Racjonalista - Strona głównaDo treści
Rząd nie likwiduje jednak funduszu kościelnego ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
22-04-2013 19:08XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
Rząd nie likwiduje jednak funduszu kościelnego ?
Ocena 8 na 8
Jak donosi Na temat:

rafaljaros(*)likwiduje-funduszu-koscielnego

Rząd chyba nie zlikwiduje funduszu kościelnego... bo się obawia, że "automatyczna likwidacja spowodowałaby ograniczenie funkcji duszpasterskich"

Oczywiście nie zlikwiduje odpisu na kościół i szykuje dodatkowy prezent dla kościołów: "władze zaangażują się w promocję nowego odpisu podatkowego, by go upowszechnić w społeczeństwie"



Czyli KK może się spodziewać dwukrotnego wzrostu dochodów i dodatkowej promocji swojego biznesu

Czyż to nie słodkie, że rząd tak dba o finanse kościołów ?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Jak donosi Na temat:
>rafaljaros(*)likwiduje-funduszu-koscielnego
>Rząd chyba nie zlikwiduje funduszu kościelnego... bo się obawia, że "automatyczna likwidacja
>spowodowałaby ograniczenie funkcji duszpasterskich"
>Oczywiście nie zlikwiduje odpisu na kościół i szykuje dodatkowy prezent dla kościołów: "władze
>zaangażują się w promocję nowego odpisu podatkowego, by go upowszechnić w społeczeństwie"
>Czyli KK może się spodziewać dwukrotnego wzrostu dochodów i dodatkowej promocji swojego biznesu

Przypominają się reklamówki, w których rząd zachwalał reformę emerytur słowami:

Zmiany obejmą także księży

słusznie nie precyzując, w którą stronę te zmiany w tym wypadku pójdą .

...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM)
DyktaFon (9281 punktów)

>Czyż to nie słodkie, że rząd tak dba o finanse kościołów ?

O coś musie w końcu dbać... Nie dba o swoje apanaże, to choć zaopiekuje się potrzebującymi...
Marek okmarek Okrągły (2283 punktów)
>Czyż to nie słodkie, że rząd tak dba o finanse kościołów ?

Właśnie intelektualnie zmierzyłem się na innym wątku z tym jak moi znajomi dobrze wybrali emigrując w 2004 do innych krajów. I przeczytałem Twój wątek i artykuł z linku.

Pewne informacje to za dużo jak na jeden dzień. Po prostu mnie smuci, że co dzień jestem "kochany od tyłu" przez moich urzędników.

Trzeba się już nie tylko intelektualnie zmierzyć z wyborem innego kraju.

Ateizm to nie światopogląd to odpowiedź na pytanie "Czy są bogowie? Tak/Nie." I ateizm jest w pełni uzasadniony. Dowodem na nieistnienie bogów jest brak jakiegokolwiek weryfikowalnego dowodu na istnienie bogów (naprawdę bardzo mocny argument).
Grey (2102 punktów)
>Czyż to nie słodkie, że rząd tak dba o finanse kościołów ?

Aż mnie zemdliło
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
> Rząd chyba nie zlikwiduje funduszu kościelnego... bo się obawia, że
> "automatyczna likwidacja spowodowałaby ograniczenie funkcji duszpasterskich"

To tak jakby lekarz nie podawał leku w obawie, że się choroba cofnie.
23-04-2013 14:13
 Ocena 11 na 11
Maldoror XXIII (2480 punktów)

>Rząd chyba nie zlikwiduje funduszu kościelnego... bo się obawia, że "automatyczna likwidacja
>spowodowałaby ograniczenie funkcji duszpasterskich"

To oczywiste, że w neutralnym światopoglądowo demokratycznym państwie prawa rząd musi dbać przede wszystkim o jak najszerszy dostęp do funkcji duszpasterskich. Jeśli nie ma pieniędzy na szpitale, to aby obywatele świeckiego państwa nie umierali bez sakramentów świętych konieczne jest finansowanie posług kapłańskich. To logiczne. Co prawda pieniędzy na służbę zdrowia brakuje m.in. dlatego, że neutralny światopoglądowo rząd wydaje je na posługi kapłańskie, ale czy ważniejsze jest życie doczesne czy wieczne? Nowoczesna partia ludzi młodych, wykształconych i z dużych miast potrafi dobrze kalkulować. Wieczność trwa dłużej. Pamiętajcie o tym w najbliższych wyborach do Sejmu, gdy będziecie oddawać głos na POPiS.


br
Anna Salman (16360 punktów)
Cytat:
nie likwidujemy Funduszu Kościelnego, a refleksja ma dotyczyć tego, czy rzeczywiście jest uszczerbek w aktywności Kościołów

Jaka k... refleksja i kogo k... obchodzi aktywność kościołów? Niech się interesują "aktywnością" służby zdrowia, resortu edukacji, urzędników itd. Przecież to są publiczne instytucje, w odróżnieniu od kościołów.

>"władze zaangażują się w promocję nowego odpisu podatkowego, by go upowszechnić w społeczeństwie"
Czyli de facto gwarantowana reklama z pieniędzy podatników.
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Jak donosi Na temat:
>rafaljaros(*)likwiduje-funduszu-koscielnego
>Rząd chyba nie zlikwiduje funduszu kościelnego... bo się obawia, że "automatyczna likwidacja
>spowodowałaby ograniczenie funkcji duszpasterskich"
>Oczywiście nie zlikwiduje odpisu na kościół i szykuje dodatkowy prezent dla kościołów: "władze
>zaangażują się w promocję nowego odpisu podatkowego, by go upowszechnić w społeczeństwie"
>
>Czyli KK może się spodziewać dwukrotnego wzrostu dochodów i dodatkowej promocji swojego biznesu
>Czyż to nie słodkie, że rząd tak dba o finanse kościołów ?

Swego czasu Donald T. powiedział, że nie będzie klękał przed księżmi. Jak się okazuje faktycznie tego nie robi. Leży krzyżem. Starczy zresztą przypomnieć sobie jego niedawną wypowiedź na temat ważności kościoła dla Polski, albo tolerowanie poczynań i wypowiedzi Gowina. Kolejne ustępstwa wobec krk to nic dziwnego, w końcu jak zauważył Maldoror XXIII wieczność trwa dłużej.
czarny_kot (3864 punktów)
A już się bałam, że z głodu umrą.
Medieval (3004 punktów)
Polski Minister Cyfryzacji


Platformy cyfrowe w realizacji

Pomoc w rozliczeniu PIT gratis w parafii

Powrót dochodowej platformy cyfrowej

Platforma dla klasy średniej

Platforma Obywatelska


Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365