polityka będziesz rozważać jako kandydata na męża/żonę/partnera/partnerkę - wynajmijże sobie prywatnego detektywa, proszę Cię bardzo.

>Jako wyborcy powinno mi zależeć, by wywlec na światło dzienne jak najwięcej. Nie widzę w tym nic złego.

Otóż byłoby rzeczą bardzo niszczącą dla demokratycznej polityki, gdyby Twe podejście miało się upowszechnić czy zgoła zostać uznane za standard - mało kto decydowałby się kandydować nawet na radnego w gminie Cipka Biskupia wiedząc, że daje wówczas przyzwolenie na dowolne grzebanie we wszelkich własnych intymnościach. Uchowałoby się trochę Świętoszków i totalnie już cynicznych hipokrytów. Miłej zabawy.

Kiedy się uśmiecham, boli mnie twarz. (dr Frank-N-Furter)
26-01-2013 17:32 
 0 na 2
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

>Tedy starannie śledź jego aktywność publiczną, bo tylko taka jego aktywność będzie mieć ewentualne przełożenie na Twoje losy jako obywatela.

Dzielenie życia polityka na sferę publiczną i prywatną jest sztuczne. Trzeba uważnie śledzić wszelką jego aktywność. Czy człowiek, który bije żonę i znęca się nad rodziną, może być ministrem sprawiedliwości? Czy alkoholik powinien być szefem policji? Czy ministrem zdrowia może być zdemoralizowany karierowicz, wystawiający swoje działania na sprzedaż koncernom farmaceutycznym?

>Jeżeli danego polityka będziesz rozważać jako kandydata na męża/żonę/partnera/partnerkę - wynajmijże sobie prywatnego detektywa, proszę Cię bardzo.

Czym innym zajmuje się dziennikarstwo śledcze?

>Otóż byłoby rzeczą bardzo niszczącą dla demokratycznej polityki (...)

Zakłada Pan, że każdy ma coś bardzo wstydliwego do ukrycia. Ponadto, sam Pan sobie przeczy - czemu służy maksymalna transparentność, jak nie demaskowaniu świętoszków, hipokrytów i cyników?


"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
26-01-2013 17:53 
 Ocena 3 na 5
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Dzielenie życia polityka na sferę publiczną i prywatną jest sztuczne.

Co Ty nie powiesz?
W przeciwieństwie do jakiego dzielenia życia czyjegokolwiek?

>Trzeba uważnie śledzić wszelką jego aktywność. Czy człowiek, który bije żonę i znęca się nad rodziną, może być ministrem sprawiedliwości?

Człowiek, który bije żonę i znęca się nad rodziną popełnia przestępstwo.
Przestępstwo można udowodnić i oskarżonego skazać, co zgodnie z prawem odcina delikwentowi dostęp do określonych stanowisk publicznych.

>Czy alkoholik powinien być szefem policji?

Churchill bezbłędnie przeprowadził Największe Imperium w Dziejach przez Największą w Dziejach Wojnę nie trzeźwiejąc ani na sekundę.

>Czy ministrem zdrowia może być zdemoralizowany karierowicz,

Zdemoralizowany karierowicz to nie jest kategoria prawna.

>wystawiający swoje działania na sprzedaż koncernom farmaceutycznym?

Patrz, co pisałem wyżej nt. przestępstw.

>>Jeżeli danego polityka będziesz rozważać jako kandydata na męża/żonę/partnera/partnerkę - wynajmijże sobie prywatnego detektywa, proszę Cię bardzo.
>Czym innym zajmuje się dziennikarstwo śledcze?

Czym innym właśnie. Jeśli dziennikarz śledczy zajmowałby się tymi aspektami życia polityka, które nie wiążą się z jego aktywnością publiczną, narażałby się na proces cywilny - a może i karny.

>Zakłada Pan, że każdy ma coś bardzo wstydliwego do ukrycia.

Zakładam ponad wszelką wątpliwość słusznie.

