Racjonalista - Strona głównaDo treści
Środzie się należy!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
21-02-2013 00:24paula17 (495 punktów)Środzie się należy!
Ocena 15 na 17
www.youtube.com/watch?v=S_Z5j7QUIf4

Szarpanina ze starszym człowiekiem, rękoczyny ze studentami i ochroną, wyłamywanie drzwi. Poseł Błaszczak twierdzi, że prof. Środzie "należy się" za to że ma lewackie poglądy.
Cytat:
poseł Błaszczak: Kto sieje wiatr ten zbiera burzę

Cytat:
Były szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, od 2007 poseł na Sejm VI i VII kadencji, od 2010 przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.
Źródło


Jeżeli druga co do wielkości partia w sejmie, największa partia opozycyjna i, obecnie, jedyna alternatywa dla rządów PO uważa że można co najmniej zastraszać lewaków to kończę szkołę i się pakuję.
Chociaż może przesadzam, może gdyby ktoś rozbił balon z farbą na głowie pani prof. Środy to poseł Błaszczak stanąłby w jej obronie? A może poseł Pięta(?) który dąży do stworzenia... bojówka to złe słowo... kółka patriotycznego które będzie miało na celu fizyczną obronę polskości?

Zaczęłam się na poważnie obawiać o moją (i tak już wątpliwą) przyszłość w tym kraju. Dobrze, że nie czytałam paru książek o historii faszyzmu i konsekwencjach bo miałabym racjonalne powody do obaw.

Prof. Środa dzisiaj w Faktach po faktach powiedziała że Roman Giertych nadał tej grupie tożsamość polityczną, tak to zabrzmiało, że sprawdziłam czy mam załadowanego Browninga jakby ktoś zapukał do drzwi.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

worek kości (2937 punktów)
1. Czy debaty lewej strony organizowane są z zachowaniem światopoglądowej równowagi? Bo zarzut braku tej równowagi był przyczyną wyrzucenia z UW konferencji narodowców.
Ciekawe czy ktoś się doszuka konferencji LGBT, nie wiem, zorganizowanej np. przez QueerUW, do której zaproszono by jakiegoś prawaka.

2. Narodowcy robią oborę na UW, jasne, niezbyt kulturalne zachowanie. No ale pytanie - czemu media przez cały dzień trąbią o tym, prof. Środa zapraszana jest do TVN24, ba, nawet premier zabiera głos, a gdy prof. Zawadzki zaczął być szykanowany za poparcie Pawłowskiej, to względna cisza:

tvp.info/i(*)tory-poparl-pawlowicz/10034658

www.youtube.com/watch?v=vZ-5W-5JZuk

Skąd ten brak symetrii?

bembergiem w berg
21-02-2013 01:11 
 Ocena 12 na 14
paula17 (495 punktów)
>1. Czy debaty lewej strony organizowane są z zachowaniem światopoglądowej równowagi?
To nie była debata tylko wykład.
>2. Narodowcy robią oborę na UW, jasne, niezbyt kulturalne zachowanie.
No, "oborę" zrobili chłopaczki. To młodzież, wiadomo wybryki młodości, tak naprawdę to porządne chłopcy, kłaniają się, do kościoła chodzą No oborę zrobili, wielkie mi coś. A kto nie zrobił obory? Zły to ptak co własne gniazdo kala. Alleluja i do przodu.
>No ale pytanie - czemu media przez cały dzień trąbią o tym, prof. Środa zapraszana jest do TVN24, ba, nawet premier zabiera głos.
Bo to kolejny wyskok faszystów, wyskoki te zdarzają się częściej a przed faszyzmem trzeba ostrzegać na kilometr. Ale Ty masz tu inne zdanie co każdy wie.
>A gdy prof. Zawadzki zaczął być szykanowany za poparcie Pawłowskiej, to względna cisza:
>tvp.info/i(*)tory-poparl-pawlowicz/10034658
>www.youtube.com/watch?v=vZ-5W-5JZuk
Cytat:
Ulotki z wulgarnymi hasłami pojawiły się na drzwiach gabinetu prof. Stefana Zawadzkiego Źródło

>Skąd ten brak symetrii?
Cytat:
Ulotki z wulgarnymi hasłami

Jezusie! Lewackie bojówki zapędzają się aż tak daleko?! Nie! Nie to przesada! ULOTKI?! Rozumiem, stwarzać atmosferę terroru ale TO?!
Cytat:
Christopher Hitchens: Hitler by na to nie wpadł. Nawet Stalin by na to nie wpadł - a On myślał o tych rzeczach "sporo". To dodanie szczypty sadomasochizmu do tych dwóch totalitaryzmów. To jak dodanie "Ojca Chrzestnego" i "Soprano".

Chyba tego nie zauważyłeś bo w TVN24 był raport specjalny "ULOTKI ATAKUJĄ! Do zamachu przyznała się lewacka gałąź trockistów - >>Studenckie Koło Filozofii Marksistowskiej<<".

No, chyba już zrozumiałeś sens ironii więc sobie daruję.
21-02-2013 01:47 
 Ocena 2 na 2
Satyr (4285 punktów)

>No, chyba już zrozumiałeś sens ironii więc sobie daruję.

Chodzi nie o to, że ktoś chciałby te incydenty zrównać, bo zakłócanie wykładu należy uznać za bardziej chamskie i dolegliwe niż naklejanie obelżywych naklejek na drzwiach. Sęk raczej w fakcie, że o tym drugim incydencie nie mówi się wiele i trudno się oprzeć wrażeniu, że jest to spowodowane faktem, że ów człowiek ma inne poglądy niż akceptowane przez lewicę. Gdyby drzwi gabinetu prof. Środy ktoś oszpecił obelżywymi hasłami w stylu "Środa - nieustraszona morderczyni nienarodzonych" czy tym podobnymi, to jestem pewien, że przynajmniej na Racjonaliście, a pewnie i w wielu eksponowanych miejscach w sieci, byłoby to zauważone. Jak długo pojawiam się na tym forum, tak długo nie widziałem ani jednego wątku, który byłby pełen utyskiwań na zachowania skrajnych lewicowców, którym też się zdarza łamanie prawa bądź dobrych obyczajów. Po prostu sądźmy wszystkich równą miarą.

