Racjonalista - Strona głównaDo treści
Niezrozumienie.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
04-03-2013 14:46hazy (354 punktów)
(zablokowany)
Niezrozumienie.
Na Onecie znalazłem oto taki sobie artykuł
wiadomosci(*)im-br,1,5435888,wiadomosc.html

W skrócie chodzi o rzekomy rasizm Izraelczyków każący Palestyńczykom jeździć innymi autobusami niż oni. Czy to jest rasizm czy może poprawa bezpieczeństwa w kraju? Jak wiemy w RPA w czasach apartheidu było bezpieczniej niż po jego zniesieniu. Moim zdaniem wystarczyłoby po prostu wydzielić część autobusu dla "tylko dla Żydów" i dla Palestyńczyków a obie części podzielone jakąś płytą pancerną ale autobusy "tylko dla Palestyńczyków" też nie są złym pomysłem.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

marcintoruńczyk (87 punktów)
(zablokowany)
>Na Onecie znalazłem oto taki sobie artykuł
> wiadomosci(*)im-br,1,5435888,wiadomosc.html
>W skrócie chodzi o rzekomy rasizm Izraelczyków każący Palestyńczykom jeździć innymi autobusami niż
>oni. Czy to jest rasizm czy może poprawa bezpieczeństwa w kraju? Jak wiemy w RPA w czasach
>apartheidu było bezpieczniej niż po jego zniesieniu. Moim zdaniem wystarczyłoby po prostu wydzielić
>część autobusu dla "tylko dla Żydów" i dla Palestyńczyków a obie części podzielone jakąś płytą
>pancerną ale autobusy "tylko dla Palestyńczyków" też nie są złym pomysłem.
Tak, jak w czasie wojny, tramwaj dla Niemców, tramwaj dla Polaków. Szczerze mówiąc nie wiem jak zaradzić temu problemowi. Ale dzielenie autobusu, czy tramwaju to moim zdaniem zły pomysł. Kiedy Japonia zaatakowała USA, to rząd amerykański internował Japończyków mieszkających w Stanach do Teksasu. To samo było w ZSRR, Niemcy byli też internowani albo aresztowani, co już takie fajne nie było. Myslę, że dobrym pomysłem byłoby wysiedlenie Palestyńczyków do Palestyny, a Żydów do Izraela, oczywiscie nie na chama tylko cała akcja byłaby pod patronatem Międzynarodowego Czerwonego Krzyża.
Malgorzata Koraszewska (2836 punktów)
Tu jest wyjaśnienie z "The Comentator":

First, there's the obvious security issue: there is a dreadful history of Palestinian suicide bombing on Israeli buses. Israelis are understandably afraid, especially in the context of mass incitement by the Palestinian Authority, and would rather Palestinians took their trips to Israel on their own buses. (Are you absolutely sure you wouldn't feel the same way?)
The second reason, which explains why Israel has made its move now, is that due to more generous arrangements for the Palestinians, Israel is now granting more work permits. More workers, more buses. More Palestinian workers, more buses for Palestinians. Not one of life's great mysteries... unless you smell a conspiracy.
hazy (354 punktów)
(zablokowany)
O ile to pierwsze ma sens to to drugie jest bezsensu.
04-03-2013 18:44 
 Ocena 7 na 7
Malgorzata Koraszewska (2836 punktów)
Niezbyt rozumiem, dlaczego miałoby nie mieć sensu. Z wsi i miast zamieszkałych wyłącznie przez Palestyńczyków sporo ludzi pracuje w Izraelu. Dlaczego nie dostarczyć im więcej autobusów, które będą kursowały bezpośrednio między ich miejscem zamieszkania a Izraelem, nie zahaczając o miejscowości, w których mieszkają Izraelczycy? W Dobrzyniu, gdzie mieszkam, jest sporo autobusów bezpośrednio do Włocławka, bo tam pracuje dużo ludzi z Dobrzynia. Nie zjeżdżają one z trasy i nie zabierają ludzi z wsi okolicznych.
hazy (354 punktów)
(zablokowany)
Ale ci ludzie dojeżdżający z różnych wsi do pracy mogą sobie jak im się ze chcę wsiąść do normalnego pekaesa i sobie nim dojeżdżać, a Palestyńczycy tak nie mogą. Dlatego według mnie jest to taki na siłę wymyślony argument. Natomiast zapewnienie bezpieczeństwa swoim obywatelom jest jak najbardziej racjonalne.
Kot Behemot (161 punktów)
No cóż, kolejny przejaw apartheidu w Izraelu. Żydowscy osadnicy na palestyńskiej ziemi nie życzą sobie towarzystwa cuchnących Palestyńczyków w swoich autobusach. Biedne brudasy kłują ich w oczy.

