Racjonalista - Strona głównaDo treści
Mars_One

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
03-03-2013 22:52meercat (934 punktów)Mars_One
Ocena 3 na 3
Nowy etap w dziejach ludzkości uważam za rozpoczęty

pl.wikipedia.org/wiki/Mars_One
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Tomasz Trzaskowski (375 punktów)
Jak dla mnie to raczej jeszcze fantastyka.

Warunki nieważkości lub też obniżonej grawitacji mają paskudny wpływ na zdrowie, dlatego wątpię w wysyłanie tam kogoś "na całe życie". Najpierw naukowcy musieliby uporać się z tym problemem, a jak na razie wszelkie rozwiązania są bardzo toporne.
sinapis (1725 punktów)
>Nowy etap w dziejach ludzkości uważam za rozpoczęty
>pl.wikipedia.org/wiki/Mars_One

No cóż, na razie jest mowa tylko o tym, jak się areonautów tam dostarczy. Nic jednak o tym, co tam będą robić. A jeśli się, na przykład, rozmnożą? Nowe domki im wyślemy, czy sami coś sklecą własnym sumptem? No i kupa innych pytań...
Selanos (12869 punktów)
To bardzo... optymistyczna wizja. Mogę się z kimś założyć, że projekt upadnie.
04-03-2013 09:40 
 Ocena 1 na 1
Hodża (11172 punktów)
>To bardzo... optymistyczna wizja. Mogę się z kimś założyć, że projekt upadnie.

Raczej uzyska wirtualną realizację. To, że w cały projekt zaangażowany ma być Big Brother, nasuwa mi skojarzenia z wizją filmu "Capricorn One" z 1977 roku.


Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
Aleksander Głowacki (1725 punktów)
>Astronauci mają zostać tam do końca życia.

Czyli raczej nie za długo. Równie dobrze mogą ich od razu zastrzelić i wysłać ciała na Marsa a potem stwierdzić że "pierwszy człowiek na Marsie - hurra".
Wygląda na to że to faktycznie nowy etap w podboju kosmosu - astronauci nie muszą już wracać ze swoich misji.
Jacholek (5699 punktów)
>Nowy etap w dziejach ludzkości uważam za rozpoczęty
>pl.wikipedia.org/wiki/Mars_One
Nic nie ma na temat celu naukowego, podczas gdy jasno jest zadeklarowany cel telewizyjno-komercyjny (reality show). Pytanie oczywiście się nasuwa jak długo wytrwa ta pierwsza kolonia na Marsie. Koniec może być niezbyt telewizyjny, chyba że koloniści przed nadejściem krytycznego momentu popełnią zbiorowe samobójstwo.
12-03-2013 10:03 
 Ocena 1 na 1
meercat (934 punktów)

>Nic nie ma na temat celu naukowego, podczas gdy jasno jest zadeklarowany cel >telewizyjno-komercyjny (reality show).

A psychologia i socjologia to nie nauki? Moim zdaniem to przedsięwzięcie wprowadzi do tych dziedzin zupełnie nowe zagadnienia.
meercat (934 punktów)
Usunięte przez moderatora
Dariusz Godyń (2403 punktów)
>Nowy etap w dziejach ludzkości uważam za rozpoczęty
Z tego co mi wiadomo mają okrążyć Marsa i wrócić. Jednak jest to w sferze fantazji i dziennikarskich sensacji. Prawda jest taka że w najbliższej dekadzie nikt tam nie poleci i skończy się na gadaniu.
06-03-2013 09:32 
 Ocena 2 na 2
yarene (237 punktów)
>Z tego co mi wiadomo mają okrążyć Marsa i wrócić.

To jest oddzielny pomysł, już w 2018 chcą wysłać parę astronautów (najlepiej małżeństwo), żeby dotarli do Marsa i, bez lądowania ani schodzenia na planetę, wrócili w ciągu 500 dni. Całość jest finansowana przez Dennisa Tito, milionera, który strasznie jara się tematem żadnego programu telewizyjnego ani śmierci na Marsie. Trochę bardziej to przekonywujące niż Mars One...

A tutaj informacje: www.newsci(*)on-aims-to-launch-in-2018.html
Paul Figura. (1368 punktów)
>Nowy etap w dziejach ludzkości uważam za rozpoczęty
>pl.wikipedia.org/wiki/Mars_One

Koleżanko chyba nie uważałaś na poprzednich lekcjach naszego, wspaniałego forum podobny wątek już istnieje wystarczy poszukać.Zresztą mam chwile i wykonam to zadanie specjalnie dla ciebie.



www.racjonalista.pl/forum.php/p,152/s,541475

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365