Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego Gowin ma cokolwiek do powiedzenia?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
21-04-2013 16:07Dariusz Jamrozowicz (2363 punktów)Dlaczego Gowin ma cokolwiek do powiedzenia?
Ocena 20 na 20
[...]rząd zdecydował, że będzie dopłacał do zabiegów in vitro (jeden zabieg to koszt ok. 10 tys. zł). Przez trzy lata ma z tego skorzystać 15 tys. par. - Nie jestem zachwycony tym rozwiązaniem. Chętnie bym powiedział, że to jest niezgodne z prawem, ale to jest zgodne z prawem - tak mówił o programie dopłat minister Gowin.

Za tę jedną wypowiedź ten człowiek powinien przestać być ministrem (tak naprawdę nigdy nie powinien był nim zostać). Jest mu prywatnie przykro, że system prawny, na którego straży stoi, nie pozwala na to, żeby cały kraj podlegał przepisom zgodnym z jego fobiami i urojeniami. Czy musimy to znosić? Czy naprawdę nie ma sposobu, żeby kiedyś rządzili nami ludzie mądrzy, rozsądni, tolerancyjni, liberalni i niekierujący się groźnymi ideologiami? Jak to zrobić?

Cały tekst: wyborcza.p(*)ign=wyborcza#Cuk#ixzz2R6cMhDxT
_
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Selanos (12869 punktów)
>i niekierujący się groźnymi ideologiami?

To jakie ideologie są groźne zależy od punktu widzenia, dlatego uważam, że maksymalna wolność jest najlepszym rozwiązaniem. Uważasz, że aborcja i in vitro są złe? Nie finansuj, nie korzystaj. Uważasz, że są O.K. to płać za to i korzystaj. Zostawmy wybór jednostce. I to samo tyczy się w zasadzie większości dylematów, przynajmniej w mojej własnej, prywatnej utopii.
Dariusz Godyń (2403 punktów)
Jest jeszcze gorzej jak napisałeś. Gowin w TVN 24 twierdził, że odbywa się handel zarodkami i polskie zarodki są przedmiotem eksperymentów Niemieckich naukowców. Ten typ to żenada i totalna porażka Tuska.
Tu link: wiadomosci(*)handlu-zarodkami,126081,w.html
21-04-2013 17:53 
 Ocena 13 na 13
Anna Salman (16360 punktów)
>Tu link: wiadomosci(*)handlu-zarodkami,126081,w.html
Musiałeś? Sam mi się jego ryj włączył, bez "popędzania", a jeszcze kolacji nie jadłam.
21-04-2013 19:56 
 Ocena 5 na 5
Selanos (12869 punktów)
>>Tu link: wiadomosci(*)handlu-zarodkami,126081,w.html
>Musiałeś? Sam mi się jego ryj włączył, bez "popędzania", a jeszcze kolacji nie jadłam.

Dieta cud - gęba Gowina przed każdym posiłkiem Rezultaty gwarantowane.
22-04-2013 08:20 
 Ocena 8 na 8
Meretseger (61860 punktów)
>jeszcze kolacji nie jadłam.
Lepsze to, niż miałaby wrócić...
22-04-2013 12:06 
 Ocena 10 na 10
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Jest jeszcze gorzej jak napisałeś. Gowin w TVN 24 twierdził, że odbywa się handel zarodkami i polskie zarodki są przedmiotem eksperymentów Niemieckich naukowców.

Przeczytałam o tym w GW i zdębiałam.
Jak bardzo trzeba być zacietrzewionym, żeby publicznie głosić zwykłe kłamstwa?
To przerasta nawet smoleński trotyl.

Najzabawniejsze i najtragiczniejsze w tym wszystkim jest, że nawet gdyby ktoś w Polsce rzeczywiście handlował zarodkami, to w świetle naszego prawa nie jest to przestępstwo, bo nie mamy żadnych regulacji dotyczących in vitro i zasad obchodzenia się z zarodkami.
Polska nie ratyfikowała nawet konwencji bioetycznej (o miejscowym prawie regulującym tę sferę nie wspominając), wiec z Polskim embrionem można zrobić wszystko - wylać do zlewu albo przerobić na macę, co tam się komu zamarzy.
A to wszystko dzięki nadludzkiej sztywności kręgosłupa moralnego pana Gowina.