I tak dobrze, że nie posuwają się do bardziej radykalnych działań, na przykład nie obrzucają palestyńskich domów fekaliami i nie obrzucają palestyńskich dzieci idących do szkół kamieniami, jak to się dzieje w Hebronie.
04-03-2013 19:56 
 Ocena 7 na 9
Malgorzata Koraszewska (2836 punktów)
Bardzo polecam obejrzenie krótkiego wideo, w którym są również autobusy dowożące Palestyńczyków do pracy: są tam robotnicy, inżynierowie, rozmaici specjaliści, którzy na miejscu pracują razem z izraelskimi Żydami, izraelskimi Arabami, Druzami i innymi:
www.youtub(*)v=a1DZHxTH3OM&feature=youtu.be

Palestyński lekarz z Gazy, który dojeżdżał do pracy w szpitalu w Izraelu, gdzie pracował razem z Izraelczykami, i któremu podczas akcji Płynny Ołów izraelski pocisk zabił dwie córki, napisał książkę pod tytułem "I shall not hate". To piękne hasło i prowadzące do pokoju. Przykro, że ten wspaniały człowiek potrafił nie dopuścić do siebie uczucia nienawiści, ale nie potrafi tego siedzący bezpiecznie w Polsce pan Kot Behemot.
04-03-2013 20:15 
 Ocena-2 na 4
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Palestyński lekarz z Gazy, który dojeżdżał do pracy w szpitalu w Izraelu, gdzie pracował razem z Izraelczykami, i któremu podczas akcji Płynny Ołów izraelski pocisk zabił dwie córki, napisał książkę pod tytułem "I shall not hate". To piękne hasło i prowadzące do pokoju.
Czyli: im więcej palestyńskich dzieci zabiją izraelscy siepacze, tym bliżej do pokoju między okupowaną ludnością palestyńską i izraelskimi okupantami.
Brawo!



Uwielbiam ludzi. Ich wygląd, ich sposoby myślenia, ich poglądy. Dlaczego? Bo uwielbiam się śmiać.
04-03-2013 20:30 
 Ocena 8 na 8
Malgorzata Koraszewska (2836 punktów)
Nie jestem w stanie zrozumieć tak żywiołowej nienawiści do Izraela, jaką okazują tu niektórzy czytelnicy Racjonalisty. Po tysiącach rakiet odpalonych z Gazy na ludność cywilną Izraela, Izrael broni się, starając się zlikwidować wyrzutnie rakietowe. Niestety, giną przy tym także niewinni ludzie (choć według wszystkich danych ginie ich mniej niż w jakimkolwiek innym podobnym konflikcie, gdzie straty ludności cywilnej w stosunku do walczących z bronią w ręku są znacznie wyższe). Potrafi to zrozumieć ojciec dwóch niewinnych ofiar konfliktu rozpoczętego przez Hamas. Nie potrafią ludzie siedzący bezpiecznie w Polsce. Jeśli Izrael nazywa się "siepaczami", to jaka nazwa pozostaje dla tych, którzy zabijają tysiącami (Syria, Sudan itp.), którzy wieszają ludzi publicznie na dźwigach budowlanych lub kamienują kobiety?
A nie ma to, oczywiście, nic wspólnego z tematem wątku.
04-03-2013 21:24 
 Ocena-2 na 4
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Nie jestem w stanie zrozumieć tak żywiołowej nienawiści do Izraela, jaką okazują tu niektórzy czytelnicy Racjonalisty.
Ja zaś nie potrafię zrozumieć tego bezwarunkowego uwielbienia dla Izraela, jakim pałają niektórzy publikujący na tym portalu.

