 |
katolicki głos w twoim domu Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-11-2013 19:14 | darkside (7775 punktów) (zablokowany) | katolicki głos w twoim domu
29 na 29 | Piękny Ci ten nasz katolicyzm. Najwyższy duchowny w Polsce, czyli oczywiście OjDyr dał głos: Cytat:Podczas audycji pt. "Patriotyczne podziemie" ojciec Rydzyk zabrał głos w sprawie incydentów w Warszawie podczas Marszu Niepodległości - podaje wyborcza.pl. Pochód zorganizowany przez Ruch Narodowy, podczas którego podpalono budkę strażnicza przy ambasadzie Rosji i tęczę, o. Tadeuszowi Rydzykowi się podobał. - Widziałem tam wielki idealizm. Tam szli ludzie pragnący prawdy, pragnący dobra. Pragnący miłości prawdziwej, kochający drugiego człowieka, to wszystko, co Polskę stanowi. Ja jestem dumny z takiej młodzieży - mówił redemptorysta.
Zakonnik nawiązał także do podpalenia tęczy na pl. Zbawiciela. Instalacja powstała, by upamiętnić polską prezydencję w Unii Europejskiej. Ale tęcza jest także symbolem tolerancji wobec homoseksualizmu. - Nie wiem, czy ktoś z ideału podpalił, czy to była prowokacja, ale takie symbole nienormalności, zboczeń, nie powinny być tolerowane i nie powinny być za pieniądze wszystkich ludzi - powiedział o. Rydzyk. - A to, że były rozróby, to jest wina policji. To jest wina tych, którzy rządzą w tej Warszawie. A jeszcze ta cała tęcza. Przecież to jest wstyd! To jest celowo plucie nam w twarz, i to katolikom. Na placu Zbawiciela! - komentował zakonnik na antenie Radia Maryja w nocy ze środy na czwartek. - Szkoda, że ten piękny znak przymierza z Bogiem zawłaszczają, oddają ludziom, którzy są chorzy. Bo homoseksualizm czy lesbijstwo, czy coś, to jest choroba - dodał. fakt.onet.(*)erowane,artykuly,428991,1.htmlNo i jak tu nie kochać kościoła, katolicyzmu, duchownych, katolików i ich Boga? Przecież to tak cudna historia. Wiara, nadzieja, miłość, pokój, bliźni, dobro i prawda. A wszystko to, bo czas ucieka, a wieczność czeka. Na razie podpalili budkę i spalili tęczę. Trenują przed przejęciem władzy, kiedy z miłości znów rozpalą stosy? Może by się OjDyrowi też podobało? Ciekawe co na taką katolicka wypowiedź Franciszek? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 Dalej..#46 -1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: katolicki głos w twoim domu | > >Jak ktoś zasłania twarz, to do nikogo się nie upodabnia, tylko dba o swoją anonimowość.> Do anonimowości w sferze publicznej potrzebne są pewne podstawy. Czy idąc ulicą i nie robiąc niczego szkodliwego istnieje jakikolwiek powód, żeby zasłaniać twarz ?Tak, ponieważ pomijając już sam fakt, że każdy ma prawo do bycia anonimowym, to z ludzi, którzy przyszli pokojowo zamanifestować swoje przywiązanie do ojczyzny, główne media zrobiły faszystów, pokazując ich wizerunek w kontekście zamieszek.
bembergiem w berg |
#47 3 na 3 MajkelSS (2075 punktów) (zablokowany) | Odp: katolicki głos w twoim domu |
> Tak, ponieważ pomijając już sam fakt, że każdy ma prawo do bycia anonimowym, to z ludzi, którzy przyszli pokojowo zamanifestować swoje przywiązanie do ojczyzny, główne media zrobiły faszystów, pokazując ich wizerunek w kontekście zamieszek.Bo nie sposób nie wiązać marszu z zamieszkami. MARSZU, dodam, a nie uczestników, którzy pokojowo sobie szli (chociaż rzucanie racami w jadące samochody nie jest najfajniejszą praktyką). Ogólna medialna nagonka jest nie tyle na uczestników marszu, co na zadymiarzy i organizatorów, że do zadym dopuścili i że nie potępili otwarcie i wyraziście tych zadymiarzy (a z palenia tęczy i obrzucania ambasady uczynili niemal cnotę). Poza tym, jak ktoś ładnie zauważył, na jedenaście marszów jeden powodował zamieszki. Wnioski same się nasuwają.
