Racjonalista - Strona głównaDo treści
Skad i po co tyle religii?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
11-03-2013 17:46Domestos z Bidetu (6257 punktów)Skad i po co tyle religii?
Ocena 13 na 13
Narzekamy na bezrobocie, na poziom wykształcenia młodych ludzi. A jak wygląda program nauczania wielce modnego obecnie technika mechatronika np w Raciborzu?



dokladniejszy wgląd

podstawy przedsiębiorczości - 2 g tygodniowo - religia 8!

Czy za naszego życia coś się zmieni?

I dlaczego więc na AGH/Politechnice nie ma egzaminu wstępnego z religii? (to nie żart czy sarkazm... to prawdziwe pytanie studenta...)

Jaki kraj, taki terroryzm.... ?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>podstawy przedsiębiorczości - 2 g tygodniowo - religia 8!
Podstawy przedsiębiorczości - 1h tygodniowo przez 2 lata, religia - 2h tygodniowo przez 4 lata.


Uwielbiam ludzi. Ich wygląd, ich sposoby myślenia, ich poglądy. Dlaczego? Bo uwielbiam się śmiać.
11-03-2013 18:43 
 Ocena 9 na 9
romaro (25211 punktów)
>Podstawy przedsiębiorczości - 1h tygodniowo przez 2 lata, religia - 2h tygodniowo przez 4 lata.

Te przedmioty wzajemnie się uzupełniają, dlatego powinny być połączone - religia i przedsiębiorczość. To samo na świadectwie - religia i przedsiębiorczość.
11-03-2013 20:23 
 Ocena 3 na 3
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Przedsiębiorczość religijna jest jak gospodarka socjalistyczna - nie trzeba za bardzo się wysilać, aby dostać kasę z budżetu państwowego.


Uwielbiam ludzi. Ich wygląd, ich sposoby myślenia, ich poglądy. Dlaczego? Bo uwielbiam się śmiać.
12-03-2013 10:44 
 Ocena 1 na 1
Irracja (4721 punktów)
>>podstawy przedsiębiorczości - 2 g tygodniowo - religia 8!
>Podstawy przedsiębiorczości - 1h tygodniowo przez 2 lata, religia - 2h tygodniowo przez 4 lata.
    ... a po co wam podstawy przedsiębiorczości, skoro i tak (podobno) wszystko zależy od gorliwości modlitw i wielkości datków na tacę? Stąd i taka ilość godzin religii...


... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
12-03-2013 17:57 
 Ocena 1 na 1
Anna Salman (16360 punktów)
>    ... a po co wam podstawy przedsiębiorczości, ...
A jeśli absolwent zdecyduje się kontynuować naukę w seminarium?
Irracja (4721 punktów)
>>    ... a po co wam podstawy przedsiębiorczości, ...
>A jeśli absolwent zdecyduje się kontynuować naukę w seminarium?
>
    ... to bardziej socjotechnika mu się przyda...

... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Narzekamy na bezrobocie, na poziom wykształcenia młodych ludzi. A jak wygląda program nauczania
>wielce modnego obecnie technika mechatronika np w Raciborzu?

To jakaś paranoja.
Na szczęście są inne szkoły. Można też zrezygnować z religii i mieć osiem godzin wolnego w tygodniu, które można poświęcić na coś produktywnego.

Ciekawe jaką mają frekwencję na religii? 10%?
11-03-2013 18:28 
 Ocena 3 na 3
Domestos z Bidetu (6257 punktów)

>Na szczęście są inne szkoły.
właśnie jakoś nie umiem znaleźć, bo chyba to nie taka prosta sprawa... w Raciborzu... ale może się mylę?

>Można też zrezygnować z religii i mieć osiem godzin wolnego w tygodniu

W technikach krakowskich wsadzają religię także w środek zajęć... niekoniecznie jest to takie proste...

