 |
Etykietka racjonalisty, co to znaczy być racjonalistą? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-04-2013 19:09 | Koszatniczka (15 punktów) | Etykietka racjonalisty, co to znaczy być racjonalistą?
2 na 4 | 1. Dlaczego wielu osobom wystarczy łatka racjonalisty, niż samo bycie racjonalistą (również na tym forum wiele osób kieruje się stereotypami, złudzenia, urojeniami, niczym nie popartymi faktami - religiant ubrany w inne szaty)?
2. Co to znaczy być racjonalistą? Jaka jest definicja racjonalisty?
Ja osobiście jestem rozczarowana forum (myślałam, że będzie wyższy poziom)... Mimo wszystko założyłam ten wątek - jestem ciekawa, co macie do powiedzenia na ten temat. Temat o Was samych. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Etykietka racjonalisty, co to znaczy być racjonalistą? | > Np. nie drąż, bo pogryzę .  W pełni się zgadzam i nic więcej do dodania już nie mam  |
| IzaBella (325 punktów) | Odp: Etykietka racjonalisty, co to znaczy być racjonalistą? | Usunięte przez moderatora |
#33 1 na 1 | IzaBella (325 punktów) | Odp: Etykietka racjonalisty, co to znaczy być racjonalistą? | > W pełni się zgadzam i nic więcej do dodania już nie mam  No to idzim spać! ^^ 
Still seeking for a place with no frontiers. |
#34 2 na 2 | Medieval (3004 punktów) | Odp: Etykietka racjonalisty, co to znaczy być racjonalistą? | > >Pozwolisz, że pozostanę przy swoim zdaniu, odnosząc się do Twojej opinii.> Jakby mi na sforsowaniu Twojego zdania zależało najbardziej...Zaczęłaś osobliwie. > >Owszem są na forum pewne grupy wsparcia i koalicje. Wynikają one najczęściej z forumowego stażu. To takie braterstwo krwi oddanej w wielu dyskusjach.> >Szacunek dla starych wilków i wilczyc, niekoniecznie z naszego stada.> Czy to racjonalne?Tak, to da się racjonalnie wytłumaczyć. > >Stwórz swoją watahę > Żeby mi przyklaskiwały te same osoby, niezależnie od mojego stanowiska w danej sprawie? Lub inaczej: żebym ja ślepo ufała moim pobratymcom i ich poglądy rozpowszechniała?> Tam, gdzie uważam za stosowne, podzielam zdanie i ogromnie cenię wiedzę, ale nie zamierzam tworzyć watahy. W końcu ktoś musiałby jej przewodzić, żeby się nie rozpadła, a to już mało racjonalne.> (nota pod wpływem chwili: mniej więcej czuję, co miałeś na myśli i w zasadzie na początku przyznałam Ci rację w duchu, bo w końcu człowiek to zwierzę stadne, a i łatwiej forsować zdanie, gdy dzieli go cały sztab obywateli, ale jednak wbijam szpilę, żeby pociągnąć temat w innym kierunku, bo naprawdę, wierz lub nie - na początku byłam zaskoczona, kiedy zarzucono mi trolling, gdy zapytałam, czy dana tematyka nadaje się na dyskusję na forum).Zauważyłaś buźkę z puszczonym okiem? Razem tworzymy to forum, poczuj się bardziej u siebie i miej cierpliwość. Zdobądź zaufanie i szacunek. Zarzut o trolling to z nadwrażliwości na działalność misjonarzy i narcyzów na forum. > >Nie wszystko co nowe jest natychmiast podważane czy negowane ale na pewno wystawione na próbę, czasami brutalną.> Niekoniecznie należy od razu przyjmować z otwartymi ramionami, ale warto zatrzymać się i zastanowić, wspomnieć, jak samemu się przebijało kiedyś przez tę pokrywę lodową znanych nicków. Nie jestem skautem, żeby fundować sobie surwiwal.> To przyjmowanie pewnej postawy na starcie. Zastanawia mnie to zjawisko. Ja zazwyczaj po prostu czytam. Mam też ten komfort, że niewiele nicków tutaj rozpoznaję, więc nigdy nie kieruję się w ewentualnych osądach tym "radarem".To fajne co piszesz, jednak włącz radar, zapamiętuj nicki. Czasami nie warto gadać. Pamiętaj, że niektóre tematy były poruszane na forum wielokrotnie, stąd może brak cierpliwości tu i ówdzie.. > >Zbyt wiele zagląda tu postaci - meteorów, prowokatorów i megalomanów, żeby ludzie byli ufni. Nie warto odpowiadać na wszystkie zaczepki, trzeba wyczuć z kim warto rozmawiać. Najważniejsze jest przyjąć założenie, że mogę zmienić swoje zdanie pod wpływem logicznej argumentacji. Bez tego ani du du.> Powierzchowność? Czasem ludzie zmieniają się pod wpływem jednego impulsu. Nie trzeba diagnozować ich na podstawie pozorów.Taki już ewolucyjnie wytworzony instynkt samozachowawczy. Coś tam w trawie zaszumiało, rzucasz kamieniem i w nogi! Z dalszej odległości przyjrzysz się czy to żaba czy lew?  |
| exbyły (17 punktów) | Odp: Etykietka racjonalisty, co to znaczy być racjonalistą? |
>2. Co to znaczy być racjonalistą? Jaka jest definicja racjonalisty?Ja osobiście jestem rozczarowana forum (myślałam, że będzie wyższy poziom)... Mimo wszystko >założyłam ten wątek - jestem ciekawa, co macie do powiedzenia na ten temat. Temat o Was samych.