Uwielbiam ludzi. Ich wygląd, ich sposoby myślenia, ich poglądy. Dlaczego? Bo uwielbiam się śmiać.
04-03-2013 23:54 
 Ocena 3 na 3
Marcin G (7819 punktów)

>Ja zaś nie potrafię zrozumieć tego bezwarunkowego uwielbienia dla Izraela, jakim pałają niektórzy publikujący na tym portalu.
To proste, ci ludzie zbudowali swoje państwo od zera, na pustyni. W ciągu zaledwie 60 lat stało się jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie państw na świecie czego nie można powiedzieć o jego sąsiadach. Dlaczego mamy więc ich nie "uwielbiać"? Dlatego, że nie pozwalają na zniszczenie swojej pracy przez bandę niedouczonych neandertalczyków?
05-03-2013 02:23 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Jest jednak różnica między sympatią a bezkrytycznym uwielbieniem przełożonym na prymitywną propagandę.


Uwielbiam ludzi. Ich wygląd, ich sposoby myślenia, ich poglądy. Dlaczego? Bo uwielbiam się śmiać.
05-03-2013 04:57 
 Ocena-3 na 3
Kot Behemot (161 punktów)
Skoro - słusznie - potępiamy nacjonalizm polski, niemiecki i prawie każdy inny, to dlaczego mamy gloryfikować nacjonalizm żydowski? W dodatku w wydaniu skrajnym, wręcz absurdalnym, bo jak nazwać artykuły takie jak: "Jestem Indianinem syjonistą".

Co będzie następne? Jestem Eskimosem-syjonistą? Jestem hydraulikiem-syjonistą?
05-03-2013 10:52 
 Ocena 2 na 2
Marcin G (7819 punktów)
Możesz podać konkretne zdanie, które gloryfikuje tam "nacjonalizm żydowski", bo mi jakoś umknęło?
05-03-2013 10:50 
 Ocena 1 na 1
Marcin G (7819 punktów)
Prymitywna propaganda jest raczej szerzona przez takich jak Ty. Ostatnia niewyobrażalna zbrodnia (nawet ludobójstwo) Izraela, kiedy to jeden z żołnierzy izraelskich zrobił zdjęcie palestyńskiemu dziecku przez celownik karabinu to tylko jeden z przykładów.
05-03-2013 23:30 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Prymitywna propaganda jest raczej szerzona przez takich jak Ty.
Podaj przykłady owej "prymitywnej propagandy" szerzonej przeze mnie, a także wyjaśnij co to znaczy "tacy jak ja".


Uwielbiam ludzi. Ich wygląd, ich sposoby myślenia, ich poglądy. Dlaczego? Bo uwielbiam się śmiać.
06-03-2013 12:51 
 Ocena 1 na 1
baszarteg (2319 punktów)
>Podaj przykłady owej "prymitywnej propagandy"

O tutaj proszę -> www.racjonalista.pl/forum.php/s,521134#w521257

>A może Netanjahu chce raz na zawsze rozwiązać "kwestię arabską"?

Proszę bardzo .
06-03-2013 14:38 
 Ocena-1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Moje pytania wywołane komunikatem Netanjahu o możliwości zaatakowania Iranu jest propagandą? Ciekawe.


Uwielbiam ludzi. Ich wygląd, ich sposoby myślenia, ich poglądy. Dlaczego? Bo uwielbiam się śmiać.
06-03-2013 21:02 
 Ocena 2 na 2
baszarteg (2319 punktów)
Ktoś tak wrażliwy (jak pan) na punkcie kłamliwych insynuacji względem własnej osoby ,powinien jak sądzę roztropniej formułować pytania sugestywne ,tym bardziej gdy informacja którą pragnie przemycić zadając określone pytanie jest obrzydliwą i kłamliwą insynuacją właśnie .