>Ponadto, sam Pan sobie przeczy - czemu służy maksymalna transparentność, jak nie demaskowaniu świętoszków, hipokrytów i cyników?

Otóż tzw. maksymalna transparentność (hłe, hłe ) w praktyce właśnie odda tzw. społeczeństwo na łaskę i niełaskę świętoszków, hipokrytów i cyników.

Kiedy się uśmiecham, boli mnie twarz. (dr Frank-N-Furter)
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)
Ja tam i tak wolę wścibstwo i ploteczki.

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
26-01-2013 18:25 
 Ocena 3 na 5
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Ja tam i tak wolę wścibstwo i ploteczki.

Wolno Ci oczywiście. Nie uważam jednak, że Twe - bardzo osobiste przecież - upodobania winny stać się podstawą powszechnego obyczaju politycznego.


Kiedy się uśmiecham, boli mnie twarz. (dr Frank-N-Furter)
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

>Wolno Ci oczywiście. Nie uważam jednak, że Twe - bardzo osobiste przecież - upodobania winny stać się podstawą powszechnego obyczaju politycznego.

Tym, co powinno być, niech się zajmują filozofowie. Zostawiam im to bez żalu, podobnie jak "powszechne obyczaje polityczne" redaktorom słowników i encyklopedii.

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
26-01-2013 19:02 
 Ocena 1 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Tym, co powinno być, niech się zajmują filozofowie.

Tym, co powinno być od zawsze zajmuje się każdy, bo jest to najłatwiejsza rzecz na świecie.
I tak już chyba zostanie, kurde...

>Zostawiam im to bez żalu, podobnie jak "powszechne obyczaje polityczne" redaktorom słowników i encyklopedii.

Ajajajajajajaj... a przeczytajże sobie własne wypowiedzi w tym wątku.


Kiedy się uśmiecham, boli mnie twarz. (dr Frank-N-Furter)
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

Domyślam się, o co Panu chodzi. Niestety, mi nie chodzi o zasady/powinności, ale tylko o to, co chcę. A ja chcę wiedzieć bez względu na zasady.


"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
26-01-2013 21:01 
 Ocena 2 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Domyślam się, o co Panu chodzi. Niestety, mi nie chodzi o zasady/powinności, ale tylko o to, co chcę. A ja chcę wiedzieć bez względu na zasady.

Dajże pokój. Zbój Gębon mocarniejszy był od Ciebie, a i on takiej chcicy Pożałował...


Kiedy się uśmiecham, boli mnie twarz. (dr Frank-N-Furter)
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

A o co w ogóle chodziło, bo straciłem wątek?

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
27-01-2013 20:26 
 Ocena 2 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>A o co w ogóle chodziło, bo straciłem wątek?

Powiedzmy, że o wymiary dziurki tylnej małego ptaszka, zwanego kurkucielem, którego na swych rozamforach malują Marłajowie Wabędzcy, no bo przecież nie o kwiatek Łubuduku, który myśliwych staromalfandzkich wali siarczyście na odlew, świstem wzruszony - i dajmy pokój .


Kiedy się uśmiecham, boli mnie twarz. (dr Frank-N-Furter)
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

Potencjalnie bardzo zabawne. Niestety, obecnie bujam w zupełnie innych operach absurdu, więc z aktualizacją potencji trzeba będzie nieco zaczekać.

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
27-01-2013 22:03 
 Ocena 1 na 1
Kiełczewski (439 punktów)
Niestety, obecnie bujam w zupełnie innych operach absurdu, więc z aktualizacją potencji trzeba będzie nieco zaczekać.
Eurydyci: Pan i Pański rozmówca,niby nie na temat,ale gratulacje i Lem i dziwaczne konstrukcje logiczne,aż dusza się cieszyła gdy czytałem.Dziękuję.
26-01-2013 15:51 
 Ocena 2 na 2
Kacperek (2127 punktów)
>Monitoring w sypialni wystarczy, czy może i w toalecie nie dosyć będzie?
>
Kiedy się uśmiecham, boli mnie twarz. (dr Frank-N-Furter)


Nie trzeba aż kamer i mikrofonów. Wystarczy, że media zaczną liczyć nie tylko, ile razy pan posieł był na mszy, ale tez, o ile dłużej łajdaczył się w burdelu.
26-01-2013 17:29 
 Ocena 2 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Nie trzeba aż kamer i mikrofonów. Wystarczy, że media zaczną liczyć nie tylko, ile razy pan posieł był na mszy,

Jak na razie nie liczy tego nawet Radio Maryja.

