 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 20-08-2013 16:35 | makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Sport a ekonomia
3 na 3 | hej, W sporcie zwykle jest tak ( choć reguły są nagminnie łamane - bogate kluby mogą sobie pozwolić na zakup świetnych zawodników ) , że jak w gałe ma haratać 11 zawodników z każdej drużyny to jest ich 11 w każdej drużynie ... w boksie 2 metrowy i ważący 150 kilo nie będzie walczył z kimś kto ma 150 cm i waży 50 kilo ... A w gospodarce ? Te reguły nie obowiązują ! Wielkie koncerny podkupują co trzeba i eliminują konkurencje ! Czy nie moglibyśmy zastosować przynajmniej tych samych reguł co w sporcie do gospodarki ?
A w sądownictwie ? Ktoś bogaty ma prawo wynająć całą kancelarie adwokacką a biedny dostanie nieudacznika z urzędu ... Czy to jest sprawiedliwe ?
O co mi chodzi ? Chodzi mi o horyzontalne a nie wertykalne interakcje ! Dzieci bez opieki medycznej i bez edukacji , żyjące w świecie bez infrastruktury ... nie mają żadnych szans ! Jean Ziegler - długoletni pracownik ONZ do spraw biedy i wykluczenia , wraz z wieloma różnymi instytucjami obliczył , że 80 miliardów dolarów przez 5 lat pozwoliłoby na objęcie wszystkich wykluczonych dzieci programem medycznym i edukacyjnym ... USA wydają 400 miliardów dolarów rocznie na zbrojenia ...
pozdrawiam makuś | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 Dalej..#1 2 na 2 | HoloFaust (87 punktów) | Odp: Sport a ekonomia | Bez urazy, ale pomimo tego, że szlachetne są Twoje intencje, to jednocześnie mocno naiwne jest to co piszesz. Taka jest konstrukcja tego systemu, że pnie się wertykalnie w górę, a horyzontalnie to panowie sobie tu jedynie zasiadają.   |
Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | Odp: Sport a ekonomia | >Czy to jest sprawiedliwe ?
Sprawiedliwość nie istnieje. To utopijna idea.
|
#3 8 na 8 | szarley (54913 punktów) | Odp: Sport a ekonomia |
>Dzieci bez opieki medycznej i bez edukacji , żyjące w świecie bez infrastruktury ... nie mają >żadnych szans ! >Jean Ziegler - długoletni pracownik ONZ do spraw biedy i wykluczenia , wraz z wieloma różnymi >instytucjami obliczył , że 80 miliardów dolarów przez 5 lat pozwoliłoby na objęcie wszystkich >wykluczonych dzieci programem medycznym i edukacyjnym ... >USA wydają 400 miliardów dolarów rocznie na zbrojenia ...
Oj Makuś, Makuś, Ty to się doigrasz!!!! Do jutra na tym forum pojawi się stado sępów którzy zakrzykną gromkim głosem "Za moje to chcesz robić!!! Za MOJE!!!" Na tym forum nawet postulat powszechnego szczepienia dzieci za państwowe pieniądze budzi opory, bo "Za moje przecież...."