A może pan o nicku " kulka na mole" mógłby rozwiać moje wątpliwości i potwierdzić czy jego forumowa retoryka (jak wiele na to wskazuje )jest w prostej linii kontynuacją spuścizny Josepha Goebbelsa i Reinharda Heydricha ?
Ja tylko pytam...
Legion (587 punktów)
>Żydowscy osadnicy na palestyńskiej ziemi nie życzą sobie towarzystwa cuchnących Palestyńczyków w swoich autobusach.
Czy wszyscy? Dzisiaj niestety na niektórych szczeblach władzy w Izraelu są radykałowie lub szowiniści, ale czy to oznacza, że wszyscy Żydzi?
>I tak dobrze, że nie posuwają się do bardziej radykalnych działań, na przykład nie obrzucają palestyńskich domów fekaliami i nie obrzucają palestyńskich dzieci idących do szkół kamieniami, jak to się dzieje w Hebronie.
Dowody, albo do wody.

PS: Czemu nie mówi się o Rotszyldach, gdy wymienia się najbogatszych ludzi świata? Jakoś nie wystarczają mi gderania fanów spisków.
Koraszewski (82900 punktów)
Taki napis pojawił się na jednej z głównych ulic Kalisza w 1937 roku, a potem ponownie we wrześniu 1939 roku na powitanie Niemców. Ma również swój odpowiednik współczesny. Taką mamy Polskę. Nie rozumiem tylko dlaczego Racjonalista ma udzielać nosicielom tej tradycji swojego forum. "Niewinna" krytyka Izraela bardzo mizernie ukrywa prawdziwe twarze tych panów.


04-03-2013 21:32 
 Ocena-1 na 7
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Taką mamy Polskę.
Takie mamy przypadki w Polsce, a nie całą Polskę.

>Nie rozumiem tylko dlaczego Racjonalista ma udzielać nosicielom tej tradycji swojego forum.
Ja nie rozumiem dlaczego Racjonalista roztacza parasol ochronny nad bezczelnym, chamskim, kłamliwym insynuatorem, bezpardonowo atakującym każdego, kto ośmieli się mieć inne zdanie niż on.


Uwielbiam ludzi. Ich wygląd, ich sposoby myślenia, ich poglądy. Dlaczego? Bo uwielbiam się śmiać.
04-03-2013 21:59 
 Ocena 5 na 9
paula17 (495 punktów)
>Ja nie rozumiem dlaczego Racjonalista roztacza parasol ochronny nad bezczelnym, chamskim, kłamliwym insynuatorem, bezpardonowo atakującym każdego, kto ośmieli się mieć inne zdanie niż on.
O kim teraz mówisz? Brakuje Ci argumentów to nazywasz innych bezczelnymi chamami, kłamliwymi insynuatorami? Taka jest prawda, że jest tendencja do atakowania Izraela za to, że się BRONI. Nikt nie chce żeby ginęli niewinni ludzie ale TO JEST WOJNA. Wojna to okrucieństwo ale jak już wybuchnie to trzeba ją skończyć. I nie mówię tu o wymordowaniu drugiej strony tylko o ewentualnym pokoju. A o ile mi się wydaje to Izrael był gotowy, jeśli nie jest nadal, do zakończenia wojny pod warunkiem że uznają ich prawo do życia? Nie chcieli, muzułmanie chcą całkowicie wymordować Żydów, mają gdzieś, że Izrael się broni i przy okazji giną ich ludzie, "cena wojny". Izrael nie ma wyjścia jak się bronić, no chyba, że sądzisz, że powinni popełnić zbiorowe samobójstwo, wszyscy, każdy Żyd żeby muzułmanie już nie ginęli?
To wstrętne żydoskie ścierwa, mają czelność się bronić!

