>Tak więc mój dostawca TV+Internet w żaden sposób nie informuje mnie o wystawieniu noty odsetkowej, >co więcej, po zalogowaniu na stronie, którą mi udostępnia w celu zapoznania się z historią płatności
Bo nie musi. Może sobie czekać aż odsetki Ci narosną wg korzystnej stawki 13% i upomnieć się np za rok.
>Podejrzewam, że takie blokowanie mi informacji jest niezgodne z prawem, niestety nie wiem na jakie
Jesteś w błędzie.
>PPS Ciekawostka - korzystając ze wspomnianej strony mam możliwość zapłaty zaległości z noty >odsetkowej, ale wyłącznie przy skorzystaniu z pośrednika wybranego przez dostawcę usług, przy czym >ów pośrednik liczy sobie 1,50 zł za przelew, a ponieważ nie mam możliwości zapoznania się z treścią >noty, więc dostawca wymusza na mnie skorzystanie z tego jedynego pośrednika, narażając mnie na >poniesienie dodatkowych kosztów - to też wydaje mi się niezgodne z prawem.[/color]
Też nieprawda. Możesz wysłać należność na konto dostawcy wpisując w tytule przelewu "odsetki" i świadczenie jest spełnione. Nie może żądać wpłaty przez konkretny bank.
|