 |
Zesłania Jezusa na ziemie sens nowy Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-07-2013 21:55 | hamp (3461 punktów) | Zesłania Jezusa na ziemie sens nowy 0 na 2 | Bilansując dobre i złe uczynki, które przypisuje się Bogu, dochodzę do wniosku, że nawet jeżeli on istnieje, to nie warto w niego wierzyć (jego poczynania podważają jego boskość, a więc nie zasługuje na to by go czcić). Na pewno nie jest taki, jakim chcieliby żeby był wyznawcy wszelakich religii; - Nie jest miłosierny każąc zabijać innowierców, lub osobiście powodować wypadki i katastrofy, w których giną niewinni ludzie; - Nie jest wszechmogący, tworząc świat pełen cierpienie tudzież nie mogąc (lub nie chcąc, wtedy patrz punkt wyżej) nic na to poradzić; - Nie jest nawet sprawiedliwy skazując ludzi na piekło z powodu ich (uzasadnionej?) niewiary; - Nie jest wierny czyniąc narodem wybranym najpierw lud Abrahama lub, według wiary chrześcijańskiej, tylko tych, którzy podążyli za Jezusem, i wyrzekając się wszystkich innych (swoją drogą wątek poruszony został w dzisiejszym artykule Lucjana Ferusa: www.racjonalista.pl/kk.php/s,9119, który był jednym z impulsów do podzielenia się moimi przemyśleniami). Czemu winne są dzieci, które nieraz przed urodzeniem skazywane są na krótkie życie pełne cierpienia, chore na mukowiscydozę, białaczkę czy jakąkolwiek inną chorobę/kalectwo. Jedynym "sensownym" wytłumaczeniem takiego postępowania boga zdaje się być karanie rodziców danego dziecka za ich własne grzechy. Bóg Starego Testamentu ma specyficzny sposób rozwiązywania problemów, i na dużą skalę zrobił to już przynajmniej dwa razy: Najpierw wyganiając pierwszych ludzi z Edenu skazał wszystkich ich potomków na tułanie się po świecie oraz, w swym miłosierdziu, obdarzył ich grzechem pierworodnym, za co muszą go przepraszać do końca swych dni. W późniejszych czasach natomiast dokonał oceny swej pracy, a dzięki wnioskom do jakich doszedł możemy teraz czytać i Nowy Testament - w akcie pokuty za to, jak spartolił robotę ze stworzeniem świata zesłał swego syna na ziemie i skazał go na okropne męczarnie. Ja nie widzę innego sensu tego planu (ten wymyślony przez chrześcijan jest zupełnie irracjonalny - czemu bóg sam miałby się karać za grzechy ludzi w celu ich wybawienia?). W ten sposób przyznał się do swej niedoskonałości i chciał się ukarać tak jak karał do tej pory ludzi... Jak widać bóg biblijny nie jest też mądry. Ja dziękuję za takiego boga, który jest tak bardzo pokrętny i nieboski. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 Dalej..#16 2 na 2 | hamp (3461 punktów) | Odp: Zesłania Jezusa na ziemie sens nowy | No ok, piękne nauczania Jezusa, pierwszego hipisa... szkoda, że jego Ojciec przedstawiony w ST jest taki okrutny i żądny krwi. To właśnie napisałem na początku tego wątku - Biblia to historia o Bogu, który lubi lepić różne rzeczy z gliny i ożywiać je i kochać pod warunkiem, że są mu całkowicie posłuszne. W przeciwnym razie jest bardzo zły, mści się po siedmiokroć przez 40 pokoleń itp. A później (około 1. roku przed naszą erą, zapłodnienie Maryi) następuje przemiana. Te cytaty to potwierdzają - Bóg w swojej wszechdoskonałości musiał się zmieniać z zazdrosnego i mściwego w dobrego i łaskawego, i żeby tego dokonać zesłał na ziemię swojego syna na mękę i ukrzyżowanie? po pierwsze: kiepski początek tej przemiany; po drugie: jeżeli jest najwyższą istotą to nie powinien takiej przemiany wymagać. To tak jak z pedofilem, który jednocześnie może kochać kwiaty, pomagać staruszkom przejść przez ulice, ale co jakiś czas przychodzi na place zabaw i zabiera jakieś dziecko na spacer do lasu połączony z pokazywaniem ptaków i żołędzi. Dobre uczynki nie zmazują złych, więc nie wmawiaj mi, że biblijny Bóg jest dobry. Chyba, że Jezus kompletnie się od niego odciął i wiara chrześcijańska czci jedynie bożego syna... ale przecież się nie odciął. |
#17 -4 na 4 MarcinZ (-323 punktów) (zablokowany) | Odp: Zesłania Jezusa na ziemie sens nowy | Stwierdzenie jakoby Jezus był "pierwszy hipisem" jest błędne. Bóg stworzył każdego z nas i kocha wszystkich, nie tylko tych którzy są jemu posłuszni. Gdyby "mścił się po siedmiokroć przez 40 pokoleń", to nie wiem co by z nami było. Najświętsza Maryja nie została zapłodniona. Przykład z pedofilem uważam za bardzo niefortunny. Szkoda, że niektóre osoby czytają Biblię wybiórczo i nie chcą widzieć tekstów w których pokazany jest dobry Bóg. Obraz Boga namalowany przez autorów na kartach Starego Testamentu nosi na sobie zarówno piętno czasów w których oni żyli, jak również poziomu intelektualnego i duchowego jaki reprezentowali. |
#18 3 na 3 | hamp (3461 punktów) | Odp: Zesłania Jezusa na ziemie sens nowy | PIĘTNO CZASÓW XD A więc bóg się dostosowywał do ludzi, tak? Zamiast pokazywać co jest dobre a co złe? Proszę cię... wole czytać wybiórczo niż myśleć wybiórczo. Albo to są słowa boga - wszechmocnego, mądrego, sprawiedliwego i dobrego, albo słowa jakiegoś samozwańczego proroka, który wymyślił sobie to wszystko żeby zdobyć władze i dobra doczesne. Wstyd, że coś takiego przetrwało do dzisiejszych czasów. 16 Dalej Pan powiedział do Mojżesza: 17 «Tak mów do Aarona: Ktokolwiek z potomków twoich według ich przyszłych pokoleń będzie miał jakąś skazę, nie będzie mógł się zbliżyć, aby ofiarować pokarm swego Boga. 18 Żaden człowiek, który ma skazę, nie może się zbliżać - ani niewidomy, ani chromy, ani mający zniekształconą twarz, ani kaleka, 19 ani ten, który ma złamaną nogę albo rękę, 20 ani garbaty, ani niedorozwinięty, ani ten, kto ma bielmo na oku, ani chory na świerzb, ani okryty liszajami, ani ten, kto ma zgniecione jądra. 21 Żaden z potomków kapłana Aarona, mający jakąś skazę, nie będzie się zbliżał, aby złożyć spalaną ofiarę Panu. On ma skazę - nie będzie się zbliżał, aby ofiarować pokarm swego Boga. 22 Jednakże wolno mu jeść pokarm swego Boga, zarówno święty, jak i najświętszy. 