Pozdrawiam
21-02-2013 07:54 
 Ocena 3 na 3
vanswirr (460 punktów)
>>Jak długo pojawiam się na tym forum, tak długo nie widziałem ani jednego wątku, który byłby pełen utyskiwań na zachowania skrajnych lewicowców, którym też się zdarza łamanie prawa bądź dobrych obyczajów. Po prostu sądźmy wszystkich równą miarą.
>Pozdrawiam

To kolega jakoś słabo czyta ten portal. O głupocie skrajnej lewicy były tu nie jedna i nie dwie wypowiedzi.
21-02-2013 10:55 
 Ocena 2 na 2
rafael 77 (456 punktów)
Jak długo pojawiam się na tym forum, tak długo nie widziałem ani jednego wątku, który byłby pełen utyskiwań na zachowania skrajnych lewicowców, którym też się zdarza łamanie prawa bądź dobrych obyczajów. Po prostu sądźmy wszystkich równą miarą.

Przykro mi to stwierdzić,ale muszę zgodzić się z tym stwierdzeniem. Zauważyłem iż od jakiegoś już czasu istnieje tutaj wyrażna tendencja do faworyzowania pewnych orientacji politycznych kosztem innych (przymyka się oko na negatywne aspekty jednej opcji,przy jednoczesnym zdecydowanym piętnowaniu takowych u opcji przeciwnej). Zdecydowanie - brak tu równowagi i bezstronności...
P.S. Jestem wielkim sympatykiem tego portalu już od około 7 lat.Uważam,iż wykonuje on dużo pożytecznej pracy dla idei szerzenia racjonalizmu w polskim społeczeństwie. Niestety,ale potrzebuje on delikatnej zmiany koncepcji swojej filozofii. W przeciwnym razie straci on sporo ze swoich dotychczasowych sympatyków.
Pozdrawiam
ewa.a (130 punktów)
>Jezusie! Lewackie bojówki zapędzają się aż tak daleko?! Nie! Nie to przesada! ULOTKI?! Rozumiem, stwarzać atmosferę terroru ale TO?!

Myślę, że ironia przesadzona. Anonimowe ataki i piętnowanie powinno być karcone w każdym wydaniu i pod każdą flagą.

"Będzie co ma być, już wiem, że stąd nie zwieję; poczekam i popatrzę - nie cofnę kijem Wisły."
21-02-2013 01:58 
 Ocena-3 na 5
worek kości (2937 punktów)
(Posłanka ma na nazwisko Pawłowicz, ciągle to przekręcam.)

>>1. Czy debaty lewej strony organizowane są z zachowaniem światopoglądowej równowagi?
>To nie była debata tylko wykład.

Czy zachowali na tym wykładzie światopoglądową równowagę?

>>2. Narodowcy robią oborę na UW, jasne, niezbyt kulturalne zachowanie.
>No, "oborę" zrobili chłopaczki. To młodzież, wiadomo wybryki młodości, tak naprawdę to porządne chłopcy, kłaniają się, do kościoła chodzą No oborę zrobili, wielkie mi coś. A kto nie zrobił obory? Zły to ptak co własne gniazdo kala. Alleluja i do przodu.

No, pokrzyczeli sobie, w ramach dość prymitywnego odwetu za wyrzucenie ich konferencji z uczelni. Tak, pokrzyczeli sobie. No, krzyczeli. I skakali. I trwało to 2 minuty, po czym bez użycia siły, bez interwenci komandosów, policji ani nawet straży miejskiej, poszli sobie. No i gdzie ten faszyzm w tym krzyczeniu i skakaniu?

>>No ale pytanie - czemu media przez cały dzień trąbią o tym, prof. Środa zapraszana jest do TVN24, ba, nawet premier zabiera głos.
>Bo to kolejny wyskok faszystów, wyskoki te zdarzają się częściej a przed faszyzmem trzeba ostrzegać na kilometr. Ale Ty masz tu inne zdanie co każdy wie.

No ale gdzie tutaj ten faszyzm? Kneblowanie jednej strony, a faworyzowanie drugiej, to jest dopiero faszyzm. No ale takie jest tylko moje zdanie, co każdy przecież wie.

>>A gdy prof. Zawadzki zaczął być szykanowany za poparcie Pawłowskiej, to względna cisza:
>Cytat:
Ulotki z wulgarnymi hasłami

>Jezusie! Lewackie bojówki zapędzają się aż tak daleko?! Nie! Nie to przesada!

Polska lewica póki co swoje bojówki, i to bojówki z prawdziwego zdarzenia, sprowadza sobie z Austrii i Niemiec. Jeszcze trochę, i się może dorobią własnych. A zaczepianie naukowców na uczelni, oblepianie ich miejsca pracy wulgarnymi ulotkami, wulgarne bezpośrednie komentarze wymierzone w konkretne osoby - tak, jest to straszniejsze, niż stadionowe okrzyki w miejscu publicznym.

Cytat:
Nie martwcie się, odwiedzimy Was wszystkich! O nikim nie mamy zamiaru zapomnieć! Będziemy u Was w pracy, na przerwie, podczas spaceru, oczywiście także w łóżku, by zobaczyć jak to jest normalnie! - informowali wówczas organizatorzy akcji.


>ULOTKI?! Rozumiem, stwarzać atmosferę terroru ale TO?!
>No, chyba już zrozumiałeś sens ironii więc sobie daruję.

W przypadku owych krzyczących "faszystów", mieliśmy do czynienia zaledwie z krzykami, a oskarża się ich o ataki fizyczne, do których ma dojść w przyszłości. Co to - raport mniejszości? To przyłóż taką samą miarę do młodzieży zaczepiającej profesora pod jego katedrą - teraz mamy tylko wulgarne zaczepki - co będzie później?


bembergiem w berg
21-02-2013 08:27 
 Ocena 29 na 29
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>To nie była debata tylko wykład.
>Czy zachowali na tym wykładzie światopoglądową równowagę?