Czy racjonalizując racjonalizm pozostanę racjonalistą? Burzcie, burzcie królestwa. Konia za królestwo bo uwielbiam taką jazdę a po obiedzie wykałaczkę za konia dajcie mi! Sela
Jestem nihilistą, czy znacie odpowiednie dla mnie forum na internecie? Mam wrażenie, że każą mi tu jeździć na koniu z klapkami na oczach.
|
| IzaBella (325 punktów) | Odp: Etykietka racjonalisty, co to znaczy być racjonalistą? | > Tak, to da się racjonalnie wytłumaczyć.Z pewnością. Na wiele tematów można filozofować. Ja nie widzę jednak głębi w stanowisku gloryfikującym użytkowników ze względu na ich staż pobytu na forum. > Zauważyłaś buźkę z puszczonym okiem? Razem tworzymy to forum, poczuj się bardziej u siebie i miej cierpliwość.Ok, zanotowałam zalecenie. > Zdobądź zaufanie i szacunek. Zarzut o trolling to z nadwrażliwości na działalność misjonarzy i narcyzów na forum.To wspomniane przez twórczynię wątku stereotypy, uprzedzenia, złudzenia... > To fajne co piszesz, jednak włącz radar, zapamiętuj nicki. Czasami nie warto gadać. Pamiętaj, że niektóre tematy były poruszane na forum wielokrotnie, stąd może brak cierpliwości tu i ówdzie..Rozumiem. Tego się trochę obawiam, bo przecież wiele tematów nie traci na aktualności tylko dlatego, że zostały tutaj już omówione. > Taki już ewolucyjnie wytworzony instynkt samozachowawczy. Coś tam w trawie zaszumiało, rzucasz kamieniem i w nogi! Z dalszej odległości przyjrzysz się czy to żaba czy lew?  Instynkt samozachowawczy? Jeden z moich profesorów na wydziale nauk politycznych i dziennikarstwa stwierdził, że takowy utknął gdzieś poza murem, którym otoczyliśmy swoje życie. Murem z technologii, nowoczesnego systemu gwarantującego prawa człowieka i tym podobnych substytutów instynktu czy atawistycznej umiejętności przetrwania. Ty samym odgrodziliśmy się od naturalnych zagrożeń. Precedens. Myślę, że coś w tym jest. > Zaczęłaś osobliwie.Po to tu jestem.
Still seeking for a place with no frontiers. |
#37 1 na 1 XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Etykietka racjonalisty, co to znaczy być racjonalistą? | > 1. Dlaczego wielu osobom wystarczy łatka racjonalisty, niż samo bycie racjonalistą (równieżA dlaczego niektórzy ludzie wchodzą na forum i zadają głupie pytania ? > 2. Co to znaczy być racjonalistą? Jaka jest definicja racjonalisty?Jagoogle się zepsuło ?!? > osobiście jestem rozczarowana forum (myślałam, że będzie wyższy poziom)... Mimo wszystko> założyłam ten wątek - jestem ciekawa, co macie do powiedzenia na ten temat. Temat o >Was samych.Osobiście rozczarował mnie Twój pierwszy post. Myślałem, że będzie ciekawszy... mało się dowiedziałem o nas samych 
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Etykietka racjonalisty, co to znaczy być racjonalistą? | Niesamowite! Musiałem dać Bogusławskiemu plusa! |
#39 3 na 3 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Etykietka racjonalisty, co to znaczy być racjonalistą? | >1. Dlaczego wielu osobom wystarczy łatka racjonalisty, niż samo bycie racjonalistą Ludzie lubią być w grupie. Racjonalny to też rozsądny, a większość takimi chce być. A co robią i myślą w określonych sytuacjach? Kto ich tam wie. Poza tym, jak to ktoś kiedyś napisał: racjonalistą się bywa. To coś na wzór katolika - dąży on do doskonałości, aby być świętym, ale to tylko idea, zawsze gdzeiś tam zgrzeszy. Podobnie racjonalista - uczy się i dąży do doskonałości, ale nie zawsze to wychodzi. Dlatego to nie jest łatka, tylko niedoskonałość człowieka. >2. Co to znaczy być racjonalistą? Jaka jest definicja racjonalisty?Ja osobiście jestem rozczarowana forum (myślałam, że będzie wyższy poziom)... Mimo wszystko >założyłam ten wątek - jestem ciekawa, co macie do powiedzenia na ten temat. Temat o Was samych. Racjonalista to taki człowiek który w nic nie wierzy i niczego nie odrzuca. Sprawdza jednak cały czas i ocenia, czy prawdopodobieństwo istnienia czegoś tam jest rozsądnie duże na tyle, aby tym się zajmować. Jeśli prawdopodobieństwo istnienia czegoś jest bardzo małe, uznaje iż w praktyce tego nie ma.
Poziom tego forum jest całkiem wysoki, zaproponuj dyskusję na jakiś tam temat to się przekonasz.
|
1 2 3 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|