23 Tylko nie będzie podchodził do zasłony i nie będzie się zbliżał do ołtarza, bo ma skazę. Nie będzie bezcześcił moich świętości, bo Ja, Pan, jestem tym, który je uświęca!» To już się nie brzydzi tych wszystkich kalek przyjeżdżających odwiedzić go w Watykanie albo Częstochowie i modlić się o uzdrowienie? Może, według powiedzenia, że kobieta zmienną jest, bóg także jest kobietą? Bo nie widzę w tak radykalnej zmianie postępowania przedwiecznej mądrości (która przeanalizowała wszystkie możliwe postawy i wybrała najodpowiedniejszą) ani sprawiedliwości (tu: wobec starożytnych kalek, którzy przez swą niepełnosprawność zostali wykluczeni ze wspólnoty). Bóg stworzył człowieka czy człowiek boga? Bo ja widzę wyraźnie, że to ta druga opcja jest logiczna. Jedyne, co wierzący mogą na to powiedzieć jest "niezbadane są ścieżki Boga". Problem w tym, że dyskusja, która jest jednostronnie oparta na tego typu argumentach, jest kompletnie bezsensowna. Ja uważam przykład z pedofilem za bardzo fortunny, nawet powiem, że miałem trochę ubawu wymyślając takie porównanie, gdyż uważam je za trafne. Ten bóg kazał swojemu narodowi wybranemu mordować jego wrogów. Mordować bez krzty miłosierdzia. Kazał kupować niewolników płci męskiej po dwukrotnie wyższej cenie niż kobiety tego samego "stanu". I jeszcze jeden cytat: Sdz 19, 20-25 " 20 Bądź spokojny - rzekł starzec - pozwól mi zaradzić wszystkim twoim potrzebom, ale nie spędzaj nocy na ulicy. 21 Przyprowadził go więc do swego domu, osłom dał obrok, po czym umyli nogi, jedli i pili. 22 Tymczasem, gdy oni rozweselali swoje serca, przewrotni mężowie tego miasta otoczyli dom, a kołacząc we drzwi rzekli do starca, gospodarza owego domu: Wyprowadź męża, który przekroczył próg twego domu, chcemy z nim obcować. 23 Człowiek ów, gospodarz domu, wyszedłszy do nich rzekł im: Nie, bracia moi, proszę was, nie czyńcie tego zła, albowiem człowiek ten wszedł od mego domu, nie popełniajcie tego bezeceństwa. 24 Oto jest tu córka moja, dziewica, oraz jego żona, wyprowadzę je zaraz, obcujcie z nimi i róbcie, co wam się wyda słuszne, tylko mężowi temu nie czyńcie tego bezeceństwa. 25 Mężowie ci nie chcieli go usłuchać. Człowiek ten zatem zabrawszy swoją żonę wyprowadził ją na zewnątrz. A oni z nią obcowali i dopuszczali się na niej gwałtu przez całą noc aż do świtu. Puścili ją wolno dopiero wtedy, gdy wschodziła zorza. " |
#19 4 na 6 | Marek okmarek Okrągły (2283 punktów) | Odp: Zesłania Jezusa na ziemie sens nowy | Zacznę od swojego końca i Twojego początku. Tylko, że nieświadomy niewinny wierzący dzieciak z Hebrajczyków/Izraelitów/Żydów dotknął Arki Przymierza i piorun rozwalił go na miejscu, gdzie był ten piorun wobec niewiernych. Guzy dla niewiernych kontra natychmiastowa śmierć dla wiernych - szacun.> Ks. W. 21 nakazuje zabijać."> Z Nowego TestamentuKontra do Twojego pisania. Ty pisałeś o jakiś bzdurach pisanych przez mięczaków, ja napiszę o słowach przypisywanych awatarowi Jahve Jezusowi. Ewangelia wg. św. Mateusza 17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Czyli wszystkie fantazje psychopaty opisane w Starym Testamencie są równie ważne co Nowy Testament. Przypominam, jeśli ktoś źle przekazuje słowa Jahve jest fałszywym prorokiem, takich Jahve zabija :-D Niestety masz pecha. Schizmatycy (twórcy chrześcijaństwa) chcieli przyciągnąć, jak najwięcej starowierców (Żydów) i próbowali pogodzić rzeczy nie do pogodzenia. Muszę przyznać, że z marketingowego punktu widzenia naprawdę niezłe oszustwo.