Jeśli ludzie myślą, że matematyka nie jest prosta, to tylko dlatego, że nie zdają sobie sprawy, jak skomplikowane jest życie. |
#48 -1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Odp: katolicki głos w twoim domu | > >Tak, ponieważ pomijając już sam fakt, że każdy ma prawo do bycia anonimowym, to z ludzi, którzy przyszli pokojowo zamanifestować swoje przywiązanie do ojczyzny, główne media zrobiły faszystów, pokazując ich wizerunek w kontekście zamieszek.> Bo nie sposób nie wiązać marszu z zamieszkami. MARSZU, dodam, a nie uczestników, którzy pokojowo sobie szliSłowo daję, ale gdy dziennikarze mówili o faszystowskich czy nacjonalistycznych pochodach, to nie pokazywali jakiegoś nieosobowego marszu, tylko konkretnych, rozpoznawalnych ludzi. > Poza tym, jak ktoś ładnie zauważył, na jedenaście marszów jeden powodował zamieszki. Wnioski same się nasuwają.Jedenaście to było wniosków, a ile było faktycznych demonstracji i jaka była ich liczebność? A jeśli ktoś uważa, że zamieszki były czymś zaplanowanym, to w czyim interesie było, aby je podczas tego marszu wywołać?
bembergiem w berg |
#49 1 na 1 MajkelSS (2075 punktów) (zablokowany) | Odp: katolicki głos w twoim domu |
> Słowo daję, ale gdy dziennikarze mówili o faszystowskich czy nacjonalistycznych pochodach, to nie pokazywali jakiegoś nieosobowego marszu, tylko konkretnych, rozpoznawalnych ludzi.A czy kogoś, kto wie, w jakim celu przyszedł na marsz w jakiś sposób obchodzi, jak nazywają go media ? > A jeśli ktoś uważa, że zamieszki były czymś zaplanowanym, to w czyim interesie było, aby je podczas tego marszu wywołać?Jeśli ktoś coś uważa, wypadałoby pokazać dowody. Nie ma takowych.
Jeśli ludzie myślą, że matematyka nie jest prosta, to tylko dlatego, że nie zdają sobie sprawy, jak skomplikowane jest życie. |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: katolicki głos w twoim domu | > >Słowo daję, ale gdy dziennikarze mówili o faszystowskich czy nacjonalistycznych pochodach, to nie pokazywali jakiegoś nieosobowego marszu, tylko konkretnych, rozpoznawalnych ludzi.> A czy kogoś, kto wie, w jakim celu przyszedł na marsz w jakiś sposób obchodzi, jak nazywają go media ?Jeśli ktoś, kto przyszedł na marsz, aby wyrazić swój patriotyzm, jest nazywany w mediach nacjonalistą i faszystą, to tak, myślę, że może go to obejść. > >A jeśli ktoś uważa, że zamieszki były czymś zaplanowanym, to w czyim interesie było, aby je podczas tego marszu wywołać?> Jeśli ktoś coś uważa, wypadałoby pokazać dowody. Nie ma takowych.Czyli uważasz, że zamieszki były czymś przypadkowym?
bembergiem w berg |
#51 3 na 3 MajkelSS (2075 punktów) (zablokowany) | Odp: katolicki głos w twoim domu |
> Czyli uważasz, że zamieszki były czymś przypadkowym?Uważam, że niezależnie od powodów powinny się stać dwie rzeczy : a) Organizatorzy marszu powinni publicznie bić się w piersi i przepraszać za to, że nie upilnowali zadymiarzy, oficjalnie ich potępić i powiedzieć, że nigdy się to nie powtórzy. b) Bezpośredni sprawcy powinni być znalezieni i ukarani.
