 |
Czy ktoś by mi wyjaśnił... Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 30-11-2013 11:17 | DyktaFon (9281 punktów) | Czy ktoś by mi wyjaśnił...
6 na 6 | ...dlaczego politycy unijni (w tym szczególnie polscy) tak bardzo walczą o jedną kobietę (stawiając na szali los dziesiątek milionów ludzi), być może niesłusznie aresztowaną na Ukrainie, gdy prawdopodobnie w tamtejszych więzieniach siedzą może setki, a może tysiące osób niesłusznie aresztowanych? Już nie wspominam o tych niesłusznie znajdujących się w europejskich więzieniach? (co raz słychać o procesach za nieuzasadnione aresztowanie) | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..#1 14 na 14 | Andrzej Bogusławski (52279 punktów) | Odp: Czy ktoś by mi wyjaśnił... | . >...dlaczego politycy unijni (w tym szczególnie polscy) tak bardzo walczą o jedną kobietę (stawiając na szali los dziesiątek milionów ludzi), być może niesłusznie aresztowaną na Ukrainie, gdy prawdopodobnie w tamtejszych więzieniach siedzą może setki, a może tysiące osób niesłusznie aresztowanych? Już nie wspominam o tych niesłusznie znajdujących się w europejskich więzieniach? (co raz słychać o procesach za nieuzasadnione aresztowanie)
Może ten wierszyk dla dzieci Panu problem przybliży?
A JAK POSZEDŁ KRÓL...
A jak poszedł król na wojnę,
Grały jemu surmy zbrojne,
Grały jemu surmy złote
Na zwycięstwo, na ochotę...
A jak poszedł Stach na boje,
Zaszumiały jasne zdroje,
Zaszumiało kłosów pole
Na tęsknotę, na niedolę...
A na wojnie świszczą kule,
Lud się wali jako snopy,
A najdzielniej biją króle,
A najgęściej giną chłopy.
Szumią orły chorągwiane,
Skrzypi kędyś krzyż wioskowy...
Stach śmiertelną dostał ranę,
Król na zamek wraca zdrowy...
A jak wjeżdżał w jasne wrota,
Wyszła przeciw zorza złota
I zagrały wszystkie dzwony
Na słoneczne świata strony.
A jak chłopu dół kopali,
Zaszumiały drzewa w dali.
Dzwoniły mu przez dąbrowę
Te dzwoneczki, te liliowe...
MARIA KONOPNICKA
@@@ . |
#2 12 na 16 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy ktoś by mi wyjaśnił... | >...dlaczego politycy unijni (w tym szczególnie polscy)
Polscy politycy wszystko, co robią w sprawach Ukrainy, robią z głupoty, więc kwestii nie ma tu co rozwijać. Co do polityków unijnych nie-polskich, to sądzę, że co robią, dobrze wiedzą. Sprawa Tymoszenko jest dobrym pretekstem, by się z Ukrainą właśnie nie stowarzyszać. Dla Unii zysk z ew. stowarzyszenia żaden, problemów za to stwarzałoby ono od cholery.
>tak bardzo walczą o jedną kobietę (stawiając na szali los dziesiątek milionów ludzi),
Znaczący polityk jest bez porównania ważniejszy od miliona zwykłych ludzi.
>być może niesłusznie aresztowaną na Ukrainie,
Z całą pewnością niesłusznie aresztowaną. Acz należy pamiętać, że piękna Julia wcale od swoich przeciwników sympatyczniejsza nie jest. Wydaje mi się bardzo prawdopodobnym, że gdyby to ona wygrała ostatnie wybory prezydenckie, dzisiaj w kolonii karnej gniłby Janukowycz.
>prawdopodobnie w tamtejszych więzieniach siedzą może setki, a może tysiące osób niesłusznie >aresztowanych? Już nie wspominam o tych niesłusznie znajdujących się w europejskich więzieniach? (co >raz słychać o procesach za nieuzasadnione aresztowanie)
To jednak jest tylko problemem, że tak powiem, administracyjnym. Nie zaś politycznym jak sprawa Tymoszenko.