Traktując powyższe poważnie mamy następujące możliwości: - Jahve kłamie o zabijaniu fałszywych proroków i w kilku innych kwestiach(w tym momencie Jezus też jest fałszywym prorokiem), co by tłumaczyło długowieczność np. Petera Popova, - twórcy nowej doktryny (chrześcijaństwo) mieli do czynienia z religią wewnętrznie sprzeczną, niesłychanie psychopatyczną i brutalną, a próbowali ją uczynić bardziej dla mas i dorzucili mnóstwo kolejnych debilizmów - stąd później próba zablokowania prostego wyłapania debilizmów poprzez zakaz czytania Biblii lub ograniczenie do języka, którym prawie nikt się nie posługiwał, - Jahve nie istniał, Jezus istniał tylko był słabiutkim bogiem i jego tricki działały tylko na malutkie publiki, więc będąc równie próżnym próbował mieć równie wielu wyznawców, - jest tak jak piszesz Ty i miliony apologetów: Jahve i Jezus nie pokazali się od 2 tysięcy lat, choć wcześniej pojawiali się na gwizdek, na początku Jahve był krwawym psychopatą, Jezus obiecując być krwawym psychopatą, ponoć był milusi, no i co najważniejsze Jahve/Jezus nie posiadają umiejętności logicznego myślenia oraz myślą, że ludzie mają pamięć 5 sekundową. Mi wydaje się, że opcja druga jest najprawdopodobniejsza - oczywiście nie istnieje żaden bóg i wszystkie religie widząc pieniądze zrobią wszystko, by je osiągnąć.
Ateizm to nie światopogląd to odpowiedź na pytanie "Czy są bogowie? Tak/Nie." I ateizm jest w pełni uzasadniony. Dowodem na nieistnienie bogów jest brak jakiegokolwiek weryfikowalnego dowodu na istnienie bogów (naprawdę bardzo mocny argument). |
#20 13 na 13 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Zesłania Jezusa na ziemie sens nowy |
> Chciałby trochę popolemizować.Albowiem nieuk w sutannie wmówił Ci, że idiotyzmy jakimi Cię nafaszerował z ambony stanowią wystarczające kompetencje do rozmowy z ludźmi myślącymi krytycznie. Jesteś produktem masowym - wszyscy zaczynacie "polemikę" z niebotycznych wyżyn swej głupoty lekceważąc realia świata. Całego świata z wielością Bogów i religii im poświęconych na czele. Żeby Cię nie przemęczać w nowym i obcym dla Ciebie świecie logicznego myślenia dwie tylko uwagi ogólne: > Nawet jeżeli będziemy nie wiadomo jak się głowili dlaczego, to nie będziemy tego wiedzieli, ponieważ nie jesteśmy w stanie pojąć myśli i planów Boga.Ty łyknąłeś bez popitki takie głupie zaklęcia, ale tutaj zaklęcia wiary nie są żadnym argumentem kiedy rozmowa jest o świecie rzeczywistym - świecie poza wyobraźnią. To co mówisz to tylko Twoja wiara. Nic mądrego, nic pewnego, nic wartościowego, nic na czym można polegać. Tylko wiara. Jej moc sprawcza ogranicza się do ograniczania zdolności poznawczych (i społecznych) Twojego umysłu. Od wiary miliardów ludzi (także Twojej) w wiele boskich dziwolągów żaden z tych dziwolągów jeszcze nie zaistniał w świecie rzeczywistym.Zaczynasz rozumieć? > Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj;A po co dobrzy ludzie trudzą się, aby zwrócić Twoją uwagę, że w tej niedorzecznej antologii starożytnych mitów powiedziano także przodkom: "zabijaj"? Zwłaszcza że tych sztuczek z pomijaniem niewygodnych tekstów dokonuje ten sam bezczelny troll co powiada: > Szkoda, że niektóre osoby czytają Biblię wybiórczo i nie chcą widzieć tekstów w których pokazany jest dobry Bóg.Jeśli chcesz by traktować Cię poważnie (choć tu miłośników karmienia trolli ku uciesze jest sporo) to Ty musisz wykazać spójność opowieści biblijnych. I to - przypominam, bo religijne trolle zawsze o tym zapominają - nie na podstawie swej wiary.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