Czy koleżanki moderatorki nie sądzą, że post kulki na mole nadaje się na ostrzeżenie lub nawet tę całą blokadę? Nie chcę upominać władzy ale nie wiem czy ta funkcja ze zgłaszaniem postów działa. Działa?
05-03-2013 02:19 
 Ocena 1 na 3
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>O kim teraz mówisz? Brakuje Ci argumentów to nazywasz innych bezczelnymi chamami, kłamliwymi insynuatorami?
Kto wie o kim mówię, ten wie. Ty się do tego grona nie zaliczasz.

>Czy koleżanki moderatorki nie sądzą, że post kulki na mole nadaje się na ostrzeżenie lub nawet tę całą blokadę? Nie chcę upominać władzy ale nie wiem czy ta funkcja ze zgłaszaniem postów działa. Działa?
Coś taka nieśmiała? Pisz normalną czcionką, chyba że jesteś tchórzem, który lubi donosić na innych, ale po cichutku. I dlaczego swój donos kierujesz tylko do moderatorek? Brak ci argumentów, więc usiłujesz wywołać solidarność jajników?

PS Propagandę "biedny, niewinny, osamotniony, wyłącznie broniący się Izrael" łyknęłaś wzorowo.



Uwielbiam ludzi. Ich wygląd, ich sposoby myślenia, ich poglądy. Dlaczego? Bo uwielbiam się śmiać.

Mod.: Zapanuj nad emocjami i poniechaj insynuacji.
05-03-2013 09:51 
 Ocena 3 na 5
paula17 (495 punktów)
>Kto wie o kim mówię, ten wie. Ty się do tego grona nie zaliczasz.
Nie bo odniosłam wrażenie, że mówisz do pana Koraszewskiego ale to zbyt głupie żeby było prawdziwe.
>Coś taka nieśmiała? Pisz normalną czcionką, chyba że jesteś tchórzem, który lubi donosić na innych, ale po cichutku.
Nie "nieśmiała" tylko nie chciałam zawalać treści wątku wiadomością do moderatorek. I nie bój się, na takich jak ty doniosłabym nawet 40 lat temu i byłabym z tego dumna, zrobiłabym sobie nawet t-shirt z informacją że na ciebie doniosłam MO.
>I dlaczego swój donos kierujesz tylko do moderatorek? Brak ci argumentów, więc usiłujesz wywołać solidarność jajników?
Nie, w "Kolegium moderatorskim" jest kilka nicków z tego sceptymucha napisał ostatni post w lipcu zeszłego roku więc pewnie go nie ma na forum a jest liliac (przepraszam jeśli przekręciłam) i Meretseger. Jest też webmaster ale też mało na forum jest. Z tą solidarnością jajników to mnie przejrzałeś, myślałam, że moderatorki mnie zgodniej posłuchają jeśli napiszę bezpośrednio do nich. Baby mają taki sojusz, że nie ważne co słuszne i tak sobie nawzajem pomogą.

