 |
Dla muzułmanów kompromis jest zdradą Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-07-2013 14:47 | Celecrin (6386 punktów) | Dla muzułmanów kompromis jest zdradą
3 na 3 | Witam Świetny wywiad z Ayaan Hirsi Ali. www.eurois(*)ulmanow-kompromis-jest-zdrada/Zwykle się tak nie "egzaltuję", nie zakładał bym nowego wątku dla jakiegoś tam wywiadu, ale Ayaan jest czołową "nową ateistką" i chyba największym krytykiem islamu w grupie "wielkich" oraz w wywiadzie mówi wprost jaki jest główny problem Izraela z muzułmanami w kontekście reszty świata. Izrael jest tylko wymówką, że to on jest problemem, tymczasem kiedy się przyjrzeć co się dzieje w świecie muzułmańskim to wszędzie leje się krew. Sudan, Nigeria, Pakistan, Syria, Afganistan, Irak... Dlaczego? "Musisz więc zadać pytanie, dlaczego reżim syryjski i jemu podobne nie są zdolne do zakończenia rozlewu krwi po zabiciu dziesięciu osób, tysiąca lub dziesięciu tysięcy ludzi. Dlaczego? Tego nie powoduje Izrael, Amerykanie ani nikt z zewnątrz; jest to część kultury. A żeby jakaś kultura mogła wreszcie wyrosnąć z takich zjawisk, zmiana musi przyjść od środka."Religia oznacza idealizm i brak kompromisu. Świat arabski jest wypełniony islamem po brzegi... Jeszcze jeden cytat dotyczący postaw zachodnich "intelektualistów". "Czy wyczuwasz zmianę postaw wobec Izraela? Zrozumienie Izraela?
Ayaan Hirsi Ali: No cóż, niektórzy ludzie usztywnili swoje stanowisko. Nie rozumiem odmowy przyjazdu do Izraela Stephena Hawkinga. Panuje nadal bojkot Izraela przez intelektualistów. Niemniej ludzie w Bostonie są najbardziej liberalni w Stanach Zjednoczonych, może z wyjątkiem San Francisco, a byli naprawdę zadowoleni, że ludzie w mundurach patrolują ulice, co ogranicza ich wolności obywatelskie. Ludzie jednak wolą uznać rzeczywistość niż tracić kończyny. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Marcin Łoziński (385 punktów) | |
|
 | | Celecrin (6386 punktów) | >Nie żebym się czepiał, bo wywiad jest ciekawy, ale już został zamieszczony na Racjonaliście: Dzięki. Umknął mi. Ostatnio nie czytuję R regularnie...
|
|
 | | Rafał Poniecki (7132 punktów) | > >Witam Świetny wywiad z Ayaan Hirsi Ali.> >www.eurois(*)kompromis-jest-zdrada/<<> Nie żebym się czepiał, bo wywiad jest ciekawy, ale już został zamieszczony na Racjonaliście: www.racjonalista.pl/kk.php/s,9095<<Tyle że bez możliwości komentowania. Jeśli postawa świata muzułmańskiego jest faktycznie tak skrajnie nieprzejednana, to nie ma najmniejszych szans na pokój na Bliskim Wschodzie. Ale czy tylko? W Europie i Ameryce mamy w zasadzie fazę w miare pokojowej ekspansji, ale gdy urosną w siłę, zacznie się wymuszanie. www.youtube.com/watch?v=sBYX7kk_Sq4
|
|
|  | 5 na 5 | Celecrin (6386 punktów) | >Jeśli postawa świata muzułmańskiego jest faktycznie tak skrajnie nieprzejednana, to nie ma najmniejszych szans na pokój na Bliskim Wschodzie. Miałeś co do tego jakieś złudzenia? Kiedykolwiek? Przecież wojna arabsko-żydowska trwa od 14 maja 1948...Podobnie fanatyczne stanowisko prezentuje jedynie Korea Północna, ale nawet ona podpisała zawieszenie broni.
>Ale czy tylko? W Europie i Ameryce mamy w zasadzie fazę w miare pokojowej ekspansji, ale gdy urosną w siłę, zacznie się wymuszanie. Najzabawniejsze jest to, że teoria multi-kulti czyni "kulturę" islamu jako równorzędną. Może nie jest to wcale zabawne, dla mnie nie jest. Ja nie wierzę w głupotę, naprawdę. Głupim się jest chwilami. Taka chwilę Dania miała kilkadziesiąt lat temu kiedy socjalistyczna większość podarowała lewicującym palestyńczykom prawo do azylu. Zaczęło się tak: W 1992 roku grupa Palestyńczyków z Libanu (bezpaństwowców) schroniła się w kościele Blågård w Kopenhadze. Kiedy odrzucono ich wniosek o azyl, zaczęli wraz wraz z grupą duńskich aktywistów okupować kościół.. Pod naciskiem opinii publicznej lewicowa wówczas większość parlamentarna uchwaliła specjalną ustawę mającą zastosowanie tylko do tej grupy libańskich Palestyńczyków. Ustawa przyznała im prawo pobytu w Danii. Skończyło się tak: Badanie przeprowadzone przez ministra ds. integracji, Sørena Pinda po prawie 20 latach ujawnia fiasko procesu integracyjnego tej grupy. Z 321 Palestyńczyków, którzy otrzymali prawo pobytu, w roku 2009 roku 218 było na zasiłku. Statystyki kryminalne też nie są optymistyczne. 63 osoby otrzymały wyrok skazujący na więzienie, a 114 zostało ukaranych grzywną.
Uwaga: 20% z tej grupy miało wyroki skazujące!
Często piszę o Danii i Norwegii ponieważ te państwa postanowiły przyjmować bojowników palestyńskich, ostatnia duża fala uchodźców była po operacji "Płynny Ołów"...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|