MarcinZ (-323 punktów) (zablokowany) | Odp: Zesłania Jezusa na ziemie sens nowy | Dobrze by było gdybyś nie bluźnił, oraz pisał imiona dużą literą. |
#22 -4 na 6 MarcinZ (-323 punktów) (zablokowany) | Odp: Zesłania Jezusa na ziemie sens nowy | |
#23 13 na 15 | Grey (2102 punktów) | Odp: Zesłania Jezusa na ziemie sens nowy | |
#24 3 na 3 | Robson696 (379 punktów) | Odp: Zesłania Jezusa na ziemie sens nowy | > Dobrze by było gdybyś nie bluźnił, oraz pisał imiona dużą literą.Dobrze by było, gdybyś zmienił forum np. na wiara.pl, bo to jest forum dla racjonalistów, którzy bluźnią prawie na każdym kroku xD Każdy słyszał twoje bajki 1000 razy  Chyba, że chcesz być zaminusowany na śmierć... A jak ktoś tutaj nie umie pisać, to niech się lepiej nauczy, bo już dzieci w podstawówce wiedzą, że zdanie rozpoczynamy z wielkiej litery, a o imionach o których Ty wspomniałeś ja już nie wspomnę. Ja bym się wstydził wypisywać takie wywody naukowe takim językiem. To nie jest notatnik tylko publiczne forum. Czy to na prawdę takie trudne? Jakby każdy pisał takim językiem, to poziom tego portalu spadłby do 0. A Ty w dodatku jesteś ateistą, potrafisz sceptycznie myśleć. Pomyśl w takim razie o sposobie w jaki układasz zdania. |
#25 8 na 10 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Zesłania Jezusa na ziemie sens nowy | . > Dobrze by było gdybyś nie bluźnił, oraz pisał imiona dużą literą.Co do poprawnej pisowni całkowita zgoda, co do zakazu bluźnierstwa [(inaczej: blasfemia) - znieważanie mową lub czynem kogoś lub czegoś uznanego przez daną religię za święte (sacrum) (np. Boga, świętych rzeczy itp.)] na tym forum, to całkowita niezgoda. Proszę sobie przeczytać Wprowadzenie i gdy to nie odpowiada - przenieść się na bardziej odpowiadające forum. My tu bluźniliśmy, bluźnimy i bluźnić będziemy. Co więcej czynimy to z radością. "Igrać z najbardziej uświęconymi pojęciami, z najbardziej czcigodnymi uczuciami, próbować ich siły i szczerości, rozkładać je odczynnikiem śmiechu, prowokować obłudne oburzenia, demaskujące dyskusje, wpuszczać powietrze, ośmielać do myślenia, iżby pośród walących się bałwanów zostało to, co naprawdę jest szanowane - oto zadanie, które chciałbym spełniać wedle sił moich". /Tadeusz Żeleński-Boy/@@@ . |
#26 11 na 11 | Marek Matejewski (3695 punktów) | Odp: Zesłania Jezusa na ziemie sens nowy | > - Bóg nie pozwala zabijać, mówi o tym piąte Przykazanie Boże....które znalazło się na kamiennej tablicy, którą Bóg przekazał niejakiemu Mojżeszowi. Biedak Mojżesz musiał dostać rozdwojenia jaźni i pomieszania zmysłów, bo nieco później... Wj 32,27-28I rzekł do nich. Tak mówi Pan, Bóg Izraela: "Każdy z was niech przypasze miecz do boku. Przejdźcie tam i z powrotem od jednej bramy w obozie do drugiej i zabijajcie: kto swego brata, kto swego przyjaciela, kto swego krewnego". Synowie Lewiego uczynili według rozkazu Mojżesza, i zabito w tym dniu około trzech tysięcy mężów. Nieborak