Jeżeli (co jest mało prawdopodobne, bliskie możliwości) faktycznie ktoś sprzedaje do Niemiec nadmiarowe zarodki z in vitro do niewiadomych celów, to tylko siebie pan Gowin możne winić za fakt, że ten ktoś jest w Polsce zupełnie bezkarny.

Za to Ci okropni, bezbożni Niemcy już dawno wprowadzili u siebie bardzo restrykcyjne przepisy. Tam handel zarodkami jest nielegalny. Nielegalne są też eksperymenty na nich.
No ale wolno tam zarodki mrozić, a jak wiadomo Gowin spać nie może, bo słyszy krzyk mrożonych blastocyst, wiec w Polsce do takiego bezeceństwa nie dopuści!

Polski Minister Sprawiedliwości oskarżający niezidentyfikowanych niemieckich naukowców o łamanie niemieckiego prawa przy wykorzystaniu polskiej niemocy legislacyjnej, za którą jest osobiście odpowiedzialny - międzynarodowy skandal czy kolejny żenujący spektakl?

"Religion is the opiate of the masses -
- and we all know you should never give drugs to kids"
Irracja (4721 punktów)
>>Przeczytałam o tym w GW i zdębiałam.
>Jak bardzo trzeba być zacietrzewionym, żeby publicznie głosić zwykłe kłamstwa?
>To przerasta nawet smoleński trotyl.
>Najzabawniejsze i najtragiczniejsze w tym wszystkim jest, że nawet gdyby ktoś w Polsce rzeczywiście handlował zarodkami, to w świetle naszego prawa nie jest to przestępstwo, bo nie mamy żadnych regulacji dotyczących in vitro i zasad obchodzenia się z zarodkami.

    ... a może o to właśnie chodzi? By jak najpóźniej te regulacje wprowadzić?...

    ... "jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o zyski"... nie koniecznie o pieniądze...

... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
22-04-2013 12:26 
 Ocena 1 na 1
Dariusz Godyń (2403 punktów)
Tak właśnie jest, przed kamerami bezczelnie jęczy, że zarodki z pawim piórem przerabiane są u Niemca na mydło a sam spowodował to że nie ma regulacji w tej kwestii. Kolejnym aspektem tej wypowiedzi jest to, że jako minister "sprawiedliwości" powinien wszcząć kroki przewidziane prawem, jak ma wiedzę o takich przypadkach a nie robić żałosnego spektaklu.
Ministrant Gowin piastuje swoje stanowisko tylko z tej przyczyny, że premier potrzebuje większości w parlamencie a odchodząc frakcja jełopów Gowinowych pozbawiła by go tego atutu.
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
>Chętnie bym powiedział, że to jest niezgodne z prawem, ale to jest zgodne z prawem..

Biedaczek przy przysiędze wyskomlał "tak mi dopomóż bóg" a tu wielki ch..j
Bóg nie ma ochoty dopomagać Gowinowi w walce z zarodkami i eksperymentującymi hitlerowcami

Może trzeba by pomyśleć nad bardziej skutecznymi metodami błagania boga o pomoc? W końcu kiedyś konstytucja musi być zastąpiona katechizmem a zwykłe "tak mi dopomóż bóg" jest zbyt frazesowe. Bóg oczekuje nieco większych dowodów miłości i uwielbienia.

Niech żyje Wielka Polska Katolicka
21-04-2013 21:14 
 Ocena 3 na 3
Grzegorz (5685 punktów)
>Biedaczek przy przysiędze wyskomlał "tak mi dopomóż bóg" a tu wielki ch..j

No niestety tak to działa. Zamiast zająć się tym co trzeba rządzący zajmują się Bogiem, obrazami uczuć religijnych, czy kompatybilnością naszego prawa z dekalogiem w interpretacji katolickiej itd. a w zamian najwyraźniej oczekują żeby bogowie odwalili za nich brudną robotę i zajęli się stopą bezrobocia, PKB i innymi sprawami które ich (niezależnie od przynależności partyjnej) przerastają.

Najwyraźniejsze jest to oczywiście u oszołomów w stylu Gowina którzy nie mogą pojąć że za jego wygłupy płaci RP a nie Watykan, i że jego stanowisko to jakby nie było minister sprawiedliwości a nie ajatollah.
Anna Salman (16360 punktów)
>Za tę jedną wypowiedź ten człowiek powinien przestać być ministrem (tak naprawdę nigdy nie powinien był nim zostać).
I tu się mylisz. Model kariery w Polsce - od ministranta do ministra (spolszczona wersja "od pucybuta do milionera").