Ty, worek, żadnych własnych doświadczeń "w temacie" mieć nie możesz, zatem opiszę Ci, jak taki wykład wygląda.

1. Schodzą się ludzie i siadają na różnych krzesłach, ławach itp.
2. Przychodzi taki facet albo facetka, staje - ewentualnie siada - frontem do nich i zaczyna nawijać (czasem co na tablicy pisze/rysuje, czasem co wyświetli, planszę jaką pokaże - albo co...).
3. A te ludzie słuchają pokornie - niekiedy to nawet notują co sobie w zeszycikach.
4. Bywa - ale to zależy wyłącznie od woli wykładowcy - że na koniec mogą kilka pytań zadać.
5. Równowagi nijakiej ni ma.
6. Stalinizm jest, kurde, stalinizm. Katyń.

>No, pokrzyczeli sobie, w ramach dość prymitywnego odwetu za wyrzucenie ich konferencji z uczelni.

Nikt ich konferencji z uczelni nie wyrzucał, kłamczuszku.
Żadnej konferencji na uczelni nie robili, ponieważ nie uzyskali na to zgody właściciela lokalu.

>Tak, pokrzyczeli sobie. No, krzyczeli. I skakali. I trwało to 2 minuty, po czym bez użycia siły, bez interwenci komandosów, policji ani nawet straży miejskiej, poszli sobie. No i gdzie ten faszyzm w tym krzyczeniu i skakaniu?

To jest tak, worek, jakby osiedlowi menele wyznaczyli sobie u Ciebie imprezę, a gdy Ty byś im ogłosił, że sobie tego nie życzysz, oni w ramach odwetu wyłamaliby Ci drzwi, po czym by sobie trochę poskakali i pokrzyczeli (np. ZA TO, ŻE NIE LUBI GOŚCI - ZAJEBIEMY WORKA KOŚCI!!! ).

Trzeba być Berią, żeby się uskarżać, zaiste...

>No ale gdzie tutaj ten faszyzm? Kneblowanie jednej strony, a faworyzowanie drugiej, to jest dopiero faszyzm.

Dzięki, worek. Nareszcie wiem, co myśleć o Gazecie Polskiej i Radiu Maryja .

>No ale takie jest tylko moje zdanie, co każdy przecież wie.

Teraz już nie tylko Twoje .

>Polska lewica póki co swoje bojówki, i to bojówki z prawdziwego zdarzenia, sprowadza sobie z Austrii i Niemiec.

A te z tego Rotfrontkaempferbundu, to podobno póltora roku temu nawet opluły kogoś normalnie .

>Jeszcze trochę, i się może dorobią własnych.

Straśnie zacofani Ci postępacy jakoś. Prawica swoich dorobiła się dekady temu.

>A zaczepianie naukowców na uczelni, oblepianie ich miejsca pracy wulgarnymi ulotkami, wulgarne bezpośrednie komentarze wymierzone w konkretne osoby - tak, jest to straszniejsze, niż stadionowe okrzyki w miejscu publicznym.

Coś Ci się powaliło, worek. To nie na uczelni, to we własnym naukowca domu.

>W przypadku owych krzyczących "faszystów", mieliśmy do czynienia zaledwie z krzykami, a oskarża się ich o ataki fizyczne, do których ma dojść w przyszłości.

Dopiero ma dojść? Co Ty, worek, zza horyzontu zdarzeń piszesz?

>To przyłóż taką samą miarę do młodzieży zaczepiającej profesora pod jego katedrą - teraz mamy tylko wulgarne zaczepki - co będzie później?

Jw.


...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM)
21-02-2013 11:46 
 Ocena-2 na 6
worek kości (2937 punktów)
>>>To nie była debata tylko wykład.
>>Czy zachowali na tym wykładzie światopoglądową równowagę?
>Ty, worek, żadnych własnych doświadczeń "w temacie" mieć nie możesz, zatem opiszę Ci, jak taki wykład wygląda.

Który z tych punktów nie zagrał, skoro obecność narodowców nagle stała się nieobiektywna i ją oprotestowali, od wyborczej po racjonalistę?

>>No, pokrzyczeli sobie, w ramach dość prymitywnego odwetu za wyrzucenie ich konferencji z uczelni.
>Nikt ich konferencji z uczelni nie wyrzucał, kłamczuszku.
>Żadnej konferencji na uczelni nie robili, ponieważ nie uzyskali na to zgody właściciela lokalu.

Nie uzyskali zgody, ponieważ organizator - NZS - po rozmowach z władzami uczelni, nagle zmienił zdanie. A jak każda organizacja, która działa na łonie uczelni, z władzami w konflikt wchodzić nie powinna.

>>Tak, pokrzyczeli sobie. No, krzyczeli. I skakali. I trwało to 2 minuty, po czym bez użycia siły, bez interwenci komandosów, policji ani nawet straży miejskiej, poszli sobie. No i gdzie ten faszyzm w tym krzyczeniu i skakaniu?
>To jest tak, worek, jakby osiedlowi menele wyznaczyli sobie u Ciebie imprezę, a gdy Ty byś im ogłosił, że sobie tego nie życzysz, oni w ramach odwetu wyłamaliby Ci drzwi, po czym by sobie trochę poskakali i pokrzyczeli (np. ZA TO, ŻE NIE LUBI GOŚCI - ZAJEBIEMY WORKA KOŚCI!!! ).

Uczelnia, to nie mieszkanie, a chociaż nigdy nie byłem fanem happeningów, to wydaje mi się, że celem krzykaczy na UW nie było szerzenie faszyzmu, tylko zwrócenie uwagi, że zostali niesprawiedliwie potraktowani. A z tego co pamiętam to występy Pussy Riots czy Femenu spotkały się na racjonaliście z uznaniem.

>>A zaczepianie naukowców na uczelni, oblepianie ich miejsca pracy wulgarnymi ulotkami, wulgarne bezpośrednie komentarze wymierzone w konkretne osoby - tak, jest to straszniejsze, niż stadionowe okrzyki w miejscu publicznym.
>Coś Ci się powaliło, worek. To nie na uczelni, to we własnym naukowca domu.