>ale tez, o ile dłużej łajdaczył się w burdelu.

...tudzież jakie strony pornograficzne na necie odwiedzał... i tyż wszelkie inne strony - bo już czemu nie w końcu, kurde?...

Kto wówczas będzie chciał być politykiem?


Kiedy się uśmiecham, boli mnie twarz. (dr Frank-N-Furter)
Kacperek (2127 punktów)
>Kto wówczas będzie chciał być politykiem?

Może wtedy wreszcie trafiliby na listy wyborcze ludzie z inną motywacją do sprawowania mandatu?
26-01-2013 22:42 
 Ocena 2 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Może wtedy wreszcie trafiliby na listy wyborcze ludzie z inną motywacją do sprawowania mandatu?

Wszyscy ludzie - ba! wszystkie organizmy - w najgłębszej głębi kierują się zasadą wszystko dla mnie.
Na jakąś zasadniczą zmianę na lepsze raczej bym więc nie liczył.
Zmiany na gorsze za to - i owszem - są podstawy, by się spodziewać.

Kiedy się uśmiecham, boli mnie twarz. (dr Frank-N-Furter)
kultywator (288 punktów)
> (...) Ot, pozwoliłem sobie na żarcik taki Niepokorny - i tyle.

Kapitalny blog
Wielgachny uŻydkowniku masz jeszcze jakieś ciekawe linki w zanadrzu?

"Policja to nie wojsko, Sanok to nie Irak" - rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski
26-01-2013 22:31 
 Ocena 1 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Kapitalny blog
>Wielgachny uŻydkowniku masz jeszcze jakieś ciekawe linki w zanadrzu?

Znajdą się - ale o trochę cierpliwości upraszam.
Blogów różnych raczej nie śledzę - ot, doraźnie czasem na ten czy ów zajrzę. Ze znanych mi za najlepszy blog Wojciecha Orlińskiego uważam. To tak na szybko.
Jutro wrzucę trochę linków do Osobliwości różnych Uciechę czyniących - ale to jutro, bo teraz się już mnie oczka zalepiają...


Kiedy się uśmiecham, boli mnie twarz. (dr Frank-N-Furter)
Kiełczewski (439 punktów)

na żarcik taki Niepokorny - i tyle.

Żarcik okey,tylko czemu ten gość ma w prawej dłoni pistolet Mauzer?Czyżby nawiązanie do Janka Kosa z Czterech pancernych.
26-01-2013 12:22 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>Nie tylko swoje. Także swych rodziców z UB, dziadków z Wehrmachtu i pradziadków z carskiej armii, kurde .
A to oni też byli wczoraj na głosowaniu?
26-01-2013 12:48 
 Ocena 2 na 2
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

>A to oni też byli wczoraj na głosowaniu?

Była za to pewna pani poseł i profesor, bezdzietna i niezamężna specjalistka od rodziny i katolickiego wychowania.


"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
26-01-2013 15:21 
 Ocena 3 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>Nie tylko swoje. Także swych rodziców z UB, dziadków z Wehrmachtu i pradziadków z carskiej armii, kurde .
>A to oni też byli wczoraj na głosowaniu?

Jakbyś czytał więcej portali Patriotycznych, to wiedziałbyś, że w polityce wszystkie postawy i działania dają się wyjaśnić czyimś-tam przodkiem w którymś-tam pokoleniu .
A poza tym na pewno byli obecni Duchem a Duch jest Lepszy od materii - o!