|
#4 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52278 punktów) | Odp: Sport a ekonomia | . > Do jutra na tym forum pojawi się stado sępów którzy zakrzykną gromkim głosem "Za moje to chcesz robić!!! Za MOJE!!!"Za moje pieniądze (podatki) został zakupiony włoski Pendolino, gdy pociągi z bydgoskiej Pesy kupiła niemiecka firma Deutsche Bahn i to jest dowód, że niektórzy (niewielu) w Polsce potrafią liczyć, a społeczeństwo ciągle jeszcze nie potrafi myśleć. Pozdrawiam. @@@ . |
#5 1 na 1 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | Odp: Sport a ekonomia | > Do jutra na tym forum pojawi się stado sępów którzy zakrzykną gromkim głosem "Za moje to chcesz robić!!! Za MOJE!!!"Jesteś pewien że właściwie wybrałeś stronę, na której są sępy? |
#6 5 na 5 | szarley (54913 punktów) | Odp: Sport a ekonomia | > >Do jutra na tym forum pojawi się stado sępów którzy zakrzykną gromkim głosem "Za moje to chcesz robić!!! Za MOJE!!!"> Jesteś pewien że właściwie wybrałeś stronę, na której są sępy?> Jestem prawie pewien że pojawią się jak nad padliną, "liberałowie" których przeraża myśl, że ktoś mógłby ich zmusić do zapłacenia 5 złotych na jakąś tam edukację czy pomoc medyczną dla głodnych dzieci. Nie wiem skąd Makuś ma te obliczenia, ale wiem, że głodnych jest mniej niż naboi w wojskowych magazynach. Z tego można wyciągnąć dwa sprzeczne wnioski: 1 Zaoszczędźmy na zabawkach kupowanych oficerom i zaszczepmy dzieci w Afryce 2 Skoro mamy tyle amunicji to te dzieci wybijmy. Ja stanowczo optuję za pierwszym rozwiązaniem. |
#7 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Sport a ekonomia | > Za moje pieniądze (podatki) został zakupiony włoski Pendolino, gdy pociągi z bydgoskiej Pesy kupiła niemiecka firma Deutsche Bahn i to jest dowód, że niektórzy (niewielu) w Polsce potrafią liczyć, a społeczeństwo ciągle jeszcze nie potrafi myśleć.Jak widać, nie tylko oficerowie są w stanie wydać wszytskie pieniądze podatników na zabawki, kolejarze również. Byle drogie, byle z importu, a najlepiej z Zachodu. Bezrobocie w Bydgoszczy to 8%, ale za pieniądze podatników zafundowano miejsca pracy... Włochom > Pozdrawiam.Wzajemnie |
Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | Odp: Sport a ekonomia | > Jestem prawie pewien że pojawią się jak nad padliną, "liberałowie" których przeraża myśl, że ktoś mógłby ich zmusić do zapłacenia 5 złotych na jakąś tam edukację czy pomoc medyczną dla głodnych dzieci. Nie wiem skądDlaczego uważasz, że system "darmowej" opieki zdrowotnej, "darmowej" edukacji i "darmowych" szczepionek jest padliną? |
Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | Odp: Sport a ekonomia | > Byle drogie, byle z importu, a najlepiej z Zachodu. Bezrobocie w Bydgoszczy to 8%, ale za pieniądze podatników zafundowano miejsca pracy... WłochomKto zafundował? Liberałowie, czy etatyści? |
#10 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Sport a ekonomia | > >Jestem prawie pewien że pojawią się jak nad padliną, "liberałowie" których przeraża myśl, że ktoś mógłby ich zmusić do zapłacenia 5 złotych na jakąś tam edukację czy pomoc medyczną dla głodnych dzieci. Nie wiem skąd> Dlaczego uważasz, że system "darmowej" opieki zdrowotnej, "darmowej" edukacji i "darmowych" szczepionek jest> padliną?Wcale tak nie uważam, skąd to przekonanie? To nad Makusiem, pojawią się jak sępy nad padliną zwolennicy hasła "Za moje!!!!" |
#11 5 na 5 | szarley (54913 punktów) | Odp: Sport a ekonomia | > >Byle drogie, byle z importu, a najlepiej z Zachodu. Bezrobocie w Bydgoszczy to 8%, ale za pieniądze podatników zafundowano miejsca pracy... Włochom> Kto zafundował? Liberałowie, czy etatyści?> Zafundowali podatnicy. Mądry rząd, wsparłby własny przemysł kierując się trochę szerzej widzianym interesem społecznym . To się da wyliczyć. Nawet jeśli (to przecież nie jest oczywiste) pociągi Pesy byłyby droższe, to do ceny pendolina dolicz zasiłki dla bezrobotnych bydgoszczan. Do tego na miejscu serwis, brak bariery językowej przy szkoleniu maszynistów... Lubię Pendolino, szybkie , wygodne... |