Ktoś się przyznał do tamtej napaści, pochwalił się tym w necie i zapowiedział kolejne ataki? Czy to tak apriorycznie - biją geja - faszyści, biją narodowców - antyfaszyści?

>>W przypadku owych krzyczących "faszystów", mieliśmy do czynienia zaledwie z krzykami, a oskarża się ich o ataki fizyczne, do których ma dojść w przyszłości.
>Dopiero ma dojść? Co Ty, worek, zza horyzontu zdarzeń piszesz?

No przecież nawet autorka tego wątku obawia się o swoją przyszłość, a i premier podczas swojej oświeconej interwencji słownej, wyraził obawę, że teraz krzyczą, a jutro będą bić. No mówię - raport mniejszości.

bembergiem w berg
21-02-2013 12:21 
 Ocena 10 na 12
paula17 (495 punktów)
>wydaje mi się, że celem krzykaczy na UW nie było szerzenie faszyzmu, tylko zwrócenie uwagi, że zostali niesprawiedliwie potraktowani.
A, zostaliśmy niewłaściwie potraktowani, to weźmy i nazwijmy ludzi lewicy czerwoną hołotą. To i przy okazji wypie*olmy drzwi z zawiasów i zastraszmy każdego kto będzie na sali. I zaczepiajmy studentów. I ochronę.
Zgadzam się z tym że to nie było szerzenie faszyzmu. To był pokaz faszyzmu. Jest różnica ale jednak masz rację.
>A z tego co pamiętam to występy Pussy Riots czy Femenu spotkały się na racjonaliście z uznaniem.
Odwagą jest stawić czoła Putinowi w trójkę, tchórzostwem jest straszenie wykładowczyni w 50-iu w maskach. Na dodatek inne idee im przyświecają. Zakładam, że na forum ludzie popierali działanie Pussy Riot bo są demokratami/-tkami (lub chcą więcej praw dla rosyjskiej opozycji) a potępiają nazywanie lewicy czerwoną hołotą bo nie bardzo przepadają za faszystami. W maskach. Za 50oma faszystami w maskach. Za 50oma faszystami w maskach grożącymi wykładowczyni za to, że prowadzi wykład na uczelni.

>No przecież nawet autorka tego wątku obawia się o swoją przyszłość, a i premier podczas swojej oświeconej interwencji słownej, wyraził obawę, że teraz krzyczą, a jutro będą bić. No mówię - raport mniejszości.
Nie boję się słów premiera ale słów szefa klubu największej partii opozycyjnej i poparciu jakie daje narodowcom, czy jak ktoś woli faszystom.
21-02-2013 12:40 
 Ocena 11 na 11
maciejo (3492 punktów)
>Który z tych punktów nie zagrał, skoro obecność narodowców nagle stała się nieobiektywna i ją oprotestowali, od wyborczej po racjonalistę?

Wykład to nie debata. Poza tym panowie mogli przyjść, kulturalnie usiąść, posłuchać co ma Profesor do powiedzenia i po wystąpieniu rozpocząć rzeczową dyskusję. Oni natomiast wpadli, zrobili rozróbę, a najmocniejszymi argumentami były okrzyki "pedały" i raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę".

>Nie uzyskali zgody, ponieważ organizator - NZS - po rozmowach z władzami uczelni, nagle zmienił zdanie. A jak każda organizacja, która działa na łonie uczelni, z władzami w konflikt wchodzić nie powinna.

Nie ma się czemu dziwić. Uczelnia nie może być miejscem wystąpień faszystowskich bojówek. Poczytaj sobie o ONR o ich programie. Oni nie mają nic do zaoferowania. Są puści jak bęben, jałowi. Jedyne czego chcą to dyktatu siły - prymitywne i żałosne.

>Uczelnia, to nie mieszkanie, a chociaż nigdy nie byłem fanem happeningów, to wydaje mi się, że celem krzykaczy na UW nie było szerzenie faszyzmu, tylko zwrócenie uwagi, że zostali niesprawiedliwie potraktowani.

Nie zostali. Uczelnia to świątynia nauki, a nie miejsce występów kiboli. Radykalna prawica prezentuje skrajny populizm. Dziwię się, że tak wytrawni politycy jak Błaszczak, Kaczyński, Kępa i inni z pierwszych stron gazet dają się nabrać na te tanie sztuczki i ich bronią.

>A z tego co pamiętam to występy Pussy Riots czy Femenu spotkały się na racjonaliście z uznaniem.

Ponieważ walczą z dyktaturą Putina i łamaniem praw człowieka.

>No przecież nawet autorka tego wątku obawia się o swoją przyszłość, a i premier podczas swojej oświeconej interwencji słownej, wyraził obawę, że teraz krzyczą, a jutro będą bić. No mówię - raport mniejszości.

Premier ma rację. Najlepszym dowodem są zapędy (p)osła Pięty. Gdzieś na lekcji historii już słyszałem o podobnych tworach, to było bodajże SA i SS...
21-02-2013 13:54 
 Ocena 4 na 4
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>Dziwię się, że tak wytrawni politycy jak Błaszczak, Kaczyński, Kępa i inni z pierwszych stron gazet dają się nabrać na te tanie sztuczki i ich bronią.

Oni ich wykorzystuja do swojego celu, a ten maja tylko jeden: wladza. Stad ta obrona. Wspomniales o SA i SS na koncu... Jaki kraj taki fjurer. Przepraszam, ze brakiem ogonkow herezje uprawiam w dzisiejsze swieto, ale z telefonu pisze.
21-02-2013 13:16 
 Ocena 17 na 17
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>>>To nie była debata tylko wykład.
>>>Czy zachowali na tym wykładzie światopoglądową równowagę?
>>Ty, worek, żadnych własnych doświadczeń "w temacie" mieć nie możesz, zatem opiszę Ci, jak taki wykład wygląda.
>Który z tych punktów nie zagrał, skoro obecność narodowców nagle stała się nieobiektywna i ją oprotestowali, od wyborczej po racjonalistę?