>... Czy musimy to znosić? Czy naprawdę nie ma sposobu, żeby kiedyś rządzili nami ludzie mądrzy, rozsądni, tolerancyjni, liberalni i niekierujący się groźnymi ideologiami?
Oczekujesz odpowiedzi szczerej, czy "ku pokrzepieniu serc"?

>Cały tekst:

Warto było poczytać dla jednego komentarza - opus gei.
Dla mnie - Nobel 2013 i to mimo tak ostrej konkurencji, jak ostatnie przemyślenia AM na temat ocalałych w katastrofie smoleńskiej.
21-04-2013 19:32 
 Ocena 3 na 3
Dariusz Jamrozowicz (2363 punktów)

>Oczekujesz odpowiedzi szczerej, czy "ku pokrzepieniu serc"?

Oj, chyba żadnej. Moje pytanie jest bardziej pytaniem retorycznym, wywołanym przez poczucie frustracji pogłębione dodatkowo scenami z parlamentu nowozelandzkiego. Okazuje się, że parlamentarzyści mogą być mądrzy, dowcipni i wrażliwi. Ale z naszej perspektywy Nowa Zelandia jest już bardziej do góry nogami, co wiele wyjaśnia.
_
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
> [...]rząd zdecydował, że będzie dopłacał do zabiegów in vitro (jeden zabieg to koszt ok. 10
>tys. zł). Przez trzy lata ma z tego skorzystać 15 tys. par. - Nie jestem zachwycony tym
>rozwiązaniem. Chętnie bym powiedział, że to jest niezgodne z prawem, ale to jest zgodne z prawem -
>tak mówił o programie dopłat minister Gowin.

Gowin to Gowin. Ciężko się po nim spodziewać innej wypowiedzi. Jak inaczej może zareagować będąc z katolicka ideologią związany? Dobrze, że przynajmniej nie zapowiedział obywatelskiego nieposłuszeństwa .
>Za tę jedną wypowiedź ten człowiek powinien przestać być ministrem (tak naprawdę nigdy nie powinien
>był nim zostać).
Właśnie tak. Inna sprawa nie on jeden nie powinien być ministrem. Całkiem sporo posłów, też posłami nie powinno być, ale to już inna sprawa.
>Jest mu prywatnie przykro, że system prawny, na którego straży stoi, nie pozwala na
>to, żeby cały kraj podlegał przepisom zgodnym z jego fobiami i urojeniami. Czy musimy to znosić? Czy
>naprawdę nie ma sposobu, żeby kiedyś rządzili nami ludzie mądrzy, rozsądni, tolerancyjni, liberalni
>i niekierujący się groźnymi ideologiami? Jak to zrobić?
Obawiam się, że musimy to znosić, przynajmniej dopóki nie znajdzie się ktoś na kogo będzie można zagłosować bez poczucia marnowania głosu. Skoro jednak wiele osób w Polsce deklaruje się jako katolicy to nie ma co liczyć, że politycy zaczną sprzeciwiać się kościołowi.
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

Stwierdzam filozofa.
Bo Gowin.

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
szarley (54913 punktów)

>był nim zostać). Jest mu prywatnie przykro, że system prawny, na którego straży stoi, nie pozwala na
>to, żeby cały kraj podlegał przepisom zgodnym z jego fobiami i urojeniami. Czy musimy to znosić? Czy
>naprawdę nie ma sposobu, żeby kiedyś rządzili nami ludzie mądrzy, rozsądni, tolerancyjni, liberalni
>i niekierujący się groźnymi ideologiami? Jak to zrobić?

Głosować
Nie kpię, żeby w głosowaniu odebrać prawo decydowania biskupom, trzeba się pogodzić z realiami (wyniki spisu powszechnego) a potem szukać zgody z tymi katolikami, którzy mają po dziurki biskupich rządów. Szukać zgody!!!
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
> ludzie mądrzy, rozsądni, tolerancyjni, liberalni i niekierujący się groźnymi ideologiami

A czegóż mieliby tacy ludzie szukać na dzisiejszej scenie politycznej...?

Najpierw trzeba by wychować wyborców, którzy doceniliby takie przymioty - niestety, nie leży to w (krótkoterminowym) interesie aktualnie rządzących. A że leży w długoterminowym, przekonają się już za późno - kiedy na starość będą marudzić, że rządzą nimi wilki, wybierane przez stado baranów.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365