Jeśli ludzie myślą, że matematyka nie jest prosta, to tylko dlatego, że nie zdają sobie sprawy, jak skomplikowane jest życie. |
#52 2 na 2 | sabek (1444 punktów) | Odp: katolicki głos w twoim domu | > Tak, ponieważ pomijając już sam fakt, że każdy ma prawo do bycia anonimowym,To spróbuj anonimowo, z zasłoniętą twarzą, wejść do banku. Życzę powodzenia! |
#53 1 na 1 | sabek (1444 punktów) | Odp: katolicki głos w twoim domu | > Dla worka kazdy katolicki oficjel jest a priori niewinny, moralny i w ogole fajny.Nie tylko. A posteriori również, jeśli nie bardziej  |
| sabek (1444 punktów) | Odp: tęczowa arena | Jak tak słucham, to niedługo mój kolorowy telewizor będę musiał zamienić na bezkolorowy, jedynie słuszny, żeby nie być przez "patriotów" posądzony. |
#55 2 na 2 | Frank Holman (5897 punktów) | Odp: katolicki głos w twoim domu | > Człowiek wyjdzie z domu wziąć udział w marszu, pomachać flagą, zaśpiewać hymn, a w telewizji pokażą go obok zadymiarzy i nazwą faszystą. Jasne, nie ma powodu, żeby zasłaniać twarz.W Warszawie 11.11. było ponad dziesięć pochodów/manifestacji. Każdy człowiek, który wyszedł z domu wziąć publicznie udział akurat w marszu faszystowskich zadymiarzy, choćby i tylko pomachać flagą, zaśpiewać hymn, w pełni zasługuje, aby a w telewizji z odsłoniętą twarzą pokazać go i nazwać faszystą, bo nim się przez taki udział publicznie staje. |
#56 2 na 2 | Frank Holman (5897 punktów) | Odp: tęczowa arena | Nie to jest najgorsze, że buduje się kolorowe, ale, że w ogóle się buduje. Polska praktycznie nigdy nie miała, nie ma i - w dającej się przewidzieć realnej przyszłości - nie będzie mieć*, żadnych sukcesów w sporcie pt. piłka nożna. Oznacza to, iż zainteresowanie tym sportem będzie w Polsce spadało i to w tempie logarytmicznym. Każda złotówka wydana dziś na stadion piłki nożnej jest zatem pieniądzem publicznym zmarnowanym w najczystszym znaczeniu tego słowa. I to jest po prostu prawdziwa tragedia narodowa !! Kraj Bidul wyrzuca pieniądze w błoto. * Nie będzie mieć, choćby dlatego, że nakłady ku temu nie czyni się od tzw. dupy strony - na sport już zawodowy, gdzie można ściągać zawodników z dowolnego kraju na świecie, ale tworzenie dobrej kadry narodowej, wymaga "dedykowanych" inwestycji w taki sport dzieci i młodzieży, aby nieprzerwanie wynajdywać potencjały i trenować dobrych polskich sportowców w danej dziedzinie. |
#57 3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | Odp: katolicki głos w twoim domu | >To jest celowo plucie nam w twarz, i to katolikom.
Jak ci ktoś napluje w jedną twarz, to nadstaw mu i drugą...Dobrze pamiętam?
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
#58 1 na 1 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Odp: katolicki głos w twoim domu | > >To jest celowo plucie nam w twarz, i to katolikom.> Jak ci ktoś napluje w jedną twarz, to nadstaw mu i drugą...Dobrze pamiętam?No prawie  Ale sporo ludzi nosi ze sobą dwie albo i więcej twarzy. Boję się tylko, że części z nich, nie ma nawet w co napluć. Jakieś miejsce niby jest, ale podobne to do niczego. Świetne jest to "i to katolikom". No jakby tak napluto jakiemuś Żydowi albo chociaż fałszywemu lutrowi czy innemu popaprańcowi. Ale katolikom...? W katolickim kraju...? Czas umierać. |
#59 3 na 3 | Marek Matejewski (3695 punktów) | Odp: tęczowa arena | > Ta warszawska tęcza to jest mały pikuś. Stolicą pedalstwa w Polsce już wkrótce zostanie Bielsko-Biała. Nie wiem, czy się orientujecie, ale w Bielsku powstaje pedalski stadion.Oj tam stadion... Cały nasz gatunek jest pedalski.  |
darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Odp: tęczowa arena | Ksiądz Oko powinien zmienić nazwisko. Na Ucho albo jakiś Nos. I założyć jednobarwne szkła kontaktowe, żeby zakryć Szatana. |
1 2 3 4 5 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|