 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-03-2013 20:06 | Małyska (6054 punktów) | Dziennikarka protestuje
30 na 30 | Jak na polską rzeczywistość i wszechobecny strach przed Kościołem Katolickim, uważam że protest dziennikarki "Superstacji" Elizy Michalik brzmi dość mocno. Na portalu "na:temat" bardzo jasno i bez ogródek wyraziła swoje poglądy na wszechobecność ideologii katolickiej w polskiej rzeczywistości. Swoje żądania wyraziła tak: "Mam dość. Żądam żeby kościół oddał zabranie niezgodnie z prawem 24 miliardy złotych (te od kościelno-rządowej komisji majątkowej). Żądam, żeby księża pedofile szli do więzienia tak jak inni "cywilni" pedofile. Żądam żeby z Papieża można było żartować tak jak z każdego innego dyktatora (bo to jest watykański dyktator) i postaci publicznej. Żądam szacunku dla mojej prywatności, mojego rozumu i mojego sumienia. Żądam, by nie wchodzono mi do łóżka, na porodówkę i do portfela, nie dyktowano jak się kochać, jak ma się począć moje dziecko i jak urodzić - z cesarką czy bez. Żądam żeby bez mojej zgody, nie wydawano moich pieniędzy na budowę kościołów, kilkunastometrowych Jezusów i matek boskich. Żądam, by nie zmuszano homoseksualistów do leczenia i żądam zaprzestania prześladowań ludzi za to, że są inni. Żądam zaprzestania szantaży moralnych i wyzwisk. Żądam chronienia wszystkich moich uczuć tak, jak chroni się uczucia katolików. Żądam powstania Krajowej Rady ds. przeciwdziałania katopropagandzie, która będzie karała katolickie stacje za obrazę ateistów i obywateli innych niż katolickie wyznań. Żądam prawa do nielubienia kiboli, uważania ich za zwyczajnych bandytów i chuliganów. Żądam prawa do życia w państwie prawa, a nie takim, w którym można zdemolować, obrazić, pobić, opluć, znieważyć, pomówić, szarpać - zrobić wszystko co najgorsze, byle zasłaniając się religią i patriotyzmem".elizamicha(*)top-nachalnej-katopropagandziePonadto zażądała rozdziału kościoła od państwa, zaprzestania zapisywania katolickich bredni w formie ustaw, sprzeciwiających się ustaleniom nauki i zdrowemu rozsądkowi, edukacji seksualnej i zaprzestania pouczania Polaków o moralności. Wiem, że Eliza Michalik ateistką nie jest. Słyszałem jak w jednym z prowadzonym przez nią programów w "Superstacji" określiła się jako "kalwinka" (tak to określiła jeśli dobrze pamiętam). Wyjaśniła też, że jest zwolenniczką całkowitego rozdziału kościoła od państwa. To, że ateistką nie jest nie przeszkadza mi patrzeć z uznaniem na te słowa. Myślę, że warto wesprzeć taki głos w kraju przestraszonych dziennikarzy. Podpisuję się pod tym apelem, bo również mam dość ideologicznej indoktrynacji prowadzonej przez KK we wszystkich dziedzinach życia naszego kraju. W szkołach religia, krzyże, rekolekcje, księża i dyrektorzy katecheci. W urzędach państwowych krzyże i tzw. "święte obrazki". W telewizji nie ma programu bez pouczającego księdza czy biskupa. W prasie księża egzorcyści straszący szatanem i demonami. Wszędzie konklawe, budowa komina na kaplicy sykstyńskiej, spekulacje kto zostanie papieżem i inne duperele. Czasami mam wrażenie, że nie mogę obudzić się z koszmaru. Wreszcie budzę się, włączam telewizor i widzę Brygidę Grysiak (TVN24) pytającą kolejnego biskupa: Księże biskupie co Bóg chciał nam przekazać poprzez smoleńską katastrofę...? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
11 na 11 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Na szczęście pani Michalik nie powiedziała tego wszystkiego w Superstacji, bo KRRiT znowu by musiała ukarać tę tv za obrazę uczuć religijnych katolików, tak jak to zrobiła, gdy w Superstacji wspomniano, że pośród katolickiego kleru są pedofile.
>Podpisuję się pod tym apelem, bo również mam dość ideologicznej indoktrynacji prowadzonej przez KK we wszystkich dziedzinach życia naszego kraju. Całkiem poważnie myślę, że współczesne władze (w przeciwieństwie do tych z kilku lat po '89) wychodzą z założenia, że dla obywateli i państwa nie ma już praktycznie co robić. Sklepy zawalone towarem, autostrady są, stadiony są, pociągi mknące 130 km/h są, nowe mieszkania stoją puste z braku chętnych, bezrobocie dotyczy tylko leni śmierdzących i pijaków, bo chętni do pracy pracują (w Polsce lub w EU) itd. itp. W tej sytuacji władzy pozostaje już tylko pochylać się nad potrzebami najbardziej potrzebujących, czyli pracowników KK.
