Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ale się pozmieniało

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
09-07-2013 07:48romaro (25211 punktów)Ale się pozmieniało
Ocena 31 na 31
"Kiedy przybyli misjonarze, Afrykanie mieli ziemię, a przybysze Biblię. Uczyli nas, że podczas modlitwy powinniśmy mieć oczy zamknięte. Kiedy je otworzyliśmy, misjonarze mieli ziemię, a my Biblię."
- Jomo Kenyatta prezydent Kenii 1964r

Historia się lubi powtarzać. Kto by pomyślał, że kilkadziesiąt lat później to samo spotka nasz kraj. Jakby rodzimych "misjonarzy" było mało, to sprowadza się jeszcze tych z Afryki.
Ale się pozmieniało.

Ksiądz Ba$zobora w Afryce mieszka,
Dobrą ma fuchę ten nasz koleżka.
A gdy w Ugandzie kończy się praca,
Jedzie do Polski - konto wzbogacać.
Nie w Szwecji, Niemczech ale w Bolandzie
płacących głupców z łatwością znajdzie.
A jak zawładnąć polską publiką?:
mszą po angielsku i egzotyką.
Modli się pilnie przez całe ranki
Za cztery dychy strzyże baranki.
Ten egzorcysta i uzdrowiciel
To Jasienicy nowy zbawiciel.
Hoser powiada: "Pójdź na stadiony,
Daj nam nadzieję - weź te miliony."
Fiskus go ściga: "Czarny łobuzie!"
A Ba$zobora nadyma buzię.
Podziel się kasą! - Rydzyk się wścieka
A on na drzewo chyłkiem ucieka.
"Redemptorysto, nie podnoś larum
Nam wszystkim starczy mochero-szmalu"
Lecz Pan Bóg kocha swojego synka,
Dobry naciągacz z tego Murzynka.
Zanim mu dacie wasze złotówki
Nalejcie olej w te puste główki
Tracicie renty i oszczędności...
oraz swój rozum... z resztką godności.

(Nie jestem autorem tej wersji, ani oryginalnej)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

rysiek (4593 punktów)
>Jakby rodzimych "misjonarzy" było mało, to sprowadza się jeszcze tych z Afryki.
>Ale się pozmieniało.
Mamy "szczęście" że trafił tu tylko Bashobora a nie np. Joseph Kony ze swoją Armią Bożego Oporu czy nieżyjąca już Alice Auma. Niestety, czego jak czego, ale "charyzmatyków" w Ugandzie nie brakuje.
finerbijk (17282 punktów)
>Za cztery dychy strzyże baranki.
A moim zdaniem za uzdrowienie, lewitacje i wypędzenie demona to całkiem przystępna cena. 3 w 1! Znasz lepszą ofertę?

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365