Racjonalista - Strona głównaDo treści
droga w górę jest drogą w dół

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
15-11-2013 17:13ajma (1 punktów)droga w górę jest drogą w dół
Jak rozumiecie heraklitejską myśl: droga w górę jest drogą w dół?
Chodzi to ze mną, ja chodzę z tym i wciąż mam problem.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Jak rozumiecie heraklitejską myśl: droga w górę jest drogą w dół?
>Chodzi to ze mną, ja chodzę z tym i wciąż mam problem.

To tak banalne, że nie rozumiem jak można mieć z tym problem. Myślę, że nie masz celu w życiu, albo za mało codziennych problemów i zajmujesz się pierdołami.
kiryl (2975 punktów)
(zablokowany)

>Chodzi to ze mną, ja chodzę z tym
Juz sobie odpowiedziales.
15-11-2013 22:38 
 Ocena 2 na 2
Paul Figura (1368 punktów)

>Juz sobie odpowiedziales.

Raczej "odpowiedziałaś".Na przyszłośc radził bym sprawdzić profil czytelnika ponieważ
mogą wyniknąc, z tego nieprzyjemne problemy coś wiem w tej kwestii.
kiryl (2975 punktów)
(zablokowany)

>Raczej "odpowiedziałaś".Na przyszłośc radził bym sprawdzić profil czytelnika ponieważ
> mogą wyniknąc, z tego nieprzyjemne problemy coś wiem w tej kwestii.

Masz rację, moje niedopatrzenie choc zwykle to robię.

Przepraszam ajma.
diogenes (42753 punktów)
>Jak rozumiecie heraklitejską myśl: droga w górę jest drogą w dół?
>Chodzi to ze mną, ja chodzę z tym i wciąż mam problem.

Jeśli problem jest taki sam bez względu na to, czy idziesz pod górę, czy w dół, to znaczy, że Heraklit miał rację. Jeśli natomiast ty idziesz w górę, a problem w dół (lub odwrotnie), to chyba się mylił.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
kaktus5 (306 punktów)
>Jak rozumiecie heraklitejską myśl: droga w górę jest drogą w dół?
>Chodzi to ze mną, ja chodzę z tym i wciąż mam problem.
www.youtube.com/watch?v=FwW7R6vRqWg
obejrzyj ekranizację bajki Kołakowskiego
Hodża (11172 punktów)
>Jak rozumiecie heraklitejską myśl: droga w górę jest drogą w dół?

To w psychologii jest tłumaczone jako tzw. uczucia ambiwalentne. Przykład: kiedy widzisz swoją teściową w Twoim nowiuśkim mercu szybującą w przepaść.


Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
oportunista (1711 punktów)
Najprościej tę sentencje można wyjaśnić tak: Dążąc do zaszczytów, nigdy nie ma się ich dosyć. Zawsze dojdziemy do punktu kulminacyjnego i wtedy najczęściej się kończymy.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365