...którzy czuwają, mają jeden i wspólny świat, a każdy, kto zasypia, odwraca się ku własnemu. (Heraklit) |
#3 11 na 11 | Lengyel (2127 punktów) | Odp: Czy ktoś by mi wyjaśnił... | >...dlaczego politycy unijni (w tym szczególnie polscy) tak bardzo walczą o jedną kobietę (stawiając >na szali los dziesiątek milionów ludzi),
Bo o dziesiątkach milionów ludzi pamiętają tylko instrumentalnie jako o czymś, co im słupki podnosi, zaś o Julcię aż z dwu powodów się troskają: a. bo to polityk, a niepokojące jest, że w razie czego i polityka da się wmamrzyć b. bo to świetna okazja, żeby kolegom politykom krwi napsuć, co jest, jak wiadomo, głównym zajęciem i sensem życia polityka.
|
#4 3 na 3 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy ktoś by mi wyjaśnił... | >...dlaczego politycy unijni (w tym szczególnie polscy) tak bardzo walczą o jedną kobietę (stawiając >na szali los dziesiątek milionów ludzi), być może niesłusznie aresztowaną na Ukrainie, gdy >prawdopodobnie w tamtejszych więzieniach siedzą może setki, a może tysiące osób niesłusznie >aresztowanych? Bo żal im patrzeć na problemy kogoś ze swojego plemienia? W końcu Tymoszenko to POLITYK, można więc o nią powalczyć, względnie poudawać, kogo zaś obchodzą te bezimienne tłumy? Bo to dobry sposób, żeby podlizać się opinii publicznej? Bo mają nadzieję, że Tymoszenko nie zostanie wypuszczona, co będzie stanowiło pretekst do nierozszerzania UE?
|
#5 4 na 4 ratus (4786 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy ktoś by mi wyjaśnił... | Politykom unijnym, a juz polskim szczególnie, los Ukrainy i jej mieszkańców jest - mówiąc eufemistycznie - obojętny. Chodzi o każdą sposobność, żeby zrobić na złość Rosji, nawet, gdyby to było wdg. zasady "mamie na złość, złamię sobie nogę!". Nienawiść zaślepia, bezsilna nienawiść - zaślepia podwójnie. |
#6 5 na 7 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy ktoś by mi wyjaśnił... | > Politykom unijnym, a juz polskim szczególnie, los Ukrainy i jej mieszkańców jest - mówiąc eufemistycznie - obojętny.To jasne... > Chodzi o każdą sposobność, żeby zrobić na złość Rosji, nawet, gdyby to było wdg. zasady "mamie na złość, złamię sobie nogę!".....ale to już tylko polskich polityków dotyczy. > Nienawiść zaślepia, bezsilna nienawiść - zaślepia podwójnie.Jak wyżej.
...którzy czuwają, mają jeden i wspólny świat, a każdy, kto zasypia, odwraca się ku własnemu. (Heraklit) |
| Celecrin (6386 punktów) | Odp: Czy ktoś by mi wyjaśnił... | Mylisz się. Ukraina stowarzyszona z Unią jest żywotnym interesem Polski. Nie ma nic do rzeczy z robieniem komuś na złość. |
#8 1 na 1 | Celecrin (6386 punktów) | Odp: Czy ktoś by mi wyjaśnił... | Nie zgadzam się z tym co napisałeś. > Polscy politycy wszystko, co robią w sprawach Ukrainy, robią z głupoty, więc kwestii nie ma tu co rozwijać.To nie jest prawdą. Stworzenie bufora krajów przyjaznych Polsce na Wschodzie leży w żywotnym interesie Polski. Ukraina powiązana gospodarczo z Rosją do marzeń nie należy... > Z całą pewnością niesłusznie aresztowaną.Ani to. W sensie...Możesz wiele powiedzieć rzeczy z całą pewnością ale na pewno nie możesz deklarować, że była niesłusznie aresztowana  . Bo skąd masz wiedzieć? Zresztą to bez znaczenia. Dla Rosji utrata Ukrainy byłaby ciosem politycznym tak ogromnym, że zrobią wszystko, by do tego nie doszło. Nie chce mi się gadać o banałach. Tymoszenko się nie liczy, to wątek "nowoczesnych" mediów, rzekłbym "teleexpresowy". Janukowycz nie miał wyboru, bo Ukraina od Rosji faktycznie zależy gospodarczo. Gdyby Polska miała swój gaz...to co innego, ale my Ukraińcom nie mamy czego {na razie) do zaoferować. Proste. Dzięki |