Jak się już domyślam - w Twojej szkole zupełnie normalnym zachowaniem jest wchodzenie na lekcję razem z drzwiami i wrzaskiem raz sierpem, raz młotem...?
Hmmm... zważywszy zatem Twe obciążenia edukacyjne, zaczynam Twoją postawę co-nieco rozumieć...

>Nie uzyskali zgody, ponieważ organizator - NZS - po rozmowach z władzami uczelni, nagle zmienił zdanie. A jak każda organizacja, która działa na łonie uczelni, z władzami w konflikt wchodzić nie powinna.

W konflikt sobie wchodzić może - nie może jednak mieniem uczelni samowolnie dysponować.

>Uczelnia, to nie mieszkanie, a chociaż nigdy nie byłem fanem happeningów, to wydaje mi się, że celem krzykaczy na UW nie było szerzenie faszyzmu,

To raz sierpem, raz młotem tak im po prostu z młodych paszczy się wyrwało bezwiednie najzupełniej?

>tylko zwrócenie uwagi, że zostali niesprawiedliwie potraktowani.

Niby na czym ona niesprawiedliwość miałaby polegać?

>A z tego co pamiętam to występy Pussy Riots czy Femenu spotkały się na racjonaliście z uznaniem.

I słusznie. Działania Pussy Riot i FEMEN-u mają na celu poszerzenie zakresu wolności ludzkich i obywatelskich - dokładnie odwrotnie niż działania np. ONR-u, oficjalnie deklarującego, cytuję, wykluczenie oświeceniowej ideologii praw człowieka.

>Ktoś się przyznał do tamtej napaści, pochwalił się tym w necie i zapowiedział kolejne ataki?

Takie coś będzie w stanie Ci cokolwiek zaświecić pod czachą?

>Czy to tak apriorycznie - biją geja - faszyści,

Nie, no skąd. To przecież księgowi z filharmonii wracali. Z tragarzami .

>biją narodowców - antyfaszyści?

A kto to w Polsce bije narodowców, Niedobry taki?

>No przecież nawet autorka tego wątku obawia się o swoją przyszłość,

O przeszłość, z natury rzeczy, trudno się obawiać.

>a i premier podczas swojej oświeconej interwencji słownej, wyraził obawę, że teraz krzyczą, a jutro będą bić.

Nie pamiętam dokładnie wypowiedzi premiera, ale jeśli obawę wyrażał, to w kiepskim świetle swoje kwalifikacje do pełnienia urzędu postawił.

>No mówię - raport mniejszości.

Ooo, tak - prosto z mnożących się absurdalnych roszczeń społeczeństw, a w szczególności tzw. dyskryminowanych mniejszości ulęgły .

...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM)
21-02-2013 14:15 
 Ocena-1 na 3
worek kości (2937 punktów)
>Jak się już domyślam - w Twojej szkole zupełnie normalnym zachowaniem jest wchodzenie na lekcję

Prelekcja Środy, to nie był wykład kursoryczny, ani nawet monograf, tylko wystąpienie w związku z serią spotkań "8 wykładów na nowe tysiąclecie". Na wykłady te zaprasza się lewicową część polskiej inteligencji (Michnik, Środa, Cimoszewicz, Czapiński, Smolar). No, był też wykład księdza Bonieckiego, no a Boniecki dla lewicy jest ciekawy o tyle, o ile irytuje katolicką prawicę. Ale klucz dobierania gości jest dosyć jasny. Dlatego dziwi mnie nawoływanie do równowagi światopoglądowej tylko wtedy, gdy imprezę organizują prawicowcy.

>W konflikt sobie wchodzić może - nie może jednak mieniem uczelni samowolnie dysponować.

Mam wrażenie, że gdyby nie protesty, spotkanie odbyłoby się bez przeszkód. Jak to świadczy o autonomii uczelni, jeśli władze uniwersytetu uginają się pod presją polityczno-społecznych nacisków, nie dopuszczając do głosu jakieś strony?

>>Uczelnia, to nie mieszkanie, a chociaż nigdy nie byłem fanem happeningów, to wydaje mi się, że celem krzykaczy na UW nie było szerzenie faszyzmu,
>To raz sierpem, raz młotem tak im po prostu z młodych paszczy się wyrwało bezwiedne najzupełniej?

Okrzyki antykomunistyczne, zaledwie 24 lata po obaleniu komuny, to faszyzm?

>>tylko zwrócenie uwagi, że zostali niesprawiedliwie potraktowani.
>Niby na czym ona niesprawiedliwość miałaby polegać?

Na tym, że po oprotestowaniu ich przez środowiska lewicowe, władze uczelni nie pozwoliły im zorganizować debaty.

>>A z tego co pamiętam to występy Pussy Riots czy Femenu spotkały się na racjonaliście z uznaniem.
>I słusznie. Działania Pussy Riot i FEMEN-u mają na celu poszerzenie zakresu wolności ludzkich i obywatelskich - dokładnie odwrotnie niż działania np. ONR-u, oficjalnie deklarującego, cytuję, wykluczenie oświeceniowej ideologii praw człowieka.

Wyrazem tej ideologi jest np. forsowanie przekonania, że nie ma nic złego w adopcji dzieci przez pary homoseksualne, wszak jest to przecież "poszerzenie zakresu wolności ludzkich i obywatelskich".

>>Ktoś się przyznał do tamtej napaści, pochwalił się tym w necie i zapowiedział kolejne ataki?
>Takie coś będzie w stanie Ci cokolwiek zaświecić pod czachą?

Narodowcy napadli? A później napisali, że pseudo-kibice:
wroclaw.ga(*)quat_Wagenburg__To_kibole.html
Doczytał się gdzieś ich deklaracji światopoglądowej? A to, że prezes NOP, przez media bezpodstawnie nazywany ich szefem, pochwalił napad na fejsie - no cóż. Tak czy siak, druga strona też miała swoich zamaskowanych zadymiarzy, z pałkami i niemieckim akcentem:
www.youtube.com/watch?v=l-PeRCrIuWM

>>Czy to tak apriorycznie - biją geja - faszyści,
>Nie, no skąd. To przecież księgowi z filharmonii wracali. Z tragarzami .
>>biją narodowców - antyfaszyści?
>A kto to w Polsce bije narodowców, Niedobry taki?