#12 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52278 punktów) | Odp: Sport a ekonomia | . > >>>Za moje pieniądze (podatki) został zakupiony włoski Pendolino, gdy pociągi z bydgoskiej Pesy kupiła niemiecka firma Deutsche Bahn i to jest dowód, że niektórzy (niewielu) w Polsce potrafią liczyć, a społeczeństwo ciągle jeszcze nie potrafi myśleć.> Byle drogie, byle z importu, a najlepiej z Zachodu. Bezrobocie w Bydgoszczy to 8%, ale za pieniądze podatników zafundowano miejsca pracy... WłochomDokładnie o to chodzi. Jak będzie wyglądało 2,7 mld zł po dodaniu strat podatkowych i utrzymaniu poziomu bezrobocia, a jak by wyglądało po zyskach podatkowych i zmniejszeniu bezrobocia. To właśnie jest śliczny rachunek ekonomiczny. Umiesz liczyć - licz na siebie to tylko hasełko propagandowe. W rzeczywistości obowiązuje inne. Możesz liczyć - licz dla siebie. Pozdrawiam. @@@ . |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Sport a ekonomia | > .> >>>>Za moje pieniądze (podatki) został zakupiony włoski Pendolino, gdy pociągi z bydgoskiej Pesy kupiła niemiecka firma Deutsche Bahn i to jest dowód, że niektórzy (niewielu) w Polsce potrafią liczyć, a społeczeństwo ciągle jeszcze nie potrafi myśleć.> >Byle drogie, byle z importu, a najlepiej z Zachodu. Bezrobocie w Bydgoszczy to 8%, ale za pieniądze podatników zafundowano miejsca pracy... Włochom> Dokładnie o to chodzi.> Jak będzie wyglądało 2,7 mld zł po dodaniu strat podatkowych i utrzymaniu poziomu bezrobocia, a jak by wyglądało po zyskach podatkowych i zmniejszeniu bezrobocia.> To właśnie jest śliczny rachunek ekonomiczny.> Umiesz liczyć - licz na siebie to tylko hasełko propagandowe. W rzeczywistości obowiązuje inne. Możesz liczyć - licz dla siebie.> Pozdrawiam.> @@@> .> Przykro mi, ale wariacje HoloFausta na temat da Vinciego uniemożliwiają mi przeczytanie w całości Pańskiej odpowiedzi  (innych też, więc muszę zrezygnować z dyskusji z podwodów technicznych) |
#14 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Sport a ekonomia | >hej, >W sporcie zwykle jest tak ( choć reguły są nagminnie łamane - bogate kluby mogą sobie pozwolić na >zakup świetnych zawodników ) , że jak w gałe ma haratać 11 zawodników z każdej drużyny to jest ich >11 w każdej drużynie ... w boksie 2 metrowy i ważący 150 kilo nie będzie walczył z kimś kto ma 150 >cm i waży 50 kilo ... >A w gospodarce ? >Te reguły nie obowiązują ! >Wielkie koncerny podkupują co trzeba i eliminują konkurencje ! >Czy nie moglibyśmy zastosować przynajmniej tych samych reguł co w sporcie do >gospodarki ?
Za bardzo to wydestylowałeś. Pomijasz, doping łapówki i ogromne pieniądze prane (oczywiście nie zawsze) właśnie z biznesu.
|
#15 -1 na 1 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | Odp: Sport a ekonomia | > >>Jestem prawie pewien że pojawią się jak nad padliną, "liberałowie" których przeraża myśl, że ktoś mógłby ich zmusić do zapłacenia 5 złotych na jakąś tam edukację czy pomoc medyczną dla głodnych dzieci. Nie wiem skąd> >Dlaczego uważasz, że system "darmowej" opieki zdrowotnej, "darmowej" edukacji i "darmowych" szczepionek jest> >padliną?> Wcale tak nie uważam, skąd to przekonanie? To nad Makusiem, pojawią się jak sępy nad padliną zwolennicy hasła "Za moje!!!!"Przecież pisząc o sępach porównałeś ten system do padliny. Dlaczego teraz zmieniasz zdanie? |
1 2 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|