Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kwaśniewski z Palikotem.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
22-02-2013 16:57romaro (25211 punktów)Kwaśniewski z Palikotem.
Ocena 6 na 6
Po spotkaniu z Januszem Palikotem i Markiem Siwcem Aleksander Kwaśniewski ogłosił, że będzie tworzył centrolewicową listę przed najbliższymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. W projekcie "Europa Plus" będzie uczestniczył Ruch Palikota.
Miller dostał kosza i to mi się podoba. Większego szkodnika na lewicy chyba nie ma.

wyborcza.p(*)_przekonuja_do_wspolpracy.html

Kwaśniewski oszukiwał przez lata Sojusz - Tak politycy SLD na swojej konferencji podsumowali nowe porozumienie.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Miller dostał kosza i to mi się podoba. Większego szkodnika na lewicy chyba nie ma.

Czy "wielkość szkodnika" nie jest wśród lewicy (i nie tylko) zaletą?
22-02-2013 18:04 
 Ocena 2 na 2
Paweł Arłukowicz (3162 punktów)

>Czy "wielkość szkodnika" nie jest wśród lewicy (i nie tylko) zaletą?

A niby jak to rozumieć ?
Duży, lepiej widoczny i przez to łatwiej go "ubić" ?
22-02-2013 18:07 
 Ocena 6 na 6
romaro (25211 punktów)
>"wielkość szkodnika"
Jaką Miller (re)prezentuje, nie jest wielkością stałą.


Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

Rozumiem, że oligarchowie oficjalnie dogadali się, jak podzielą kawał sukna, który przypadnie im w udziale.
A co ja z tego będę miał?

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
22-02-2013 21:15 
 Ocena 8 na 8
diogenes (42753 punktów)
>oligarchowie oficjalnie dogadali się, jak podzielą kawał sukna, który przypadnie im w udziale.
>A co ja z tego będę miał?

Nic.
Będziesz mógł ponarzekać na Racjonaliście.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
22-02-2013 21:26 
 Ocena 2 na 2
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

Wielmożni Panowie, doprawdy zbytek łaski, zbytek łaski...

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
22-02-2013 19:48
 Ocena 12 na 14
makoshika (1454 punktów)
Ciągle nie wiem czy Janusz Palikot jest tym, kogo potrzebuja racjonalnie myślący ludzie w Polsce, ale wolę furiata z jakąś tam wizją (całkiem mi bliską) niż cynicznego do szpiku kości, byłego pzpr-owskiego aparatczyka, który dzisiaj gromadzi wokół siebie czwarty garnitur powiatowych działaczy, otoczonych przez wianuszek młodych pieczeniarzy i nieuków (jak niedorzecznik SLD Joński, który nie wie, kiedy wybuchło powstanie warszawskie), mających w głębokim poważaniu idee państwa świeckiego i prawa człowieka. Mam nadzieję, że to finałowy początek końca tej formacji, która pod rządami Millera (z krótką przerwą na romans z Lepperem) niczym tania ulicznica wysługiwała się klerowi katolickiemu i biznesowi o niejasnych powiązaniach.
Najbardziej nie mogę im wybaczyć tego obrzydliwego, oślizgłego "sojuszu" z kościołem (niby w imię dobrego wyniku w referendum akcesyjnym), którego przejawem było natychmiastowe przyspieszenie prac komisji majątkowej, kompletny bezruch w programach szkolnych, a w końcu spałowanie przez policję demonstracji lesbijek w Poznaniu, i to pod okiem SLD-owskiego wojewody. Uważam, że premier o mentalności "kanclerza" (a za takiego Miller chciał zawsze uchodzić) powinien wtedy doprowadzić do spolaryzowania polskiego społeczeństwa, nawet za cenę nie wejścia do Unii. Nic złego by się nie stało, bo weszlibyśmy w kolejnej turze albo na samym końcu (jak np. Chorwacja), ale ekspozytura Watykanu nie mogłaby już bezczelnie głosić, jak bardzo miłuje swój kraj ojczysty. Mam nawet brzydkie podejrzenie, że Miller realizował wtedy swoje okrągłostołowe zobowiązania wobec kościoła, bo w końcu to jemu prawdopodobnie zawdzięcza życie. Gdyby bowiem zmiana systemu w Polsce dokonała się inną drogą, tow. Millera czekałby niechybnie (wraz z setką kompanów) pluton egzekucyjny lub sucha gałąź. Jest więc za co się odwdzięczać. Z tego też powodu tzw. "lewica" SLDowska nigdy nie będzie prawdziwą lewicą. Poza tym za bardzo kocha koniaczki z Pieronkiem i cygara z Kulczykiem.
Niech jej ziemia lekką będzie.
22-02-2013 20:50 
 Ocena 5 na 5
Fafciu (953 punktów)
>ale wolę furiata z jakąś tam wizją (całkiem mi bliską) niż cynicznego do szpiku kości