Na powyższym filmiku to pewnie ci sami księgarze-melomani, zmierzający do kawiarni krytyki politycznej na kawę i ciastko?


bembergiem w berg
21-02-2013 15:32 
 Ocena 14 na 16
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Prelekcja Środy, to nie był wykład kursoryczny, ani nawet monograf, tylko wystąpienie w związku z serią spotkań "8 wykładów na nowe tysiąclecie".

Co z tego?

>Na wykłady te zaprasza się lewicową część polskiej inteligencji (Michnik, Środa, Cimoszewicz, Czapiński, Smolar). No, był też wykład księdza Bonieckiego, no a Boniecki dla lewicy jest ciekawy o tyle, o ile irytuje katolicką prawicę. Ale klucz dobierania gości jest dosyć jasny.

Zupełnie jasny - trzeba być znaczącą postacią polskiego życia
1. społeczno-politycznego
2. umysłowego.
Żaden polski prawicowiec warunku nr 2 nie spełnia.

>Dlatego dziwi mnie nawoływanie do równowagi światopoglądowej tylko wtedy, gdy imprezę organizują prawicowcy.

Jeszcze nie słyszałem, aby ktoś domagał się trybuny dla np. Kazimiery Szczuki na Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

>Mam wrażenie, że gdyby nie protesty, spotkanie odbyłoby się bez przeszkód.

Niestety - również mam takie wrażenie.

>Jak to świadczy o autonomii uczelni, jeśli władze uniwersytetu uginają się pod presją polityczno-społecznych nacisków,

Zależy w jakiej sprawie - w tym wypadku akurat bardzo dobrze.

>nie dopuszczając do głosu jakieś strony?

Jakbym kreacjonistę jakiego czytał...

>Okrzyki antykomunistyczne, zaledwie 24 lata po obaleniu komuny, to faszyzm?

Też, ale przede wszystkim Świadectwo
1. Nieustraszonej Odwagi krzyczących
2. ich Bezbłędnego rozeznania w rzeczywistości .

>Na tym, że po oprotestowaniu ich przez środowiska lewicowe, władze uczelni nie pozwoliły im zorganizować debaty.

Zrobiły najzupełniej słusznie, a to z powodów następujących:
1. impreza nie miała być żadną debatą, a zwyczajnym wiecem politycznym - co kłóci się z ideą Uniwersytetu
2. przygotowujące wiec organizacje zupełnie jawnie nawołują do obalenia przemocą panującego w Polsce porządku konstytucyjnego, że o kwestionowaniu wartości, na których opierają się systemy polityczne tzw. cywilizowanego świata, nie wspomnę.

>Wyrazem tej ideologi jest np. forsowanie przekonania, że nie ma nic złego w adopcji dzieci przez pary homoseksualne,

A jest coś?

>>Takie coś będzie w stanie Ci cokolwiek zaświecić pod czachą?
>Narodowcy napadli? A później napisali, że pseudo-kibice:
>wroclaw.ga(*)quat_Wagenburg__To_kibole.html

To się wzajem wyklucza jakoś?

>Doczytał się gdzieś ich deklaracji światopoglądowej?

Przecież w organizowany przez Narodowe Odrodzenie Polski Marsz Patriotów zaplątali się czystym przypadkiem w drodze na nieszpory .

>A to, że prezes NOP, przez media bezpodstawnie nazywany ich szefem, pochwalił napad na fejsie - no cóż.

No, właśnie - cóż? Cóż - worek?

>Tak czy siak, druga strona też miała swoich zamaskowanych zadymiarzy, z pałkami i niemieckim akcentem:
>www.youtube.com/watch?v=l-PeRCrIuWM
>Na powyższym filmiku to pewnie ci sami księgarze-melomani, zmierzający do kawiarni krytyki politycznej na kawę i ciastko?

Normalnie w życiu tak Zbrodniczego joggingu nie widziałem...


...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM)
23-02-2013 01:25 
 Ocena-1 na 1
worek kości (2937 punktów)
>>Prelekcja Środy, to nie był wykład kursoryczny, ani nawet monograf, tylko wystąpienie w związku z serią spotkań "8 wykładów na nowe tysiąclecie".
>Co z tego?

W sumie nic. Chodziło mi tylko o to, że cykl wykładów zorganizowany jest według lewicowego klucza, co akurat dla Ciebie nie jest niczym dziwnym, bo:

>klucz dobierania gości jest dosyć jasny.
>trzeba być znaczącą postacią polskiego życia
>1. społeczno-politycznego
>2. umysłowego.
>Żaden polski prawicowiec warunku nr 2 nie spełnia.

Żaden, żaden. "Żaden" to strasznie duży kwantyfikator. Jak spiskowo by to nie zabrzmiało, moim zdaniem fakt że mało kto słyszy o wybitnych prawicowych umysłach, wynika z tego, że główne media wolą pokazywać przede wszystkim umysły lewicowe, a prawaków puszczają o tyle, o ile można się spodziewać po nich jakiegoś radosnego oszołomstwa (Korwin-Mikke, Bogusław Wolniewicz, no i last but not least, Terlikowski).

>Jeszcze nie słyszałem, aby ktoś domagał się trybuny dla np. Kazimiery Szczuki na Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Takie imprezy organizują zwykle studenci, a o ile znam studentów z Torunia czy KULu, przynajmniej tych z zacięciem organizacyjnym, to nie wyobrażają oni sobie raczej zapraszać na konferencję lewaków. Przez to większość tych konferencji jest nie tyle polityczna, co po prostu nudna. Ale zdarzają się wyjątki:
www.kul.pl(*)si-byc-lewicowa,art_37404.html

>>Na tym, że po oprotestowaniu ich przez środowiska lewicowe, władze uczelni nie pozwoliły im zorganizować debaty.
>Zrobiły najzupełniej słusznie, a to z powodów następujących:
>1. impreza nie miała być żadną debatą, a zwyczajnym wiecem politycznym - co kłóci się z ideą Uniwersytetu

Ile w tym miało być wiecu, a ile debaty, ciężko rozstrzygać, skoro wydarzenie się nie odbyło. Zwykle jednak na tego typu spotkaniach po sali krąży mikrofon, i w dyskusję śmiało można się angażować.

