Racjonalista - Strona głównaDo treści
Prof. Pawłowicz chce leczyć homoseksualistów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
09-03-2013 15:45Tomasz Trzaskowski (375 punktów)Prof. Pawłowicz chce leczyć homoseksualistów
Ocena 4 na 4
Krystyna Pawłowicz, posłanka PiS złożyła interpelację do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. - Czy ministerstwo prowadzi jakiekolwiek działania mające na celu pomoc i wsparcie dla osób chcących wyjść z problemu homoseksualizmu? - pyta posłanka.


Odnoszę wrażenie, że trwa wyścig między przedstawicielami prawej strony politycznej na coraz to bardziej absurdalne tezy i kłamstwa.

Był już poruszany na forum temat "czy można być tolerancyjnym wobec nietolerancji?".

Granice zostały przekroczone już dawno. Pytam się - gdzie jest prokurator?

Źródła:
www.fronda(*)yc-homoseksualistow,26759.html
natemat.pl(*)u-ktore-leczy-za-pomoca-dotyku
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Krystyna Pawłowicz, posłanka PiS złożyła interpelację do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. -
>Czy ministerstwo prowadzi jakiekolwiek działania mające na celu pomoc i wsparcie dla osób chcących
>wyjść z problemu homoseksualizmu? - pyta posłanka.
Zważywszy na wcześniejsze wypowiedzi owej pani ta jest nadzwyczaj wprost delikatna i choć obraźliwa to w niemalże subtelny sposób. Proszę zwrócić uwagę na to, że nie ma mowy o przymusowym leczeniu, jedynie pytanie o działania wobec osób, które same chcą "wyjść" ze swojego homoseksualizmu.
Mówiąc bardziej poważnie i będąc świadomym czym jest orientacja seksualna powyższą wypowiedź pani Pawłowicz uważam za wprost niezmiernie głupią.
>Odnoszę wrażenie, że trwa wyścig między przedstawicielami prawej strony politycznej na coraz to
>bardziej absurdalne tezy i kłamstwa.
W takim razie odczucia mamy podobne.
>Był już poruszany na forum temat "czy można być tolerancyjnym wobec nietolerancji?".
>Granice zostały przekroczone już dawno. Pytam się - gdzie jest prokurator?
Gdyby prokuratorzy mieli się zajmować każdą idiotyczną wypowiedzią polskich polityków to nie starczyłoby im czasu na nic innego, choć być może tą powinni się zająć.
09-03-2013 16:25
 Ocena 12 na 12
Ratatoskr (4439 punktów)
>Krystyna Pawłowicz, posłanka PiS złożyła interpelację do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. -
>Czy ministerstwo prowadzi jakiekolwiek działania mające na celu pomoc i wsparcie dla osób chcących
>wyjść z problemu homoseksualizmu?

Cóż... na miejscu Biedronia złożyłabym chyba interpelację do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. - Czy ministerstwo prowadzi jakiekolwiek działania mające na celu pomoc i wsparcie dla osób chcących wyjść z problemu homofobii?

Ale jak się nad tym na spokojnie zastanowię, to dochodzę do wniosku, że Biedroń zrobił jedyną sensowną rzecz w tym kontekście: nagabywany przez dziennikarzy, stwierdził, że każdy poseł ma prawo składać dowolnie absurdalne interpelacje, i że nie widzi sensu wchodzenia w dyskusję z takimi absurdami.
romaro (25211 punktów)
>Krystyna Pawłowicz, posłanka PiS złożyła interpelację do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. - Czy ministerstwo prowadzi jakiekolwiek działania mające na celu pomoc i wsparcie dla osób chcących wyjść z problemu homoseksualizmu? - pyta posłanka.

Widzę jasno na białym, że potrzeba jest uruchomić środki mające na celu pomoc i wsparcie dla osób chcących wyjść z problemu katolicyzmu.
Selanos (12869 punktów)
Pawłowicz nie jest problemem, ludzie mają różne poglądy i z poglądami Pawłowicz musimy żyć. Problemem jest to, gdzie pani Pawłowicz swoje poglądy głosi. Głosi je w sejmie, bo jest posłanką wybraną przez ludzi. To nie świadczy zbyt dobrze o polskim społeczeństwie.
Tomasz Trzaskowski (375 punktów)
>Pawłowicz nie jest problemem, ludzie mają różne poglądy i z poglądami Pawłowicz musimy żyć. Problemem jest to, gdzie pani Pawłowicz swoje poglądy głosi. Głosi je w sejmie, bo jest posłanką wybraną przez ludzi. To nie świadczy zbyt dobrze o polskim społeczeństwie.

I dokładnie to miałem na myśli zakładając ten temat. Księdza zniosę, byłego prezydenta też, profesorów - ok. To wszystko osoby prywatne. Poseł to już przesada, dlatego tym powinny się już zająć odpowiednie organy.
Ada M. (1403 punktów)
(zablokowany)
>Czy ministerstwo prowadzi jakiekolwiek działania mające na celu pomoc i wsparcie dla osób chcących wyjść z problemu homoseksualizmu? - pyta posłanka.
Ciekawe po co, skoro nie ma na takie terapie - nawet gdyby były one możliwe - zapotrzebowania. No chyba, że chodzi o wyprowadzenie kasy z państwowego budżetu.
09-03-2013 23:55 
 Ocena 1 na 1
Paweł Arłukowicz (3162 punktów)

>Ciekawe po co, skoro nie ma na takie terapie - nawet gdyby były one możliwe - zapotrzebowania. No chyba, że chodzi o wyprowadzenie kasy z państwowego budżetu.