Mojżesz stanął przed prawdziwie szekspirowskim dylematem: Zabijać czy nie zabijać? Oto jest pytanie... > -Żyjemy w realnym świecie, w którym obowiązują związki przyczynowo skutkowe, nie jest możliwe aby nie zdarzały się wypadki i katastrofy.Realnym świecie? Panie, a ja żem gdzieś słyszał, że był i że nawet dalej gdzieś sobie jest taki czarodziej co to rzekł niegdyś: "Niech stanie się światłość!" Potem wypowiedział kilka następnych zaklęć i wyczarował to i owo. To gdzie ten realizm? No ja bym kontynuował i dodał: "Niech trzęsienia ziemi ustaną, głód zniknie, pożary zgasną a powodzie na zawsze ustąpią." Zaklęcia się skończyły czy co? > -Coś takiego stanie się faktem dopiero po paruzji.To nie lepiej od razu? > - Bóg stworzył świat na którym nie było cierpienia, później w następstwie posłuchania się przez człowieka szatana i popełnienia grzechu pierworodnego Bóg przyzwolił, do czasu, na istnienie cierpienia.Nie ma to jak znęcać się nad setkami pokoleń za przewinienie jednego człowieka. Chory sadysta ten cały Bóg... Nikt szlachetny by tak nie postąpił. > - Bóg jest wierny ponieważ nikogo się nie wyrzeka, wszyscy mogą nazywać się narodem wybranym (...)W myśl zasady "(wybierz naród) chamie, klęknij przed (wybierz naród) panem." Rzygać się chce gdy słyszę frazę "naród wybrany". > - Cierpienie takich dzieci nie jest karaniem kogokolwiek przez Boga. Cierpienie jest tajemnicą, na którą Bóg przyzwala i która będzie miała swój koniec po paruzji.Cierpienie nie jest żadną tajemnicą. Cierpienie to ból psychiczny i fizyczny, który może pojawić się z uwagi na wystąpienie wielu różnych czynników. Bez problemu jesteśmy w stanie określić przyczyny i źródła cierpienia i nie ma w tym absolutnie nic tajemniczego. > - To co dotyczy zbawienia nie zostało "wymyślone" przez chrześcijan, tylko zostało dokonane przez Boga. Bóg wziął na siebie winę i karę za grzechy ludzi, ponieważ taka była Jego wola, taki był Jego plan zbawienia.Taki był plan? Are You sure? A może planował coś zupełnie innego i ostatecznie wyszło co wyszło? > - Nawet jeżeli będziemy nie wiadomo jak się głowili dlaczego, to nie będziemy tego wiedzieli, ponieważ nie jesteśmy w stanie pojąć myśli i planów Boga.Patrząc na Twoją poprzednią wypowiedź to stwierdzam, że Ty jednak znasz boskie plany... |
#27 15 na 15 | liliac (147340 punktów) | Odp: Zesłania Jezusa na ziemie sens nowy | > Nie bluźnij.Ale zdajesz sobie sprawę, że na tym portalu podobne apele mogą wzbudzić w najlepszym przypadku uśmiech politowania? 
"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny" ) |
#28 -1 na 3 MarcinZ (-323 punktów) (zablokowany) | Odp: Zesłania Jezusa na ziemie sens nowy | "My tu bluźniliśmy, bluźnimy i bluźnić będziemy. Co więcej czynimy to z radością." A z czego tu się cieszyć? Jesteście na najlepszej drodze do tego, aby wasza "radość" zamieniła się kiedyś w smutek. Mod: A ty jesteś na najlepszej drodze do zostania uznanym za trolla. |
#29 6 na 6 | Grey (2102 punktów) | Odp: Zesłania Jezusa na ziemie sens nowy | > Jesteście na najlepszej drodze do tego, aby wasza "radość" zamieniła się kiedyś w smutek.Grozisz nam? |
MarcinZ (-323 punktów) (zablokowany) | Odp: Zesłania Jezusa na ziemie sens nowy | |
1 2 3 4 5 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|