>2. przygotowujące wiec organizacje zupełnie jawnie nawołują do obalenia przemocą panującego w Polsce porządku konstytucyjnego

Zgadzam się, że ich celem byłaby zmiana konstytucji, ale nie zgadzam się, że chcą to zrobić przemocą. Wbrew pozorom spotkania narodowców, szczególnie te organizowane na uczelniach, są merytoryczne i poruszają kwestie totalnie w przestrzeni publicznej pomijane. Wystarczy sobie przejrzeć tematy spotkań organizowanych na KULu:

www.kul.pl/wydarzenia,14481.html

I jeszcze w sprawie braku symetrii światopoglądowej:

Czemu np. tutaj, na racjonaliście, z takim zacięciem przedstawia się okropności Polaków popełniane w czasie wojny na Żydach, a nie ma ani jednego wątku dotyczącego chociażby rotmistrza Pileckiego, który ze wszech miar zasługuje na miano bohatera? Albo o Żołnierzach Wyklętych cokolwiek?

bembergiem w berg
23-02-2013 10:27 
 Ocena 5 na 5
MarcinK (9189 punktów)

>Zgadzam się, że ich celem byłaby zmiana konstytucji, ale nie zgadzam się, że chcą to zrobić przemocą. Wbrew pozorom spotkania narodowców, szczególnie te organizowane na uczelniach, są merytoryczne i poruszają kwestie totalnie w przestrzeni publicznej pomijane. Wystarczy sobie przejrzeć tematy spotkań organizowanych na KULu:
>www.kul.pl/wydarzenia,14481.html

Z Twojego linka wybrałem podsumowanie wyborów 2011. No i kogo może Katolicki UL zaprosić? Ano redaktora Michalkiewicza:

Cytat:
Wyniki wyborów są wyrazem kompromisu miedzy bestialskimi watahami.


Cytat:
Wybory polegają na tym, że najpierw trzeba przygotować alternatywę dla wyborców.


Cytat:
Francuska ordynacja wyborcza wywołuje skutki w niej zapisane jak i skutki w niej nie zapisane.


Trzeba przyznać, że publika jakaś niegramotna była i coś słabo reagowała na bon moty pana redaktora - aż przykro patrzeć jak tymi oczkami przebiera - no ale szczęśliwie miał asa w rękawie: wynik wyborczy Palikota.

O Annie Grodzkiej - tu zacytował inwokację Wojciecha Dzieduszyckiego:

Cytat:
Piękne Panie, drodzy Panowie i Ty Dawidzie Abrahamowiczu.


Tu już publika nie zawiodła i perlistym śmiechem wybuchła. Dobry żart tynfa wart.

Podeślesz jeszcze jakiegoś?

>I jeszcze w sprawie braku symetrii światopoglądowej:

Ktoś Ci pisać broni?
23-02-2013 21:59 
 Ocena 6 na 6
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>W sumie nic. Chodziło mi tylko o to, że cykl wykładów zorganizowany jest według lewicowego klucza,


Tutaj masz nieco więcej nt. tego cyklu wykładów.
Rzeczywiście trudno o bardziej lewacką czeredę niż wzięci do kupy ks. Adam Boniecki, o. Ludwik Wiśniewski OP, prof. Andrzej Szczeklik z Papieskiej Akademii Nauk i - last but not least - Leszek Balcerowicz.
A na wykładzie prof. dr hab. Pawła Golika Epoka genomu. 10 lat po odczytaniu DNA człowieka to podobno do maoistowskiej partyzantki werbowali...

>>trzeba być znaczącą postacią polskiego życia
>>1. społeczno-politycznego
>>2. umysłowego.
>>Żaden polski prawicowiec warunku nr 2 nie spełnia.
>Żaden, żaden. "Żaden" to strasznie duży kwantyfikator.

A kto spełnia?

>Jak spiskowo by to nie zabrzmiało, moim zdaniem fakt że mało kto słyszy o wybitnych prawicowych umysłach, wynika z tego,

Moim zdaniem wynika to z tego, że takich umysłów w Polsce nie ma.

>że główne media wolą pokazywać przede wszystkim umysły lewicowe, a prawaków puszczają o tyle, o ile można się spodziewać po nich jakiegoś radosnego oszołomstwa (Korwin-Mikke, Bogusław Wolniewicz, no i last but not least, Terlikowski).

To się zgadza - niczego prócz radosnego oszołomstwa po prawicy spodziewać się nie sposób.

>>Jeszcze nie słyszałem, aby ktoś domagał się trybuny dla np. Kazimiery Szczuki na Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
>Takie imprezy organizują zwykle studenci,

Czasem studenci a czasem władze uczelni.

>a o ile znam studentów z Torunia czy KULu, przynajmniej tych z zacięciem organizacyjnym, to nie wyobrażają oni sobie raczej zapraszać na konferencję lewaków.

Władze tych uczelni też nie bardzo .

>Przez to większość tych konferencji jest nie tyle polityczna, co po prostu nudna. Ale zdarzają się wyjątki:
>www.kul.pl(*)si-byc-lewicowa,art_37404.html

Oj, to w tym słynnym klubie, który reżysera Brauna gościł... Faktycznie - działo się .

>>>Na tym, że po oprotestowaniu ich przez środowiska lewicowe, władze uczelni nie pozwoliły im zorganizować debaty.
>>Zrobiły najzupełniej słusznie, a to z powodów następujących:
>>1. impreza nie miała być żadną debatą, a zwyczajnym wiecem politycznym - co kłóci się z ideą Uniwersytetu
>Ile w tym miało być wiecu, a ile debaty, ciężko rozstrzygać, skoro wydarzenie się nie odbyło.