Niby masz rację, ale takie rozumowanie wskazywałoby, że uważasz panią Pawłowicz za osobę inteligentną, która - jak Szwejk ( albo Lepper ) głupią tylko udaje.
Jednak moim zdaniem mamy tu do czynienia z debilizmem w najczystszej postaci.
Niedościgniony wzorzec !!!!
12-03-2013 01:13 
 Ocena 1 na 1
Irracja (4721 punktów)
>>Czy ministerstwo prowadzi jakiekolwiek działania mające na celu pomoc i wsparcie dla osób chcących wyjść z problemu homoseksualizmu? - pyta posłanka.
>Ciekawe po co, skoro nie ma na takie terapie - nawet gdyby były one możliwe - zapotrzebowania. No chyba, że chodzi o wyprowadzenie kasy z państwowego budżetu.
    ... tutaj jest statut (i nie tylko) instytucji promowanej przez panią poseł. www.pomoc2002.pl/. Instytucja poszukuje wolontariuszy do swojej działalności, więc jaka tu mowa o "leczeniu"? Pewnie jeszcze profesjonalnym. KRK szykuje furtkę dla rządowych funduszy, nic więcej...


... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
Ada M. (1403 punktów)
(zablokowany)
>KRK szykuje furtkę dla rządowych funduszy, nic więcej...
Mam scenariusz dalszego ciągu: fikcyjni geje, pozorowane terapie, rzekome uleczenia... A terapeuci jacy? Katoliccy? Zapewne...
Irracja (4721 punktów)
>>KRK szykuje furtkę dla rządowych funduszy, nic więcej...
>Mam scenariusz dalszego ciągu: fikcyjni geje, pozorowane terapie, rzekome uleczenia... A terapeuci jacy? Katoliccy? Zapewne...
    ... jeżeli nie liczyć tych w "czarnych i czerwonych sukienkach", to reszta rzeczywiście fikcyjna. Przecież według KRK nie ma problemu gejów, jest problem braku wiary (czytaj: posłuchu wobec kleru)...

... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
Paweł Arłukowicz (3162 punktów)

>Granice zostały przekroczone już dawno. Pytam się - gdzie jest prokurator?

Prokurator ????? Przecież p-oslica Pawłowicz tą wypowiedzią nie obraziła uczuć religijnych
Swoją droga tu jest potrzebny, a raczej niezbędny zabieg przedczołowej lobotomii, bo psychiatra i medykamenty już, na pewno, nie pomogą.
keram aktsu (1211 punktów)
W/g Pawłowicz homoseksualizm jest chorobą. Czyli tą orientację seksualną można i należy leczyć. Pójdźmy krok dalej. Heteroseksualizm też jest orientacją seksualną. Skoro można leczyć homoseksualizm, traktując ją jako chorobę, można wyleczyć również heteroseksualistę. Dojdziemy do tego, że w ogóle jakakolwiek orientacja jest chorobą i jako taka może być leczona.
Z mojej wiedzy wynika, że popęd płciowy można zdławić farmakologicznie, ale orientacja seksualna nie zmieni się nigdy.
A jęki i stęki Pawłowiczowej są tylko dowodem na to, że odsetek głupców jest taki sam wśród np. śmieciarzy, piekarzy i nauczycieli akademickich.
10-03-2013 16:02 
 Ocena 2 na 2
ollikm (2038 punktów)
(zablokowany)
Pani Pawłowicz jest właśnie przykładem takiego całkowitego wyleczenia z orientacji seksualnej.
Domestos z Bidetu (6257 punktów)
>Krystyna Pawłowicz, posłanka PiS złożyła interpelację do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. -
>Czy ministerstwo prowadzi jakiekolwiek działania mające na celu pomoc i wsparcie dla osób chcących
>wyjść z problemu homoseksualizmu? - pyta posłanka.

JASNE, tylko nie ministerstwo a sama Stolica Apostolska!: Kłopot Watykanu: Stolica Apostolska kupiła apartamentowiec, w którym mieści się największa sauna gejowska Europy

Jak oni się tam zaczną leczyć! Pan Pieronek wszystkie swoje namiętności wygrzeje!


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
Michal Jafron (95 punktów)

"czy można być tolerancyjnym wobec nietolerancji?".

Był taki jeden konserwatysta amerykański.

Dokładnie przedstawiciel konserwatyzmu organicznego.

Głosił on "Tolerancję w imię nietolerancji" a nazywał się - Willmoore Kendall.

I nie głupie miał argumenty...
meercat (934 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pawłowicz chce leczyć homoseksualistów
Po pierwsze wykreśliłam "prof." z tytułu, bo ta opętana baba tak mianowana przeze mnie nie będzie.
Po drugie myślę, że z homofobii też się można leczyć. A nawet należy.
Historia oraz psychologia odnotowują, że homofobia zawsze była przyczyną nieszczęść, z powodu mechanizmu wyparcia prowadzącego do agresji.
Myślę, że terapia homofobii jest bardziej racjonalna i pożyteczna.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365