#9 7 na 7 | DyktaFon (9281 punktów) | Odp: Czy ktoś by mi wyjaśnił... | > Mylisz się. Ukraina stowarzyszona z Unią jest żywotnym interesem Polski. Nie ma nic do rzeczy z robieniem komuś na złość.Ja mam swoją tezę  Ale ciekaw byłem, na ile ona pokrywa się z opiniami innych. Nie liczyłem co prawda na wiersz...  Wydaje mi się, że interes polityków w tej walce o jedną osobę z wielomilionowego kraju jest taki: nie oceniam, czy Tymoszenko została zasadnie osadzona, czy nie (bo to tu nie ma znaczenia) - istotny jest fakt, że polityk został aresztowany i osądzony. Że poniósł odpowiedzialność za swoje czyny. Politycy unijni (w tym polscy) wiedzą, że im coś podobnego nigdy nie grozi. Mogą robić co dusza zapragnie, a nikt nie ośmieli się pociągnąć polityka do osobistej odpowiedzialności. Jednak Ukraina wprowadziła precedens, którym mogą zarazić się inne narody. A tego szanowni politycy by najmniej sobie życzyli... A więc nie liczy się wcale Ukraina, Rosja, Unia czy ktokolwiek. Istotne jest, aby politycy nie zaczęli w oczach wyborców odpowiadać za swoje polityczne decyzje. A "zły" przykład rozchodzi się nadzwyczaj szybko... Zarazić może nieodwracalnie... Katastrofa stoi u wrót UE... |
#10 6 na 6 ratus (4786 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy ktoś by mi wyjaśnił... | Mylisz się. Ukraina stowarzyszona z UE to dla nas ogromna konkurencja. Zarówno w dostępie do unijnych finansów, jako i partner dla UE znacznie bardziej niż my zasobny w surowce, tanią siłę roboczą, rynek zbytu. Polska będzie strefą tranzytu UE - Ukraina, a jak będziemy fikać, to nas ominą, tak jak już dwa rurociągi to zrobiły. Polsce pozostanie tylko chwała, że to niby myśmy wyrwali Rosji partnera. No ale nic, zostanie nam Gruzja i Czeczenia, jako bratnie narody, które będziemy w następnej kolejności wyzwalać spod ruskiego buta. |
#11 1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) | Odp: Czy ktoś by mi wyjaśnił... | > Mylisz się. Ukraina stowarzyszona z UE to dla nas ogromna konkurencja.Nie przeczę, że masz po części rację... ale co do tego ma Tymoszenko? Po co w ogóle jej osoba w negocjacjach? Pozostaję więc przy swojej opinii  |
#12 3 na 3 | Grzegorz (5685 punktów) | Odp: Czy ktoś by mi wyjaśnił... | > Mylisz się. Ukraina stowarzyszona z Unią jest żywotnym interesem Polski.Ładnie zdanie oznajmiające, ale może jakieś konkrety? Bo tak konkretnie to spora konkurencja. Tania siła robocza.. i nie chodzi mi tutaj tylko o przysłowiowych hydraulików wędrujących do Anglii, ale np. o wszystkie centra usługowe które przeniosły się do nas ostatnio (HP, IBM, ...) i które w takim wypadku równie szybko przesuną się kolejne 500 km dalej. Podobnie z rolnictwem. Podobnie też byłoby z dopłatami z UE... chwilowo jesteśmy beneficjentami jako kraj biedniejszy od średniej, ale dojście Ukrainy przesunęłoby całkiem konkretnie sytuację. Itd. Dużych korzyści nie widzę. Coś tam bąkają o wzmocnieniu naszej pozycji względem Rosji, ale jak przeanalizujesz nasze problemy i spięcia z Rosją to nie widzę tam takich które byłyby zależne od tego co jest z Ukrainą. Przykładowo - ceny gazu (to nasi negocjatorzy/decydenci wpuścili nas w kanał) czy różne afery z żywnością (jak odpowiedni decydent stwierdzi że polskie mięso jest be, to będzie be, i tyle). |
#13 8 na 8 | Andrzej Bogusławski (52279 punktów) | Odp: Czy ktoś by mi wyjaśnił... | . > Istotne jest, aby politycy nie zaczęli w oczach wyborców odpowiadać za swoje polityczne decyzje. A "zły" przykład rozchodzi się nadzwyczaj szybko... Zarazić może nieodwracalnie... Katastrofa stoi u wrót UE...Odważne tezy?Ale trudne do udowodnienia, a nawet tylko do większego uprawdopodobnienia. ---------------------------- Dobry wierszowany kawałek potrafi zastąpić kilkunastostronicowy referat. DO PROSTEGO CZŁOWIEKA