>PS Propagandę "biedny, niewinny, osamotniony, wyłącznie broniący się Izrael" łyknęłaś wzorowo.
Nie twierdzę, że wyłącznie się broni. Biedny nie jest jeśli patrzeć na finanse. Niewinny też nie jest. Osamotniony - jeśli nie liczyć USA to chyba nie ma koleżanek żadnych, no może poza całym światem muzułmańskim, sporą częścią chrześcijaństwa i jak widać - niektórymi ateistami czy tam agnostykami, kimkolwiek jesteś, ONZ, GW, znaczną, jeśli nie większą, część polaków i polek, miłośników teorii spiskowych w tym tych którzy myślą, że 11.9 nie było ani jednego Żyda w WTC, tych dla których telewizja robiła programy specjalne po wydaniu "Złotych żniw" J.T. Grossa czyli ogromniastej części narodu i - jak się okazało dnia następnego - znacznej części moich nauczycieli, uczniów i uczennic dla których Żyd stoi na równi z pedałem (a to bardzo nisko), miłośników "Pokłosia" ze Stuhrem (notabene Stuhr to nie jest polskie nazwisko), fanów TVN, słuchaczek i -czy Radio Maryja, lidera największej partii opozycyjnej który tych gorszych którym się "coś" nie podoba wysyła do Izraela - bo tam jest miejsce dla takich ludzi, i moim wujkiem który najchętniej to by te żydki wytuk żeby mu polskości nie podkopywały a-w-sejmie-to-wienkszos-żydy a-to-że-wszystkie-banki-to-żydoskie-to-nie-wspomne.
Przypomniało mi to sytuację z zeszłego roku kiedy to na melinie pod dworcem siedzieli obok mnie (sytuacja mnie zmusiła żeby tam siedzieć) dwaj bezzębni (powybijane), śmierdzący alkoholem i bardzo zaniedbani panowie (czy jak ktoś woli - menele). Chcąc nie chcąc usłyszałam jak jeden drugiem tłumaczył że 'Żydzi się maskują ale można ich wykryć przez nazwiska, np. Jakubowicz jest żydoskie bo jest od św. Jakuba a Jakub to żydoskie'.(Później panowie zaczęli się do mnie przystawiać więc musiałam uciekać więc niestety nie usłyszałam co drugi menel powiedział). Pomijając kwestię tego czy w ogóle jest jakiś św. Jakub pomyślałam sobie jak głęboko to w ludziach siedzi. Zauważyłam, że nie ważne czy jesteś lewakiem czy prawicowcem, komuchem czy faszystą, menelem czy premierem - to ponadpartyjna, ponad podziałowa nienawiść do Żydów. A czym jest motywowana? Gdyby zapytać większość usłyszelibyśmy, że przez kontrolę banków, kryzys światowy, czy wysiedlanie polaków po wojnie. Zupełnie bezzasadne argumenty. To weszło do kultury, dlaczego małe dzieciaki w podstawówce, zbyt małe i głupie żeby samemu wypracować sobie na to zdanie, obrzucają się "Żydami"? Muszą to jakoś załapać od starszych. A widział ktoś kiedyś głupiego dzieciaka który by bronił Żydów? Albo "pedałów"? Tymczasem już w podstawówce są to niewybaczalne obelgi za które można dostać patykiem albo zniszczyć komuś nowy plecak. Nie ma tego w stosunku do innych nacji, nie wiem czemu ale się z tego cieszę. Czemu nie obierze się za cel np. chińczyków za ich masową produkcję lub za łamanie praw człowieka? Dlaczego dla dzieci obrazą jest "ty żydzie" a nie "ty antysemito"?

Ty byś, kulka na mole, z chęcią dostarczał broń Izraelowi - tą od Harakiri i Seppuku.

Paczaj pan jakaż to propagandada się szerzy wśród naszych, żydy mnie opłacili żebym napisała tak tendencyjnego posta pełnego kłamliwych insynuacji.
05-03-2013 23:25 
 Ocena 2 na 2
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Tę dłuższą część twej wypowiedzi opatrzę dwiema uwagami:
1) Antysemityzm niektórych Polaków jest zjawiskiem, z którego zdaję sobie sprawę. Tylko że ja w ogóle nie poruszałem tematu antysemityzmu, a tym bardziej nie zaprzeczałem, że to zjawisko istnieje.
2) Nie rozumiem z jakiego powodu piszesz "polki", "polacy", "chińczycy" - nie wierzę, że to przypadkowe "literówki", a więc?


>Ty byś, kulka na mole, z chęcią dostarczał broń Izraelowi - tą od Harakiri i Seppuku.
Gratuluję. Właśnie dołączyłaś do wielce szacownego, choć niewielkiego grona na tym portalu, które ogłaszało mnie zwolennikiem terrorystów z Hamasu, osobnikiem, którego marzeniem jest zagłada Izraela i wszystkich Żydów itp. itd.