A Palikot to co? Na 1 maja wyskoczył z korektą kapitalizmu, nie przyniosło oczekiwanego rezultatu- bach! Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Taki był Proteus, mieniąc się to w smoka,
To w deszcz, to w ogień, to w barwę obłoka...
22-02-2013 21:02 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>A Palikot to co?
Chociażby po to, by czarnym pokazał gdzie jest ich miejsce.
>>wolę furiata z jakąś tam wizją (całkiem mi bliską) niż cynicznego do szpiku kości
Millera.
22-02-2013 21:33 
 Ocena 3 na 3
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

Dlaczego jest tu promowany nachalny frejming, że wybór jest tylko między Palikotem a Millerem?
Prawdę mówiąc, żaden z nich mi nie pasuje i nie zamierzam zdania zmieniać. O Kwaśniewskim nawet nie wspominam, bo jestem świeżo po kolacji i szkoda byłoby to jedzenie zmarnować z powodu kilku bezwarunkowych odruchów, a przy tym być może narażać na szwank własne zdrowie i czystość podłogi. Lichy interes.
Politycznym wyjadaczom właśnie na tym zależy, żeby wyborcy się wydawało, że nie ma innego wyboru. Tak to działa! Pan każe, leming/pokemon/fragles musi. Nie ma wyjścia!


"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
22-02-2013 21:56 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>Dlaczego jest tu promowany nachalny frejming, że wybór jest tylko między Palikotem a Millerem?
Nikt tu niczego nie promuje, do niczego nie zmusza. Nikt nikogo za leminga nie uważa.
Zapraszam na masaż erotyczny dla "rozluźnienia".

Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)
>Nikt tu niczego nie promuje, do niczego nie zmusza. Nikt nikogo za leminga nie uważa.

Dzięki za przypomnienie! Zapomniałem przecież o starych mapetach.

>Zapraszam na masaż erotyczny dla "rozluźnienia".

Dziękuję, nie skorzystam. Życzę jednak Panu powodzenia w zawodzie, to znaczy... w interesach.

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
23-02-2013 11:17 
 Ocena 4 na 4
diogenes (42753 punktów)
>Ciągle nie wiem czy Janusz Palikot jest tym, kogo potrzebuja racjonalnie myślący ludzie w Polsce,...

Racjonalność Palikota powoli staje się racjonalnością typowego politycznego celebryty, który powie i zrobi wszystko (nawet zaprzeczy sobie), by utrzymać się na powierzchni mediów. Raz chciałby Trybunału Stanu dla Kwaśniewskiego...

wyborcza.p(*)ybunal_Stanu_za_wiezienia.html

a teraz razem z Kwaśniewskim tworzy firmę Europa+.

>tzw. "lewica" SLDowska nigdy nie będzie prawdziwą lewicą. Poza tym za bardzo kocha koniaczki z Pieronkiem i cygara z Kulczykiem.

Ależ ona jest prawdziwą lewicą. Prawica to system obrabiania obywatela z prawej strony, a lewica, do kompletu, to formacja obrabiająca go z lewej strony. To taki podział kieszonkowców: jedni zajmują się prawymi kieszeniami obywatela, drudzy - lewymi.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
23-02-2013 21:06 
 Ocena 1 na 1
Kiełczewski (439 punktów)

>Niech jej ziemia lekką będzie.

Może jestem za stary na tak radykalne sądy,jakie biją po oczach z Twojej wypowiedzi,ale pamiętam hasło"jeszcze przyjdzie taka wiosna ,że na drzewach zamiast liści, wisieć będą komuniścil".Z szubienicami nie do końca się zgadzam
a z pieczeniarzami w pełni(p.Kalisz,p... i p... i p.. cały Foksal,p J.Oleksy,p...,p.. itd) i nie był bym zdziwiony jeżeli pojawi się p Sobotka/Sobótka/ nie pamiętam panteonu tych Bogów .A z episkopatem wódz Kwaśniewski też sobie swawolił.Znaj proporcje mocium Panie.
Rigoletto (3891 punktów)
>Po spotkaniu z Januszem Palikotem i Markiem Siwcem Aleksander Kwaśniewski ogłosił, że będzie
>tworzył centrolewicową listę przed najbliższymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Jako wielkiemu admiratorowi kapitalizmu, jest mi niezmiernie miło, że lewicę w Polsce będzie reaktywował pracownik doktora Kulczyka. Już wolę pseudo-lewicę od tej prawdziwej.
23-02-2013 14:57 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>Jako wielkiemu admiratorowi kapitalizmu, jest mi niezmiernie miło, że lewicę w Polsce będzie reaktywował pracownik doktora Kulczyka.