Gdy znów do murów klajstrem świeżym Przylepiać zaczną obwieszczenia, Gdy "do ludności", "do żołnierzy" Na alarm czarny druk uderzy I byle drab, i byle szczeniak W odwieczne kłamstwo ich uwierzy, Że trzeba iść i z armat walić, Mordować, grabić, truć i palić; Gdy zaczną na tysięczną modłę Ojczyznę szarpać deklinacją I łudzić kolorowym godłem I judzić "historyczną racją", O piędzi, chwale i rubieży, O ojcach, dziadach i sztandarach, O bohaterach i ofiarach; Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin Pobłogosławić twój karabin, Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba, Że za ojczyznę - bić się trzeba; Kiedy rozścierwi się, rozchami Wrzask liter pierwszych stron dzienników, A stado dzikich bab - kwiatami Obrzucać zacznie "żołnierzyków". - - O, przyjacielu nieuczony, Mój bliźni z tej czy innej ziemi! Wiedz, że na trwogę biją w dzwony Króle z pannami brzuchatemi; Wiedz, że to bujda, granda zwykła, Gdy ci wołają: "Broń na ramię!", Że im gdzieś nafta z ziemi sikła I obrodziła dolarami; Że coś im w bankach nie sztymuje, Że gdzieś zwęszyli kasy pełne Lub upatrzyły tłuste szuje Cło jakieś grubsze na bawełnę. Rżnij karabinem w bruk ulicy! Twoja jest krew, a ich jest nafta! I od stolicy do stolicy Zawołaj broniąc swej krwawicy: "Bujać - to my, panowie szlachta!"Julian Tuwim.Patrzyłem w telewizji jak brutalnie leje demonstrantów milicja ukraińska. Czyni to podobnie jak policja francuska, angielska, czy innych krajów, ale zastanowiłem się przy tym jak teraz - patrząc na Kijów czują się nasi dzielni chłopcy z ZOMO, czy już zapomnieli, czy dziś wstyd starszym panom, czy znowu chętnie za pały by chwycili aby bronić jedynie słusznej władzy. Ustroje się zmieniają, a ludzkie charaktery takie same pozostają. Cholera przeżyłem życie i jakoś mało mi szkoda "tych przy korytach". Wiem, że Tymoszenko dorobiła się swojego majątku uczciwością i pracą, gdyż tak prawie wszyscy bogacze się bogacą. Ale też wiem, że najbardziej za wszystko płacą ideowi bezimienni, gdzie by się nie zaplątali sami lub ich życie nie wplątało. PS. Wróg Unii Jarosław Kaczyński jutro jedzie do Kijowa w obronie zwolenników integracji Ukrainy z Unią i wszystko jasne.Pozdrawiam. @@@ . |
#14 4 na 6 | Iznogud (314 punktów) | Odp: Czy ktoś by mi wyjaśnił... | Akurat pikna julia została zamknięta jak najbardziej słusznie, na łapówkach (obrót paliwami) dorobiła się gigantycznego majątku, ale to niebezpieczny precedens dla stołkowych w jewropie, niektórzy przecież mają na sumieniu znacznie większe crimen niż jakaś tam umowa gazowa. Więc po co pokazywać społeczeństwu, że można ich pozamykać. Nie mam bladego pojęcia dlaczego ktokolwiek uważa, że jej uwolnienie przesunie Ukrainę spod buta Moskwy pod but Berlina. Jak obserwuje obrazki z Ukrainy jestem ciekaw czy protestujący wiedzą dlaczego tak bardzo chcą przystąpić do Unii.
Nie rozumiem tych wszystkich kłótni między fundamentalnymi chrześcijanami a naukowcami o wyższość religii nad nauką. Ten spór zakończył się przecież z chwilą zamontowania pierwszego piorunochronu w kościele. |
#15 3 na 5 | pawel_wr (4297 punktów) | Odp: Czy ktoś by mi wyjaśnił... |
> Nie mam bladego pojęcia dlaczego ktokolwiek uważa, że jej uwolnienie przesunie Ukrainę spod buta Moskwy pod but Berlina.Powinieneś jeszcze przytoczyć Protokoły Mędrców Syjonu, a Twoja politologiczna ocena będzie pełna i całościowa.  > > Jak obserwuje obrazki z Ukrainy jestem ciekaw czy protestujący wiedzą dlaczego tak bardzo chcą przystąpić do Unii.Kilka razy wyższy poziom zamożności w Polsce i kilkunastokrotnie wyższy poziom zamożności w Wlk. Brytanii czy Niemczech.
Pogrążony w wierze odrzuca rozum. |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|