Kiedy się uśmiecham, boli mnie twarz. (dr Frank-N-Furter)
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

>Jakbyś czytał więcej portali Patriotycznych, to wiedziałbyś, że w polityce wszystkie postawy i działania dają się wyjaśnić czyimś-tam przodkiem w którymś-tam pokoleniu (...)

Twierdzi Pan, że osobowość polityka nie ma wpływu na jego postawy i działania?


"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
26-01-2013 17:33 
 Ocena 2 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>Jakbyś czytał więcej portali Patriotycznych, to wiedziałbyś, że w polityce wszystkie postawy i działania dają się wyjaśnić czyimś-tam przodkiem w którymś-tam pokoleniu (...)
>Twierdzi Pan, że osobowość polityka nie ma wpływu na jego postawy i działania?

Lotnością to Kolega nie ustępuje, widzę, nawet frondzianym autorom...


Kiedy się uśmiecham, boli mnie twarz. (dr Frank-N-Furter)
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

Jak dotąd darowałem sobie jakiekolwiek inwektywy i, jak pozwalam sobie przypuszczać, ciężko byłoby mi udowodnić obrażenie kogokolwiek. I tu się z frondzianymi autorami nieco różnimy.

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
26-01-2013 18:02 
 Ocena 3 na 5
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Jak dotąd darowałem sobie jakiekolwiek inwektywy

Jako i ja w dyskusji z Tobą. Porównanie do frondzianych autorów - i owszem - można, a wręcz należy, uznawać za zjadliwy wyraz powątpiewania w inteligencję adwersarza, mimo swej zjadliwości jednak jest to wyraz uprzejmy, jako inwektywa - sam w sobie - żadną miarą zakwalifikować się niedający.

>i, jak pozwalam sobie przypuszczać, ciężko byłoby mi udowodnić obrażenie kogokolwiek.

Też tak przypuszczam.

>I tu się z frondzianymi autorami nieco różnimy.

Co do tego także jestem skłonny się zgodzić.


Kiedy się uśmiecham, boli mnie twarz. (dr Frank-N-Furter)
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)
Inteligencja to rzecz bardzo względna. Zdarza się i tak, że głupim nazywa się tego, kto zadaje najwięcej niewygodnych pytań. W takim razie mogę być nawet idiotą. (Nie mylić z idiotą salonowym).

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
26-01-2013 18:31 
 0 na 2
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Inteligencja to rzecz bardzo względna. Zdarza się i tak, że głupim nazywa się tego, kto zadaje najwięcej niewygodnych pytań. W takim razie mogę być nawet idiotą. (Nie mylić z idiotą salonowym).

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais


Kiedy się uśmiecham, boli mnie twarz. (dr Frank-N-Furter)
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

>"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais

Zgadza się. A najbardziej ci, co sądzą, że w życiu obowiązują jakieś zasady, których powinno się bezwarunkowo przestrzegać.

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
26-01-2013 19:04 
 Ocena 1 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
>Zgadza się. A najbardziej ci, co sądzą, że w życiu obowiązują jakieś zasady, których powinno się bezwarunkowo przestrzegać.

Trudno, powtórzę się, co mi tam: przeczytajże sobie własne wypowiedzi w tym wątku .

Kiedy się uśmiecham, boli mnie twarz. (dr Frank-N-Furter)
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

Zadzieram kiecę i lecę.

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
26-01-2013 19:23 
 Ocena 3 na 5
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Zadzieram kiecę i lecę.

A butków nie zamocz!

Kiedy się uśmiecham, boli mnie twarz. (dr Frank-N-Furter)
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

>A butków nie zamocz!

Wolę boso, ale w ostrogach.


"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
26-01-2013 21:18 
 0 na 2
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>A butków nie zamocz!
>Wolę boso, ale w ostrogach.

Nieboga .

Kiedy się uśmiecham, boli mnie twarz. (dr Frank-N-Furter)
26-01-2013 23:16 
 Ocena 3 na 3
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

>Nieboga .

Olaboga!


"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365