Uwielbiam ludzi. Ich wygląd, ich sposoby myślenia, ich poglądy. Dlaczego? Bo uwielbiam się śmiać.
|
|
6 na 6 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | >Swoje żądania wyraziła tak: > "Mam dość. Żądam żeby kościół oddał zabranie niezgodnie z prawem 24 miliardy złotych (te od >kościelno-rządowej komisji majątkowej). Żądam, żeby księża pedofile szli do więzienia tak jak inni
Podpisuję się pod żądaniami tej pani i całkowicie ją popieram. Gratuluję odwagi i stanowczości
|
|
3 na 3 | Paralaxa (150 punktów) | Całkowicie się zgadzam i popieram żądania Pani Elizy Michalik . Troszkę się dziwię tylko, że jest tutaj tak mało poparcia.
|
|
 | 3 na 3 | Kasianna132 (617 punktów) |
> Troszkę się dziwię tylko, że jest tutaj tak mało poparcia. Dołączam w takim razie swój głos - zdecydowanie popieram! Fajnie byłoby mieć koszulkę z wydrukowanymi cytatami z jej wypowiedzi  , ale nie wiem czy bezpiecznie byłoby ją nosić.
|
|
4 na 4 | pawel_wr (4297 punktów) | >Jak na polską rzeczywistość i wszechobecny strach przed Kościołem Katolickim, uważam że protest >dziennikarki "Superstacji" Elizy Michalik brzmi dość mocno. >we wszystkich dziedzinach życia naszego kraju. W szkołach rel
Niedługo nastąpi atak Katotalibanu na tą wypowiedź.
Zastanawiające jest to , że biskupi i inni wysoko usytuowani funkcjonariusze Klerostanu sami zachęcają do jawnego i otwartego kwestionowania ich roli we współczesnej Polsce.
Wypowiedzi o domniemanej bruździe u dzieci z in vitro , natrętne i namolne tzw.listy apostolskie do owieczek na każdy temat, przymusowa katolicka indoktrynacja już od przedszkola , wielomiliardowe machlojki w komisji majątkowej to katalizator dla wypowiedzi tego typu jak Pani E. Michalik.
|
|
| stary.wqrwiony (410 punktów) |
" widzę Brygidę Grysiak (TVN24) pytającą kolejnego biskupa: Księże biskupie co Bóg chciał nam > przekazać poprzez smoleńską katastrofę...?"  hmm... z tą Brygidą to był żart ?
|
|
 | | Kasianna132 (617 punktów) | >hmm... z tą Brygidą to był żart ? W razie wątpliwości - zaręczam, że to nie był żart...
|
|
1 na 1 | sapiens (395 punktów) | W odpowiedzi na artykuł Elizy Michalik notkę alexdiseas(*)erykalna-tyrada-elizy-michalik spłodził niejaki Alex_Disease - bloger salonu24 i jak się sam określa klasyczny liberał. Czy może mi ktoś wytłumaczyć na czym polega klasyczny liberalizm (światopoglądowy) * bo czytając blog tego człowieka, nie widzę różnic między liberalizmem a konserwatyzmem.
|
|
 | 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | . > W odpowiedzi na artykuł Elizy Michalik notkę alexdiseas(*)erykalna-tyrada-elizy-michalik spłodził niejaki Alex_Disease - bloger salonu24 i jak się sam określa klasyczny liberał. Czy może mi ktoś wytłumaczyć na czym polega klasyczny liberalizm (światopoglądowy) * bo czytając blog tego człowieka, nie widzę różnic między liberalizmem a konserwatyzmem.Niech Pan nie obraża konserwatyzmu, ja nie dostrzegam w poglądach tego pana różnic z ideologicznym idiotyzmem, dotyczącym wszystkich głęboko wierzących niezależnie od przedmiotu/podmiotu wiary. Liberalizm światopoglądowy kładzie nacisk na wolności obyczajowe i kulturowe. Najważniejszym skutkiem wolności jest działanie zgodnie ze swą wolą. Ta szeroka formuła zawiera w sobie takie elementy jak: swoboda ekspresji, myśli, słowa, sztuki, samodecydowanie o swym losie. Jedyną barierą dla tego działania jest - zgodnie z liberalną tradycją - prawo oraz dobro i autonomia drugiego człowieka. Niemniej jednak, nie należy dopuszczać do aktów wymuszania przez społeczeństwo zmian decyzji w sprawach dotyczących jednostki (autanazja, aborcja, orientacja seksualna) oraz aktów ostracyzmu. Suwerenna decyzja jednostki powinna być prawnie chroniona.A warto zajrzeć i tu: pl.wikiped(*)storia_myśli_ekonomicznejpl.wikiped(*)storia_myśli_ekonomicznejpl.wikiped(*)oktryn_politycznych_i_prawnychpl.wikipedia.org/wiki/Historia_ideipl.wikipedia.org/wiki/Komunizmpl.wikipedia.org/wiki/Liberalizmbiznes.pwn.pl/index.php?module=haslo&id=3932246Poniżej link do całego wątku: www.racjonalista.pl/forum.php/s,342849/z,0Pozdrawiam. @@@ .
|
|
 | 2 na 2 | Anna Salman (16360 punktów) | >... Czy może mi ktoś wytłumaczyć na czym polega klasyczny liberalizm (światopoglądowy) * Eufemizm na określenie klerykalizmu - nasza rodzima odmiana tegoż prądu myślowego.
|
|
4 na 4 | Anna Salman (16360 punktów) | > >Wiem, że Eliza Michalik ateistką nie jest. Słyszałem jak w jednym z prowadzonym przez nią programów w "Superstacji" określiła się jako "kalwinka" ...> To, że ateistką nie jest nie przeszkadza mi patrzeć z uznaniem na te słowa. Myślę, że warto wesprzeć taki głos w kraju przestraszonych dziennikarzy.A mnie kiedyś skrytykowano na tym portalu (jestem pamiętliwa  ) za sympatię dla protestantów. No i proszę - ta dziewczyna ma jaja jak berety  , nie to co dziennikarskie katolickie cipcie płci obojga.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|