Kwaśniewski&Co reaktywuje - mówiąc językiem jego popapranej, marksistowskiej młodości - biedną masę rewolucyjną, która za jakiś czas wyłoni lewicowych przywódców. Sam Kwaśniewski jest bardzo zatroskany rozmiarem polskiej nędzy: w swym mazurskim pałacu wybudował nawet osobny budynek dla służby. Co zaś do relacji Kulczyk - Kwaśniewski, skąd wiesz, kto w tym układzie jest lokajem?

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
23-02-2013 19:08 
 Ocena 1 na 1
Rigoletto (3891 punktów)
>> Sam Kwaśniewski jest bardzo zatroskany rozmiarem polskiej nędzy: w swym mazurskim pałacu wybudował nawet osobny budynek dla służby. Co zaś do relacji Kulczyk - Kwaśniewski, skąd wiesz, kto w tym układzie jest lokajem?

Skoro bierze kasę od Kulczyka, to jest jego pracownikiem (niekoniecznie lokajem).
Selanos (12869 punktów)
Myślę, że ten pomysł jest tak zły, że nie wyjdzie z tego nawet katastrofa, co jest nowością po tej bardziej lewej stronie polskiej polityki.
23-02-2013 10:27 
 Ocena 1 na 1
Scorp (5381 punktów)
>Myślę, że ten pomysł jest tak zły, że nie wyjdzie z tego nawet katastrofa, co jest nowością po tej bardziej lewej stronie polskiej polityki.

A ja myślę, że postęp dokonuje się zawsze przez godzenie sprzeczności (taka stara, niemodna zasada dialektyczna). Tę ideę lewica ma w wyposażeniu genetycznym i powinna zawsze nosić ją w plecaku. Inicjatywa Kwaśniewskiego jest ruchem w tym kierunku. Jeżeli się nie powiedzie, z przyczyny czyichś egoizmów czy głupoty, to będzie zysk dla prawicy, szczególnie przykościelnej.
-
23-02-2013 15:29 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>A ja myślę, że postęp dokonuje się zawsze przez godzenie sprzeczności...

Gdyby tak było, to po pogodzeniu sprzeczności, nie byłoby już sprzeczności i tym samym postępu. W rozwoju chodzi o nadanie jednej sprzeczności innego, współczesnego kształtu: to dlatego we współczesnych relacjach społecznych można doszukać się form rodem nawet z odległej przeszłości.

>Inicjatywa Kwaśniewskiego jest ruchem w tym kierunku...

Nie sądzę. Inicjatywy polskiej polityki (tak z lewej jak i z prawej strony) zdają się wolno lecz systematycznie pogłębiać sprzeczności, np. kontrasty między bogatymi a biedotą. 'Wariant bułgarski' może powtórzyć się i u nas.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
23-02-2013 17:44 
 0 na 2
Selanos (12869 punktów)
A ja myślę, że jedyny pomysł jaki może nam zafundować ta bardziej lewa lewica, to jeszcze większa biurokracja, długi i mniejsza wolność gospodarcza. Tak wyglądały ostatnie (nie)rządy SLD w Polsce. To oniu zaczęli złotą passę bicia rekordów w zwiększaniu długu publicznego.
Scorp (5381 punktów)
>A ja myślę, że jedyny pomysł jaki może nam zafundować ta bardziej lewa lewica, to jeszcze większa biurokracja, długi i mniejsza wolność gospodarcza. Tak wyglądały ostatnie (nie)rządy SLD w Polsce. To oniu zaczęli złotą passę bicia rekordów w zwiększaniu długu publicznego.

Czyli lewica to samo zło?
-
24-02-2013 00:51 
 Ocena-1 na 1
Selanos (12869 punktów)
>Czyli lewica to samo zło?

Socjaliści to samo zło, bez względu na to czy nazywają się prawicą, czy lewicą.
Scorp (5381 punktów)
>Socjaliści to samo zło, bez względu na to czy nazywają się prawicą, czy lewicą.

Mhm, nie wiedziałem. Teraz jak się dowiedziałem, to już będę wiedział...
-
24-02-2013 15:42 
 Ocena-1 na 1
Selanos (12869 punktów)
>>Socjaliści to samo zło, bez względu na to czy nazywają się prawicą, czy lewicą.
>Mhm, nie wiedziałem. Teraz jak się dowiedziałem, to już będę wiedział...

Cieszę się, że mogłem uświadomić Polecam się na przyszłość.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365