Ciekawe, że tu nie ma nawet słowa "religia"!
ani tu

Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
11-03-2013 19:42 
 Ocena 2 na 2
Tomasz Trzaskowski (375 punktów)

>Ciekawe jaką mają frekwencję na religii? 10%

6-7 lat temu jak byłem w liceum chodziło z 70-80%, bo by babcia wydziedziczyła. Poważnie traktowało zajęcia 5%.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Można też zrezygnować z religii i mieć osiem godzin wolnego w tygodniu
www.racjonalista.pl/forum.php/s,553272#w553273


Uwielbiam ludzi. Ich wygląd, ich sposoby myślenia, ich poglądy. Dlaczego? Bo uwielbiam się śmiać.
11-03-2013 20:26 
 Ocena 4 na 4
Degre (752 punktów)
>>wielce modnego obecnie technika mechatronika np w Raciborzu?
>To jakaś paranoja.

Rzeczywistość
w tamtym roku skończyłem technikum w Siedlcach.
ilość godzin religii była identyczna. Zajęcia te (religia) odbywały się w środku zajęć.
Z wypisaniem było trochę problemów (wychowawczyni "straszyła" mnie, że będę musiał chodzić na etykę 1km dalej co okazało się bzdurą, gdyż po wypisaniu się siedziałem w bibliotece).

>Na szczęście są inne szkoły. Można też zrezygnować z religii i mieć osiem godzin wolnego w tygodniu, które można poświęcić na coś produktywnego.
>Ciekawe jaką mają frekwencję na religii? 10%?

Nie chodziłem na owe zajęcia tylko ja. Klasa liczyła 23 osoby, więc frekwencja ponad 90%
neurosurgery (2484 punktów)
Fizyki i astronomii dwukrotnie mniej niż religii. To tłumaczyłoby złożoność problemów tłumaczonych przez klechów. W końcu nagięcie historii o Arce Noego, czy wstrzymaniu Słońca przez Jozuego, do rzeczywistości, wymaga nie lada wysiłku i czasu!

Nie chcę wierzyć. Chcę WIEDZIEĆ.
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
Ja tak trochę z beczki obok.

Czy w liceach dla dorosłych jest religia? W końcu one są, żeby ludzie uzupełnili wykształcenie do średniego, więc chyba nie można niczego pomijać, nie?



"Religion is the opiate of the masses -
- and we all know you should never give drugs to kids"
12-03-2013 12:32 
 Ocena 1 na 1
Meretseger (61860 punktów)

>Czy w liceach dla dorosłych jest religia?
Tu nie ma. Pewnie niedopatrzenie.
www.futura.edu.pl/pl/liceum-ogolnoksztalcace
12-03-2013 16:59 
 Ocena 1 na 1
Domestos z Bidetu (6257 punktów)

>Czy w liceach dla dorosłych jest religia? W końcu one są, żeby ludzie uzupełnili wykształcenie do średniego, więc chyba nie można niczego pomijać, nie?

Niestety! i dorosłych niedouczonych i już douczanych - jakoś omijają łukiem... Nie wiedzieć czemu wolą dzieci...
Dawno temu postulowałem o elementy modlitwy, może nie przy licencjatach, bo to marność - ale mgr i dr - obowiązkowo powinni mieć takie zagadnienia!

Tak myśle, że jak Gowin uwolni WSZYSTKIE zawody - to przekwalifikuje się na księdza...

Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
Król Julian (114 punktów)
>Tak myśle, że jak Gowin uwolni WSZYSTKIE zawody - to przekwalifikuje się na księdza...

Już widzę oczami wyobraźni jak urzędy pracy organizują kursy na spawacza MIG, prawo jazdy, księdza i koparkę

Pies i emu krzyczały Nowy Yorku lub oreo lub oreo
Domestos z Bidetu (6257 punktów)
i chyba przymykając temat, dlatego egzamin dla młodzieńca Technika Mechatronika może wyglądać tak:



Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365