Łatwo, skoro "debatować" mieli: Krzysztof Bosak (stowarzyszenie Marsz Niepodległości), Marian Kowalski (ONR) i Robert Winnicki (Młodzież Wszechpolska).

>Zwykle jednak na tego typu spotkaniach po sali krąży mikrofon, i w dyskusję śmiało można się angażować.

Cóż - przy najbliższej okazji popróbuj .

>Zgadzam się, że ich celem byłaby zmiana konstytucji, ale nie zgadzam się, że chcą to zrobić przemocą.

Trzeba było posłuchać ich własnogębnych deklaracji z ostatniego Marszu Niepodległości.

>Wbrew pozorom spotkania narodowców, szczególnie te organizowane na uczelniach, są merytoryczne i poruszają kwestie totalnie w przestrzeni publicznej pomijane. Wystarczy sobie przejrzeć tematy spotkań organizowanych na KULu:
>www.kul.pl/wydarzenia,14481.html

To jakiś żart?

>I jeszcze w sprawie braku symetrii światopoglądowej:
>Czemu np. tutaj, na racjonaliście, z takim zacięciem przedstawia się okropności Polaków popełniane w czasie wojny na Żydach,

Nie zauważyłem, żeby ten temat cieszył się specjalnym zainteresowaniem. Jakieś linki mogę prosić?

>a nie ma ani jednego wątku dotyczącego chociażby rotmistrza Pileckiego, który ze wszech miar zasługuje na miano bohatera?

Jesteś na Forum już czwarty rok - ktoś Ci przez cały ten czas zabraniał taki wątek otworzyć?

>Albo o Żołnierzach Wyklętych cokolwiek?

Oj, bo się Obrażę...
Tymy rencamy zamieszczałem kiedyś w tej sprawie materiały następujące:
www.przegl(*)-zaplaci-za-zbrodnie-podziemia
www.przegl(*)m-nie-jest-od-pisania-historii
www.przegl(*)islaw-lagowski-bez-uprzedzen-6



...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM)
22-02-2013 08:29 
 Ocena 6 na 6
Meretseger (61860 punktów)

>Wyrazem tej ideologi jest np. forsowanie przekonania, że nie ma nic złego w adopcji dzieci przez pary homoseksualne
A jest?
21-02-2013 09:45 
 Ocena 13 na 15
makoshika (1454 punktów)

>Skąd ten brak symetrii?

Idę, patrzę sobie, a tam na drzewie ptak kwili. Raz ładniej, raz brzydziej, ale zebrało się jakieś towarzystwo pod gałęziami i słucha. Jedni kiwają głową z podziwem, inni z zażenowaniem. Przystanąłem i ja, żeby posłuchać. Średnio mi się podobało.
Nagle świnia wybiega zza krzaka, drze ryja, roztrąca zebranych. Że ona też by tu chciała pod drzewkiem coś zaśpiewać, ale jej nie pozwalają, bo Tradycja i Doświadczenie ponoć zarządziły, że dla takich jak ona miejsce jest w chlewie. No to poskakała, pokwiczała, tłumek próbowała rozepchnąć, ale jedyne, co jej się udało, że ptak na chwilę przestał wyśpiewywać, co miał na myśli.

Tradycja i Doświadczenie podpowiada, że następnym razem wieprze przyjdą we cztery. Przewodzić im będzie zajadły knur. Tłum rozgonią, ptaka przepędzą (pod warunkiem, że umknie przed nastaniem mrozów), a drzewo na koniec wytną.

Niektórym już teraz to się podoba. Nazywają to "symetrią". Ale nic dziwnego, skoro bezżennego i bezdzietnego faceta potrafią nazywać "ojcem". Takie leksykalne figo-fago, słowna zabaweczka. Zamiast knuta i pryszniców, z których nie leci woda.
Lodowy (1486 punktów)
>Idę, patrzę sobie, a tam na drzewie ptak kwili.
Środa ptakiem kwilącym na drzewie. Przesadziłeś.
MadameDeVoltaire (1428 punktów)
Nius o tych narodowcach pojawił się na Frondzie kiedy ją akurat czytałam sobie, na początku nie skomentowali ani jednym słowem, dopiero na następny dzień Terlikowski walnął esej o tym że to odpowiedź na medialne bojówkarstwo Wyborczej czy coś takiego. Chyba musieli się pogłowić od której strony to przedstawić żeby nie wyglądało aż tak źle

> bojówka to złe słowo... kółka patriotycznego które będzie miało na celu fizyczną obronę polskości?

Nie wiem, jak poseł Pięta, ale narodowcy na bank chcą takie "kółka patriotyczne", przyznam szczerze, że nie cieszą mnie jakoś mega te ich zapowiedzi Katolickiej Rewolucji Narodowej

>Maciej Kornak, prezes i założyciel antyfaszystowskiego stowarzyszenia "Nigdy Więcej" i redaktor naczelny magazynu pod tą samą nazwą, jest innego zdania. - W poprzednim roku taki obóz ONR organizował w Zwardoniu w Beskidzie Żywieckim. Uczono na nim m.in. strzelać z karabinu - opowiada.

Cały tekst: kielce.gaz(*)to_strzelcy.html#ixzz2LWks9Azc

bang bang, shot you dead
hubin (2274 punktów)

UW przynajmniej w moich dość starych wspomnieniach pozostaje solidnym akademickim ośrodkiem. Jedną z zasad jakie pamiętam było: Musisz najpierw coś zrozumieć po czym możesz się z tym nie zgodzić.

Jest sporo miejsca do dyskusji, nawet do robienia chlewu ale w tym wypadku złamano konwencję.

Po raz kolejny udowodniono, że radykalizm i prawicowość jest cechą osób słabszych intelektualnie.
Usiłujących ze swej ignorancji i głupoty czynić cnotę, gratuluję środowiskom prawicowym.

Parafrazując: Ideologia śmierdzi!

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365