Uwielbiam ludzi. Ich wygląd, ich sposoby myślenia, ich poglądy. Dlaczego? Bo uwielbiam się śmiać.
04-03-2013 21:39 
 Ocena 4 na 4
hazy (354 punktów)
(zablokowany)
To samo dzieje się w Niemczech, Holandii, Anglii, USA, Izraelu. Zawsze była, jest i będzie jakaś grupa obwiniająca innych o swoje niepowodzenia, nienawidząca inaczej myślących, itp. i tak jest pod każdą szerokością geograficzną. Ludzie genetycznie aż tak bardzo się nie różnią by były narody lepsze i gorsze, wszyscy jesteśmy tak samo ułomni a mówienie, że ktoś jest bardziej ułomny od innych jest głupotą. Znam wielu swoich rodaków i większość z nich to wspaniali ludzie, którzy nie są żadnymi antysemitami a mimo wszystko Polska notorycznie nazywana jest krajem antysemickim, dlaczego? Dlaczego na zachodzie ciągle mówi się o polskich obozach koncentracyjnych, o tym jak to Polacy dla rozrywki topią żydowskie dzieci w studniach i wiele innych bzdur? Na pewno wielu Polaków pieprzy jakieś głupoty o Żydach jacy to niby źli ludzie, mogę się założyć, że wielu Izraelczyków tak samo mówi Polakach, ale to zwykle słabo wykształceni z kiepską pracą lub wypranym mózgiem przez religię ludzie. Oni nic nie znaczą, nie mają żadnego wpływu na losy Polski a to na nich buduje się wizerunek naszego kraju, dlaczego? To tak jakbym ja budował wizerunek Izraela na chasydach, którzy nie chcą by kobiety jeździły z nimi tymi samymi autobusami.
05-03-2013 07:14 
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)
Zawsze tak jest, że opinię ogólną buduje się na najgorszych przypadkach. Księża-pedofile, lekarze-łapówkarze, nauczyciele-niedouki, ekspedientki-lenie burkliwe, a budowlańcy-partacze, wiecznie pijani. Jest to oczywiście niesprawiedliwe, ale zgodne z naturą ludzką i powiedzeniem, że łyżka dziegciu psuje beczkę miodu.
finerbijk (17282 punktów)
>Moim zdaniem wystarczyłoby po prostu wydzielić część autobusu dla "tylko dla Żydów" i dla Palestyńczyków a obie części podzielone jakąś płytą pancerną ale autobusy "tylko dla Palestyńczyków" też nie są złym pomysłem.
A gdybyś się tam zaplątał, jako turysta, to do której części byś wsiadł? Albo do którego autobusu?

W Europie jest larum, że Araby się nie integrują, nie chcą jeść hamburgerów, a w Izraelu zdają się nie widzieć w tym problemu. Poprawność polityczną mają w pompce, albo na forach światowych. Zastanawia mnie tylko, czy taki koszerny autobus nie będzie bardziej narażony na ataki rakiet i bomb Hamasu, bo przecież będzie wiadomo na pewno kto nim na jedzie?
05-03-2013 12:27 
 Ocena 1 na 1
baszarteg (2319 punktów)
> Zastanawia mnie tylko, czy taki koszerny autobus nie będzie bardziej narażony na ataki rakiet i bomb Hamasu, bo przecież będzie wiadomo na pewno kto nim na jedzie?

Ano właśnie chyba nie będzie ,fanatycy islamscy nie kalkulują w ten sposób ,to nie rządy państw demokratycznych które muszą się tłumaczyć gdy gdzieś giną " nasi chłopcy" nawet gdy ci "chłopcy" to żołnierze ,którzy ryzyko śmierci maja wpisane w zawód.Bogu ducha winne ofiary zawsze można przedstawić jako męczenników (nawet jeśli sami zainteresowani ante mortem mieli całkiem inne plany ) Być może bombowy atak na autobus pełen Palestyńczyków aby zabić np:jednego Żyda kierowce ,faktycznie nie został by przeprowadzony , z drugiej strony zdjęcia z takiej masakry zawsze można ozdobić prasowym nagłówkiem -" Rakieta Izraelska trafiła w Palestyński autobus"
Malgorzata Koraszewska (2836 punktów)
Bardzo ciekawe wyjaśnienie sprawy autobusów (i nie tylko): cifwatch.c(*)s-of-racist-israeli-bus-lines/

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365